Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

kamilecka
4. jan 2018

@alkababulka ja som mala tiez vyhliadnutu so samocistenim. Ale po rozhovore s kamosom co robi v bosh servise mi tu samociastiacu vobec neodporucal. Ze kef sa zanesie treba servisaka a susicka sa musi zo zadu rozmontovat. Ze mame kupit s filtrami a to si vieme pekne sami vycistit. Ze sa neoplati do tych drahych davat tolko penazi.

gabi58
5. jan 2018

@ixayxa momentálne som v práci, ale ked prídem domov pozriem do papierov, lebo si presný typ už nepamatám

ixayxa
5. jan 2018

@gabi58 ďakujem.

lucec
5. jan 2018

Chcela by som sa poradiť. Kto má sušičku AEG lavatherm aké programy používate? Ja ju mám zatiaľ len krátko a skúšala som bavlnu no sa mi zdá že sa zbehli niektoré veci. Keď som dala mix alebo syntetika tak bolo to vlhké....😑

korunka1
7. jan 2018

Ja ju mám a v podstate využívam len bavlnu. Okrem ponožiek som nezaregistrovala nič čo by sa zrazilo. Nenazbieram napr toĺko riflí naraz aby som to sušila osobitne. Svetre samozrejme na špecialnom programe

gabi58
8. jan 2018

@ixayxa prepáč, ja som na teba zabudla ale už mám pred sebou papiere od sušičky, takže je to
SIEMENS WT46W564BY Neviem či ju ešte majú lebo je už možno výbehový typ za 2 roky.
Kúpila so ju na Mall

alkababulka
11. jan 2018

Dievčatá čo máte sušičky Bosch seriu 4. V návode je napísané že keď sa čistí ten spodný filter easy clean spotrebič musí byť zapnutý. Ako to mám chápať len pootočiť koliečkom aby sa rozsvietil displej alebo musí byť spustený nejaký program? Vďaka

tana85
15. jan 2018

@evittam mozem sa spytat na vasu susicku? za cely cas ste nemuseli volat technika kvoli cisteniu kondenzatora? lebo som citala, ze self cleaning sice odbremeni nas od casteho cistenia toho filtra, ale raz za cas (cca kazdeho 1,5 roka) to treba nechat odborne precistit...tak neviem ci je lepsie toto alebo tie filtre, co sa potom vyberaju a ocistuju po kazdom suseni. dakujem za odpoved. zvazujem totiz tu vasu bosch 🙂

evittam
16. jan 2018

@tana85 Nie. Ja filtre cistim. Po kazdom suseni.

verooonikka
17. jan 2018

@juliagregor ahoj aku susicku si mala a teraz mas co odporucas

anjelikdianka
19. feb 2018

Ahojte.chceme kupit susicku.Byvame v 2 a pol izbovom byte s malou kupelnou takze miesto mame na susicku iba v spalni.Chceme kupit znacku Candy.Otazka je ci nie su velmi hlucne ked susia?A mate niekto susicku aj mimo kupely?

yanni
19. feb 2018

@anjelikdianka Susicku mozes polozit aj na pracku aj nemas toploader.

vivuska666
19. feb 2018

@anjelikdianka Mám CANDY už cca mesiac a mam ju v rolldore na chodbe. Je ju počuť keď susi, ale neviem či viac ako iné susicky. Ja som spokojna zatiaľ.

anjelikdianka
19. feb 2018

@yanni Pracku mame este staru,funkcnu a z hora plnitelnu,kym nedosluzi nechceme kupovat novu zbytocne.Ked sa pokazy tak kupime uz z preduplnitelnu a vtedy uz mozeme dat susicku na pracku ale dovtedy bude v spali asi.

gabi58
19. feb 2018

@anjelikdianka Ahoj, ja som mala sušičku na zasklenom balkone, ale kôli mrazom som ju musela presunúť. Kedže nikde som na ňu nemala miesto tak skončila v obyvačke za sedačkou. Keď suším tak si musím dať telku hlasnejšie, ale dá sa to vydržať. Radšej telku hlasnejšie ako byť bez sušičky.😉

gastanovykvet
19. feb 2018

@lucec ja mam tiez presne tu istu a aj pracku. s prackou som spokojna a susicka mi tiez zbehla veci. este som neskusala program active wear, a sport neviem ako by to vysusilo. na mix tiez som mala este mokre pradlo ale nezbehnute. susicku vyuzivam len na postelnu bielizen a deky... mame dreveny dom a tam mi pradlo vysusi aj bez susicky do pol dna.... a este som si vsimla ze veci sa skor pokazia mala som dierku na tricku a zozmolkovane po pol roku... tak neviem ci je to tou znackou ja by som chcela miele. na tej budem trvat s tou mam skusenosti a viem ze aj po 15 rokoch bude fugovat perfektne.....

