Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

kala713
14. feb 2020

@simca06022011 to ako fakt? Až takto tá sušička zničí prádlo?

simca06022011
14. feb 2020

@kala713 ono nevyzera znicene... praveze vobec nie.. ale veci z ktorych ide taka halda vlakien tak sa postupne oslabujua pride cas a rozpadnu sa... (konktretne tieto uteraky boli drahe cca 80EUR stal jeden kus, hrube, kvalitne a mali sme ich dokopy asi 7-8 rokov a este pred rokom vyzeralo, ze su ako nove... z toho v susicke boli menej o mnoho, cize uz mozno bol ich cas, ale zo dna na den sa takto rozpadli :D ... napr. ked som pred tyzdnom prala nove postelne pradlo mala som fitler UPLNE plny a to vobec nie je prach z "vonku" a spina.. to su vlakna z tej bavlny, dcera ma riflove leginy co boli v susicke 2x do tyzdna a normalne ostali na niektorych miestach namahanych sietkovane - nemaju este rok urcite, mozno v lete sa kupovali.. o tych vlaknach som to neikde citala na nete, ked som to zacala studovat, ze co sa deje.. ). Ja na susicku nedam dopustit, pradlo sa mi zbehne malokedy, susim tam takmer vsetko (po tejto vedomosti, drahe veci hadzem na susiak a zacala som pouzivat jemny program na nieco :D), ale ratam pomaly s tym, ze veci sa postupne znicia, nevytesujem sa kolko spiny mi to "vyfukalo" z cisteho rpadla... (ako pisem predtym, z ozajstnej spiny sa tesim :DD )

vamajka
14. feb 2020

presne ako pise simca06066011 ja som si kupila susicku minuly rok v oktobri a v decembri som ju chvalabohu stastlivo predala. Susila som v nej 2 mesiace a vidim co mi to porobilo s pradlom nikdy viac

vamajka
14. feb 2020

@palomka radsej to budem dychat ako kazdu chvilu kupovat nove oblecenie

palomka
14. feb 2020

@vamajka ja susim viac ako rok všetko a zatiaľ som nemala s ničím problém 🙂

evittam
14. feb 2020

@kala713 Nie nic nenici. Aspon u nas. Uz vyse 3rokov.

simca06022011
16. feb 2020

@vamajka ale zase až také hrozné to nie je 😎

kala713
17. feb 2020

Bohužiaľ, v panelákovom byte nemám inú možnosť ako v zime sušiť prádlo. Sušiak na prádlo sa mi nikde nezmestí, máme malý byt. V lete suším na balkóne.

nikaluk
17. feb 2020

@kala713 presne rovnako aj ja. Ked sa da tak balkon ale inac susicka. A no susim skoro vsetko (okrem muzovych drahych kosiel) a nevidim ziaden problem. Akurat synovi sa zbehli pancuchy ale to mam podozrenie ze sli raz omylom na 60-tku s uterakmi 🙈 akurat ideme menit nasu malu za normalnu kedze konecne mame vymyslene miesto 😂

sima.p
9. mar 2020

@stejja9 prisla si na nejaky sposob cistenia? Tiez patram uz niekolko dni, ako to najlepšie vycistit. Ďakujem

mirage
9. mar 2020

Jasne ze nici bielizen. V tej nadobke nie je len prach.. ale mne je to jedno. Moje bluzky svetre atd tam nedavam. Detske veci, to mi nevadi. Inak ja dam do susicky na pol hodinu a potom vyvesiam.

stejja9
9. mar 2020

@sima.p NIE, a zaujímavé, ze to ani nikto nerieši. Odporúčania ako vysavanie nie je dostatočne, keďže tie lamely su "olepene" prachom.
Väčšinou cistim po 3-5 suseniach. V čase po suseni, keď je ten filter vlhký, cistim kefkou na flase, starou zubnou kefkou a mam tenucku kefku, ktorou cistim kazdy jeden priestor medzi lamelami. Len netuším, odkiaľ mám tu tenucku kefku, aby som si kúpila ďalšiu, keďže používaním sa mi zničili stetinky. Tak ze tak, ak prídeš na niečo zaujímavé, daj info. ;)

sima.p
9. mar 2020

@stejja9 veru som zatial nic nezistila a je to veru riadne olepene tym prachom, cistim kefkami vselijakymi, vysavam a aj tak mi to po kazdom suseni blika.

stejja9
9. mar 2020

@sima.p používaš avivaz? Ja nie, iba klasické a tekute pracie gely. Najhoršie je, ak nepouzivam susicku dlhší čas, potom cítim zatuchnuty" az plesnivy pach, na čo mám riadne nervy. Cely cas mám dvierka pootvorené, vodu vylievam pravidelne, vetram, a čistim filtre ako najlepšie viem. Este chcem skúsiť celkové čistenie, ale to niekedy v lete, kedy susicku skoro vôbec nepoužívam, lebo to mi neurobia u mňa doma...

sima.p
9. mar 2020

@stejja9 avivaz som zo zaciatku obcas pouzila, ale uz nie a periem bud s praskom alebo s kapsulou. Inak tiez na jar a v lete susim vonku, ale smrad necitim.

