Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

tetapetra
28. máj 2018

@ava11 a čo ja viem 😂

h2
28. máj 2018

@ava11 Ahoj, neviem, akú máš sušičku, mne moja upraví čas priebežne podľa toho, ako je prádlo suché. Ale keby toto Tvoja aj nerobila, ak máš pocit, že suší dlho a že prádlo by už mohlo byť suché, tak proste sušičku stopni, otvor a prádlo skús, či už je suché. Sušička nie je práčka, kde musí skončiť program. Dá sa skončiť hocikedy. 😉

tetapetra
28. máj 2018

@ava11 takže mám AEG, dávam bavlna a držím časovač cca na 1:30.

ava11
28. máj 2018

@tetapetra hej, ja tam take nemam, nemozem si sama nastavit cas susenia. Nevadi.

tetapetra
28. máj 2018

@ava11 ten tvoj starý ta nemiluje 😂 vymeniť 😉

marcipanovatorta
28. máj 2018

@kaja73 a servisak vam ju vycistil doma alebo museli ste viezť preč? ja som mala ten kondenzátor tiež hrozne špinavý... akurát pred týždňom som to čistila medzizubnou kefkou. No na prašinu. Mne totiž smrdeli uteráky, po vysuseni nie, ale ako sa opäť použili - navlhli, ako taký zmoknutý pes. Katastrofa 😕

ava11
28. máj 2018

@tetapetra veru, hodim ju z balkona 😀 Ale nie, dnes som tam hodila postelne z detskej plus nejake uteraky a vyliezlo to za 2 hodiny vonave a suchucke, takze happy 🙂

pieninka
28. máj 2018

@ava11 ahoj.
No veru aj mne niekedy ukáže ze cas susenia 3 hodiny. Ale zvyčajne to toľko netrva a čas sa sam skrati.
Ale mala som uz aj tak ze písalo hodinu a stále niečo pridávalo, o 20 - 30 minut cas susenia predlžovalo.
Zo začiatku som tie časy nejak dosť riešila, tiež sa mi to zdalo veľmi veľa.
Teraz uz ani neviem kolko naozaj susi.
Jednoducho uz len nalozim a ideme von.

pieninka
28. máj 2018

@ava11 a uz sa mi aj stalo, ze susicka dosusila a pradlo bolo este dosť mokré.
Tak som este pouzila ten cas susenia, dala este na 15 minut a pekne vysusilo.

pieninka
28. máj 2018

@ava11 no koľko nakoniec susilo?
Mne akurat včera posteľné pradlo 2x perina 2x vankuse a plachta frote.
Na začiatku písalo na bavlne, ze 3,5 hodiny. Ale tuším to boli nakoniec len 2 alebo 2,5 hodiny.

pieninka
28. máj 2018

@marcipanovatorta ked si v susicke susila tak ti potom tak zvykli smrdiet?

marcipanovatorta
28. máj 2018

@pieninka nie, to asi 3 týždne dozadu po sprche cítim, že smrdia, az keď sa utriem. Dovtedy všetko ok. Aj keď sú suché voňajú normálne krásne, len keď navlhnú smrdia. A tak som hľadala príčinu a našla som totálne zaneseny ten kondenzátor prachom. Tak som pucovala.

pieninka
29. máj 2018

@marcipanovatorta ano, to poznam ako to smrdi. Mne sa to stavalo obcas, keď bolo vonku veľmi vlhko a pradlo nechcelo schnut tak to akoby zakyslo. Práve preto som kúpila sušičku, aby sa mi to uz nestavalo, a som prekvapena, ze aj v susucke sa to môže stať.
No ja musím filter čistiť po každom suseni. Aj horný aj dolný ináč sušička ukazuje na nutnosť cistenia.
Ja zvyknem uz povysavat aj tie "rebra" kondenzatora. No vsetko kde sa vysavacom dostanem.
Ale zanasa sa to aj tak. Možno menej ale vidím, ze sa zanasa.

ava11
29. máj 2018

@pieninka vcera na bavlne ukazalo vyse 3 hodin, nakoniec susilo cca 2 hodiny a bolo to super suche. Filter v bubne uplne plny, spodny filter takmer nic (po dvoch suseniach). Este som sa chcela opytat, aj tvoja je taka hlucna? Cakala som sice podla recenzii, ale aj tak som trochu prekvapena, ze az taky hluk, taky plechovy.

