Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

gabi58
30. sep 2015

@exjanka
Ja nedávam do sušičky čisto bavlnené tričká /všetky sa mi zrazili hlavne na dlžku a niektoré aj na šírku./
Tie ktoré majú aspon 40% syntetiky sa nezrazia, alebo len velmi málo. Rifle suším na programe MIX zmiešané bavlna syntetika.
Rifle sa mi nezrazili na šírku, ale na dĺžku tak približne 5cm čo je dosť. Tak sa mi zrazili aj tepláky, tiež len na dĺžku. Na bavlne suším len uteráky a obliečky na periny. Všetko ostatné suším na MIX a ešte dám prídavnú funciu /na mojej sušičke je to také nakreslené pierko/ aby ešte znížilo teplotu sušenia.
Je to taká lotéria, vždy čakám ako to dopadne. Ponožky, slipy, nohavičky, tielka suším všetky v sušičke.
Po vysušení ponožky riadne ponaťahujem. Staré veci také čo nosíme doma dávam všetky do sušičky, pri tých mi je jedno či sa trochu zrazia. Všetko čo nedám do sušičky po vysušení na sušiaku dám vyfúkať na studené fúkanie na 20 minút. Krásne všetko zmakne a aj sa vyrovná, takže už žehlím len košele.

natalka13
30. sep 2015

Ja susim vsetko okrem spodneho pradla a ponoziek. Kosele sa paradne prebehnu zehlickou, noniron nezehlim vobec. Nic sa nezrazilo, rifle uz vobec nie. Paprerove bundy sa vysusia super.
svetre susim na vlne, vsetko ostatne na suche do skrine.

gabi58
1. okt 2015

@natalka13
Akú máš sušičku? /myslím presný typ/ Máš nejaký špeciálny program na rifle?

natalka13
1. okt 2015

@gabi58 Siemens iq700, presne cislo 563by tusim.
speci na rifle program tam nieje, ja fakt 90% ssusim na suche do skrine. je to moja druha susicka, susim takto uz 15 rokov.

exjanka
1. okt 2015

ja som tam nahadzala vsetko,aj spodne pradlo aj ponozky,zatial sa nezcvrkli,neviem na akom programe mam susit rifle,tricka na jemnom?hadam vyberiem povodnu velkost 😝

duratlicka
14. okt 2015

Ja nechapem,ako som mohla zit bez susicky,ved to by mala byt uplna samozrejmost,ako napr pracka alebo zehlicka.Taka pohoda🙂Priala by som to vsetkym zenam🙂

chorchia
20. okt 2015

Ahojte od dnes mám aj ja sušičku whirpool aza 799 chcem sa poradiť na akom programe sušíte monterky 🙂
Dakujem

gabi58
22. okt 2015

@chorchia Ja by som ich sušila na MIX /zmiešané syntetika bavlna/

zubrienka1
7. nov 2015

@exjanka @natalka13 @gabi58 @duratlicka Ahojte baby, idem si k vam po radu... Mam novu susicku, a neviem si dat rady s jednou vecou... ten bubon ma byt pevny alebo pohyblivy ako u pracky... Nikde v navode sa neviem docitat, ci ho treba uvolnit. Alebo sa zacne tocit, ked bude pustena. Dakujem.

exjanka
7. nov 2015

@zubrienka1 ja ked otvorim susicku neda sa pretocit bubon ako pri pracke

natalka13
7. nov 2015

@zubrienka1 moj bubon sa toci, nie tam rychlo ako na pracke ale toci sa, aj na prvej susicke sa tocil.
Ale nemali sme ziadne sroby zozadu, ked sme ju doviezli,len sme ju zapojili do siete a susili.

gabi58
9. nov 2015

Na mojej sušičke Siemens je bubon na pevno, ani s ním nehnem. Točí sa len keď ju spustím.

chorchia
10. nov 2015

Dievčatá dávate do sušičky aj páperove vetrovky??

natalka13
10. nov 2015

@chorchia jasne nato je susicka naj, spolu s 3-5 tenisovymi loptickami. niektore treba trochu nacechrat rucne, niektore sa krasne vysusia.

chorchia
10. nov 2015

@natalka13 super ďakujem loptičky mám ešte by som poprosila na akom programe ?? dakujem

natalka13
10. nov 2015

ak maju vodeodpudivu upravu na otdoor,ak nie suche do skrine.

aluska01
5. dec 2015

Prosím neukamenujte ma za blbú otázku...od včera mám sušičku s práčkou 2v1...inak to nešlo kvôli miestu
...otázka...prvý raz som skúsila program eco..cca 3hodky. Ak by prádlo uschlo skôr, dá mi to nejaký signál? či nechávate celý program do konca? dakujem

exjanka
5. dec 2015

moja susicka si kontrolu a ak je skor suche skor konci,myslim ze ani vasa nebude susit suche

aluska01
6. dec 2015

@exjanka dakujem, môžem ešte otázočku? dnes som skusala program pranie a sušenie dokopy. Časovo celý program 3hodky, sušenie suché do skrine. Trošku sa mi zmrskli synove bavlnené slipy ...je na prádlo iný program napr. Studeným vzduchom, či nesušiť? Dakujem

exjanka
6. dec 2015

ja mam zvlast susicku,tiez som sa bala ze sa mi pozcvrkavaju veci ale zatial nic,akurat niektore tricka susim na syntetika do skrine,inak vsetko bavlna do skrine

suezana
7. dec 2015

@aluska01
ja som čítala, že čo sa raz zbehne v sušičke, tak už sa viac nezbehne - už môžeš sušiť, aj mne sa niektoré veci trošku zbehli, suším všetko

suezana
7. dec 2015

teda všetko okrem pogumovaných vecí - to som čítala, že sa nesmie

zanet63
7. dec 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

aj ja sušim skoro všetko..

borja
15. dec 2015

Baby,kupit susicku teraz alebo pockat po novom roku?

exjanka
20. dec 2015

pouzivate aj avivaz?ja ano a co som tu citala niektore ano niektore nie,moze to poskodit susicku?

natalka13
21. dec 2015

@exjanka zanese ti ju. cistenie 30€. Min.tyzden platila suseda. Zbytocne som jej hovorila ze avivaz je len zbytocna chemia,radsej kvalitny parfem.

exjanka
21. dec 2015

a nebudu mi veci elektrizovat?

zubrienka1
21. dec 2015

@natalka13 ahoj, a co ta avivaz zanasa. Nejaky speci filter, co je v susicke?

natalka13
21. dec 2015

@exjanka Avivaz sa nema do susicky vobec pouzivat. nato su papieriky do susicky aby neelektrizovali veci.

@zubrienka1 rozoberali jej celu susicku cistil nejaku suciastku vnutri.

zubrienka1
22. dec 2015

@natalka13 ja tiez pouzivam tie papieriky do susicky 😉 kupujem ich z dm-ka, su aj este nejake ine?