Sú tu nejaké študentky, ktoré sú zatiaľ nesnažilky?

mariynka
23. sep 2008

je nas tu viac???

ja som v poslednom rocniku VS a hladam tu kocky, ktore su na tom podobne,
aj ked ete nesnazilkuju, tulaju sa po forach MK 🙂

mariynka
autor
26. sep 2008

markusko, ako si prisla na ten svoj zdravotny problem???a to uz vazne dokoncujes DP 😕 dobraaaa, ja idem len dnes zacat, ved termin odovzdania je az 6.4. 😉

markusko
26. sep 2008

mariynka: mela jsem asi od cervna bolesti v podbrisku, prvne jsem se lecila se zanetem delohy, no a kdyz bolest porad neustavala, doktor mi rekl ze mam namozenej podbrisek a ze bych si na tu bolest mela zvyknout 😝 tak jsem sla k jinemu a ten me hned poslal na laparoskopii... takze tak. Jinak ja jsem v poslednim semestru VS, takze termin diplomky do 30.11., obhajoba koncem ledna a statnice zacatkem unora 🙄

janeyzelvicka
26. sep 2008

Ahojky, tak jsem si vás přečetla... i když k vám nepatřím, jsem sice studentka a nesnažilka, ale už mám mimčo 😅 tak vám držím palce, ať vám vaše plány vyjdou 😉 a i kdyby ne a mimčo přišlo třeba dřív, tak vězte, že se to taky dá zvládnout 😉 (no, teď dělám chytrou, uvidím ve zkouškovém 😀 😀 )

mariynka
autor
26. sep 2008

markusko, bo mna tiez zacina pobolievat v podbrusku,preto sa pytam 😒 ale v juni som bola u gynca a vravel,ze som OK, tak neviem,cisa mohlo odvtedy nieco zmenit 😖

jane, viem,ze aj s babom by sa to dalo zvladnut..nastastie uz pocas studia mi to nehrozi,
do skoly chdim iba do konca decembra, potom som uz doma.. takze by to bolo v pohode.. 😉

markusko
26. sep 2008

mariynka: Jo, to mně taky říkali oba doktoři, že jsem OK, při normální prohlídce vše v pořádku...pohmatově, ultrazvuk, výtěry vše OK. Ale ono se to jinak než laparoskopií odhalit nedá. Bolest v podbřišku může znamenat cokoliv, třeba srůsty, vyhřezlé střevo, může to být i ze stresu, nebo to taky nemusí být nic... Já jsem ale měla bolesti docela velké, nepřetržité, jinak bych to neřešila. Ale ta bolest mě donutila to začít nějak řešit, i když mi to bylo docela trapné otravovat pořád doktora, který mi řekl že mám namoženej podbřišek... 😠

pomeranca
1. okt 2008

nějak nám to tu usíná.... jak se máte holky 😉 ? já byla o víkendu pryč.... první dvě noci bez manžela a bylo to strašný 🙄 pořád jsem se budila a když vedle mě nebyl, tak jsem čuměla do stropu.... a jinak mi v pondělí už konečně začala škola 🙂

andelka
1. okt 2008

Ahoj Pomi 🙂
Naty: Já studuju historii, ale taky to asi dělat nebudu 😀
Jinak jsem v posledním ročníku pro velký úspěch o rok déle, taky bych měla psát diplomku, ale nějak se mi furt nechce. no, budu se muset přemoct. Vdaná jsem něco málo přes rok. A snažit bychom se chtěli výhledově asi za rok, pokud po státnicích (v únoru) bude práce. A vysazeno už mám, a zatím ťuk ťuk vše ok. 🙂

pomeranca
2. okt 2008

já tu farmacii snad dělat budu 🙂 i když doufám ne hned, protože bych ráda co nejdřív po promoci zabřezla 😀

bettyna84
2. okt 2008

Pomeranca: bez manžela bych nepřežila ani minutu, já se doma strašně bojim a v noci obzvlášť 😀 . Jen jednou si šel lehnout jinam, to proto, že jsem měla chřipku (střevní) a pořád jsem lítala na záchod 😉 . Ale my studujeme oba, takže jsme spolu skoro pořád...

pomeranca
2. okt 2008

betty: my taky studujeme oba, ale krom toho ještě chodíme do skautu (každý má pochopitelně jiný oddíl) a občas jezdíme na nějaké ty akce 😒
Dneska přivalil ze školy pár minut před šestou... tak jsem se na něj vrhla šťastná, že je doma... a on, že jde ještě na fotbal... prý to trvá do sedmi. Myslíte že už je doma? není 😠 (máme hřiště asi tak dvě minuty od baráku)

pomeranca
2. okt 2008

no dobře, tak právě přišel 😝

bettyna84
3. okt 2008

Pomi: 😀 😀 😀 , fotbal to je mor!!! Ještě, že ten můj nehraje, ale když to dávají v televizi, tak ani neví, který týmy hrajou, ale dívá se- hlavně, že se tam honí nějací chlapi za míčem 😀 😠

