Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

slimstar
16. feb 2017

ani ja nepozerám štítky, suším všetko. Niekde som čítala, že niektorá baba usušila aj plavky, to sa teda bojím tam dať. Mám ju zhruba pol roka Aeg a som veľmi spokojná. My už to máme celá rodina a každá žena to chváli. 🙂

kaja73
17. feb 2017

@slimstar ja susim plavky..maly je plavec..a zatial vsetko OK nic nepovolilo ani sa nescvkrlo.A nto ich susim 3 krat do tyzdna.

lubik9
17. feb 2017

@kaja73 plavky najprv vyperies v práčke a tak susis v sušičke? Aj spolu s uterákom z treningu? Či to neperies a rovno po tréningu dáš sušiť? Tiež sme plavecká rodina, tak ma to zaujíma 😉
Ďakujem 😘

kaja73
17. feb 2017

@lubik9 najskor vyperiem aj plavky aj uterak-inak smrdia riadne chlorom....sme 4 clenna rodina tak periem aj tak 3-4 krat do tyzdna...

lubik9
17. feb 2017

@kaja73 takže po každom tréningu to preperies a susis? My sme 5-clenna rodina, takže u nás sa perie takmer denne niečo 😀

kaja73
17. feb 2017

@lubik9 ano po kazdom..ma ho 3 krat do tyzdna.

yennn
17. feb 2017

Baby , odvazna otazka, no to mi napadlo ako prve - vankuse / periny, trufli ste si?

evittam
17. feb 2017

@yennn Jasne. V pohode. Aj 2x do tyzdna-ked sa mala oducala od plienky.😉
Teda jasne,ze zalezi od materialu-ak mas klasicke "stare" periny z peria tak to neviem.....

yennn
17. feb 2017

@evittam mam IKEAcke. Ale nateraz si ma potesila 🙂

evittam
17. feb 2017

@yennn My mame z Metra-tak to bude podobne.😉

matko_kominak
17. feb 2017

@oktavia ahoj, az teraz som nasla spravu, kedze az teraz koncime rekonstrukciu. Bohuzial nie, ja mam AEG Lavatherm - asi 2 mesiace.

matko_kominak
17. feb 2017

@slimstar
Ja po 2 mesiacoch susim uz tiez uplne vsetko. AEG lavatherm. Mam program mix, takze ak som si nie ista podla stitku a materialu, program to vyhodnoti a nic nezrazi. Jedina nevyhoda, ze pri MIX to neuschne vsetko rovnako v rovnaky cas. Vtedy pocas susenia vyberam. Syntetika uschne skor. Na programe bavlna susim vacsinou len uteraky, lebo tricko sa mi tam zrazilo. 100% bavlne na stitku triciek uz neverim a zakaz susenia je skoro vsade. To by som ju ani nemusela mat.

yennn
18. feb 2017

@evittam tak som dnes cela nadsena dala prat tie vankuse, ale neuschli, vytiahla som ich vlhke s tym, ze v nadobke nebola ani kvapka a program bol predcasne ukonceny, susicka to tak zrejme vyhodnotila. Prosim ta, na akom programe susis tie periny, prip. ake ine nastavenia?
A ozaj, co sa robi v pripade ze je to este vlhke, da sa nejako disusit ci trebanejaky program spustit znovu?
V pracke periem dalsiu perinu s vankus, tak mam hrozu v com dnes budeme spat 😲
Ja som vedela, ze nemam byt z tej susicky taka nadsena 😀

kaja73
18. feb 2017

@yennn ja som prala paplon a musela som 2 krat pustit susiaci program...alebo skus dat program bavlna..ak chces risknut..podla mna to ale bude OK a vysusi to uplne..no na vlastnu past to bude.

yennn
18. feb 2017

@kaja73 a aky program si teda dala - syntetika, ci mix?

