Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

wodanka
23. mar 2010

ahoj pipusa, saty ktore mozu ist do susicky maju oznacenie kde je stvorec a vo vnutri toho stvorca je kruh ...a v tom kruhu mozu byt dve bodky (normalny program susenia) alebo jedna bodka (susenie pri nizsej teplote) ... a ak je tento symbol stvorca s kruhom vo vnutri preciarknuty, znamena to ze by sa to nemalo susit v susicke

pipusa
26. mar 2010

dakujem pekne wodanka,uz som potom na to prisla aj sama,ked som si porovnala zopar inych siat.Tykalo sa to perovej vetrovocky a nechcela som ju znicit,super sa vysusila a je opat ako nova.Diky

crysmile
3. sep 2010

ahojte, ozivujem temu, nejdete niekto kupovat susicku? ak ano, na co prihliadate, aky typ kupujete, dajte nejake rady prosim 🙂

w_h
3. sep 2010

ahoj, mam v planu koupit susicku asi dva roky, ale ted uz to snad vyjde
mam v planu kondenzacni, asi bosch (k pracce) a nejlip energetickou tridu A

dadka2
3. sep 2010

U nás to vyhrála Miele, v obchodně nám rozdělili sadu (prodávají i s pračkou) a tak to vyšlo levněji.

crysmile
3. sep 2010

@w_h @dadka2 a na co ste najviac prihliadali pri vybere susicky?

dadka2
3. sep 2010

Došli jsem se zeptat do obchodu, kde nejen prodávají, ale dělají i servis a pán nám doporučil MIele a pak Siemens. Vybránou jsem měli původně Elektrolux, ale tu nám vůbec nedoporučil.

dadka2
3. sep 2010

jo a taky vyhrála v dtestu🙂

martija
3. sep 2010

prosim vas, a mate niekdo susicku zo zehliacim programom,alebo aj obycajna dokaze pradlo vystriet? ake mate s tymto skusenosti....lebo mna zehlenie zabija...

crysmile
3. sep 2010

@martija tak co som si ja precitala o susickach, ak mokre pradlo pretrepes a naukladas do susicky a po vysuseni poskladas, tak vraj nemusis zehlit.. jedine tak kosele mozno.. a vraj uteraky su super nadychane a neskriabu..

bubelko
3. sep 2010

@crysmile @martija tak to o tych uterakoch mozem len potvrdit. 😉

martija
4. sep 2010

tak to je super, hned ako vyhram v loterii idem nato!!!! 😀

crysmile
4. sep 2010

@martija asi tak.. keby tak clovek vyhral v loterii, ze?

martija
4. sep 2010

veru @crysmile , lebo materska mi ani na plienky nevystaci,ale to uz sme asi mimo temu, to by som sa veru vedela rozohnit....

danulavo
4. sep 2010

Já mám také sušičku Miele - už několik let a jsem s ní naprosto spokojená. Na štítky (co se smí či nesmí sušit) se vůbec nedívám a suším vše - zvolím pouze příslušný program - př. bavlna, syntetika, jeans, košile, ..... Bez sušičky bych být už nemohla, nic nesuším na sušácích a ani venku. Prakticky nic se nemusí žehlit, takže paráda 😀

sirinka
4. sep 2010

@crysmile my na spotrebu elektriny...chceli sme ackovu, za dobru cenu...bohuzial miele je nad nase financne moznosti...kupili sme tuto AEG T 59850

juliagregor
4. sep 2010

ahojte,
ja mám Whirpool http://www.mall.sk/kondenzacne-susicky/whirlpoo... , používam ju 2 roky, je môj velikánsky pomocník
spotreba elektrika pri sušičkách Vám síce vzrastie, ale Váš ušetrený čas sa nedá zapalatiť. Nás je veľa a používam všetky spotrebiče viac ako len pri jednom dieťati, tak neviem presne kolko nás stojí sušenie, ale tipujem asi 100 Eur ročne naviac...
prádlo nie je také rovné, ako, ked ho vyžehlím,a ale mne to uplne stačí...suším všetko okrem extra jemných vecí, a tričiek s nažehľovacími motívmi

crysmile
4. sep 2010

@juliagregor konecne niekto, kto ma aj lacnejsiu susicku.. lebo ja by som potrebovala prave lacnejsiu.. 1000eur je pre mna velmi vela, ked si mam do bytu hned kupit uplne vsetky spotrebice.. takze si spokojna? to som rada.. a kolkokrat za tyzden susis? my sme zatial len traja, tak budem susit asi menej casto.. ale aj tak by ma zaujimalo ze kolko taka viacclenna rodina perie a susi..

