Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

bubba
3. dec 2008

treba sa naucit pracovat s materialmi,lebo ja som raz jeden makkulinky,hebucky,kvaltiny sveter z mojej velkosti zmensila na velkost pre rocne dieta 😀

ankam
3. dec 2008

bubba tak mas sveter pre svoju malu 😀 😀 😀
ja nejak nehyniem za susickou 😒

tini
3. dec 2008

Aj my sme prave kupili novu susicku, lebo ta stara zacala horiet 😀 Mame taku so 6.zmyslom, znacku napisem cez IP keby to niekho zaujimalo.
Petka, musis mat jasno, ci chces kondenzacnu alebo evakuacnu. Kondenzacna zachytava odparenu vodu v takej nadobke, potom jednoducho vylejes, a evakuacna potrebuje mat apson 1m dlhu siroku hadicu (priemer tak 15 cm) na vyvod, kade sa ta odparena voda vyvedie do ovzdusia. Prvu sme mali evakuacnu a casto sa ta hadica upchala zmolkami z pradla, teraz mam kondenzacnu a nie je problem vyliat vodu, je to jednoduche. Potom zalezi, ci chces plnenie zhora alebo zpredu (spredu? to nikdy neviem 😅 ) asi je vyhodne mat rovnako s prackou, menej sa nacvicis. A este bubon, niektore maju z inoxu a ten je najsetrnejsi k pradlu.

kosicanka1
3. dec 2008

baby, my sme kupili susicku a pracku v jednom a je to na prd. pracka je OK, pekne vyperie, ale ta susicka sice vysusi, ale dokrci a musim to zehlit, takze ju vobec nepouzivam, iba vynimocne ☹
samotna susicka sa nam nezmesti do kupelky. takze som ostala pri zehleni.

bambusko
3. dec 2008

mame electrolux kondenzacnu a funguje takmer dennodenne uz treti rok 🙂 najlepsie na susicke je, ze vecsinu pradla netreba zehlit, len tak poskladat. nedaju sa susit elasticke veci a veci s nalepkami a nazehlovackami-vecsinou, potom nejake jemne vlnene ap.

petka, hlavny trik je kupovat veci vhodne na susenie v susicke 😀

tini
3. dec 2008

Existuju susicky, ktore akoby naparovali a tym nedokrcia pradlo, prave naopak. Ta nasa stara bola hrozna a ja som do nej ani nedavala maleho veci, hlavne flausove, lebo sa mi vzdy zbehli; ale nova je skvela, jasne, veci zehlim aj ja, ale ide to ovela lahsie. A nejake to pradlo necham bez zehlenia, je take nadychane.
Je problem s umiestnenym, to je pravda, je to velke hebedo a do panelakovych kupelni sa nezmesti ani nahodou. My mame pracku aj susicku v garazi.
Ked sme pozerali tu novu susicku, tak som si obzrela aj tie 2v1, a co ma tam zarazilo, ze ked mate viac pradla ako 2,5 kg (co je dost bezne pri detoch), tak treba dat 2x cyklus susenia 🤐

tini
3. dec 2008

Tak my mame Whirpool 🙂 a je to fakt, kupovat veci vhodne na susenie v susicke.

bambusko
3. dec 2008

pracka so susickou spolu nie je najlepsia kvoli tomu, ze kapacita susenia je mensia ako prania a druha vec, ze kym susis, nemozes zase prat, co je u nas bezne 😉

petka_s
3. dec 2008

no pravdepodobne budeme kupovat tu kondenzacnu,
pracku sme kupili dva tyzdne do zadu a schvalne som kupila plniacu z predu,ze sa
da susicka na pracku 😉 ,tak nam to poradili ze ak by sme chceli v buducnosti kupovat,
a ked tam davate pradlo,tak ho aj nejak skladate alebo nahadzete,a aj tak je pekne akoze vyzehlene?

tini
3. dec 2008

Ja ho tam nahadzem viac-menej len tak, akurat tak vytrasiem alebo narovnam vacsie kusy, aby neboli take 'zlepene' po vyzmykani.

bambusko
3. dec 2008

petka, pradlo treba ponatriasat, aby nebolo uplne dokrkvane a nahadzat. ja zehlim veci zo susicky uplne vynimocne, staci teple poskladat alebo prevesit cez stolicku a potom poskladat. ale ponozky su ako vyzehlene z obchodu 😀

petka_s
3. dec 2008

jee,tak uz sa tesim ked po porode dojde prispevok,a ide sa kupovat 😵 😵 😵

bambusko
3. dec 2008

petka, neprovokuj 🙄 😀

petka_s
3. dec 2008

😀 myslis s tym prispevkom?

