Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:veď hovorím,poklad 🙂

zuz11
25. aug 2007

inak 6 zmysel je toto? : Nie je jednoduché presne určiť trvanie sušenia príslušnej dávky bielizne. Elektronický systém sušičky meria vlhkosť textílií a sušenie ukončí, keď zostatková vlhkosť dosiahne požadovanú úroveň. Elektronickej sušičke stačí zadať, ako veľmi treba bielizeň vysušiť - na žehlenie alebo priamo na uschovanie v skrini.

mimi
25. aug 2007

barborkau, diky, asi to teda zavisi od znacky.
Ako casto ju pouzivas a ake ucty vam chodia za elektrinu? Ja tu svoju som prestala pouzivat, by sme sa nedoplatili. Ale za to pracka je super 🙂

mimi
25. aug 2007

barborkau,az teraz som si precitala, co sa tyka uctu za elektrinu 😉

bubca
autor
25. aug 2007

zuz:zrejme áno,ja sa v tom ešte tak nevyznám,ale tuším je to ono.

bubca
autor
25. aug 2007

baby,ešte raz vám ďakujem za príspevky,hneď sa ľahšie rozhoduje 🙂

barborkau
25. aug 2007

Daj, nech cita, uvidis, ze ked ho niekedy nechas doma sameho a bude si musiet oprat, da si aj vysusit a bude na seba pysny, ako je ten moj. Teraz si doma gazdoval sam skoro mesiac - bola som na vychode u rodicov. Vtedy aj skusal ten HEPA filter ☹ - chudak susicka.
Inak, ak by si chcela, mozme otvorit aj novu temu a presvedcim Ta o drvici kuchynskeho odpadu, ak uz nemas, - aj to mame a neviem si vynachvalit 😀

zuz11
25. aug 2007

tak drvic chcem aj ja a to uz davno, maju ho svagrovci a tiez ho velmi chvalia 😉

barborkau
25. aug 2007

Veru, potvora je to draha, ale tiez nelutujem ani halier. Najprv ale asi susicku, ak mozem poradit 😉

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:jeho presvedčovať nemusím,hneď mi na sušičku kývol,v tomto mám super manžela,snaží sa mi uľahčiť,ako sa len dá 😵 čo sa týky drvičky odpadu,tú nemáme,ale nakoľko máme obchod s kuchyňami,presviedčať ma nemusíš 🙂 ja si zase neviem vynachváliť umývačku riadu 😉

dorotka
25. aug 2007

tak o susicke snivam aj ja ale najprv asi treba novu pracku tato mi krci pradlo a to mam otacky iba 700
prekvapilo ma vsak ze mate v byte problem so susenim v zime u nas je najhorsia jesen a jar v zime mam vsetko zachvilku suche

bubca
autor
25. aug 2007

dorotka:u nás je problematická jeseň aj zima,mám dve detičky a tie,nakoľko chodia do škôlky a školy majú oblečenie na jedno použitie...pády na zem do blata,na trávu,jedlo v jedálni... v byte prádlo ešte ako tak uschne,ale v zime na balkóne je to horor a prečo si neuľahčiť,keď sa dá,no nie?

barborkau
25. aug 2007

Juj, tak to budeme rovnaka krvna skupina, lebo neviem ci je este nieco, co by som nemala z " elektrickych pomocnikov" v domacnosti 😉 a stale sledujem novinky, aby mi nic neuslo. Bez umyvacky si neviem predstavit svoju kuchynu 😎

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:ani ja,je to skvelá vec,nechápem,nechápem,prečo majú mnohí ľudia voči nej také predsudky 😉

mimi
25. aug 2007

barborkau, ani ja 😀 😉

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:už sa rozlúčim,musím ísť totiž povesiť vyprané prádlo a som aj unavená,takže ešte raz,ďakujem za všetky rady a nech žije domáca elektronika 😀

barborkau
25. aug 2007

Taketo predsudky mi pripadaju prinajmensom smiesne, ani ja to nechapem. Teraz to podla mna zazivaju aj susicky pradla. Ten kto nevie, o com to je, ma najviac reci. Moja mama spomina na taketo predsudky voci automatickym prackam. Tiez si na to potreboali len zienky zvyknut. A kto si nechce, nech si nici ruky a zabija cas umyvynim riadu a vesanim bielizne! Ja za tu dobu radsej precitam detom knihu alebo sa s nimi zahram...!

