Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

zuzana76
14. sep 2011

@vrtulka27 no ja pouzivam avivaze zn. dedra, pekne vonaju, ale teda po vysuseni nic moc, ale zase mne to az tak nevadi, lebo niektore svoje haklive veci do susicky aj tak nedavam a necham len na vzduchu vysusit, napr bluzky a detske veci zase ja uprednostnujem menej vonave, resp, tie periem aj zvlast a tam casto ani avivaz nedavam, napr, ked im periem spodnu bielizen, na pulovre ano, ale tie tiez necham vysusit na vzduchu. Ale napr postelna bielizen by mohla vonat viac po avivazi.

napr tie papierkiky su tu, ale ja to nepouzivam
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7978579&tab=3

matac
14. sep 2011

pracie prasky miele su velmi dobre , prasok na farebne pradlo krasne vonia , ked mi zapajal ten technik prack a susiku povedal ze je najlepsie nepouzivat avivaz do susiciek vraj to nie je dobre tak ja sa snazim co najmenej davat avivaz . a zo susicky je predsa pradlo makucke a netreba to prehanat s tou chemiou kuknite aj na stranku varecha.pravda.sk/diskusie/pracie-prasky/891-forum.html - V pamäti

juliagregor
14. sep 2011

ahojte,
pokazila sa mi sušička, mám Whirpoolku 3 roky, ide 4-5 krát do týždna, odišiel termostat, oprava by mala stáť 160 € bez práce...ja nesuhlasím s tým, aby sme ju opravovali, ale kupili novu...stačí mi za 315 €, tiež Whirpoolka je v akcii...samozrejme muž ju chce opravovať 😠
čo myslíte?

lauraa
14. sep 2011

@juliagregor neopravovat , neoplati sa aale ani whirpoolku by som viac nekupovala.... nemam s touto znackou dobru skusenost ci uz pracka, susicka alebo mycka....za 300 kupis aj inu znacku a a bosch maju za 400 bez akcie....

juliagregor
14. sep 2011

@lauraa popozerám...dakujem 😉

lubica29
15. sep 2011

ahojte, susicky whirlpool su vraj dost hlucne. Aj my chceme kupit ale musime brat do uvahy sirku zarubne 60cm, takze Bosch alebo Siemens tam nedostaneme. A ani dvierka sa nedaju dat na opacnu stranu. Zaruka sa da predlzit na Miele na 10rokov ale ta cena. AEG ma zaruku len 2roky. Dajte tip na kvalitnu a tichu susicku.

juliagregor
15. sep 2011

@lubica29 inú som nemala, tak neviem posudiť...hlučná bola, ale my sme boli na ňu už zvyknutí...mala som ju v detskej izbe a normálne sme pri nej fungovali...nelutujem ani cent, čo som za nu zaplatila...my sme za ňu dali 486 EUR v akcii, teraz su ovela lacnejšie...

ešte neviem čo spravím, či opraviť, alebo novú ...teda ja viem, len sa nevieme doma dohodnúť ... 🤐

lauraa
15. sep 2011

@lubica29 a ako ste tam dostali pracku? susicky maju standartny rozmer

lubica29
16. sep 2011

nemaju standartny rozmer este sme ju nekupili

lauraa
17. sep 2011

@lubica29 len tak zo zvedavosti som odmerala nasu susicku, mame Bosch a ma len 56 cm

lubica29
17. sep 2011

aky to je model? my potrebujeme taku aby mala dvierka vlavo a u Bosch su vpravo 🙂 a nedaju sa premontovat :(

vrtulka27
17. sep 2011

@juliagregor jednoznačne kupit novu! 😉 moj nazor.

vrtulka27
17. sep 2011

@juliagregor ja mam zase so znackou Whirlpool velmi dobru skusenost...........mam aj umyvacku...pracku...susicku a vsetko je OK 😀

lauraa
18. sep 2011

@vrtulka27 mozno mas stastie, ale nasa pracka , teda lozisko, 5 rokov a k mycke sa radsej ani nevyjadrujem , tesne po zaruke nejake cidlo merania vody , oprava za skoro 200 eur a mycka napriek tomu isla ked chcela.... vymenili sme ju za Siemens,pracku za LG ....... 😉
@lubica29 dierka su vpravo a nejdu premontovat.....

