Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

duratlicka
19. jan 2015

Ahojte,tak po mesiaci zivota so susickou musim skonstatovat,ze nechapem,ako som mohla zit bez nej😀 Susim vsetko,co nema velke nazehlene obrazky,prilepene perlicky a to co nie je flisove a vlnene a skoro vzdy je to tych 8kg (2 pracky),trva to tak 2 hodky a este dam dosusit to,co je vlhke,dokopy max 3 hod.O spotrebe napisem vo februari.

duratlicka
19. jan 2015

@obcansr Vsetko okrem vyssie vymenovaneho mozes dat do susicky,dokonca aj niektore bundy.

obcansr
20. jan 2015

@duratlicka no už som skušala, zatial zle dopadli lem manželove 1 ponožky teraz su moje 😀

duratlicka
9. feb 2015

Ako sme na tom so spotrebou elektriny.Takze 2 dospeli,2 male deti,susenie 3x do tyzdna 8kg,pranie 6x 5kg.Vsetky spotrebice A+,led ziarovky a vsetky spotrebice vytiahnute zo zasuvky,ked nie su zapnute,to sa rovna 121kWh + poplatok mesacny za elektromer,spolu cca 21€ za elektrinu mesacne.

suezana
9. feb 2015

@cinderella76 ja dávam rifle normálne s tým čo som prala - čiže aj teraz - všetko v kope - 2 rifle, ponožky, tričká, tielka .... zatiaľ sa nezbehli 😉 mám to na programe mix suché do skrine - 1h34minút - keď nie sú celkom suché - niektoré majú široký pás - taký hrubší, dám na vešiak dosušiť

alla24
4. mar 2015

kocky aky je rozdiel medzi kondenzacnou susickou a susickou s tepelnym cerpadlom? uvazujeme nad susickou siemens ma niekto?

martinkkka22
22. máj 2015

ahojte, tiež rozmýšlam o kúpe sušičky, mala by byť tak do 500-600 euro, nevyznám sa v tých značkách a čítam stále recenzie a všetky majú pre aj proti. Má niekto nejaký tip na spoľahlivú sušičku? U našich máme Miele, tie sú však veľmi drahé. Diky za info

gabi58
24. máj 2015

@alla24
alla24 - aj sušička s tepelným čerpadlom je kondenzačná, len má oveľa nižšiu spotrebu ako len kondenzačná bez tepelného čerpadla.
Dnes som si objednala sušičku Siemens WT46W564BY za 610 eur. Má tepelné čerpadlo a dokonca má aj samočistiaci kondenzátor. Na MALL je na ňu okolo 50 recenzií a samé chvály.
Keď ju odskúšam, tak napíšem.

alla24
24. máj 2015

@gabi58 tu mam doma uz 3 tyzdne 😉

martinkkka22
24. máj 2015

@alla24 ahoj a ako si s nou spokojna?

gabi58
25. máj 2015

@alla24 ahoj, ako si spokojná? Dúfam, že som si vybrala dobre, lebo som sa asi mesiac rozhodovala medzi BOSCH a Siemens, ale mám pračku Siemens a som s ňou spokojná, tak zvíťazila Siemens.

alla24
25. máj 2015

@gabi58 My sme okrem tejto susicky tiez kupili siemens pracku. s oboma spotrebicmi som maximalne spokojna. Susicku chcem najskor manzel, mne sa to zdala zbytocnost ale zamilovala som si ju. pradlo je uplne suche za 1.46 uplne najviac ju vyuzivam na susenie uterakov ( tie su super makke ) postelnej bielizne a triciek ci pyzam. co sa tyka zehlenia takvela veci uznezehlim ale niektore este musim. zalezi aky kvalitny je material. ALE! neprehanam to s vecami ktore casto nosim. ono susenim sa ti pradlo zacne stensovat. vlastne po kazdom pouziti uvidis kolko "vlakien" - takeho mochu ti to vytaha z pradla. tak plnu hrst. tiez som si vsimla ze tmave pradlo je take "mdle" nema az taku ziarivu tmavu farbu ako ked ti to vyschne volne na susiaku. take "zaprasene akoby" cize ono kazdy si asi musi zvalit co do susicky ano co nie. tiez v susicke nemozes susit tricka s nalepenymi obrazkami ( ak ich mas v skrini vela tak nemas co susit 😀) Ale ja davam aj take do susicky ale viac menej su to uz take starsie tricka na doma a ked ich idem dat do susicky obraciam tricko "naruby" a zatial som nemala problem 😉 Tiez odkedy mame susicku tak dost sledujem stitky a skoro vsetko mas davat len na take setrne susenie alebo vobec 😄 Ja davam na normalny program a to vysusene pradlo do skrine a nemam problem ale zas zvazujem co "risknem" a co radsej nie. Pradloje uplne suche! cize moja bilancia je z troch susiakov v byte mam teraz tak jeden nie uplne plny a zbytok ide do susicky a za cca 2 hodky uz ani neviem ze som mala pradlo. inak bosh a siemens je vraj to iste lebo pre bosh robi susicky siemens len u bosh si zaplatis este za znacku. to nam povedal predajca 😉

