Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

evittam
29. jún 2018

@montemotherone Nijak extra. Vycistim filtre a hotovo.

johanka6588
30. jún 2018

@montemotherone ja mam rok aj nieco s tiez len filtre a obcas oovysavam tu dieru kde su dolne filtre, ked sa mi zda ze je to aj okolo, obcas pretriemhandrickou sklo a vnutro nasucho, ale ani ine cistenie som sa v navode nedocitala

simca06022011
30. jún 2018

@montemotherone vysávačom ju vysavam... Filtre a kadekde vidím že ostáva prach

simca06022011
30. jún 2018

K praniu a suseniu funkčného prádla. Dá sa. Ale treba na to primeraný program a aj praci program, nakoľko vám to zlikviduje funkčnosť toho prádla... Či už termo, alebo softshell atď.

evittam
1. júl 2018

@simca06022011 Tak ked nieco take rodina nosi hadam myslim pri kupe spotrebičov, že to potrebujem.😉

simca06022011
1. júl 2018

@evittam iste ale veľa ľudí nie, hodia to tam a vybavené... Veď na vzhľade sa nič nezmení.. a používa to už teraz skoro kazdy

evittam
1. júl 2018

@simca06022011 To je problém len tych ľudí

simca06022011
2. júl 2018

@evittam ja nikde nepisem, ze je to TVOJ problem. Ale ak si si nevsimla, tu ludia konkretne toto pradlo riesia, ze ho tam "bezproblemov davaju", nikde nereagujem na teba 🙂)) Cize ked sa ta netyka, neries.. 🙂

hroma
4. júl 2018

Baby, este 1 otazka 😂...riesim ju 12h... Gorenje ci Electrolux?

erulka77
21. aug 2018

Caute tiez zvazujem kupu susicky ale vobec neviem aku tu som sa docitala ze kondenzacna je najlepsia dalej podla coho vyberat ?

hroma
21. aug 2018

@erulka77 svtepelnym cerpadlom... Ja som si kupila bosch za 400€..

larra2606
12. okt 2018

@barborkau dobrý deň,tiež uvažujem nad dušičkou...nás problém je že Anne amly byť a je pre ňu miesto pod vstavanou varnou doskou na plyn...zaujíma am či sušička tak so sebou trasie ako práčka,prípadne či je veľmi teplá pri sušenie...aký am choď..troška sa bojím aby sa niečo nestalo ...poradíte mi? Aký máte názor,skúsenosť ...ďakujem

simca06022011
12. okt 2018

@larra2606 sušička zohrieva vzduch a "fúka", musí byť okolo nej priestor na vetranie. Podla toho čo sa do nej da, sa aj trasie. Zabudovať sa dá, ale treba na to myslieť s rozostupmi.

ceresnovci
17. okt 2018

susicku by som pod varnu dosku nedaval... znamy mal tak umyvacku riadu, a vlhkost mu znefunknila polovicu zon...

alzbetka71
17. okt 2018

@larra2606 sušička sa nettasie ako práčka lebo nezmyka ale vydáva teplo ako radiátor a nad vaňu dosku asi nie. Tam je aj písané že zo zadu musí byť priestor na to vetranie

alzbetka71
17. okt 2018

@alzbetka71 varnu dosku

korunka1
17. okt 2018

@alzbetka71 Ale bubon sa točí, takže nejaké otrasy tam nastávajú.

@larra2606 Pod varnú dosku v žiadnom prípade. Veľa tepla

alzbetka71
17. okt 2018

@korunka1 áno sú ale nie také pri práčke

jasminet
22. okt 2018

baby, idem si po radu - akurat sme sa vcera rozhodli s muzom, ze nutne potrebujeme susicku - 3 deti, ziaden balkon, susim v chodbe na poschodi pred bytom (chvala bohu, ze na poschodi sme len my....). sirku riesit nemusime - strcime ju do komory, ale... aku znacku, aky je rozdiel medzi kondenzacnou a tepelnym cerpadlom?? fakt nemam tucha... nie najdrahsiu, nie najlacnejsiu = proste vela muziky za malo penazi, na co najviac kg pradla, periem aj 2-3x denne - periny, uteraky, detske tricka, proste klasicka domacnost s detmi.
poradte... co som tak zbezne prebehla tuto diskusiu, tak aeg asi teda nie 🙂

simca06022011
22. okt 2018

Kondenzačnu s tepelným čerpadlom 🙂

hroma
22. okt 2018

@jasminet ja mam bosch, 400€, a++, spokojnost

jasminet
22. okt 2018

@hroma a akú presne, prosim?

hroma
22. okt 2018

@jasminet https://susicky.heureka.sk/bosch-wth85201by/?pp... tuto, kupenu v hej, bol tam este zlavovy kupon cez zlavove portaly (vasekupony.sk myslim).. - 20€ dole... 😊

hroma
22. okt 2018

@jasminet https://www.hej.sk/susicka-bielizne-bosch-wth85... odtial, zlava 10€, v lete to bolo 20 🤗

simca06022011
22. okt 2018

@jasminet koľko kg sa ti vprace do práčky? Ja by som si ak veľa peries kúpila sušičku s veľkým objemom. Ceny z eshopov si pozri cez heureku, my máme najviac spotrebičov kupovaných cez Andrea shop, boli najvýhodnejšie. Ale sušičku nie, ani neporadim konkrétnu značku 🙂 napr u nás AEG Electrolux bola dlhoročne top práčka :D a tu povie xy ľudí že AEG je zlá. Treba konkretnu sušičku pozrieť a recenzie k nej. Reálne ako mama vyuzijes programov malo, pre vás bude asi z parametrov dôležité : spotreba, cena, spoľahlivosť, nič špeciálne... Ja mám 1500 programov, kôš na svetre a čo ja viem aké bludy a nikdy som to nepoužila :D za to veľký bubon kde vopcham prádlo z veľkej práčky, prípadne vankúš, perinu.. to už áno :D

korunka1
23. okt 2018

Nečítala som to tu, len k tej značke AEG...V inej téme som to asi písala. Mám takú pračku aj sušičku. Až na počiatočný problém so sušičkou nemám k nim výhrady. Áno obe majú funkcií do milej aj kus, využívam tak 3 programy,skracujem čas,ale ten veľký bubon je na nezaplatenie.
No a keď teraz príde niekto kto má Bosh, Siemens, Whirlpool,beko, atď, bude ti vravieť to isté. Povedz si koľko chceš investovať, čo od nej očakávaš a podľa toho kupuj. Príp. ak máš známeho opravára jeho sa spýtať, ktoré sa najviac serú.

jasminet
23. okt 2018

Práčku máme na 7kg, ale dávam jej zabrať, narvem tam, čo to dá 🙂 programov nechcem veľa práve, aj na práčke používam 2-3 Max. Na každej susicke sa dá nastaviť ten dodatočný čas sušenia, že ešte sa mi zdá vlhké, tak mu dám pol hodinu?

pieninka
14. nov 2018

No dievčatá opat otazka. Susicka a badobka na vodu. Kedze nemam možnosť susicku napojiť na odpad nakondenzovana voda ide do nadobky.
Lenže, moja vina par krat som zabudla vyliat a v nadobke sa urobil akoby film, usad. Asi plesen, neviem isto. Ako to vycistit? Nedá sa to otvorit len taka mala dierka je na vylievanie vody. Ďakujem

korunka1
14. nov 2018

@pieninka Ja by som tam naliala ocot , nádobku pretrepala a prepláchla