Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

moni182
18. apr 2018

Ja mám LG sušičku, som maximálne spokojná, keď veci ešte teplé poskladám, ani žehliť netreba... Podľa mňa dobre investované peniaze...

mijka88
18. apr 2018

máme AEG od novembra a som veľmi spokojná. Používam aj gély aj aviváže, ale nie tie komerčné z obchodu čo zalepujú filtre a takisto špinia šuflík v pračke..., našla som čosi lepšie na trhu 😉 Väčšinou dávam všetko na MIX program, nič sa nescvrkáva. Dávam normálne aj ponožky, ale tie radšej na program syntetika. Dala som už aj sušiak na balkón ako začalo byť pekne, ale keď sa mi napr. nestihne dosušiť do večera, šupnem ešte do sušičky na chvíľu 🙂

alzbetka71
18. apr 2018

@lubka72 ja mám sušičku 1,5 roka a suším aj v lete, lebo by som susšila na priamom slnku a prádlo mi vytiahne a tiež sme už pri poli a cez peľovú sezonu zas všetky veci od peľu. taký prístrešok na sušenie nemám, kde napr. aj ked začne pršať mi veci nezmoknú.

simca06022011
18. apr 2018

@lubka72 ja susim iba v susicke, cely rok, som sice skoro v lese, ale to pradlo je zaprasene. Co sa tyka materialov , tak okrem uplne jemneho a sportovych veci napr. na lyzovanie susim v susicke vsetko :D ked to porovnam so susisckou, tak velmi... a nie som odkazana na to utekat davatr pradlo dnu ked prsi napriklad, alebo ked som v praci tak zmokne atd...

lubka72
18. apr 2018

@mijka88 tie gely a aviváže nie je to zbytočná chémia? mne sa páči prádlo aj vona aj bez aviváže, ked je susene v sušičke

januska191
23. apr 2018

ahojte, môžem sa opýtať, používam sušičku asi pol roka a ešte som nikdy nemala vodu v nádobe na to určenej po sušení. Je niečo zle?

lenka37
23. apr 2018

@januska191 nemáte ju napojenú na odpad? Ak áno voda odteka preč tak ako z pracky

lenka37
23. apr 2018

@bubca ja susim skoro všetko. Možno zo štyroch praciek 2ks prádla mi ostanú. Dávam všetko aj to čo je na štítku nesusit. Keď dávam také, tak nastavim jemnejšie sušenie a este sa mi od januára nič nepodarilo scvrknut 😊 vrele odporúčam, sadat prach na ňu určite nebude 😉

inka04
23. apr 2018

Ja ako som pisala - na programe bavlna do skrine sa mi scvrkli tricka a teplaky, ponozky. Ale ja susim na programe najjemnejsie - 40 min. program a davam ho 2 x po sebe. Pradlo skoro suche, nescvrknute, mne sa to osvedcilo takto.

januska191
23. apr 2018

@lenka37 takže je to v poriadku ak je to napojené na odpad? ďakujem, veľmi si ma potešila..

lenka37
24. apr 2018

@januska191 samozrejme, vtedy ide všetka voda tam ☺

renka30
25. apr 2018

@korunka1 aký konkrétny typ práčky a sušičky máš? Tiež pokukujem po oboch tejto značky

korunka1
25. apr 2018

@renka30 Sušička T8DEE48SC a práčka L7FEE48SC

renka30
25. apr 2018

@korunka1 Ďakujem

ava11
19. máj 2018

@pieninka ahoj, kupili sme rovnaku susicku ako mate vy 🙂 mas prosim nejake tipy a triky? Vdaka

pieninka
19. máj 2018

@ava11 ahoj. No nejaké speci triky nemam. Susim uz všetko.
Teda okrem rifli kde je spandex, to sa este bojím, ale plánujem na starších vyskusat. Detske body a veci susim na jemnom programe. Ostatne na bavlna niečo som skúsila na outdoor.
Zatiaľ vsetko bezproblemove, nebadam, ze by sa niečo veľmi zrazilo alebo ináč poskodilo.
Filter spodny musím cistit po každom suseni.
Skúsila som kúpiť v DM tie voňavé utierky do susicky, no pre mňa je to zbytocne, lebo vôňa je potom dosť prenikava. Mám radsej jemnejsiu vôňu, takže mi staci ta po vyprati z kapsul.
Neviem čo konkretne by ta este zaujímalo, tak kľudne sa pýtaj.
Ja tiež este veľa vecí len skúšam.
Na niektoré sa pomaly odhodlavam.
Paperova vetrovka tiež este caka, kedy dostanem odvahu ju vyprat a vysusit 😀😀😀

