• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sušička prádla. Skúsenosti?

11. decembra 2017 
ani ja nepozerám štítky, suším všetko. Niekde som čítala, že niektorá baba usušila aj plavky, to sa teda bojím tam dať. Mám ju zhruba pol roka Aeg a som veľmi spokojná. My už to máme celá rodina a každá žena to chváli. :slight_smile:
16. feb o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@slimstar ja susim plavky..maly je plavec..a zatial vsetko OK nic nepovolilo ani sa nescvkrlo.A nto ich susim 3 krat do tyzdna.
17. feb o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 plavky najprv vyperies v práčke a tak susis v sušičke? Aj spolu s uterákom z treningu? Či to neperies a rovno po tréningu dáš sušiť? Tiež sme plavecká rodina, tak ma to zaujíma :wink:
Ďakujem :kissing_heart:
17. feb o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubik9 najskor vyperiem aj plavky aj uterak-inak smrdia riadne chlorom....sme 4 clenna rodina tak periem aj tak 3-4 krat do tyzdna...
17. feb o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kaja73 takže po každom tréningu to preperies a susis? My sme 5-clenna rodina, takže u nás sa perie takmer denne niečo :grinning:
17. feb o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubik9 ano po kazdom..ma ho 3 krat do tyzdna.
17. feb o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby , odvazna otazka, no to mi napadlo ako prve - vankuse / periny, trufli ste si?
17. feb o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yennn Jasne. V pohode. Aj 2x do tyzdna-ked sa mala oducala od plienky.:wink:
Teda jasne,ze zalezi od materialu-ak mas klasicke "stare" periny z peria tak to neviem.....
17. feb o 13:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam mam IKEAcke. Ale nateraz si ma potesila :slight_smile:
17. feb o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yennn My mame z Metra-tak to bude podobne.:wink:
17. feb o 16:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oktavia ahoj, az teraz som nasla spravu, kedze az teraz koncime rekonstrukciu. Bohuzial nie, ja mam AEG Lavatherm - asi 2 mesiace.
17. feb o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slimstar
Ja po 2 mesiacoch susim uz tiez uplne vsetko. AEG lavatherm. Mam program mix, takze ak som si nie ista podla stitku a materialu, program to vyhodnoti a nic nezrazi. Jedina nevyhoda, ze pri MIX to neuschne vsetko rovnako v rovnaky cas. Vtedy pocas susenia vyberam. Syntetika uschne skor. Na programe bavlna susim vacsinou len uteraky, lebo tricko sa mi tam zrazilo. 100% bavlne na stitku triciek uz neverim a zakaz susenia je skoro vsade. To by som ju ani nemusela mat.
17. feb o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evittam tak som dnes cela nadsena dala prat tie vankuse, ale neuschli, vytiahla som ich vlhke s tym, ze v nadobke nebola ani kvapka a program bol predcasne ukonceny, susicka to tak zrejme vyhodnotila. Prosim ta, na akom programe susis tie periny, prip. ake ine nastavenia?
A ozaj, co sa robi v pripade ze je to este vlhke, da sa nejako disusit ci trebanejaky program spustit znovu?
V pracke periem dalsiu perinu s vankus, tak mam hrozu v com dnes budeme spat :astonished:
Ja som vedela, ze nemam byt z tej susicky taka nadsena :grinning:
18. feb o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yennn ja som prala paplon a musela som 2 krat pustit susiaci program...alebo skus dat program bavlna..ak chces risknut..podla mna to ale bude OK a vysusi to uplne..no na vlastnu past to bude.
18. feb o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kaja73 a aky program si teda dala - syntetika, ci mix?
18. feb o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yennn myslim ze syntetika..ale najblizsie dam tu bavlnu..mame aj 3 nahradne paplony,tak ked to dokaslem tak sa nezblaznim,ale skusim to ..tam sa to podla mna ususi uplne na 100%. Zatial sa mi totiz tento program najviac pozdava..aj na umelinu...pradlo nedelim podla materialu a vsetko je vzdy OK a uplne suche..
18. feb o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 no ja uz som to supla na bavlnu, o dve hodiny dam vediet :wink:
18. feb o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a zabudla som dodat - predtym som mala Syntetika 2x pusteny, ale kedze to nevyzmychalo ani kvapku vody, oba programy velmi rychlo predcasne ukoncil, ale boli vankuse vlhke:confused:
18. feb o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yennn tu zalezi na vyplni aku mas, mne uschnu periny a vankuse na prvy sup. mam dnu take dute vlakna, ale tych je tiez vela druhov.
18. feb o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 @natalka13 no baby tak moja odysea so susenim paplonov este neskoncila :grinning: ale ja sa to naucim. Susim to v podstate od obeda a stale je to vlhke. Najprv som to dala na Syntetiku tusim, potom na bavlnu. Potom som objavila program "Přikrívka" - ze to je na vankuse a periny (ja trubka :grinning: ) ale na tomto programe mi vzdy ukazalo 1:28 h s tym, ze po par minutach zdetekovalo, ze je to suche a vyplo. Nakoniec som to dala na program Mix - a ten mi umoznil nastavit konkretnu dlzku susenia bez ohladu, ci sa jej (tej susicke) zda byt suche alebo nie.
Ja tapa som sa po tom, co ju mam doma iba 2dni aj s cestou, pustila rovno do perin? :sweat_smile:
18. feb o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yennn program prikrivka pouzivam na deky-tam je to OK. Takze mix s nastavnim casu..dik za radu..
19. feb o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yennn Ja davam cotton. Uplne suche na prvykrat.:wink:
19. feb o 14:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja takisto vacsinou vyuzivam bavlnu. Vyhodnoti zbytkovu vlhkost a upravi si cas susenia. :slight_smile: dnes testujem vonave obrusky od lenoru. Co vy pouzivate. Mam aj z dm ale lrenyslam nad domacou vyrobou s esencialnymi.olejmi.
19. feb o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes som vyskusala postelne pradlo na programe "lozni pradlo" (AEG) , ale bolo to uplne vlhke. Zrejme po mne susicka chce, aby som sla zehlit. No takto nebudeme kamosky moja pekna :grinning:
19. feb o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@yennn No tak to mas nejaku divnu susicku....:confounded:
19. feb o 20:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babule aj vy susite vsetko skoro na bavlna probrame mam aeg a zatial ten program sa my najviac pozdava mozem tam susit pradlo aj take mix lebo nejdem rozdelovat na 3 x
23. feb o 10:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja suším všetko na mix mám bosch a všetko v pohode
23. feb o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@alzbetka71 tak vyksusam aj ja susicku mam len od pondelka tak sa do toho moc este nevyznam..:slight_smile:
23. feb o 11:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@srsnovana ja mam aeg a len program bavlna pouzivam..aj na syntetiku...ked som dala mix a bola tam pradlo co bolo zo 100% bavlny tak zostavalo vlhke...mix je dobry ked je mix priamo v jednej latke..ak je mix ze jedno pradlo je cista syntetika a druhe cista bavlna..tak bavlna je v aeg mokra... Este sa mi nic nezrazilo na bavlne ani 100% syntetika..tak uz to neriesim a rovno davam vzdy bavlnu.
23. feb o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kaja73 aj ja to tak budem davat lebo som opeala na mic a pradlo bolo vlhke potom som len spekulobala na aky program dat aby bolo uz uplne suche daky kratky som dala a ok..:slight_smile: a nepouzivage ziedne bonu do susicky aj existuje daco zrake lebo my tak pekne pradlo nevonia s amy zda
23. feb o 14:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok