Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

lauraa
3. jan 2011

@sisa.b ja mam Bosch, stala 400 eur a uz by som nemenila....my sme spolu so susickou kupovali aj pracku takze mozno B pracku mame teraz A* takze na peniazkoch za elektriku to nejako necitit, navyse som prestala zehlit, povacsine vsetko skaldam ... 😉

sisa.b
3. jan 2011

pracku A++ mam uz 6 rokov, takze tam neuspejem 😝 velku plazmu ideme menit za mensiu LED prave kvoli spotrebe, tak aj preto chlap frfle... 😒
umyvacka u nas skutocne setri peniaze, lebo tepla voda je len na prietokac, ten aby ohrieval, musel ist na maximum a vzhladom na jeho vek, som ho pocas jedneho umyvania nesmela vypnut. cize vysledok - na plne pecky odtekala voda, naplno horel plyn v prietokaci...
na susicku to vidim, az budeme mat na chalupe vlastnu elektraren ☹ len na chalupe uz mi bude susicka na dve veci, ked budem mat kam pradlo vesat tak, aby mi nezavadzalo v obyvacke, ci v detskej izbe

@lauraa ty mas aku?

@juliagregor ved ja uz nepeciem 😀 mam skuskove, tak sa vyhovaram uz par mesiacov. teda len teraz ma jedna caka pre kamaratku

lauraa
3. jan 2011

@sisa.b ja mam Bosch na 7 kg....u nas bol najvacsi zrut elektriny bojler na teplu vodu, odkedy mame novy kotol je to ok... voda ani spotreba elekt. nestupa teda spotreba aj ked platime kazdy rok trosku viac ale to je v cene energie a plynu, teda aj v spotrebe vody platime kazdy rok viac za m3.... 😅

brisilda
9. jan 2011

kocky tak uz sme rozhodnuty tiez kupujeme bosch vraj su to naj susicky ale ja som chcela whirpol no tie su dizajnovo krajsie ale vraj nic moc 😒 no s prackou a umyvackou riadu od whirpool som maximalne spokojna 😀 uvazovala som aj nad 2 v1 ale kedze citam ze je to nic moc tak si najdem miesto pre samostatnu susicku a potom vam napisem moje pocity s prveho susenia 😀 len sa obavam ci sa mi nezafarbi farebna bielizen 😝 predsalen teplota je teplota

lauraa
9. jan 2011

@brisilda mne sa teda este nepodarilo zafarbit v susicke nic a susim skoro vsetko......

jana.oravcova
29. jan 2011

prosím vás a máte skúsenosť so sušením látkových plienok v sušičke? ale aj takých tých moderných látkoviek.

mariro
30. jan 2011

@brisilda ja mam whirpool susicku a nemam ziadne negative zistenia a som nadmieru spokojna.Nezafarbila som takisto zatial nic.Susim tam vsetko dokonca i pulovre a vcera i koberce behune a vsetko je ok.
Mam i umyvacku riadu whirpool a s tousom tiez spokojna. 😉

brisilda
30. jan 2011

@jana.oravcova ahoj ano ja susim aj latkove plienocky okrem pul gatiek a kapsoviek lebo tie tak ci tak rychlo schnu no bambusove plienky tam susim a je to uzasne 🙂 a ked mas vkladacky s aksamitu /tie co maju vlas/ su ako nove 🙂 dokonca pradlo je makke 🙂
@mariro aj my sme na koniec kupili whirpoolku 😀

spetra
1. mar 2011

@jana.oravcova klasické plenky (historické) běžně suším v sušičce... jen bohužel nejsou moc rovné.... takže žehlička mě nemine... ☹

mimika4408
1. mar 2011

ahojte dievcata, aj ja som si na jesen kupila susicku od AEG LAVATHERM 59850, som nadmieru spokojna. aj ostatne spotrebice doma(umyvacka riadu, chladnicka s mraznickou, pracku mam od rovnakej firmy ). tiez som vyberala triedu A co najsetrnejsiu, zaplatila som okolo 800eur . veci takmer uz ani nezehlim a susim skoro vsetko. naozaj je to velky pomocnik v domacnosti a vrelo odporucam!

