Susedia a fajčenie

deborah1
10. nov 2009

Hľadala som nejakú tému o fajčení alebo o susedoch,ale žiadnu som nenašla,tak začínam novú,lebo som véééľmi vytočenááá 😠 😠 😠
Naši susedia celé leto fajčili sto krát za deň na balkóne /no,sused trochu menej,lebo chodí do roboty,ale suseda je nezamestnaná,takže tá hockedy/,a stále nám to išlo do okien,takže sme len behali a zatvárali a otvárali okná /my nefajčíme a ja fajčenie neznášam/.Už to ma riadne vytáčalo,no som si myslela,príde jeseň,budeme mať zatvorené okná,sem-tam vyvetráme a bude po probléme.Lenže ja neviem,čo tá suseda robí 😠 ,skoro zakaždým,keď otvorím bytové dvere,na chodbe je smrad ako v krčme 😠 ,ona snáď zakaždým,keď výjde z bytu,si pichne cigaretu do pusy 🙄 😠 😖 Baby,tak som vytočená 🙄 😠 ☹ ..a ešte k tomu nemôžeme ani vyvetrať na schodišti,lebo celé medziposchodie,vrátane parapety,je poobkladané jej kvetinami,čo si tam pestuje 😠
Nemám nič proti tomu,ak niekto fajčí,ale neznášam,ak tým obťažuje druhých takýmto spôsobom.. 🙄

anlika
23. dec 2015

Baby, pridavam vlastnu skušenost a ak máte niekdo napad ako vyriešit - budem vďačná. Suseda fajčí na balkone tak, že popol odklepava rovno k nam na balkon a špaky hadže na prostor pred domom. Upozornila som ju na to, že mam popol z jej cigarety po celom balkone (da ich aj 12 za deň) a vysledkom bolo, že kričala čo si to dovolujem, a že jej nedokažem, že je to jej popol a na svojom balkone si može robit čo chce. Mam to všade, parapet, pradlo, kvetiny, naozaj celý balkon. Neviem, čo sa s tým dá robit... :(

diablikovci
23. dec 2015

@anlika ja mam cosi podobne. Uz uvazujeme dat taku zastenu medzi balkony. Nemyslim zasklenie balkonu ale medzi ze to bude trcat vonku.

anlika
27. dec 2015

@diablikovci Tiež som uvažovala, ale mam strach, aby to neprepalili... predsa len, keď odhodia špaky, ktore su este zapalene..... :(

diablikovci
27. dec 2015

@anlika tak kwd to urobia máš dôkaz. Je to poškodzovanie cudzej veci!!. A myslím si ešte že úmyselne!

didi_dodka
12. jún 2017

Žienky ahojte už aj ja riesim tento problém :( náš sused fajčí predpokladáme v záchode čiže cez stupačky sa nám to všetko ťahá do bytu síce žijeme dve poschodia pod ním sme byty bez balkónov chápem nemá kde ale výťah funguje tak nech si zbehne dole ja som bola tak isto fajčiar a chodila som von a nie toto :( čo môžem robiť :( dohovor mu nepomohol znova sa to opakuje a vecne v hodine kedy mi mala spí :(

ivkahaluskova
26. aug 2017

Aj ja mám problém s podnájomníčkou,bývam v garzonke a ona o poschodie nižšie,stále fajčí z okna,ja to mám o to horšie,že,mám len okno z jednej strany,že sa mi nedá prevetrať.Už ma vážne štve,dohovárala som jej,potom som volala majiteľovi bytu,ten jej volal,ale nič sa nezlepšilo.Už som sa jej vyhrážala,aj mestskými policajtmi,nič....tak som sa rozhodla,že vždy ked si zapáli,vylejem jej do okna z krhličky na polievanie kvetov vodu,ak už to nezaberie,tak neviem...pre mňa za mňa,aj na hlavu jej vylejem.....už mám toho dosť!!!!

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudart
14. jan 2020

@deborah1 my sme doma mali ten istý problém... A susedov podnájomníkov sme donútili odsťahovať sa. Majiteľka to nemala záujem riešiť... Vraj sme dospelý nech si to s nimi vyriešime my. Najprv sme to skúšali dohovorom, ale keď okrem denného, prišlo nočné fajčenie a fajčenie do stupačky + nočné pranie, tak sme im znepríjemnili život aj my... Hluk=polícia ..aj keď nič nevyriešili, ale bol zápis s ich menom
Fajčenie= nadmerné polievanie kvetov (aj v noci)... "Ach pretiekol mi kvetináč veľký ako vedro a vy p.suseda ste na balkone? Nevšimla som si vás!"
A plus prašenie koberca, keď vyvesila prádlo... Ona moje zafajcila ja jej zavinila

dudart
14. jan 2020

@didi_dodka mestská polícia...