Sušička bielizne

wilagrande
22. aug 2017

Dievcata chcem sa opytat ked susite bielizen v susicke pradla s tep.cerpadlom a ked sa to susi prevonia s toho aj byt ci vobec ?

libawet
23. aug 2017

...veľa žien aj v mojom okolí je so sušičkou spokojná, aj s tým akože žehlením. Mne sa bielizeň viac páči klasicky vyžehlená, zdá sa mi taká akoby viac čistejšia. V lete dávam sušiť prádlo len von, o chvíľu je suché a zozbieram, načo míňať drahú elektrinu ? Asi som ešte z tej starej školy, no pre mňa bola sušička zbytočne vyhodené peniaze. Samozrejme, chápem ženy, ktoré ňou šetria čas a aj energiu, ktorú potom môžu dať inam.

evittam
23. aug 2017

@libawet Treba kupit taku co "nezerie" vela elektriny.😉

libawet
23. aug 2017

@evittam mám takú. Tie tričká sa mi fakt zbehli, program som použila správny, nebolo to vidieť, až keď si ich syn obliekol, tak vzadu. Odvtedy tam oblečenie nedávam, za sušičku som dala 800 € pred 2 rokmi, zn. Miele. To leto, že vešiam von, no..to je už v mojej hlave 🙂. Ja mám pri dome také fajn šnúry, sú aj kryté, tak mi tam ani neprší a mám ich hneď ako vyjdem z práčovne/kotolne domu, takže aj po ruke.

h2
23. aug 2017

@libawet Ahoj, keď sme kupovali sušičku, tiež som sa tešila, že už nebudem žehliť, toto jediné ma na sušičke sklamalo, pretože nemôžem povedať, že by prádlo zo sušičky bolo rovné, či hladké a nemuselo sa žehliť. Samozrejme, niekomu to možno stačí, ale ja žehlím aj zo sušičky, asi som tiež stará škola. 🙂 A teraz v lete tiež suším vonku. Ale aj tak si sušičku neviem vynachváliť. V zime mi prádlo neschlo ani vonku, ani vnútri, mali sme problém s vysokou vlhkosťou, kúpili sme aj odvhlčovač, sušička tento problém vyriešila.

sisaka
23. aug 2017

@evittam fakt, že nemám skúsenosti s európskymi sušičkami, ale u nás sa normálne používajú avivaže a potom šup veci do sušičky.
sušičky patria k základnej výbave domu/bytu lebo napr. na balkónoch je zakázané vešať prádlo takze väčšina ľudí suši v sušičke a nepočula som ešte nikoho, žeby koli tomu nepoužíval avivaž . Dokonca samotní výrobcovia robia avivaže a papieriky rovnakej vône, aby sa to "nebilo" . Ja mám sušičku už vyše 10 rokov, stále fiči, nikdy nebola opravovana a avivaz normálne používam, okrem samozrejme veci, kde sa nemá používať (vetrovky, športové oblečenie a pod)

wilagrande
autor
23. aug 2017

Skusila som oprat staru deku a dala som ju susit ale ta susicka smrdi ako keby hirel motor taky divny smrad ☹ a s deky neschadzaju chlpy ☹

wilagrande
autor
23. aug 2017

Horel*

evittam
24. aug 2017

@libawet Tak ako som uz pisala ja mam BOSCH čo nezerie ani vela elektriny ani nestala tolko co tvoja -o nieco menej a vsetko je v najlepsom poriadku-tak ako som napisala.

evittam
24. aug 2017

@sisaka Tak ja netusim ako u vas. Co sa tyka výrobcov sušičiek u nas je vyslovene napísane,ze sa nesmie pouzivat aviváž (teda skor neodporucaju) ale ked hladas viac info dozvies sa co som napisala.

evittam
24. aug 2017

@wilagrande To co ti muž kúpil?!
Ja som minule prala deku-cista parada.😉

wilagrande
autor
24. aug 2017

@evittam ta deka bola asi moc chlpata to stara ta isla na skusku ako prva...ale potom som tam dala tmave veci a vseeetko odchlpilo 🙏 😝
Len ten pach ci to novotou ci cim pradlo vona ale smrad ide z vrchu ako je nadoba na vodu ten plast smrdi

wilagrande
autor
24. aug 2017

Pradlo vonia *

sisaka
24. aug 2017

@evittam veď preto píšem, že u nás, pozrela som manuál, aj dala do Google a nič, kto vie prečo, v niečom sa musia líšiť ... u nás sa akurát píše, že ten olej z papierikov môže zanašať senzor, ktorý určuje dĺžku sušenia, tak môže prádlo presušit, vraj ho stačí, raz za čas utriet, asi by som sa mala naň pozrieť a poutierať po 10 rokoch sušenia....