Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

dijefcatko
22. feb 2016

No, prvé sušenia dopadli super, ale mám pár otázok. "Sajrajt" z filtra sa dostane na prádlo, ktoré je pri dvierkach sušičky. Teda týka sa to len tých pár kusov, ktoré sa po ukončení sušenia ocitnú na filtri. Ďalej, nemalo by byť prádlo po ukončení sušenia teplé až horúce? U mňa je len také trošku teplé. A to na bavlne extra suché do skrine.

exjanka
23. feb 2016

to mate ten filter kopcom?mne sa to nikdy nedostane az na veci,nooo a predstavte si ze ten ,,sajrajt ,, ste doteraz nosili na sebe 😀 ked ste susili na susiaku,pradlo je niekedy horuce niekedy teple podla nastaveneho programu,aha bavlna do skrine,hmm a nemate zapnute lahke zehlenie?vtedy to este prefukuje studeny vzduch

mcdog
23. feb 2016

@dijefcatko Aku mate susicku?Lebo napr na novej Whirlpoolke to nerobi a ani na minulej Gorenje to nerobilo.....A zas z Gorenje sme vytahovali horuce pradlo a miestami vlhke,tak na Whirlpoolke vytahujeme vlazne a suche

dijefcatko
23. feb 2016

@mcdog máme Beko. Ten filter nie je nikdy kopcom, je tak max. do polky a kus toho zostane na prádle. Len potrebujem vedieť, či toto prestane, ak to prádlo prejde sušičkou viackrát, alebo je to nebodaj dôvod na reklamáciu.

mcdog
24. feb 2016

@dijefcatko No naozaj neviem ao to ma robene Beko,ale Gorenje a Whirlpool to ma tak,ze prach ti nepride do styku s pradlom.Jedine pri Gorenje sa musi po otvoreni dvierok zotriet prach s filtra.Opytaj sa v Beko.Nic za to nedas.Ale strasne pochybujem,ze to tak ma byt.....aky by to malo potom vyznam?

valika_val
3. mar 2016

ahojte, mam otazku. uz dvakrat sa mi stalo, ze som v zasobniku po dosuseni nemala vodu :( ako je to mozne?
ta voda tam niekde isto musela byt, asi na ceste do zasobnika, lebo stacilo susicku este raz pustit na minutku a ta voda sa tam objavila.
ked sa to stalo prvykrat, tak som si myslela, ze som len zle zatlacila nadobu na kondenzat, potom som si uz na to davala pozor, ale aj tak sa to stalo znova.
je to dovod na reklamaciu?
susicka je zn. siemens

gabi58
4. mar 2016

@valika_val
Ja mám tiež sušičku siemens a vodu tam po dosušení vždy mám. Niekedy je jej máličko, záleží to podľa toho aké prádlo suším. Ak suším syntetiku tak je vody málo.
Ale nemať tam žiadnu vodu to je divné. Určite niečo nie je v poriadku.

alla24
4. mar 2016

@valika_val ja mam tiez siemens a vodu tam mam vzdy. este nikdy sa mi take nieco nestalo

valika_val
4. mar 2016
sarkulka
13. mar 2016

@valika_val Ahoj, prosím ťa, ako si to vyriešila s tou vodou? Mám pocit, že mám ten istý problém ☹ Ďakujem za odpoveď 🙂

valika_val
13. mar 2016

@sarkulka mas pocit? 😀
nevyriesila som to nijak... stale, ked tam davam tu nadobu (celu zasuvku), tak sa ubezpecim, ze to dobre cvaklo, niekedy to spravim aj dvakrat, ale uprimne - je to stale rovnaky pocit aj zvuk, ako ked som tam vodu nemala. takze neviem... ale reklamovat zatial nebudem. davam jej tak pol roka a ked sa dovtedy problem zopakuje, tak to budem riesit. ty chces reklamovat?

sarkulka
13. mar 2016

Neviem :-/, asi budem musieť ☹ Pri posledných sušeniach som zistila, že ako je ten spodný filter, ten dole, mám tú mriežku celú mokrú a to by asi nemalo byť, som z toho na nervy..... a to už nie je len pocit, to je fakt 😒 🙂

valika_val
13. mar 2016

@sarkulka ktory? ten otvaraci, ci ten pod nim? pripadne odfot. a mas tu istu znacku, co ja? siemens? cislo neviem takto spamati

sarkulka
13. mar 2016

Mám Hotpoint Ariston... ja mám za tým otváracím takú mriežku a tá je mokrá , jeden filter je vnútri, čo vyberám po každom sušení z neho tie blbiny, čo tam nafúkajú a jeden je dole, zvonku sušičky, ja mám obavu, že mi tá voda ide niekde bokom ☹

sarkulka
13. mar 2016

@valika_val Dnes som čítala, že treba raz za 6 mesiacov čistiť aj niečo zozadu sušičky, ale neviem čo, musím to zajtra preskúmať

valika_val
13. mar 2016

@sarkulka fuuuha, tak s tym neporadim, ale asi by to chcelo servis. ako dlho ju mas? moja je celkom nova, takze preto sa mi nechce ist do reklamacie.
ja mam dvojity filter dole v mieste otvarania dvierok tesne pred bubnom, a potom hore uz len zbernu nadobu s jednou mriezkou, ktora je tiez trosku od vlakien.

