Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

evittam
16. jan 2017

@alzbetka Nie len ten vonkajší filter - vyberiem odtiaľ čo tam je a opláchnem ho.

evittam
16. jan 2017

@alzbetka Presne ako píšeš - sú tam 2 filtre - ako otvoríš dvierka - tie čistím. Nič viac a nič menej....😉

kaja73
16. jan 2017

tak som to pozrela,mam to ciste..takze po mesiaci susenia, cca 3-4 krat do tyzdna je to bez potreby vysavania.

ajusssa
31. jan 2017

Vydávajú vaše sušičky takýto zvuk zo spodnej časti???

https://www.youtube.com/watch?v=fNRc-7C4TTk
liana_k
31. jan 2017

@ajusssa nie,a tiez mam aeg

ajusssa
31. jan 2017

@liana_k Ďakujem pekne, tak som volala servis. Mam ju len tyžden :(

ajusssa
31. jan 2017
https://www.youtube.com/watch?v=fNRc-7C4TTk

ZVUK začne približne v 15 sekunde vo videu

liana_k
31. jan 2017

@ajusssa podla mna to urcite nie je v poriadku

alzbetka71
1. feb 2017

baby môže ísť saténová sukňa do sušičky? dakujem

summerlili
1. feb 2017

Myslíte, že okrem čistenia filtra (mám LG a sú tam dva; v sebe) je ešte nutné niečo iné robiť, aby som "dávala pozor" na sušičku ?
Vďaka.

alzbetka71
1. feb 2017

@summerlili musíš pozrieť v návode akú máš, ja mám samočistiacu

stejja9
4. feb 2017

Ahojte. Mame novu susicku asi mesiac, a pri cisteni filtra som si vsimla, ze ta tkanina uz nedrzi, trha sa viac a viac, uz aj na inych miestach. Ma niekto podobnu skusenost? Myslite, ze to uznaju ako reklamaciu, i ked to vyzera ako mechanicke poskodenie, ale snad by to malo vydrzat dlhsie ako jeden mesiac.. 😒

stejja9
4. feb 2017

Ak by som chcela reklamovat len "odtrhnuty" filter, tak musim aj tak s celou susiskou na predajnu? dakujem za info.

yennn
5. feb 2017

@stejja9 urcite nie, volaj na predajnu, nech poslu servisneho technika. Mala by byt cela oprava / vymena bezplatna vramci zaruky, vratane jeho vyjazdu

yennn
5. feb 2017

@stejja9 alebo aj na stranke si vies pozriet zoznam autorizovanych technikov servisnych pre tuto znacku, zavolas a jemu nadiktujes seriove cislo a hned pri telefone mu povies ze je mesiac stara

alzbetka71
5. feb 2017

Mozno sa da kupit aj novy filter. Inak ja ked to cistim tiez mam strach aby sa to neposkodilo. Ale v ramci reklamacie urcite mas narok na bezplatnu opravu

stejja9
5. feb 2017

@yennn kupovali sme ju z nay, to asi nepojde, aby poslali serv. technika, mozno skor cez aeg stranku, tam sme ju aj registrovali...
@alzbetka71 ano, viem ze je to kratka doba, ale obavam sa ze mi to zamietnu ako "mechanicke poskodenie". ja to vysavam, lebo pri rucnom cisteni mi ostaval prach a drobne ciastocky, nieco ako piesok. asi som si to tym vysavacom poskodila... ale aj v popise udrzby je spomenuty vysavac, tak uz len davat vacsi pozor. 😒

alzbetka71
5. feb 2017

@stejja9 vsak nemusis povedat ze si to vysavala

kaja73
5. feb 2017

@stejja9 treba to rukou vycistit..tu hrubu spinu a oplachnut sprchou..je to uplne ciste potom..len pred vlozenim do susicky treba nechat filter presusut.Vysavac neviem ci nebol mysleny na ten dolny filter..ten netreba vzdy cistit,len raz za cas .. muz ho uz cca 2 krat vysaval..za 2m co mame susicku.

