Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

erika_modra
8. mar 2018

@korunka1 tak skús prádlo premerať suché pred praním a posušený v sušičke. Či je tričko z CA, z Taka, či z Kik rukávy sú krátke. A čo sa týka bavlnených ponožiek, to som naviac sklamaná, pretože sa mi to nechce vešať, tak som myslela, že hodím do sušičky a bude, a aj bolo , mohla som ich vyhodiť. /menšiu nohu nikto nemá, aj tak sú neelastické-zbehnuté vlákna./ Aby boli deti spokojné, tak ich dávam zasa na sušiak.

janka.l
8. mar 2018

@erika_modra lenže tričká z KiK, taka, a už aj z ca majú sušičku preciarknutu. Takže sa netreba čudovať, že sa scvrknu. Treba kupovať veci čo môžu ísť do sušičky. Ja som napríklad v taku kúpila ponožky vhodné aj do sušičky a nezbehli sa.

alzbetka71
8. mar 2018

ja mám sušičku rok a veci ako ponožky, tričká sa nejak nezbehli, prípadne veci, ktoré sme už predtým mali a používali, aspon som si nevšimla. Mám Bosch a suším na mix, niekedy bavlna. Nové veci sa zbehnúť, ale to sa zbehnú aj pri praní v práčke a teraz ked syn už meria 122 cm ale niektoré veci ešte z next beriem 116 tak tam chýba každý cm, ale inak ostatné veci OK.

natalka13
10. mar 2018

@erika_modra moji nosia iba TAKO cierne a biele tricka a nezbehli sa v susicke. ponozky nesusim v susicke naco ? je mi aj jednoduchsie ich parovat zo susiaku ako vyberat zo susicky. susim aj bavlnene muzove kosele 18 rokov a vsetky boli vzdy OK

pieninka
12. mar 2018

Ahojte.
Tak som si vas kúsok prečítala.
Vidím tu veľa ženičiek s dlhoročnými skúsenosťami s používaním sušičky.
Ak by ste vedeli a mohli poradiť budem vám vďačná.
Zatiaľ tiež uvažujem nad kupou sušičky.
Ako čítam vaše skúsenosti AEG asi radsej vynecham.
Tiež ked som sa bila pýtať, predavač mi radsej odporučil sušičku kde si viem filter čistiť sama. Takže skúsim niečo take.
Ale....
Dáju sa v sušičke sušit napriklad zimne vetrovky?
Detske oteplovaky a zimne overaly?
Môžem na pranie pouzivat pracie gely?
(Mame tvrdu vodu, takže gelu davam niekedy viac)
A kapsule na pranie môžem?
Väčšinou sú uz 3v1.
Ale avivaz by sa davat nemala lebo to vraj zanasa filtre.
Tak ako teraz?
Dakujem

wewika1
12. mar 2018

@pieninka mam aeg absolutecare a ziadne zbehnute veci, filter si cistim sama. Susim vsetko. Nepouzivam jedine avivaz, kombinovane kapsuly neriesim. Max spokojnost😉

yennn
13. mar 2018

@pieninka ja mam aeg, som spokojna. Po case som zacala pouzivat aj avivaz. Co sa tyka zimneho oblecenia, ma tam program outdoorove oblecenie, susim bezne bundy a oteplovacky

korunka1
13. mar 2018

@pieninka Ako som už predtým písala , aj ja mám AEG .A okrem počiatočných peripetií s dvierkami, čo je už opravené, nemám so sušičkou problémy, žiadne zbehnuté prádlo,až na ponožky. Prístup ku filtru je bez obmedzení, dá sa umyť - neviem čo ti natáral ohľadne filtra

bambinomio99
13. mar 2018

Ahoj mame AEG
Mame ju 2 roky a ziaden problem
Mozem odporucit

pieninka
13. mar 2018

@korunka1 no ze lepsie je takú susicku kde si viem ten filter čistiť sama.

pieninka
13. mar 2018

@yennn
@korunka1
@bambinomio99
Takže tie AEG az tak strasne nakoniec nie su.

pieninka
13. mar 2018

Čím viac čítam, tym viac mam v tom vsetkom zmätok.
Uz vôbec neviem aku mam vybrat.

natalka13
13. mar 2018

@pieninka Mam novu aeg susicku prave dosusila druhu varku, urcite lepsia nez siemenska.

korunka1
13. mar 2018

@pieninka No včul buď múdra 😝
Kúpa mojej sušičky bola vlastne náhoda...kupovali sme novú práčku /AEG / , prídeme domov a muž chodí po kúpelni s metrom a hovorí, nechceš aj sušičku? Preložíme skrinku a vojde hore na práčku. Mala som váhať ? Tak sme brali tiež AEG, v rovnakom dizajne. Možno je iná lepšia, ale mám túto, som spokojná.