simca06022011
10. mar 2020

@stejja9 keď ju nechas otvorenú? Ci nepomôže? Nikdy mi sušička nesmrdela🙄. A nikdy som v nej nič nekefovala a nedrhla. Max starostlivosť vyčistiť dva filtre, utrieť dvierka, raz sa mi podarilo zasponit bubon, takže ten som raz umývadlá...

stejja9
10. mar 2020

@simca06022011 mám ju stále otvorenú, a väčšinou aj spodny filter. To nesmrdi bubon, ale zvláštny zápach ide zo spodneho filtra. Spodne lamely v spodnom filtry ako cistis? po 3-5 suseniach su lamely olepene prachom, a ak to chcem mat čisté, kefku musim použiť, keďže vysávač je na to slabý. Ako dlho máš susicku?

simca06022011
10. mar 2020

@stejja9 tak asi záleží od druhu Sušičky, ja nemám žiadne lamely, dole mam iba veľký penový filter a ten vysavam, prípadne osprchujem.

natalka13
10. mar 2020

mna netrapi ze tricko po 4rokoch vyhodim,susim aj muzove kosele aj 50eurove aj 100eurove,tie sa nenicia vobec. ano znicia sa tricka z Pepca ktore mam na spanie, zbehnu sa,stocia sa.
uteraky z USA mam 20rokov a su super.

sisakm
14. okt 2020

Ahojte, nemáte náhodou niekto sušičku prádla Beko HDF 7434 CSRX? Mala by som pár otázok 😊 ďakujem

1katus1
14. okt 2020

Ja sušičku mám a najlepšia voľba že sme ju kúpili. Dávam tam sušiť všetko. Vrátane vlny mám na to samostatný program. Prádlo je mäkké a voňavé . Dokonca aj softshellovu bundu som usúdila a nič sa jej nestalo. Len tričká s obrázkami deti a bundy susim obrátené na ruby.

jasadaresa
25. okt 2020

Ahojte, nema niekto prosim tuto susicku? SAMSUNG DV90M6200CW
Dakujem

jasadaresa
26. okt 2020

Tak skusim este raz. Hladam susicku zlatu strednu cestu a som prekvapena, napr. Bosch v cenovej kategorii do 1200e ma vacsinou uvedenu ucinnost susenia B, niekde som videla aj udaj, ze pradlo vysusi v priemere na 86%. To ma dost odradza. Ine znacky najdem v rovnakej cene s ucinnostou susenia A. Vy co mate Boshky, ako to mate u vas?

sovica
26. okt 2020

@jasadaresa Mám Samsung, ale neviem ktoré číslo. Môžem Vám odfotiť ovládací panel. Čo potrebujete vedieť?

jasadaresa
26. okt 2020

@sovica ahoj, no tato ma zaujala, pretoze ma sobre parametre, dobru cenu akurat ta ucinnost susenia je B... Tak by ma zaujimali realne skusenosti s tym susenim, ci vysusi uplne do sucha pri maximalnej naplni, co je tych 9kg.

alzbetka71
26. okt 2020

@jasadaresa mám Bosch a vysuší podľa toho aky ám program . Tam je to rozdelené na 🌞. Ak dám 🌞🌞🌞 vysuší úplne do sucha

jasadaresa
26. okt 2020

@alzbetka71 dakujem. A mas uvedenu ucinnost susenia B? V papieroch myslim...

sovica
26. okt 2020

@jasadaresa Tak ako napísala @alzbetka71 pri Bosch-ke, aj u mojej Samsung záleží, aký program zvolím a tiež má 3 stupne sušenia (pri niektorých programoch sa dá stupeň sušenia zvoliť, niektoré programy ho majú pevný). A áno, na 3 stupni vysuší prádlo úplne do sucha. Napr. dnes som prala uteráky, 7kg práčka plná, v sušičke som ich mala suché za 1,5 hod. (3 hodinový program mi skrátilo na 1,5 hod), stupeň sušenia bol 2. Nebojím sa sušiť posteľné prádlo, uteráky, vlnené veci alebo úpletové veci, zimné bundy, oteplovačky, páperky. S tým som maximálne spokojná. Klasickú bavlnu sušenie na stupni 2 alebo 3 jemne zrazí. Aspoň mne sa to stalo, keď som sušila prvýkrát. Potom som sa už viac neodvážila. Zrejme by som to mala ešte skúsiť, ale bojím sa, že prídem o dobré veci. Niektoré kočky v tejto diskusii spomínajú, že sa im to tiež deje (je jedno, aká značka), ale vraj im to nevadí, že sa veci trošku zrazia. Mne to teda vadí. Preto tričká, nohavice atď. dám presušiť len na stupeň 1 a dosuším na sušiaku. V lete a na jar/jeseň, keď je vonku pekne, suším na balkóne.

jasadaresa
27. okt 2020

@sovica Dakujem pekne. Ja nemozem susit doma, resp. Chcem sa tomu uplne vyhnut. Tak budem hladat asi tu ucinnost A...

jasadaresa
27. okt 2020

A kto mate susicku na 9kg, aku kapacitu pracky mate? Ja mam 7kg pracku, bude mi stacit 9kg susicka? Ci radsej vacsiu? Na heureke mi ponuka uz len 11kg a pri tych nie su ziadne recenzie... 🤔