gastanovykvet
19. feb 2018

@lucec a deky som dala na vlnu a tie uplne vysusilo a nezbehli sa.. ale svetre neviem ako by dopadli tie som este neskusala

taga
19. feb 2018

@lucec my mame lg ale muz tiez ofrflal ze sa mu zbehli tricka 😕 takze mam zakaz susit jeho veci. Susim moje, maleho, uteraky, no proste vsetko ostatne.. niektore veci sa asi naozaj trosku zrazili. Susim vsetko na mix programe lebo je najkratsi. Skusila som aj bavlnu program, ci to nebude lepsie kvoli tomu zrazaniu ale trvalo to skoro 2,5 hod a veci boli dost vlhke este... ale inak je to velka pomoc a ked cistim filter a vyhadzujem ten prach vzdy sa potesim ze to vsetko chyti susicka a nepovaluje sa to po podlahe ako ked sa susilo na vesiakoch

gastanovykvet
19. feb 2018

@taga aj ja mam zakazane susit muzovi veci 🙂

gastanovykvet
19. feb 2018

@taga najlepsie ked som zbehla jeho oblubene tricko od ex 🙂 tak som sa aj potesila 🙂

janka.l
19. feb 2018

Ja mam philco na 8 kg prádla a som maximálne spokojná. Mám ju v kuchyni. Používam najdlhší program extra susenie, mal by trvat 3:22 ale zatiaľ susila maximalne 2,5 hodiny. Prádlo je úplne suché a teplé, už len poskladať a je ako práve vyžehlené 🙂 . všetko ale do sušičky nedávam, hlavne nie nové a označené zákazom. Aj keď mi predavač povedal, že to na tieto nové sušičky neplatí. Tiež sa mi pár vecí scvrklo, ale len tie čo tam nemali byť. Už by som ju za nič nedala. 🙂

taga
19. feb 2018

@gastanovykvet tak to tricko by som natajnasa susila veselo dalej 😉

yanni
19. feb 2018

My mame Bosch a mam rovnaku skusenost ako @janka.l. Susicku mam uz 20 rokov (samozrejme nie stale tu istu) a mne sa nikdy nic nezbehlo. Susim tiez viac-menej na extra suchy najdlhsi program bavlna. Tiez ma susi 3:09 ale susicka (podobne ako pracka) si pradlo odvazi a tiez dlzku pocas sucenia nareguluje sama podla zostatkovej hodnoty. Takze este nikdy nesusila tak dlho.
Ja susim takmer vsetko okrem vlny, kasmiru, zimne, lyziarske, atd. veci. a detom "gumenne" veci do dazda.

gastanovykvet
19. feb 2018

@taga uz som ho vyhodila 🙂 neviem co to bol za material ale vyzera ako detske 🙂

gastanovykvet
21. feb 2018

@taga dnes som sušila všetko v našej sušička lebo mám veľmi veľa prania a riskla som zbehnutie. Dala som na mix ( ja to mám v nemčine) a tam si môžeš nastaviť stupeň sušenie je tam taká skriňa a slniecko a keď das na to slnko tak ti to úplne vysusi a samozrejme treba dať pozor aj koľko kilo davas. Tam je napísané asi 3,5. Dám vedieť či sa zbehlo.

yanni
21. feb 2018

@gastanovykvet ja mam tiez Bosch. Moja si pradlo odvazi.

gastanovykvet
21. feb 2018

@yanni ja mám AEG lavatherm. Prádlo neváži len píše max. Hmotnosť pradla koľko môžem dať

yanni
21. feb 2018

@gastanovykvet aha. Ja som vdacna tomu vazeniu. Co ja viem, kolko je 3, 5, 8 kg pradla. 😂

gastanovykvet
21. feb 2018

@yanni no ja nie som spokojna s touto značkou ja budem chcieť druhu miele aj keď je veľmi drahá. Dúfam že táto čoskoro odíde 🙂 síce má len pol roka 🙂

yanni
21. feb 2018

@gastanovykvet Miele, Bosch, Siemens. Vsetky sme Mali Aj Pracky. Vsetky su super.