bambusko
3. dec 2008

no jasne. prepadla som cez tzv. socialnu siet ☹

audreyd
3. dec 2008

bambu aj ja 😖

tak kukám teda tie sušičky... gorenje (mám práčku) sa mi moc sušičky nepozdávajú... všetko "C" a ceny divoké!!!
whirlpool lepšie...
electrolux tam je jedna fantastická "A" s množstvom kadejakých zmyslov, výmyslov aj nezmyslov, ale pre istotu nemá cenu napísanú 😀

tak ktorá je tá naj? 😕

bambusko
3. dec 2008

audrey, ty mas este sancu na prispevok... pri tretom 😉 ja davam hlas electroluxu, pozri si ceny na nay.sk

zuz11
3. dec 2008

ja mam AEG elektrolux a odbporucam skor obchodnydom.sk tam maju nizsie ceny ako v nay 😉 vid v albume sa Hanka v nej susi 😀

audreyd
3. dec 2008

bambu, tak tá "moja" stojí 36.000 🙄 😝 už sa mi až tak nelúbi 😅

zuz11
3. dec 2008

ja mam za necelych 20 je to Bcko ale podla mna je ok 😉

audreyd
3. dec 2008

aeg mi práve odporúčala aj iná kamoška 🙂 ešte pošmejdím trochu 🙂 dííík 😀

lilu18
3. dec 2008

babenky,tiez nad nou uvazujem,hlavne teraz v tomto uprsanom pocasi by bola vhod. ...len necitala som vas od zac. mozno niekto spominal,ak ano sorry..chcela by som vediet ,ked mate susicku,musite mat v kupelke,alebo kde ju mate okno,alebo iny vyvod kde ta para unika,alebo zle rozmyslam,netreba????? 😕

tini
3. dec 2008

Lilu, ked ju chces dat do kupelky, tak treba kupit kondenzacnu, vyzrazana odparena voda sa zachyti v zbernej nadobke, po 1 cykle mojim odhadom je to tak 600-700 ml. Druhy typ susicky je uvakuacna a ta potrebuje vyvod, my sme ju mali predtym a bola v garazi, takze tam to odvadzalo cez taky otvor, ktory sme spravili specialne pre susicku.

bambusko
3. dec 2008

audrey, ty si moj clovek 😉 tiez ked vyberam bez cenoviek, tak sa mi podari vybrat to najdrahsie 😨

lulu, voda sa sice zachyti v nadobke, ale aj tak cez kondenzator unika nejaka para, cize by to malo byt vo vetranej miestnosti. my mame pracovnu, kde je pracka aj susicka 🙂 ale v kuchyni to moze byt problem, ak varis a este do toho ti zakuri susicka 😒

zuz11
3. dec 2008

ja mam kondenzacnu, mam ju v stavanej skrini na chodbe, vedla mam aj pracku a kedze je vedla wc tak odvod a aj privod vody mi ide odtial, aj susicku mam napojenu na vyvod a tak nemam starosti s nadobkou 😀 😀 😀

petka_s
3. dec 2008

bambusko,ja mam pracku v kuchyni a aj susicku by som tam dala..preco by mal byt problem,hm?

lilu18
4. dec 2008

babenky.dakujem,dokonale som pochopila princip 😵 az na to,ze budem musiet so susickou pockat ,nie je stavana do nasho bytiku ☹

petka_s
5. dec 2008

lilu,a nemas packu kt.je otvaracia z predu a nie z vrchu?

petka_s
5. dec 2008

no a este sa chcem popytat aziskat rady 😵
ked dam susit rifle,tak su fakt nie velmi pokrcene?
a dalsia vec,ked potrebujem nieco surne vysusit a potom obliect,bude to teda dobre vysusene,alebo vlhke?

nanyka
5. dec 2008

ja som nemala problém s ničím, čo sa mohlo sušiť v sušičke..ani s riflami
bude to úplne suché..musíš sa len naučiť, na aký program to dať sušiť..
len raz sa mi stalo, že som dala takú mikinu z materiálu "fleece" do sušičky - a to som nemala robiť 😀