suezana
1. mar 2011

@mimika4408 ani nehovor 🤐 aj ja chcem sušičku 😢 strašne mi tečú okná... už sa teším, že budem môcť dávať prádlo von....len zas bude plné chlpov, popola z cigariet 😠 ☹ 😝 a chrobáčikov 🤐 😢 😢 😢 😢

mimika4408
1. mar 2011

@suezana citala si? 😉 ...naozaj je to super vec! ja som o nej snivala uz asi 4roky a setrila som si centik ku centiku z materskej a nieco aj z vyzivneho a tak som si ju kupila, ze som priatelovi ani nepovedala 😉

suezana
1. mar 2011

@mimika4408 túžim po nej asi 3 roky 😒 ako hovorím: za rosenie okien, susedov, čo mi koberce prášia na prádlo 🙄 , chrobáky, čo sa mi tam skrývajú 🤐 ale ja mám ešte jednu nevýhodu - hrozne malú kúpeľňu a zhora plnenú práčku - čiže keby som chcela, tak jedine novú a postaviť na.... Možno raz kúpime celú súpravu 😒 len momentálne je vždy kde dať peniaze..... dvere vchodové by sme potrebovali 😒

mimika4408
1. mar 2011

@suezana ja som robila rekonstrukciu presne pred rokom tak tam odisli vsetky moje uspory 😒 ...ale bola to dobra investicia a nelutujem (rozhodovala som sa kupit si nove auto alebo prerobit byt) . no a potom od fertuara do oktobra som si nasetrila na tu vytuzenu susicku 😉 . dcera je na intraku a nemusim sa stresovat ci pradlo vyschne od piatku do nedele, kolkokrat periem len v sobotu poobede a hned aj susim a skladam, takze ked si zmysli trebars este v nedelu rano ze rifle oprat tak sup, sup a poobede v nich aj cestuje 😉

elly111
5. mar 2011

Ahojte @suezana aj vy ostatné, máme sušičku prádla Whirpool sme maximálne pokojní, bola to dobrá investícia, ale menili sme práčku a zostal nám medzikus, pripevňuje sa na práčku, naň ide sušička. Medzikus mezi práčku a sušičku pre kódy pračiek AWO/D,AWOE, kódy sušičiek AWZ, má výsuvnú dosku s nosnosťou 14 kg na kôš s prádlom. Ak by niekto potreboval ozvite sa 🙂

zuzi180
16. mar 2011

@oli26
Ahoj Oli hladam susicku na pradlo a mam zaujem hlavne o susicku do ktorej mozem nahadzat co ma napadne
a co je najhlavnejsie nic sa mi nezbehne si pysala ze sa ti nic este nezbehlo by ma preto zaujimala aku
znacku a typ susicky mas doma a aky ma najkratsi program??
poprosim ta odpisat na lieskovska.zuzana@gmail.com
DAKUJEM TI.

estachova
30. mar 2011

aj ja sa chystam kúpiť sušičku whirlpool. má s ňou niekto skúsenosti???

mamkamarketa
30. mar 2011

ahoj. taky bych potrebovala poradit. uvazuju o koupi susicky,ale potrebuju natolik vykonou,ze nebude potreba pradlo zehlit 😀 nemam moznost napojeni odpadu,takze to bude se muset rucne vylivat, tichou a max do 13 000. je to realne? mate nekdo prosim zkusenost???