vrtulka27
19. sep 2011

@lauraa no tak to teda nepotešííííííí 😒 tak mam asi z pekla stastie........
Teraz sa aj tak vsetky spotrebice robia tak max na 5 rokov .....a musis kupit novy....ci to je pracka...susicka...mikrovlnka to je fuk.Aj servisak mi to povedal to neni jak volakedy ze pracka vydrzala 20 rokov!
Teraz je to uz vsetko cenovo dostupne...a taka je aj kvalita 😒 je to tak

juliagregor
30. sep 2011

tak mám novú sušičku 😉
ostala som verná značka, opäť mám Whirpool 7780, doplatíme aj Infinity na 5 rokov...
musím podakovať Whirpoolu za velmi ústretovú komunikáciu so zákazníkom

crysmile
30. sep 2011

@juliagregor ja mam tiez whirpool a som spokojna.. uz ju mam skoro rok..

juliagregor
1. okt 2011

@crysmile staršiu som mala 3 roky, teraz mám novu a je podstatne tichšia ako ten starý model, hluk je asi ako ked mi napúšťa vodu pračka alebo umývačka...
doplatila som aj Infinity na 5 rokov...

crysmile
3. okt 2011

@juliagregor hej, pozerala som ze mas aj ten casovac, ze vies za kolko ti to vysusi.. ja toto mam na pracke a na susicke mi to chybalo, ale uz so m si zvykla.. a je trochu viac hlucna.. no ale som spokojna.. jasne ze teraz su lepsie ako boli pred rokom a aj lepsie ceny... ale to ze nemusim zehlit a ze sa to malo kde vysusit, to bolo to hlavne (podkrovny byt bez balkona)

czechzuzanaba
5. okt 2011

nemate nahodou nekdo susicku na balkone? Myslim teda tu ventilacni...

lauraa
6. okt 2011

prosim, mozete mi niekto napisat ake su ceny susiciek na sk?

juliagregor
6. okt 2011

@lauraa od 300 do 2000 €...
http://www.mall.sk/susicky/

juliagregor
6. okt 2011

@crysmile ahoj, ano ten časovač je super, mám ho na všetkých spotrebičoch, je to fajn, sa mi lepšie zadeluje čas...🙂

lauraa
6. okt 2011

@juliagregor dakujem

estachova
7. okt 2011

@juliagregor ja mam o nieco novsi typ od tvojej kupili sme si whirlpool AZA 9780

juliagregor
7. okt 2011

@estachova a ako sa ta páči? 🙂

ja som vždy jedno pradlo sušila v sušičke a druhe pred sušičkou, zdola fukal silný teplý vzduch...na tejto novej je to inak, zpredu nasáva a vzda fuka...teraz rozmýšlam, kde ju dať 😀

estachova
7. okt 2011

ja ju mám v kuchyni, lebo zatial nemam miesto v kupelni a nerobi mi to ziaden problem lebo vsetko susim v susicke ked mam jemne pradlo tak dam na hodvab. 😒

estachova
7. okt 2011

na susicke mam 14 programov: 4 pre bavlnu, 3 pre syntetiku, jeden len taky prevetravací, hodvab, ryflovina, spodne pradlo, sportova bielizen, bavlna+syntetika.
energ.tridu mam A-cko a som s nou velmi spokojna.
moja znama ma tiez whirlpoolku ale starsi typ a ma ju uz 6 rokov a ide super.
pracku mam bosch len na 4,5 kg., 1000 ot.min. takze susenie trva asi tak 1:10
susicku mam na 9 kg. niekedy davam aj plne dve pracky na jeden raz susit a v pohode skor povyberam veci ktore su uz suche a ostatne sa dosusi raz-dva. 🙂

martinka30
19. okt 2011

@lubica29 nam dnes prisla indesit teda hot.pint to je ta ista je na 8 kg stala 319e v NAY a daju sa na nej otocit dvierka ale neviem asi bude moc zrat elektrinu nemam este skusenosti so susickou tak som zvedava a este tak naucit sa s nou robit ma az 32 programov.

martinka30
19. okt 2011

@estachova prosim ta aku mas znacku nechce sa mi to tu cele citat sme dnes kupili indesit na 8 kg 32programov,ale som cele doobedie presedela pri nej neviem na tom robit davas tam aj bundy?ako dlho to susi? a kolko mas spotrebu na KW? mne sa zda ze sa asi nedoplatime potom. 😖 bola by som ti povdacna za odpoved. 😉