stejja9
5. feb 2017

@alzbetka71 ved ano, nemusim 😉
@kaja73 ak susim, tak susim aj tri pracky za sebou, a nechce sa mi cakat kedy a ci uschne filter. V popise sa pise, ze aj ten vrchny sa "moze" povysavat. Ale asi to nie je stavane na 100% vysavanie. Skusim poriesit cez reklamaciu, dam vediet ako sme dopadli. 😉

kaja73
5. feb 2017

@stejja9 ja ked susim viac krat posebe,tak vzdy to vycistim len tak nahrubo a az nakoniec umyjem..ked uz susit nebudem.

stejja9
5. feb 2017

@kaja73 dakujem za rady, len mne sa z toho velmi prasilo a bolo aj v kupelni pomerne viac prachu.. Skoda, ze som si to neuvedomila skor a prehnanym cistenim si to pokaslala.

natalka13
5. feb 2017

@stejja9 nikto ti technika posielat nebude, toho si zavolas sama. Spotrebice nenos do ziadnej predajne poslu ta s nim nazad.tak sa reklamacie neriesie.

stejja9
5. feb 2017

@natalka13 nic som doteraz nereklamovala, okrem mini systemu (cd prehravac+radio), ktore bolo kupene v nay a aj tam mi to vyreklamovali. Takze ak ide o spotrebic - susicku aeg, zavolat si rovno cez ich stranku technika. dakujem za info. 🙏

natalka13
5. feb 2017

@stejja9 ano volaj servis, alebo zavolaj do Nay ci nemusis riesit reklamaciu cez nejakeho technika ktoreho oni maju zazmluvneneho. ale oficialne technik na AEG by mal byt OK.

stejja9
7. feb 2017

Davam info: cez Nay som si nasla servis. dnes dosiel serv. technik, pytal sa, ze ako cistim filter, tak vymenovala som mu sposoby, ze obcas pozbieram, obcas povysavam, obcas umyjem vodou... povedal ze vodou to nemam cistit, a prudom vody uz vobec nie, aby nedoslo k prederaveniu, ale ze to mam opatrne vysavat, nie ze to dam na maximum, ze vytiahnem filter az do vysavaca, ale ze mam vysavat opatrne po rame a nedavat vysavac priamo na tu sietku. tolko slova technika. 😎
nam susicka aj prefukovala v hornej casti, akokeby nedrzali, netesnili dobre dvierka, tak uz som spomenula aj to, ci to nema suvis na ten potrhany filter. nateraz mi filter vymenia za novy, ze viac sa nebude pytat ako doslo k prederaveniu 😝 narazal na to, ze to vyzera ako mechanicke poskodenie. ak by sa mi to stalo este raz, ze mi to uz neuznaju a budem si musiet kupit novy filter. dufam, ze poriesia aj tu netesnost, a ja si uz dam vacsi pozor pri cisteni. 😉

yennn
16. feb 2017

Ahojte baby, dnes som si domov zadovazila cele roky vytuzenu susicku (predsalen AEG lavatherm).
Uz som v nej vysusila jednu pracku (uteraky zatial), teraz som dala prat dalsiu pracku - klasika cierne - slipy, ponozky, rifle, tmave tricka. Po dlhych rokoch opat citam zo zvedavosti stitky a som sokovana, ze ani jedna vec oficialne nesmie ist do susicky?! 😲
Prave tato AEG ma vraj garanciu nezrazenia sa, zatial neviem, ale skusim.
Ako vy riesite tieto stitky? Ignorujete?

kaja73
16. feb 2017

@yennn ja ignorujem..aeg by mala zvladat aj taketo pradlo.
Menje kvalitne,alebo starsie susicky..tam by som sa riadila stitkami.

ajusssa
16. feb 2017

Aj ja mam aeg. Maximálna spokojnosť.

natalka13
16. feb 2017

@yennn my cela rodiny neznasame stitky na obleceni takze ich po kupe hned striham a susim vyse 15 rokov skoro vsetko.