vrtulka27
29. júl 2011

Babule ake su ohlasy na susicky Whirpool???Mam v plane kupit..... 😉 pre susicku uz som pevne rozhodnuta! len neviem stale spekulujem ze aku znacku...pracku mam Whirlpool

evaviki
29. júl 2011

ja mam siemens, vybrali sme so spotrebou A (vrati sa nam ten rozdiel v cene za dva roky).. rozmyslala som aj nad AEG, ale pri tej vela ludi pisalo, ze zraza oblecenie.. tak nasa nezraza nic, som spokojna, zehlim jedine kosele, halenky a sukne..

anitram18
30. júl 2011

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s 2kombinací pračka +sušička ve slim variantě? Našla jsem na netu jen jeden typ o Candy...

catf
1. aug 2011

anitram, tuhle Candy jsme porizovali do bytu, ktere pronajimame, takze muzu pouze rict, ze na ni nemame zadne stiznosti. U kombinace je vzdycky ta nevyhoda, ze nema filtr jako klasicka susicka, kam odchazeji vsechny vlasy a vlakna z obleceni, takze to zustava na obleceni a v bubnu, ktery se musi po suseni vytrit. Taky vzhledem k omezenemu mistu v bubnu se pradlo hodne macka a doporucuje se ho pro suseni rozdelit(tzn z 5 kg pradla se susi polovina 2,5kg). Pred par lety jsem pouzivala kombinovanou pracku/susicku od Indesitu a nakonec jsem pradlo vzdycky jenom predsusila a dosusila na susaku v mistnosti(alespon to rychleji uschlo a pradlo nebylo zmackane).

vrtulka27
9. sep 2011

Babule viete mi poradit ?zo zaciatku mi v susicke krasne pradlo vonalo......a asi po 40-tich suseniach uz nevonia......... 😒 neviem kde moze byt problem...........aviv.pouzivam stale tu istu ako na zaciatku......... ☹ tak?????,,

juliagregor
10. sep 2011

@vrtulka27 hm, neviem...daju sa kupiť do sušičky také vonavé prípravky...

vrtulka27
10. sep 2011

dik za odpoved Juli, hladam stale pricinu preco je vona z avivaze fuuuuuuuuc.................. 😕

zuzana76
10. sep 2011

@vrtulka27 mne pradlo zo susicky nikdy az tak pekne nevonalo, ako iba oprate, malo taku susickovu vonu, na vonu do suicky sa pouzivaju take vonave papieriky

vrtulka27
10. sep 2011

Zuzi do pracky pouzivam avivaz lenor......a ked som to prehodila do sušičky ...po usušeni nadherne vonali veci!fakt, ked behali deti v satach tak to bolo citit na daleko. 🙂
No a niekde nastala zrada...........zalezi aj na avivazi aku pouzivas do pracky.Uz som rozmyslala aj nad tym ci sa nahodou nezhorsila kvalita avivaze ktoru pouzivam.............nejde mi to proste do hlavy.............
Ale o tejto voni do susicky som vobec nevedela..........a kde sa to da kupit?bezde v drogerii?či? 😉

petal
14. sep 2011

Ahojte. potrebujem radu. Som cerstvou majitelkou susicky a som sklamana. Vsetko, co som vysusila bolo nenormalne pokrcene. Neviem, kde robim chybu. Mam kondenzacnu susicku AEG, pradlo som si dokonca odvazila, aby som nedala vela. Uvadza sa tam, ze po vysuseni je este nejaka faza proti pokrceniu, ktora trva 30 minut. Vyberala som to pred ukoncenim tejto fazy. Pouzila so programy odlozit do skrine. Tak co robim zle?

nanyka
14. sep 2011

a nedala si žmýkanie v práčke na príliš veľa otáčok? lebo to ti potom ani sušička nepomôže na to...

matac
14. sep 2011

daj do posledneho pranie (avivaz) prostriedok na ulahcenie zehlenie zn. DM segra to pouziva . mne to susicka nerobi aj ked tam pradlo necham hodku . je na ulozenie do skrine . ale ked pouzijem persil a nie miele tak pradlo zehlim 😉 je trosku ine nie dokrkvane ale nie je do skrine .