andelka
3. okt 2008

My spíme odděleně docela často, manžel totiž chrápe. Ale společně je to samozřejmě lepší a pokud to jde, ráda se vedle něj budím. Teda spíš on vedle mě, protože odchází dříve než já. 😉
Pomeranca: Ty chceš otěhotnět hned po promoci? Já bych chtěla nějakou dobu ještě pracovat, jednak abych měla praxi a jednak kvůli nároku na mateřskou. A 4 děti jsem chtěla mít kdysi taky, ale o polovinu jsem to zkrouhla. Dům nebudeme mít asi nikdy a do bytu bychom se nevešli, krom toho, děti dost stojí a obávám se, že bysme na to neměli. ☹
jinak můj muž o sport nejeví zájem, to spíš já koukám na všechno možné. Hlavně když je třeba olympiáda, nebo MS v krasobruslení nebo v hokeji. 🙂

pomeranca
3. okt 2008

andelka: to se všechno ještě uvidí... ale aspoň mám nějaké ty představy 😀 ale to nezáleží na mě ale na Něm 😅 Dneska můj drahý pro změnu hraje florbal... zítra bude zápas z fotbalu a v neděli farní liga 😖 ty jo... nechápu, že mu není jedno, jak nás obírá o společný čas 😠
Nadhazuju téma: jméno pro mimčo 😉 Mě se líbí Terezka 😵 (škoda, že je teď tak častý....) pak taky Katka (andelko 😉 ) a pro kluky to je těžší... to nám skoro všechno povybírali manželovi příbuzní... jelikož má skoro samé bratrance ale asi David, Marek

andelka
3. okt 2008

Pomi:Jo jo, zrovna tohle je případ, kdy je naše přání až na druhém místě. Já si říkám, že první snažení bude hned jak to bude jen trochu možné a kdy mimi přijde, se uvidí. No a dál už to bude na situaci. Můj bratranec má 3 děti brzy po sobě a už prý skončili, i když původně chtěli čtyři. I tak už jsou "přes limit". 😀 Naposled se narodila malá Kačenka, takže jako jméno pro holčičku schvaluju. 🙂 😉 Další bratranec má dětí 5, ale oni žijí v malém městečku, v domě se zahradou a jeho žena je ryze rodinný typ, který všechno zvládá levou zadní. Já mám problém uhlídat a zabavit dvojčata.
Jinak my máme pro holčičku jméno Anežka. Kdyby byla druhá, tak Stela. No a pro chlapečka máme zatím jen jedno jméno, dost tvrdě vydřené, Daniel. Kdyby byli kluci dva, tak nevím. 😒
To je blbé, že máte málo času pro sebe, to by asi být nemělo. aby ses necítila zanedbávaná. Asi by to chtělo si promluvit. Zatím se sžíváte, že? No u nás to bylo a je taky trochu divočejší. Ale jinak ok. 🙂

markusko
4. okt 2008

Ahoj holky, no to je ta nevýhoda studia, člověk musí pořád přemýšlet nad tím, co po škole, že by byla dobrá nějaká ta praxe, taky kvůli mateřské apod. Já bych byla nejradši, kdyby to přišlo neplánovaně, aspoň by to pak bylo jasné a nemuselo se nic řešit 🙂
Andělko já bych si také přála jít ještě na nějakou dobu do práce po škole (myslím že taky končíš školu teď v lednu, jestli se nepletu), ale kdoví, jak dlouho bude trvat, než nějakou seženu... No tak uvidíme.
A když jsme u těch jmen, tak pro kluka já chci Tomáška (zatím jsem neprosadila 😠 ) nebo Ondřej a pro holku zatím nevíme, mně se totiž nic moc nelíbí 😅 .

pomeranca
4. okt 2008

já mám docela výhodu, protože v páťáku máme půlroční praxi.... takže s tím problém není 😉 co s mateřskou to nevím, ale nechce se mi čekat dlouho.... já děti chtěla už dávno 😵

andelka
4. okt 2008

Markusko: jo jo, první týden v únoru bude ten velký den. 😖 A co pak, to vážně nevím. Mám ještě na dva roky další studium, takže bych to chtěla zvládat oboje v klidu. ale jestli mi zkrácený úvazek projde, to nevím teda. Taky se těším na překvapení. Mimi zatím není vymodlené, ani mi nebijí hodiny na poplach, takže si můžem dovolit ten luxus, nechat to na přírodě. mimi ví, kdy má přijít. Tomáška jsem chtěla taky, ale to je brácha a možná by to chtěli dát svému děcku. Ondřejů je moc. Ale je to krásné jméno. Mně přijde těžší vybrat jméno pro kluka, pro holku by to šlo lépe. I když teď vybíráme druhá jména a teda nic moc zatím. Mimi fakt má ještě čas. 😀
Pomeranca: Já vím. 🙂 To je super, že máte tak dobře "umístěnou" praxi. My ji neměli a podobný obor ji měl snad už před 2 lety, takže to by už stejně nevyšlo. Nakonec je ještě klička skrz rodičák na manžela. To bysme asi použili, kdybych neměla na PPM nárok a spadla bych do poslední kategorie. No, uvidíme.

