Susedia a fajčenie

deborah1
10. nov 2009

Hľadala som nejakú tému o fajčení alebo o susedoch,ale žiadnu som nenašla,tak začínam novú,lebo som véééľmi vytočenááá 😠 😠 😠
Naši susedia celé leto fajčili sto krát za deň na balkóne /no,sused trochu menej,lebo chodí do roboty,ale suseda je nezamestnaná,takže tá hockedy/,a stále nám to išlo do okien,takže sme len behali a zatvárali a otvárali okná /my nefajčíme a ja fajčenie neznášam/.Už to ma riadne vytáčalo,no som si myslela,príde jeseň,budeme mať zatvorené okná,sem-tam vyvetráme a bude po probléme.Lenže ja neviem,čo tá suseda robí 😠 ,skoro zakaždým,keď otvorím bytové dvere,na chodbe je smrad ako v krčme 😠 ,ona snáď zakaždým,keď výjde z bytu,si pichne cigaretu do pusy 🙄 😠 😖 Baby,tak som vytočená 🙄 😠 ☹ ..a ešte k tomu nemôžeme ani vyvetrať na schodišti,lebo celé medziposchodie,vrátane parapety,je poobkladané jej kvetinami,čo si tam pestuje 😠
Nemám nič proti tomu,ak niekto fajčí,ale neznášam,ak tým obťažuje druhých takýmto spôsobom.. 🙄

dzio2
10. nov 2009

debo no smola s tym asi nespravis nic mozes ju tak akurat upozornit mas nato pravo 😉

sasulec
10. nov 2009

sak ale o tom plati zakon o nefajciaroch,tak sa obrat na mesto.. 😕 😅

dzio2
10. nov 2009

ale na verejnych priestranstvach a nie unej na balkone

blazka24
10. nov 2009

deborah ja som riešila tento problém so susedou podo mnou kde jej rozkotený manželík a ona sa vychcali do hajzla zapálili si cígo a zapli ventilátor a ja som toho mala plný byt a čo je najhoršie na chodbe som mala sušár s prádlom krpca a veci všetky napáchli.......
lenže dotyční bývajú v podnájme a tak som sa spojila s majiteľkou bytu a tá to vyriešila /aspoň z časti, už to tak necítim ale vždy keď zapnú ventilátor tak smrad z ich bytu čiastočne vyjde ku mne ale čo už s tým sa dá urobiť, len to, že jej budeš robiť peklo zo života...../.
Zákon o nefajčiaroch je síce pravda a podľa domového poriadku sa nemá fajčiť v spoločných priestoroch domu. Ak je byt družstevný môžeš sa sťažovať na schôdzi a ak je mestský tak na meste ale po pravde nič s tým nespravíš, neviem či by niečo zmohla mestská polícia keby ju privoláš, viem že je to porušenie zákona ale ako to dokážeš že to ide z ich domu a čo ti povie družstevná správa?????? asi nič,
alebo sa to dá riešiť tak, že sa s nimi o tom porozprávaš a ak sa to riešiť dať nebude - budeš jej robiť naprieky, čo ja viem ako, ale nejako 😀

deborah1
autor
10. nov 2009

Áno,viem,že na balkóne sa môže 😒 ,ale vo vchode,to neviem..Najradšej by som to,samozrejme,riešila,po dobrom,ale keď to nepôjde,tak nech si ma nepraje 😠 😀 😅
Manžel jej už tak naznačil,že sa mu to nepáči,ona na to,že veď to je len chvíľu smrad a že sa pokúsi..no ha-ha,za 1-2 hod.to isté-smradisko 😠

deborah1
autor
10. nov 2009

Skúsim to zistiť,čo na to hovorí zákon,ale nerada by som to riešila až takto 😖

blazka24
10. nov 2009

deborah inak sa to riešiť nedá ver mi......
ja som to riešila po svojom ked už nič nezaberalo........

maruschka
10. nov 2009

ja toto zažívam cez leto..bývame na malej bytovke, ale mám takú praštenú susedu, ktorá chodí iba cez víkendy k svokrovcom..Keďže mám kuchyňu vedľa vchodu, tak vždy keď tam fajčí, všetok dym ide dnu-a tak isto z balkóna do detskej alebo obývačky... 🙄 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

A najkrajšie je, keď to tela bláznivé dofajčí a hodí vždy špaky do mojej levandule a ruží..Už jej komplet všetci za to nadávali a ona nič...Pohoda lesná... 🙄 🙄 🙄 S primitívom sa skrátka nedohádaš... 😕

lea132
10. nov 2009

deborah, nas sused fajcieva na chodbe, byva pod nami, vies si predstavit ten smrad 🙄

blazka24
10. nov 2009

maruschka a ja som to s debilom vyriešila - som možno onééééé ale nasrala ma a ked si zapálila zebrala som savo a striekala som do šachty až evidentne kapala od smradu a čo je najhoršie aj my 😀 ale vydržala som zavrela som dvere do izby a ked to na čas zabralo a zase začala fajčiť naliala som jej jarovú vodu na bielizeň heheh už aj prestala fajčievať v záchode 😀
ako sa hovorí na chrapúňov len rečou ktorej rozumejú 😝

ianitka
10. nov 2009

deborah, trocha stara diskusia, ale aby si vedela, ze nie si sama s takymi blbcami
ako napisala maruschka s primitivom sa nedohadas - trefne
http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...

ako napisala maruschka s primitivom sa nedohadas - trefne, vlastne asi najtrefnejsie, co som tu za posledny mesiac citala - maruschka 100 bodov

lyongirl
10. nov 2009

aj naši susedia fajčia v okne, aj nad nami, aj vedľa nás, nie je to nejaké hrozné, ale teda vadí mi to...hlavne v lete, večer 20hod., človek si sadne, že chce v kľude aspoň TV čumnúť a zrazu dym a smrad 😠
Ja som bývalá fajčiarka, MM fajčí, ale teda doteraz nechápem, ako som mohla to svinstvo dať do úst 😕 a nemôžem donútiť MM, aby s tým prestal. Našťastie to nerobí pri nás a vždy sa umyje, ale aj tak to má na sebe a vadí mi to...
No a chcela som vlastne napísať to, že keď sme sa nasťahovali do činžiaku, tak sa tu veselo fajčilo na schodisku, výťahu a pod. pokým sa MM neozval na schôzi, načas sa s tým prestalo, na každom poschodí je dokonca nalepený papier, že sa nemá vo vchode fajčiť, ale je tu predsa len pár primitívov, čo to nedodržujú a nechápem, prečo zrovna ja mám smolu a nikdy žiadneho nestretnem, iba cítim smrad. Hlavne vo výťahu a nastúp tam potom s 2 deťmi 😠 . Stretnúť toho debila s cígou v papuli, tak sa ho opátam, či nevie čítať...

blazka24
10. nov 2009

lyongirl tak ja som na tom podobne ako ty - teda bývalá fajčiarka a mm fajčiar zostal, ale tiež nefajčí doma a čo sa týka primitívov tých je veľa a všade, horšie je že ich je viac ako tých normálnych 😝

suezana
10. nov 2009

Čaute holky, hovoríte mi z duše, aj my sme si užili a keď sme sa ozvali, čo myslíte? Arogancia, smiech,...Riešilil sme to cez domovníka, on dohovorom. Je to lepšie, ale vzťahy na bode mrazu, ani sa nezdravíme, a len za jednu arogantnú chuderu. 😝 Ja inak proti fajčiarom nemám nič, aj môji rodičia fajčia, aj kamaráti, ale fajčiť na chodbe v činžáku, v ktorom navyše nefunguje výťah a ja musím behať s dieťaťom hore dole pešo 😠 , tak to naštve. My sme to mali najhoršie v zime, uvidíme čo nás čaká tento rok. Ináč ja otváram dokorán všetky okná a dvere na činžáku, aj keď je kosa, ja radšej znesiem zimu ako smrad. Držím vám palce, nech to nejako vyriešite, hlavne kvôli detičkám.

brondos
13. nov 2009

Aj my sme riešili v našom vchode tento problém. Rýpaním sa v zákonoch a diskusných fórach som ale zistil toto:
Na fajčenie v spoločných priestoroch domu sa zákon na ochranu nefajčiarov nevzťahuje, nakoľko tento chráni na verejných a verejne prístupných miestach, ale chodba, schodištia, výťah a iné priestory v dome v ktorom majú majitelia odkúpené byty do osobného vlastníctva sú priestory "spoločne súkromné".
Jediné právne riešenie ktoré som našiel je, pokiaľ ešte domový poriadok neobsahuje zákaz fajčenia v spoločných priestoroch, na schôdzi majiteľov bytov odhlasovať jeho zákaz. Na to treba viac ako polovicu hlasov všetkých majiteľov bytov, ale ak do hodiny od začatia schôdze nie je prítomná nadpolovičná väčšina majiteľov, tak stači na odhlasovanie nadpolovičná väčšina prítomných. A myslím že na schôdze chodievajú väčšinou iba tí rozumnejší, ktorým na niečom aj záleží, tým pádom by takéto hlasovanie malo prejsť. Keď už raz bude schválený zákaz fajčenia, tak obyvatelia ktorým sa toto nebude páčiť, môžu sa obrátiť na súd. Do čoho sa ale podla mňa nepustí asi žiaden. A keby aj áno, tak na súde by určite vyhrala ochrana zdravia nad právom fajčiť.
Tretia možnosť je oprieť sa o zákon na ochranu susedských vzťahov, v rámci ktorého sused narušuje vaše právo na užívanie vašho majetku.
Všetky riešenia sú ale ako sa hovorí "na dlhé lakte". Ja som si vypočul už rôzne argumenty typu: ešte tu býva len dva roky a už ide rozkazovať, vždy sa fajčilo na schodoch tak o čo ide, a väčšinou to končí tým najjednoduchším A basta!
Ja som na teraz s veľkými súbojmi skončil, ale keď raz budeme mať dieťatko, a budeme s ním musieť prechádzať tieto "zamorené územia", tak sa do toho asi pustím znova. A dúfam už definitívne.

dadulka19
13. nov 2009

tak takýto problém máme aj my ☹ ...Keď som dcérke chcela vyvetrať izbu,najprv som "čuchala"z okna,či tam zas niekto nefajčí(dlho som ani nevedela zistiť,kto to je).Vytáčalo ma to riadne.Teraz sme prehodili izby a v tej izbe máme spálňu.Vo vchode aj vo výťahu niektorí tiež radi fajčili...teraz je tam vyvesený zákaz fajčenia vo všetkých spoločných priestoroch,tak dúfam,že to bude už o.k. 🙂

nadhera
29. apr 2011

Obnovim temu - vonku je teplo a "moji susedia" fajciari su opat vo forme. Popisem situaciu:
Nad nami mlady bezdetny par /ona po chemoterapii / veselo fajcia na balkone - vedla nich /balkon o balkon ale iny vchod/rodicia s mladym chalanom / detto.
Som zvyknuta vetrat cez balkon cely byt a nebavi ma chodit zatvarat a otvarat balkon, ten smrad neprajem nikomu ....
Vedla nas /balkon o balkon/ sa stahuje novy par /on lekar, tak snad nebude fajcit/ mali vcera navstevu a na balkone asi 5ludi, ktori hulili /smrad v nasom byte ako v krcme/ akurat som dosla vecer s detmi a idem chystat deckam postele. Obaja fujkali a mama vysvetluj, preco je vsade smrad. JE TOTO NORMALNE????? Kedze nic nemozem robit a oni sviniari si za sebou zatvoria svoj balkon , mam PROSBU. Poradte, co smradlave /ale fest/ mozem zapalit na balkone /poziarne predpisy dodrzim/ aby to tlelo a straaaasne smrdelo. Nech vedia , co musim ja a moje deti dychat, ked oni naokolo hulia. Dakujem za kazdu radu.

lenka3007
29. apr 2011

@nadhera no aj ja som sice fajčiar, ale rešpektujuci 😀 my máme u našich dom s dvorom a dokonca ani na dvore som nefajcila, chodila som do zahrady. A teraz co byvame tu v bytovke, tak tiež chodim dalej od domu fajciť, nech nejde dym druhým do okien (ale tý druhy fajčia vnutri, ale to je jedno) skus si na balkon dať olomoucke syrečky, v tomto teple budu ozaj smrdet, 😀 😀 😀 alebo plastove flašky, gumu niečo take paliť, ale bacha vážne na bezpečnosť a aby si sa nepriotravila... vieš ono je to ťažke, lebo su vo vlastnom byte a myslím, že akekolvek sťažnosti by boli zamietnute... Niektorý ludia fu fakt netolerantný v tomto, susedka mojich rodičou na dedine, ked ide v kachlach paliť stare noviny, tak najprv dojde zazvoniť mojej maminke, či nema vyvešane pradlo a že nech si na chvilku pozatvara okna... zlatá žena 😉 😉 😉 držím palce a daj potom vedieť, čo si vymyslela 🙂 🙂 🙂

sendyhubka
1. máj 2011

@nadhera Nezavidim Ti vobec, ja smrad z fajcenia z duse neznasam. Asi by som naozaj skusila co pise Lenka, alebo to co moja balkonova suseda spravila nechtiac, nakrajanu cibulu zabudla na slnku... 😉 Urcite by som nieco skusila, lebo aj ked su vo vlastnom byte ale nie vo vlastnej bytovke. Aj moji susedia fajcia ked maju navstevu ale je to zriedkave a vacsinou mi zakrici ci sme doma a co robime.