kaja73
18. feb 2017

@yennn myslim ze syntetika..ale najblizsie dam tu bavlnu..mame aj 3 nahradne paplony,tak ked to dokaslem tak sa nezblaznim,ale skusim to ..tam sa to podla mna ususi uplne na 100%. Zatial sa mi totiz tento program najviac pozdava..aj na umelinu...pradlo nedelim podla materialu a vsetko je vzdy OK a uplne suche..

yennn
18. feb 2017

@kaja73 no ja uz som to supla na bavlnu, o dve hodiny dam vediet 😉

yennn
18. feb 2017

a zabudla som dodat - predtym som mala Syntetika 2x pusteny, ale kedze to nevyzmychalo ani kvapku vody, oba programy velmi rychlo predcasne ukoncil, ale boli vankuse vlhke😕

natalka13
18. feb 2017

@yennn tu zalezi na vyplni aku mas, mne uschnu periny a vankuse na prvy sup. mam dnu take dute vlakna, ale tych je tiez vela druhov.

yennn
18. feb 2017

@kaja73 @natalka13 no baby tak moja odysea so susenim paplonov este neskoncila 😀 ale ja sa to naucim. Susim to v podstate od obeda a stale je to vlhke. Najprv som to dala na Syntetiku tusim, potom na bavlnu. Potom som objavila program "Přikrívka" - ze to je na vankuse a periny (ja trubka 😀 ) ale na tomto programe mi vzdy ukazalo 1:28 h s tym, ze po par minutach zdetekovalo, ze je to suche a vyplo. Nakoniec som to dala na program Mix - a ten mi umoznil nastavit konkretnu dlzku susenia bez ohladu, ci sa jej (tej susicke) zda byt suche alebo nie.
Ja tapa som sa po tom, co ju mam doma iba 2dni aj s cestou, pustila rovno do perin? 😅

kaja73
19. feb 2017

@yennn program prikrivka pouzivam na deky-tam je to OK. Takze mix s nastavnim casu..dik za radu..

evittam
19. feb 2017

@yennn Ja davam cotton. Uplne suche na prvykrat.😉

ajusssa
19. feb 2017

Ja takisto vacsinou vyuzivam bavlnu. Vyhodnoti zbytkovu vlhkost a upravi si cas susenia. 🙂 dnes testujem vonave obrusky od lenoru. Co vy pouzivate. Mam aj z dm ale lrenyslam nad domacou vyrobou s esencialnymi.olejmi.

yennn
19. feb 2017

Dnes som vyskusala postelne pradlo na programe "lozni pradlo" (AEG) , ale bolo to uplne vlhke. Zrejme po mne susicka chce, aby som sla zehlit. No takto nebudeme kamosky moja pekna 😀

evittam
19. feb 2017

@yennn No tak to mas nejaku divnu susicku....😖

srsnovana
23. feb 2017

Babule aj vy susite vsetko skoro na bavlna probrame mam aeg a zatial ten program sa my najviac pozdava mozem tam susit pradlo aj take mix lebo nejdem rozdelovat na 3 x

alzbetka71
23. feb 2017

ja suším všetko na mix mám bosch a všetko v pohode

srsnovana
23. feb 2017

@alzbetka71 tak vyksusam aj ja susicku mam len od pondelka tak sa do toho moc este nevyznam..🙂

kaja73
23. feb 2017

@srsnovana ja mam aeg a len program bavlna pouzivam..aj na syntetiku...ked som dala mix a bola tam pradlo co bolo zo 100% bavlny tak zostavalo vlhke...mix je dobry ked je mix priamo v jednej latke..ak je mix ze jedno pradlo je cista syntetika a druhe cista bavlna..tak bavlna je v aeg mokra... Este sa mi nic nezrazilo na bavlne ani 100% syntetika..tak uz to neriesim a rovno davam vzdy bavlnu.

srsnovana
23. feb 2017

@kaja73 aj ja to tak budem davat lebo som opeala na mic a pradlo bolo vlhke potom som len spekulobala na aky program dat aby bolo uz uplne suche daky kratky som dala a ok..🙂 a nepouzivage ziedne bonu do susicky aj existuje daco zrake lebo my tak pekne pradlo nevonia s amy zda