bubca
autor
25. aug 2007

barborkau:moje slová...a teraz už naozaj,dobrú noc 😵

mimi
25. aug 2007

este si zabudla spomenut zehlenie,lebo odkedy ja vesam pradlo, neviem sa dozehlit 😒 Uz sa tesim, kedy si zaobstarame poriadnu susicku 😉

barborkau
25. aug 2007

Dobru noc dievcata!!!

kangaroo
28. aug 2007

mam sušičku a nežehlím,dám do nej takmer všetky veci, šmejdy zmenia tvar a farbu-hovorím tomu skúška ohňom 😠 ,neriešim okakané prádlo od vtákov - suším celoročne, uteráky sú mäkkulinké 🙂 prádlo to ničí, to je fakt,ale deti z neho rýchlo vyrastú a moda sa predsa mení 😝

bubca
autor
29. aug 2007

kangaroo:vďaka za príspevok,ja už som sa definitívne rozhodla,že si ju kúpime 🙂

kangaroo
29. aug 2007

super a ak nemáte tak filter na vodu je fantastický a asi aj do sprchy 😝

petka_s
2. dec 2008

ahojte,tak ja uvazujem tiez o susicke,
asi z prispevku co dostanem po porode,
len sa chcem opytat,ci pradlo roznej farby sa nepofarbi pri suseni,a coho sa mam vyvarovat-co nemamdavat susit.
dakujeeem 😉

zuz11
2. dec 2008

petka, no ved susis spolu to co spolu peries a ked sa ti to nezafarbi v pracke tak v susicke uz nie 😀
ja vacsinou pustam pradlo na program jemne zehlenie ( je to dobre na kosele a tricka a detske veci netraba ich potom vobec zehlit 😀 )

petka_s
2. dec 2008

zuz-a to nieje vzdy,ked das susit ze to bude aj vyzehlene?
sommyslela ze tam uz nic nemusim nadstavovat..tak ako to je?
a ty mas tu elektroluxku?my sme teraz kupili pracku,tak susicku by som chcela tejto znacky..

livi
3. dec 2008

no tak ja mať nejaké peniažky navyše neváham a kúpim si sušičku. je to super vec, keď som pracovala v zahr. tak sme ju mali a dávalo sa tam všetko prádlo a nebol problém. dokonca aj tenisky som si vyprala a dala do sušičky a za hodinu boli aj suché. stále mám problém že nemám kde dať sušiak s vecami aby mi nezavadzal 😠
a hlavne mi prádlo schne 2 dni hlavne v zime a v prechodných obdobiach aj 3 😖

janulka7
3. dec 2008

ahojte. tak o susicke rozmyslam aj ja. lebom mam sice jedno dieta ale na ceste je uz druhe a sme ktomu traja dospelaci takze nestiham prat. este v lete je to super lebo mi vyschne a j 5 pracok za den pri 40 teplatach ani necudo ale v zime kedze stale prsi je to pradlo stale vlhke a dosusovat ho dnu to je horor. tak si planujem ze ked sa miminko narodi si kupim susicku len neviem aku znacku tak mi poradte ktora je lepsia. ja som uz tolko pozerala ze som uplne mimo ktora je najlepsia.

bubca
autor
3. dec 2008

ahojte, tak my sme sušičku nakoniec kúpili a od tej doby na ňu nedám dopustiť. Je to skvelá, úžasná vec, ktorá mi neskutočným spôsobom uľahčuje život, prádlo z práčky šupnem rovno do sušičky a vytiahnem ho suché a krásne nadýchané...proste nádhera 😅 . Každému ju môžem len doporučiť. 🙂

petka_s
3. dec 2008

jee,dakujem za doporucenia 😉
ste ma potesili,tak si ju aj kupim,
este mi prosim povedzte na co si mam davat pozor,
nejake tipy a triky 😉