@martinkkka22

gabi58
25. máj 2015

@alla24 Práve mi prišla SMS, že zajtra mi doručia sušičku. Už sa neviem dočkať. U nás v byte sú permanentne 2 plné sušiaky a to 7 dní v týždni, čiže úžasná dekorácia /pre návštevu/. Deti majú aj tričká s tými nálepkami, takže dostanú zákaz ich kupovať. Teraz mám napríklad od soboty plný sušiak posteľného prádla a keďže vonku je také krásne usmoklené počasie tak je stále mokré, vidím to ešte tak na ďaľší deň sušenia a už mi treba prať ďalšie veci, len kde s nimi? Počkám do zajtra a otestujem sušičku. Keď som pozerala štítky na oblečení tak skoro na každom je "nesušiť v sušičke", kašlem na nich sú to alibisti, radšej tam dajú nesušiť aby sa nedajbože niekto nesťažoval ak sa s tými vecami niečo v sušičke stane.
Vedela by si mi poradiť na akom programe mám vysušiť zimné vetrovky ? /nie sú páperové/

alla24
25. máj 2015

@gabi58 no na to postelne a uteraky je susicka ako stvorena. to su velke kusy ktore skutocne zeru vela miesta a to zehlenie..... ja tieto veci periem na 60 stupnov a potom sup do susicky a uz nezehlim. sak aj ta susicka ide na XY stupnov tak snad tie bacily pozabija 😀
vetrovky som este nesusila kedze teraz uz ich nenosime a susicku mame tak tri tyzdne a par dni 😉 uprimne napisem ze navod som este podrobne nestudovala ale ak budem take prat a susit precitam si ho 😀 😀
tie tricka ak obratis vysusit mozes ale ak to budes robit casto tak sa ti ten nalepeny obrazok rozpraska.... cize ak mam starsie tricko na doma ci do zahrady tak sup do susicky ak nove radsej zvolim susiak 😉

juliagregor
27. máj 2015

sušičku mám 7 rokov, teda už druhú, sme veľké kamarátky 🙂
odporúčam predlženú záruku, majú zvýšenú kazivosť ...

prasiatko30
27. máj 2015

@juliagregor zalezi na znacke ja mam moji asi 10r a opravar okolo nej este ani nepresiel😉a to su dni ze susi aj 3-4 varky

gabi58
28. máj 2015

Tak sušička je už odskúšaná.
Uteráky - super
Tričká - pokrčené viac ako zo sušiaka, čo som vážne sklamaná, lebo som si myslela že už nebudem žehliť 😀
a to dávam ešte funkciu proti pokrčeniu. Nevidím žiadny rozdiel či ju dám alebo nedám.
ponožky a spodné prádlo - dobre
Každú várku musím dosušovať, lebo niečo je vysušené a niečo je ešte vlhké.
No nič, musím skúšať ďalej ,možno vychytám nejaké finty a naučím sa s ňou robiť.
Aj tak je to super pomocník. Som šťastná že ju mám.

gabi58
29. máj 2015

@alla24 Prepáč, že otravujem, ale chcem sa ešte spýtať na jednu vec. V Parametroch sušičky ktorú máme je napísané:

Prídavné funkcie:
Cyklus našuchorenia: 120 min na konci programu (možnosť kedykoľvek v priebehu sušenia prerušiť a bielizeň vytiahnuť)
Šetrný
Ochrana proti pokrčeniu
Odložený štart – začiatok programu možno podľa priania predvoliť až 24 hodín dopredu