pieninka
29. máj 2018

@ava11 no v mojej je dole dosť prachu po suseni.
Ked je hore viac, tak aj dole je toho dosť. Urcite po každom suseni mi vypisuje, ze treba vycistit spodny filter.
No hlucna je dosť. Tiež zalezi koľko tam toho dám. Ked je menej pradla, tak je kusocek tichsia.

kaja73
29. máj 2018

@marcipanovatorta musel ju zobrat..my to nemame pristupne na cistenie..musi sa to rozobrat a az tak sa da vycistit z vnutra. Doma bezne cistime horny aj dolny filter..ale toto co bolo teraz zanesene bolo vnutri nepristupne pre laika.

hroma
29. jún 2018

Vazeni!!
Je tu niekto, kto by mi realne vedel povedat, co robi rozdiel v € dajme za rok (zhruba) medzi susickou triedy A+ a triedy B? Periem vzdy vikendy, narazovo 3-4x. Vacsina veci do susicky nemoze, cize vychadza to na max. 2x tyzdenne..
🤗 vdakaaaa

montemotherone
29. jún 2018

@hroma väčšina vecí do sušičky nemôže? 🤔 Pokiaľ viem, nemali by tam ísť softšelové veci, zimné bundy s nejakými špeci nanotechnológiami... Na všetko ostatné máš extra program (jemné prádlo, spodná bielizeň...)

eliska13
29. jún 2018

@hroma minimálny... veď si pozri rozpis koľko spotrebuje A ckova a B ckova a porovnaj

hroma
29. jún 2018

@montemotherone my sme sportovci, turisti...tak aj domace mame sportove oblecko cca 50% urcite 🤔😂, tak co viem, toto sa nesmie .. a zvysok su veci do prace... Mlada rifle dost, tie vraj nie, ale niektori davaju... Budem skusat...

@eliska13 myslis tie spotreby v kW? 🤦 Ja somar, ved to mozem hned kuknut, ma to nenapadlo 🙄😂.. idem porovnat ;)

hroma
29. jún 2018

@eliska13 no, rozdiely su tak, ze spotreba B je raz tolko ako A+, A++... Cize acka cca 229-300kWh, a B vyse 500 🤔... Len v tych € to kolko cini, neviem... Kuknem v papieroch, kolko mame za 1kWh a zratam to... Alebo sa na to vykaslem a kupim A+ 😂

evittam
29. jún 2018

@hroma Rifle? Úplne v pohode.

johanka6588
29. jún 2018

Ja susim uplne vsetko, aj botasky, aj sportove leginy, tricka. Zatial sa mi nic nezrazilo a davam na program mix, ide asi 1:05 hodiny a ked sa mi zda malo suche, este pridam 20 minut a aj tak to vzdy stopne skor. Ja mam skor skusenost, ze ked vysusi, treba hned vybrat, lebo inak tam ostava ta vlhkost stale a potom je pradlo take trosku zatuchnute, ked vyberiem cca1 hodinu po ukonceni programu, aj ked stale mi to pradlo prehadzuje, uz nesusi

hroma
29. jún 2018

@johanka6588 aku susicku mas? Ked aj tie sportove veci davas. 😄

johanka6588
29. jún 2018

@hroma tuto, no mne este ziadne oblecenie neznicila a aj maleho bundy vselijake softshelove som davala susit

evittam
29. jún 2018

@johanka6588 Aj my mame "Bozenku".😉 Tiez davam skoro všetko a nic mi ešte neznicila.

johanka6588
29. jún 2018

@evittam ja to vacsinou ani neskladam, ako niekde pisu, co som citala, ani netriedim extra, svetle, tmave a este ked bol maly babo tak jeho samostatne a sportove som spolu s ostatnym susila aj prala, takze aj to mozno malo vplyv ze sa to tam samo nesusilo, ale neviem...

evittam
29. jún 2018

@johanka6588 Ja som nikdy netriedila ani do práčky.😉 Jedine raz za cas ak som mala,ze plnú tmavého.....a nie to este triedit do susicky.😁😉

montemotherone
29. jún 2018

@hroma aha, tak potom áno 🙂

montemotherone
29. jún 2018

@evittam
@johanka6588 ja mám Elektrolux, ale vyzerá podobne ako táto Bosch. Ako to dievčatá udržiavate? Ja ju budem mať v septembri 4.rok, ale zatiaľ sme nerobili žiadne hĺbkové čistenie. Len tie dva filtre. Pri tom dolnom sa ale dosť pousádzal prach, kadejaké chlpy... Neviem, či to máme rozobrať, či radšej zavolať nejakého servisáka... 🤔