sarkulka
13. mar 2016

Mám ju od septembra 2014 ☹ Doteraz som tento vynález milovala, ale už ma to prechádza 😒 Uvidím, čo sa bude diať , ešte chvíľu počkám , ale asi ma reklamácia neminie ☹

sarkulka
13. mar 2016

@valika_val som ťa predtým neoznačila 😀

valika_val
13. mar 2016

@sarkulka jooooj, tak to ma mrzi. daj vediet potom, ze co a ako. a drzim palce!

sarkulka
13. mar 2016

@valika_val Ďakujem, dám vedieť 🙂

sarkulka
16. mar 2016
sarkulka
16. mar 2016

@valika_val ahoj, dnes som volala servis, do piatku sa má ozvať technik a dohodneme sa kedy príde, tak uvidíme 🙂

lotea
24. mar 2016

@dijefcatko Ja mam presne "tu istu" susicku Beko a tiez sa mi ten nazbierany prach hned nalepi na oblecenie. Ale zatial som susila len dva-trikrat, mozno problem casom vymizne rovnako, ako ten zapach noveho spotrebica... Ci treba tie papieriky do susicky? Alebo co na to vravis po par mesiacoch pouzivania? Dakujem za odpoved!

gabi58
24. mar 2016

@lotea
Ja mám sušičku siemens a tiež mám niekedy na prádle chumáčiky prachu, ale to je moja chyba, lebo nečistím filter po každom sušení a keď je plný tak sa tie chumáčiky nalepia na prádlo. Keď ho vyčistím tak žiadne chumáčiky nemám.
Čo sa týka zápachu , tak ten som nikdy nemala ani keď bola sušička nová. Prádlo mi krásne voňalo
od začiatku. Tie papieriky do sušičky používam, ale nehodím ich len tak k prádlu. Papierik dám do tej sieťky na jemné prádlo, lebo keď som ho dávala len tak, tak sa mi pricucol k filtru a ostal tam ako nalepený.

mamickajanka
24. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@gabi58 takze siemens susicka je dobra? odporucila by si ju?

duratlicka
24. mar 2016

@dijefcatko Ja mam Beko uz vyse roka a nikdy nemam tie zmolky na pradle.Najprv vyberiem pradlo,potom vycistim filter na zmolky.Ked vysavam,povysavam oba filtre.Raz za cas umyjem oba pod prudom vody a necham vysusit🙂

dijefcatko
24. mar 2016

@lotea
@duratlicka filter čistím starostlivo po každom sušení a aj tak mám tie žmolky na prádle, ktoré je pri dvierkach. tie žmolky sa usadia na tej gume, čo je okolo celého otvoru do sušičky. neviem čo s tým, ale zasa ma to až tak netrápi, len mám pocit, že by to nemalo tak byť. takže keď otvorím sušičku, obtriem dvierka a tak vyberiem prádlo.
V každom prípade kúpu neľutujem 😵

duratlicka
24. mar 2016

@dijefcatko Pozriem to zajtra,keď dam susit,ale zdá sa mi,že mne tam prach nezostáva.

sarkulka
24. mar 2016

@valika_val ahoj, tak to mám za sebou, bol tu v pondelok servisák, sušičku celú rozobral, vnútro vyčistil, bola zanesená aj tá hadička čo odvádza vodu, už je všetko ok 👌a pritom som sušičku čistila po každom sušení, ale vela nečistot z prádla zostáva aj dnu v sušičke, kam sa normálny smrteľník nedostane 😩

lotea
25. mar 2016

@dijefcatko ano, ano, ako by som Tvoj prispevok pisala sama! 😉 Ale prve, co mi pri tom napada, je, ze je to sposobene statickou elektrinou, preto som hladala nejaky eko sposob, nech nemusim kupovat tie papieriky. A nasla som toto: http://www.sashe.sk/u.dvoch.blsiek/journal/bio-... Tak urcite vyskusam!! 🙂 No co mne vadi najviac, je ten zapach spotrebica - kym nenajdem mocnych chlapov, ktori mi susicku polozia na pracku, mam susicku tieto prve dni od kupy zatial v spalni a je to teda fakt neprijemne... Vsakze to vymizne? 😖