princess007
4. okt 2008

Ahojte 🙂 No aj ja k vam patrim. Som v tretom rocniku na vyske a tu stalym navstevnikom 😀

lafemme
5. okt 2008

Čau holky, taky se přidávám 😉 Jsem teď v posledním ročníku a v létě máme svatbu, tak asi po nějak začnem...No uvidíme 🙂 Na MK taky stále koukám...a nemůžu se dočkat vlastního mimíska!! 😵 😵 😵 Mě se líbí Vanesska a Nicolas. Vanessa už několik let (ještě než se tak začala jmenovat každá druhá holčička 😀 ) a Nicolas od chvíle, kdy jsem poprvé viděla Angeliku 😀 😀 😀 Takže asi ve 13,14 letech 😅 Už jsem dokonce přestala řešit, jestli se to hodí nebo nehodí k příjmení...Mě se prostě tato jména líbí a hotovo, konec, tečka 😀 😅 Když může být Nicolas Topolánek 😖 😀

markusko
6. okt 2008

andelka: Jo ta materska na manzela je posledni moznost, jak to nejak trochu normalne udelat. Nevis nahodou prosim, je nejaka stanovena doba, jak dlouho musis pracovat, nez ti daji materskou??? Nebo staci jen odpracovat zkusebni dobu, tak aby s tebou neukoncili pracovni pomer, kdyz bys otehotnela???
Jinak vitam dalsi holky 😉

lafemme
6. okt 2008

markusko : vychází to na skoro rok. Te´d si nepamatuju přesný počet dní, lae je to skoro rok.. 😒

andelka
6. okt 2008

markusko: Mělo by to být 270 dní před termínem odchodu na mateřskou, takže to dělá rok. U studentek je to myslím 180 dní, tam se bere půlrok studia k tomu. Takže musíš mít termín mateřské do 6 měsíců od přerušení nebo ukončení studia. Před porodem musíš být buď student nebo zaměstnanec, jinak na PPM nárok nemáš.

pomeranca
7. okt 2008

andelka: takže kdybych otěhotněla během školy, tak nemám nárok na mateřskou? 😲
Včera jsme si s drahým povídali a já jsem se tak jako obvykle ptala....: budeme mít děti? a on: jo. Tak jsem se zeptala: brzo? a on na to: tak to jsme se měli milovat včera 😵 (to jsem měla zrovna ovu 😉 )

lafemme
7. okt 2008

Holky a když tu dobu nesplníte, tudíž nebudete mít nárok na mateřskou, tak to nedostanete ani ten rodičovský příspěvek?? 😲 V těch zákonech aby se někdo vyznal 😖
Já jsem si chtěla udělat po škole ještě nějakou praxi, ale zase bereme se asi měsíci po ukončení studia a nechce se mi už čekat další rok, dva s mimísem. Vždy´t je to snad přirozené po svatbě založit rodinu, ne? 😔

markusko
7. okt 2008

lafemme: Přesně tak. V těch zákonech aby se prase vyznalo 😠 . Nárok na mateřskou při studiu nemáš, po porodu hned dostaneš rodičák. Takže aspoň rodičák je jistej, ale pak si zas nemůžeš volit dobu mateřské dovolené. 😠 No prostě děs. Já mám, jak už jsem tu psala, doporučeno otěhotnět co nejdřív, v lednu mám jít na státnice, po nich tomu necháme volnej průběh a na jaře se chceme vzít. A to si nedělám naději, že hned po škole seženu práci ☹ no prostě děs. Asi tak.

andelka
7. okt 2008

Pomi, myslím, že ne. Studentky, mají nárok na nějakou pomoc od porodu, která se v podstatě rovná rodičáku na 3 roky. Vlastní rodičák už si pak ale nemůžeš vybrat, spadneš do pomalé varianty. Možností je školu přerušit, nebo pokud ji ukončíš, tak musíš mít termín nástupu na mateřskou do 6 měsíců od promoce.
Teda, tvůj choť se vyzná. 🙂 A je vtipnej. 😀
Jo, holky, nemáme to lehké, co? Já do práce musím, takže mimčo se odkládá až po škole na 100%.

mariynka
autor
8. okt 2008

ahojte, tak ako sa mavate??? ja som uz tyzden chora ☹
v skole to rychlo leti, uz mam napisanych 6stran z diplomovky, cez vikend sa pohnem dalej 😵
drahy poslucha a na SK v NR je krasne teplo 😎

mariynka
autor
8. okt 2008

o tej materskej nam hovorila ucitelka na prave.. zevraj ak si neplatite poistenie, tak nedostanete ani korunu.. 🙄

pomeranca
8. okt 2008

ach jo.... 😒 já chcu mít děti brzo a ne čekat až bude tamto a ono.... 😖
jinak se mám skvěle, manžel dneska uvařil oběd 😵 a doufám, že půjdem brzo spát... asi půjdu sebrat prádlo