Všetko som našla, len ten program našuchorenia nie. Myslím že tam nie je. Ten by mal pomocou pary prádlo povyrovnávať. Nevieš kde sa tento program nastavuje?

alla24
29. máj 2015

@gabi58
ahoj uprimne napisem ze ja pouzivam iba program mix cupboard dry. je to 4 program v pravo. tricka mam vcelku fakt pekne ani zehlit netreba. ono ok ti nedosusuje uplne a je pokrcene tak asi davas vela pradla 😉 ja som ju raz tak nalozila a toto sa mi stalo

alla24
29. máj 2015

@gabi58 pradlo susi 1.46 a je 100% suche. vobec nezreba dosusovat. ani plachty

gabi58
1. jún 2015

@alla24 Ďakujem za odpoveď, skúsim dať prádla menej a uvidím aký bude výsledok.

gabi58
12. jún 2015

Takže, po troch týždňoch sušenia v sušičke som prišla na to, že sa mi zrazili tričká mojich synov, niektoré
o 2 čísla, niektoré o jedno a to som dala program MIX a ešte šetrné sušenie /to by malo teplotu ešte znížiť/.
Som naštvaná, že výrobca neudáva ktorý program suší akou teplotou /napr. MIX 45 stupňov a podobne/. Takže neviem na akom programe mám tie tričká sušiť aby sa nezrazili, zrážajú sa hlavne na dĺžku. Inak nič iné okrem tričiek sa mi nezrazilo. Mali by začať vyrábať sušičky s voliteľnou teplotou, aby si každý mohol nastaviť stupeň sušenia aký potrebuje.

alla24
12. jún 2015

@gabi58 no tak aj mne sa zrazili tie moje. ale to nie je ani tak chyba susicky ako to ze nekupujeme kvalitne veci. napriklad mojej male ja nakupujem vacsinou usa znacky oblecenia a tam na tricka pouzivaju 100% cotton rib a nie cotton jersey ako sa predava u nas a tie sa mi nezrazili ani nijako inak nezmenili tvar....

gabi58
16. jún 2015

@alla24 deti si kupujú tričká v obchode CROPP a ten sa prezentuje vysoko kvalitným tovarom /aj cena je adekvátna k značke/ a potom aj v obchode SAM, ani tam nie sú najlacnejšie a je to všetko nanič.
Ja s mužom máme obyčajné neznačkové tričká a tým sa nič nestalo, to je irónia.

exjanka
27. sep 2015

ma niekto skusenosti so susickou samsung DV80F5E5HGW ?

zuzkagu
28. sep 2015

baby uvažujem o kúpe tejto sušičky https://www.mall.sk/kondenzacne-susicky/aeg-t75...
mám vyčleneny limit max 400-450€, práčku mám na 7 kg AEG tiež

janinah
28. sep 2015

@zuzkagu máš tam 52 recenzií,je to málo?😉

gabi58
29. sep 2015

@zuzkagu
Vyzerá to že má veľký výber programov, len mi tam chýba program refresch /fúkanie studeným vzduchom/ ten ja na mojej sušičke využívam často hlavne v lete ked suším prádlo na šnúre. Napríklad tričká nesuším v sušičke, lebo sa zvyknú vačšinou zraziť, tie suším na sušiaku. Ked vyschnú tak sú také tvrdé. Dám ich na 20 minút na studené fúkanie, pekne sa vyrovnajú a krásne zmaknú.
Ďalej by som si už kúpila sušičku ktorá má vkladací rošt /na sušenie topánok am pod./
Je to ale na tebe ako si vyberieš.

zuzkagu
29. sep 2015

@gabi58 dakujem za radu ale už je objednana, všetky čo som pozerala v tejto cen. kat. nemali tuším ten vzduch a a ni to na tie topanky, ale to ani nepotrebujem, v lete aj tak suším iba vonku na balkone takže to mi je jedno, v lete budem sušiť iba uteráky v sušičke 🙂

exjanka
29. sep 2015

uz treti den studujem navod ale teda som jelen z toho,ake veci sa nesmu davat do susicky?na akom programe susite rifle?bojim sa aby sa mi veci nezcvrkli 😒