evittam
19. máj 2018

@pieninka Nie je nič lepsie na paperovu bundu ako susicka.😉

kaja73
19. máj 2018

Baby mame rok a pol AEG a cca tyzden nam zostava voda v dolnom filtri.Mate s tym niekto skusenost-boli sme dnes v predajni ,mame telefon na serviska,ale aj tak sa pytam aj tu,Kym pride servisak nech nieco pozistujem. Diky.

korunka1
19. máj 2018

@kaja73 Tak to neviem, nič také mi chvalabohu nerobí

alzbetka71
19. máj 2018

@kaja73 veru ani ja netuším čo to môže robiť, u nás v pohode. Nemáš nejak odpad pokazený, že by ti to tam išlo?

kaja73
24. máj 2018

napisem ako sme dopadli so susickou aby ste aj ostatne vedeli...klasicky sa upchala,ono sa kazda vraj nakoniec upcha,no po roku a pol je to velmi skoro..ale ze uz take priday opravar mal. Ak uz nebude v zaruke kazde cistenie je cca 40-50e.. Kedysi si to vraj majitelia vedeli v starsich typoch cistit sami,ale teraz v novsich uz nie-je to vo vnutri nepristupne uz. Takze cistenie horneho filtra a aj dolneho filtra nie je zaruka ze sa susicka neupcha. Nemame na nej vraj ziadnu vadu a aj tak po roku a pol musela ist na cistenie. Mame AEG za vyse 800e-aby to slak trafil. Inak je super,ale toto ma nasralo.

ava11
28. máj 2018

@pieninka ahoj, tak opat pytam radu 🙂 Vcera som prvykrat susila, dala som program mix (suche do skrine) trvalo to cez 2 hodiny, ale vysledok ok, suche, nepokrcene. Dnes skusam program bavlna a ukazalo to vyse 3 hodin, tak to som celkom sklamana, ze tak dlho, uvidim, aky bude vysledok. Mas nejaky tip, ako skratit cas susenia? Ci takto to proste ma byt? Susicka je naplnena cca do polovice bubna, na pracke mam otacky 1400 takze to pradlo nie je straaasne mokre. Diky

tetapetra
28. máj 2018

@ava11 cica ja si volím čas sama a program dávam mix. Taká 1,30h stačí.

ava11
28. máj 2018

@tetapetra tak k tomu som sa este nedostudovala, ze si to mam sama znizovat, aj take tam je? 😂

ava11
28. máj 2018

@tetapetra tak uz som to pozrela lepsie a ja mozem regulovat cas susenia len pri programe “cas susenia” ktory sluzi na pripadne dosusenie atd. Ked navolim klasicky program (bavlna, mix atd) tak mi cas urci sam. Viacere zeny v diskusiach pisali, ze susicka ukaze sice dlhy cas, aj tri hodiny, ale pocas susenia vyhodnocuje a upravuje/skracuje cas. Mne ale teda vcera susilo presne tolko, kolko na zaciatku ukazalo, tj cez 2 hodiny.

dada125
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tetapetra
28. máj 2018

@ava11 áno ukáže, ale keď ten čas podrzis skočí na 10min a keď budeš ďalej držať tak ti budú skákať časy do 2 h. 😉 Aspoň ja to tak mám

tetapetra
28. máj 2018

@ava11 ešte doma kuknem čo to stláčam 😂😂😂😂

ava11
28. máj 2018

@tetapetra a ty mas aku presnu znacku?

ava11
28. máj 2018

Hmm tak prave mi to skratilo cas 🙂 Vyzera to, ze bude susit cca 1,5h tak to je prijatelne 🙂