gastanovykvet
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
24. mar 2018

@pieninka všetko čo píšeš môžeš... A aj vankúše a periny budeš mať ako nové 😃 väčšina veci ma presiaknuté sušenie v sušička ale ja susim všetko a v živote sa ničomu nič nestalo, ak nerátam nejaké "speci" poškodenia. Bundy, outdoor, jemné prádlo, svetre, ponožky a všetko... Návod k mojej susicje je dlhocizny, programov je tam veľa a veľa možností. V podstate nie je vec čo tam nemôžem dať, ale treba vybrať dobrý program. Dokonca na košele s blúzky mám osve program, nepokrci ich a ozehlene je to teda raz dva. Pracie prostriedky nie sú podľa mňa problém, sušičku mám 5 rokov... Žiadny problém. Filter sa nikdy necistil. Uvidím, čakám servisaka čo povie :D aviváž vyfuka, čiže je aj zbytočné dávať... Aspoň u nás ju necítiť, kvôli makkosti zbytočné. Osvedčili sa mi voňavé veci určené pre sušičku alebo éterické oleje na utierku 🙂

pieninka
25. mar 2018

@simca06022011 jej ďakujem za odpoved.
Tak som nakoniec kúpila Whirlpool HSCX 80530
Zatiaľ sa zoznamujeme.
Dala som 2x vysusit, no zatiaľ to trvalo strašne dlho. Skúsila som 2 programy. Tak skúsim este ďalšie.
Zatial periem v kapsulach, kedze nic ine momentalne nemam.
No veci kde je preskrtnute susenie mám strašne veľa, co si myslím, ze by asi ani nemuseli mat preskrtnute. Takže asi budem postupne skúšať všetko.
Ale zatiaľ okrem toho času a hluku co pri tom je, sa mi to páči. 😀😀😀

simca06022011
25. mar 2018

No tak mne bežný program na bavlnu trvá 1,5 hodiny a viac. Čím viac s čím mokrejsie tým dlhšie. Ak dám suchsie, tak to moja zistí a zníži čas... detto menej pradla....Zmykanie na práčke na najvyššie otáčky 🙂 ten čas sa to ale stojí veď aj česanie a zvesanie dačo trvá a potom nám to ešte deň dva niekde stojí... 😃 časom zosynchronujete casy aj s prackou 🙂 ja nemám žiadne oblečenie kde nie je skrtnuta sušička.

pieninka
25. mar 2018

@simca06022011 no aj teraz mi tak 1,50 susilo postelne. Ale dobre vysusilo.
Zmykam vacsimou na 1200 otackach. Viac nemame.
A čo pozerám tak fakt vacsina mojich triciek, teplakov nohavic, vsetko ma susenie v susicke preskrtnute.
Takže to bude asi fakt len o riziku, ze skúsim a uvidím.

barbara_lux
16. apr 2018

Maminky idem kupovat susicku a isla som sem po radu ale teda 39stran nemam sancu precitat 😏
Vedeli by ste mi v skratke odporucit co urcite ma/nema mat susicka, na co si dat pozor? A este otazocka mate niektora znacku Candy? Mam nestandardnu miestnost na pranie a asi sa mi ina nezmesti resp som inu 45cm siroku nenasla..

gabi58
17. apr 2018

@barbara_lux Žienky tu majú rôzne typy sušičiek a sú spokojné, takže je to asi jedno ktorú si vyberieš. Myslím že iná úzka sušička ako Candy zatiaľ nie je. Výber máš týmto pádom obmedzený na jeden typ. Jedny sušičky majú samočistiaci kondenzačný filter iné ho nemajú ale to nie je chyba, vyčistí si ho každá ručne raz začas. Niektoré majú 20 programov iné menej ale myslím že dôležité je aby sušička mala voľbu šetrného sušenia /alebo jemného, to je to isté/ Ja používam len program MIX /to je na zmiešané bavlna syntetika/ a program syntetika. Bavlnu nepužívam ani na uteráky a periny lebo suší dosť horúcim vzduchom aspoň v mojej sušičke. Mám Siemens. Tam kde sú uteráky prešívané nejakým vzorom tam sa mi stiahnu keď suším na bavlne. Takže si dám program MIX alebo syntetika a ešte stlačím tlačítko šetrné sušenie a sušička ešte zníži teplotu aj pri tých programoch. Keď nie je prádlo vysušené na prvý raz keďže znížim teplotu, tak ho spustím ešte raz a ešte je dôležite aby mala sušička dosušenie /to je program časový, napríklad si navolíš sušenie na 10, 20, 30 minút alebo iný čas ako ti vyhovuje a prádlo dosušíš/

lubka72
17. apr 2018

@gabi58 dievčatá , čo máte sušičky, sušíte v sušičke aj v lete? alebo sušíte vonku?

gabi58
18. apr 2018

@lubka72 suším v sušičke aj v lete, len keď sú horúčavy viac dní vkuse tak vysuším vonku /to aby sme doma nezomreli z tepla, veď aj sušička kúri/ ale aj tak to prádlo dám ešte po vysušení do sušičky vyfúkať studeným vzduchom, aby bolo zbavené prachu a zmäklo.

yanni
18. apr 2018

@lubka72 susim stale a cely rok len v susicke. Dokonca aj pri 50 stupnovej horucave (Saudska Arabia).

fidzeraldina
18. apr 2018

Ja mam susicku Candy v slim prevedeni...ak mas nejake otazky kludne sa pytaj...ja na nu nedam dopustit 😉

barbara_lux
18. apr 2018

@fidzeraldina ahoj a ktory model si si prosim vybrala? A mas aj tu slim pracku? Dakujem

simisi
18. apr 2018

@gabi5 mam Candy slimkovu,som spokojna😉

fidzeraldina
18. apr 2018

@barbara_lux Ano- mam aj pracku slimkovu- no nad nou mam bojler- takze susicka musela ist do vstavanej skrine...tak aj preto mame slim verziu 😉

fidzeraldina
18. apr 2018

@barbara_lux Tento model mame