Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

nika251
27. dec 2008

😀 Asi ano. Len smiech ma prejde vzdy ked vytiahnem ruzove ocinove spodare 😀 vyprane na 90C spolu s cervenymi bodynkami a jednou papuckou 😝 .
Zmycham na najvyssich otackach, jemnejsie menej ale min. je 800otacok. No ved ja ju skrotim 😀 . Ale vec je to skvela. Hlavne ked mame maly bytik a este mensiu kupelku kde sa mi v zime pradlo susilo aj tri dni a ak nahodou v noci muz zavrel dvere na kupelke tak do rana aj zatuchlo. Teraz je to super

nanyka
27. dec 2008

nika 😀 😀

lili91
27. dec 2008

nika, 800 otacok je podla mna malo...svagrina mala tiez taku pracku, ze max mala 800 otacok a susicka jej tiez susila aj 3 hod. tak to boli reklamovat a povedali im, ze to je kvoli tym nizkym otackam. ze min. 1000 by malo byt. ja mam max
,20 1200 a susi tak hodinku, niekedy hodinku a pol, zavisi od toho kolko pradla v nej mam. druha svagrina ma pracku az s 1400 otackami a po hodinke je pradlo uplne suche.

zuz11
27. dec 2008

problem je ze cim viac otacok sa da tym viac sa to pradlo krci 🤐 ja ho radcej dlhsie necham v susicke len nedavam si program na uplne dosusenie lebo potom mam tiez pocit ze to pradlo nie je uplne rovne tak si davam vacsinou iba program jemneho zehlenia a tricka a kosele potom uz iba na chvilku zavesim na vesiaky mimo skrine a netreba zehlit 😉
spodne pradlo, ponozky a tak dam este na chvilku na strasiaka 😉

lili91
27. dec 2008

hej, krci ale potom v susicke sa mi to v pohode vyrovna. vzdy dam pracku na maximum otacok(1200) a v susicke program "do skrine" a ked to vyberiem hned ako skonci este teple, trochu to prejdem rukami ako to skladam a je to v pohode rovne, nezehlim vobec, len kosele ale tych mame minimum

annag
27. dec 2008

ahojte, ja 10 rokov suším v sušičke Miele a je úžasná, suším v nej všetko okrem 100% vlny a hodvábu. - aj vetrovky, kúpeľňové koberčeky ... žehlím iba manželove košele a obliečky na periny.

K pokrčeniu a dĺžke sušenia by som len dodala - tak ako práčka, ani sušička nesmie byť preplnená, pri preplnení a vysokej teplote sa vlákna zlomia a už sa nikdy dokonale nevystrú. Periem na vysokých otáčkach všetko okrem záclon (1200), sušenie potom trvá krátko, nikdy nedávam viac než 5 kg suchého prádla ma jednu várku (radšej menej) - čo sa operie ide rovno do sušičky. Aby sa prádlo nepokrčilo, nesmie sa presušiť, preto aj ja suším skoro všetko na stupeň - suché na odloženie - je to tretí stupeň sušenia, na prvý, najsuchší dávam paplóny a prešívané deky. Jemnejšie tkaniny suším pri zníženej teplote a sušenie trvá o čosi dlhšie. Veľmi dôležité je, aby sa prádlo po vysušení hneď vybralo a poskladalo, inak sa tiež pokrčí. Naškrobené prádlo suším ešte o stupeň menej, lepšie sa žehlí.

ak suší sušička dlho - je prádlo zle vyžmýkané, je ho veľa a naša aj vtedy, keď sa sušička počas sušenia otvára

dididi30
27. dec 2008

annag, to ma vzdy zaujimalo, ze ked prejde babatkovske oblecko susickou, netreba ho zehlit, ze? vlastne je to ako vyzehlene z tym padom zdezinfikovane 🙂 , teda ja truba som zehlila aj po vysuseni susickou, inak sa sama sebe cudujem,ze preco som si ju nekupila skor, a este tuna v anglicu sa zide duplom, sak sa mi anglicania cudovali, ze ja oprane pradlo na snure vonku 😀 😀 😀 😀

annag
27. dec 2008

dididi, ja som nežehlila a deti nemali žiadne alergické prejavy, keby som mala bábo s ekzémom, tak v zúfalstve spraviť maximum by som asi aj žehlila 😀

na sušičku Slovenky stále nie sú zvyknuté, berie sa to ako také "panské huncúctvo" , veľa žien z môjho okolia nechce stále sušičku, ale väčšinou ak vidia ako vyberám krásne vysušené prádlo tak hneď manželov presvedčia - hlavne keď vidia, koľko smetí z opratého prádla ešte zachytí filter

bambusko
27. dec 2008

annag, ty si dobra, zehlit postelne pradlo 😕 ja len vyberiem zo susky, poskladam a hodim do skrine 😀

dididi30
27. dec 2008

ani presne tak ten prach ma nenormalne prekvapil 😕
pri malej sme susicku nemali, takze neviem.....ale to ma skor odomna, ja som taka exemova, teraz moc nie ale ked som bola mladsia , hruza....

fak supis vec, operem a hned susim a pradlo pekne vonavucke, nenapachnute a hlavne neschne 3 dni, bo to bola katastrofa a este tu tak vlhko, ani okna nepomohli 😒
este sa chystam na umyvacku riadu, bo u nas nema kto umyvat riad 🙄 😀

nevesta
28. dec 2008

Babule, nemate nahodou niekto Bosch WTE 84301, dnes sme ju kupili, ale akosi nam nepribalili navod (budem riesit s predajnou), ale dovtedy by som rada vedela, co robim... Ak by ste mali, nemohli by ste mi to oscanovat a poslat mailom? Velmi pekne dakujem za pomoc 😉

zuz11
28. dec 2008

maci, tato bude podobna a je tam navod na stiahnutie 😉
http://www.bosch-spotrebice.sk/produkt.php?id_k...

presne ten tvoj typ som na stranke boshu nenasla 🤐

nevesta
28. dec 2008

Dakujem 😵

nevesta
28. dec 2008

Dokonca je to rovnake v ramci tych pokynov na naje 😉 🙂 😎 Este raz dakujem 😵

zuz11
28. dec 2008

ja som si pred kupov pozerala navody na moje preto ma napadlo o pozriet takto a cakat ze na mk ma predsne Tvoj typ sa mi zdalo ako hladat ihlu v kope sena 😀
takze snad to pomoze aspon na zaciatok 😉

nevesta
28. dec 2008

Parada, ja som tam uz dnes kukala... Len som pozerala presne tu moju a tam navod nieje... Vsak poslem maminu, nech sa tam vyzuri, je predsa proti zakonne predavat bez slovenseho navodu... Este mi aj slubili lepky na prelepenie priamo na susicke 😠 a samozrejme nic... No vsak uvidime, nateraz je to super, snad som aj vybrala spravnu funkciu, uvidim o pol hodinky 😀

zuz11
28. dec 2008

ja som inak navod este doteraz necitala a vidis zatial sa obliekame 😀 😀 😀 a to ju uz pouzivam tristvrte roka 😀
si mala dat osusky na poprve lebo tie lahko vymenis keby daco 😉 len este tie obrusky si kup 😉

audreyd
8. jan 2009

uuuuuuááááááá, objednaná 🙂 15. jan. príde 😵 siemens 😵

ikke
16. sep 2009

samsara • 1d • Včera o 16:09
Ahojte,prosím Vás,na akom stupni sušíte prádlo v sušičke? Má vplyv stupeň sušenia prádla na jeho ,,zrazenie"?
Ja som doteraz používala stupeň sušenia 0 a dnes som dala stupeň sušenia 1 a zdá sa mi,ako keby sa mi prádlo trochu zrazilo... 😖 ,aké máte s tým skúsenosti?
Ďakujem.

samsara • 1d • Dnes o 09:35
Nikto mi nevie poradiť???? ☹

matac
17. sep 2009

ahojte poznate niekto zn. Beko mate skusenosti ? Dakujem

blumka
17. sep 2009

ahojte kocky, prosim vas poradte mi niekto dobru ventilacnu susicku triedy A...
dakujem 😉

donara
18. sep 2009

Ja mám gorenie, s dotykovým displejom, ale super. Nemôžem si túto vecičku vynachváliť. A to som vôbec nemala v pláne kupovať, manžel ju doniesol domov a bolo vybavené, tak isto s umývačkou. Sú to spotrebiče ktroré nám neskutočne šetria čas. Ja nežehlím, ale keď vyťahujem pradlo z práčky, tak ho ponatriasam a dám program proti krčeniu. Naozaj skvelá vec, doporučujem všekým ženám a hlavne maminám malých detí.

jarka007
18. sep 2009

samsara nemame sice stupne susenia, ale ak dam na extrem suche (najvyssia teplota), tak sa pradlo zbehne. Niekedy je to ale vyhoda, ak kupim detom velke veci 🙂.
Podla mojej skusenosti, ak je uz pradlo "sprane", tak sa moze susit aj na extrem, nejak mu to uz nevadi. Inak davam vzdy pri prvom prani "setrne" susenie "do skrine", prave aby sa mi nezbehlo.
Dalej je potrebne si pozriet aj znacky na obleceni. Niektore nie su do susicky vhodne a prave niektore lacne, neznackove veci sa mi casto po prvom suseni zbehli. Pamatam ked manzel kupoval 56ky body pre najmensieho, tak po vysuseni ho nemohla dcera pouzivat ani na babiky, take to bolo male. az potom som si vsimla, ze nie je vhodne do susicky ☹ .

susik77
26. okt 2009

Ahojte, tak nakoniec sme kupili susicku AEG Lavatherm 59840, mam ju doma 3.den a zatial spokojnost 🙂

kaktusik007
21. jan 2010

tak... ste ma navnadili... a uz viem co budem chciet od jeziska pod stromcek na najblizsie vianoce 😀

emanka
23. jan 2010

Ahojte, začíname s priateľom vážne uvažovať nad sušičkou. Lenže máme malú kúpeľňu, takže by sme ju dali do takej malej miestnosti vedľa kúpeľne, doperie sa, vyberiem prádlo, prejdem vedľa a šupnem ho do sušičky....ale, chcem sa spýtať, potrebuje sušička nejaký vývod? Snáď nie, ale pre istotu sa pýtam....vďaka 🙂

juliagregor
23. jan 2010

ahojte, sušičku odporúčam, je to výborná vec a moc mi pomáha.
sušičky sú 2 typy - kondenzačná, nepotrebuje komín, lebo má nádržku na vodu a tá druhá, už si nepomeniem na názov, tak tá potrebuje komín/odvod.

lante
23. jan 2010

Emanka, ja mám sušičku v špajzi, lebo do kúpeľne sa nevošla 😉 Práve tú kondenzačnú ako spomínala Juliagregor. Po dosušení, vylejem z tej nádobky vodu a hotovo 😀 Jediné čo potrebuješ je zásuvka 🙂

emanka
24. jan 2010

Ďakujem, to som potrebovala vedieť 🙂 Problém je vyriešený 😉

pipusa
23. mar 2010

ahojte,som tu nova a rada by som sa vas opytala,ake oznacenie maju saty,ktore mozu ist do susicky