nadhera
27. máj 2011

@lenka3007
@sendyhubka

olomouckych syreckov by mi asi bolo luto a zjedla by som ich skor,ako doniesla na balkon, ale vdaka za radu. Cibula je tiez zaujimava. Ale mam cosi lepsie. Znama mi poradila a hladala som to v nasom malom mestecku,hladala a nasla,ale nekupila..lebo som to prirodne kravske hnojivo hladala vo valcekoch a ona sa vyraba len ako granule. Takze pockam na tovar, zakupim, zapalim rano o 7ej - oblubeny cas mojich susedov , na obed a vecer budem palit aj 2hodky. 😉 Smradu bude, ja si balkon zatvorim a fajciari ma nezaujimaju.
A este k mojmu prispevku z 29.4. - susedia,ktori sa k nam pristahovali vedla /balkon o balkon/ su zial fajciari 🙄
Takze sme v obkluceni. 😠 😠 😠

katecameron
27. máj 2011

@deborah1 ako teraz ti nezavidím ale u nas vies co pomohlo ja ked som citíla smrad som zacala nadavat normalne nahlas narokom aby to pocul sused lebo ten furt fajzaloval nehorazne smrady a od vtedy co si vypocul par krat nadavky tak prestal fajcit na balkone pod nami 😀 😀 😀 az mas guraz tak nadavaj citujem seba CO JE TO TU ZA SMRAD? ktory debil tu fajci zas mi nasmradne vsetko pradlo .....atd

nadhera
27. máj 2011

@katecameron aj ja by som si rada zanadavala,ale mam pri sebe deti 😉 takze maximalne poviem, deti, opat nam susedia nasmradili - jasne,ze balkon je otvoreny a vsetko pocut - takze mozete ist spinkat do "vyvonanych perin" apod. 😠 😠 😠

katecameron
27. máj 2011

@nadhera tak ale nemusís zas vulgarne nadavat ja pred detmi obcas nadavam ale nie vulgarne debil nepovazujem za take tragicke ved v skole a sjkolke pocuju ovela tvrdsie veci

nadhera
27. máj 2011

@katecameron slovo debil moj starsi doniesol asi pred tyzdnom zo skolky 😠 ked som sa ho pytala, kto to vlastne je, tak mi nevedel povedat 😠 Lebo a vymenoval 2och skolkarov, oni tak hovoria.
zajtra idem do mesta kupit kravsky granulovany hnoj a susedia, teste sa . Sice budem mat smradecek aj ja,ale balkon si zatvorim a prirodna "vona" mi nevadi. 😉

ivett1
27. máj 2011

@nadhera ahoj...teraz som objavila tuto temu a pridavam sa do "klubu"...u nas fajcia susedia pod nami a vedla nas- z oboch stran 😝 ...otrasne je to vecer, ked chcem vyvetrat...niekedy mi to pripada, akoby cakali len na moment, ked otvorim okno 😝 alebo balkon.. a rano, zasa vetraju oni a ten zapach, to je ako z krcmy...aj na chodbe sa fajcilo, ale musim povedat, ze ako moj muz "nadaval" nahlas na chodbe, ze je tam zase smrad z cigariet (asi pre polrokom), tak uz som ho odvtedy necitila...ale, zas nemozem tvrdit, ze s tym prestali...mozno som len mala stastie 😅 ...no to, ze nemozem poriadne vyvetrat cez balkon, tak to ma teda stve 🙄 ...ten granulovany hnoj je celkom dobry napad... 😨 😀

nadhera
27. máj 2011

@ivett1 zajtra ho pojdem kupit - snad uz tovar dostali, dam na misku od kvetinaca,zapalim a smradecek bude riadny. 😉 Netesi ma to, ale co uz mam robit, ked mi naozaj fajciari okolo nas strpcuju zivot vecnym smradom. Oni smrad, ja smrad. 😀

ivett1
27. máj 2011

@nadhera vies, ze som staaaasne zvedava ako to dopadne 🙂 ...dufam, ze budes uspesna... 😵

nadhera
27. máj 2011

@ivett1 to dufam,ze budem uspesna 😉 , ved som dlhsi cas rozmyslala, ako susedom dat vediet, ze mi smrdia!!!! ich cigarety, ze cely byt je zasmradeny, ze moje deti sa pytaju, co to tu smrdi...

ivett1
27. máj 2011

@nadhera tak drzim palce 😉 napis, ci to zabralo (a v pondelok budem zhanat "nieco" take aj ja... 😅 )

moischaaa
27. jan 2013

baby myslim ze s tym nic nenarobite, ja som fajciar ale iba vikendovy ku kavicke,obcas aj u nas na balkone 🙂 a neviem si predstavit ze by mi zaklopaala suseda a stazovala sa nato ze fajcim na balkone 😕 to potom kam si mam ist zapalit? 😅