juliagregor
4. sep 2010

@crysmile ja už periem aj detské veci s našimi, pračku mám http://www.mall.sk/pracky-predne-plnenie/aeg-la... , tiež na 7 kilov, tak mi vychádza prať zhruba 3 krát do týždňa, biele, farebné, tmavé a raz za dva týždne periem posteľné prádlo...ked chcem ušetriť, tak periem až, ked je prádla veľa, t.j. 2 plné koše...
ráno začnem a večer mám všetko v skrini 😉
suším ale viackrát, lebo napr. biele prádlo musím rozdeliť na tenšie a hrubšie veci, utierky a uteráky suším zvlášť, a biele bodyná zvlášť...treba deliť materiály, lebo potom ide zbytočne dlho a jedno prádlo je presušené a druhé mokré...
dalej sa mi osvedčio po každom sušení umyť aj ten hlavný filter, sušenie je potom rýchlejšie....
my sme tiež nekupovali drahšiu sušičku, boli ešte vtedy oveľa drahšie ako teraz (moja sušička stála skoro 17000 Sk) a ked mm prepočítal spotrebu elektriky, tak rozdiel by sa nám vrátil za 10 rokov a to už budem mať druhú...
ja by som sa lacnejších vecí nebála...

juliagregor
4. sep 2010

ako písali vyššie maminky prádlo je neskutočne mäkké, vôbec nepoužívam aviváž 😉

sirinka
4. sep 2010

@crysmile ked si pozries B triedu a A triedu rozdiel v spotrebe el. energie je obrovsky...ja som kupovala cez internet http://andreashop.sk/internetovy-obchod/aeg/aeg... za dobru cenu...podla mna sa oplati investovat, len treba chvilku posondovat a najst dobru akciu... 😉

sirinka
4. sep 2010

@juliagregor aky program pouzivas najcastejsie na bezne oblecenie, teda nie hrube ako uteraky a na kolko otacok davas pradlo zmykat pred tym?

crysmile
4. sep 2010

no ja neviem, v podstate za susicku z triedy A dam 800 -1000eur, teda este dvakrat tolko a ci sa mi to vrati ta investicia, ak ju pouzijem tak trikrat do tyzdna po dve hodiny.. ak pri susicke triedy B miniem 6eur za mesiac, pri triede A miniem 4eura za mesiac, teda o 2 eura menej za mesiac ako pri triede B, tak potom je to rocne o 24eur menej ako pri triede B.. ale stale sa mi to zda malo oproti tomu, co ma naraz vyjde ta susicka triedy A... poradte ci dobre ratam.. ake vyhody ma teda susicka triedy A, ked ocividne je velke minus jej cena? menej nici pradlo?

juliagregor
4. sep 2010

@sirinka áno, je tam veľký rozdiel, ja som však písala, že sme si prepočítali odber energie a jej cenu a návratnosť investície,
máš dobrú sušičku, je veľmi kvalitná a suší dobre, má ju kamoška a žiaden problém...🙂

juliagregor
4. sep 2010

@sirinka najviac používam program bavlna - do skrine, bavlnené veci , tričká,
ked sú tam pančušky, ponožky a tričká, tepláky (tam kde sú gumičky) tak dávam syntetiku, niekedy tiež použijem ešte prídavný program jemného sušenia
uteráky, posteľné prádlo...dávam bavlnu - tiež program do skrine
ja nemám drahšiu sušičku, ale podla mna oni majú viac programov, je to viac vyšpekulované ...sú tam vypísané košele, džínsy atd...
v podstate to všetko má aj lacnejšia sušička, len si treba pridať prídavný program....
ešte má jednu výhodu moja sušička, má aj manuálne nastaviteľné sušenie, ked sa mi zdajú veci ešte mokré (býva to u tepláčkov ( vačky bývajú vlhké), tak si ešte ručne pridám teplotu

sirinka
4. sep 2010

@crysmile mne to vychadza este o viac menej...ved spotreba je nizsia az o polovicu aj viac...asi naozaj zalezi aj ako casto budes susit...mne sa to na spotrebe vrati rychlejsie.

juliagregor
4. sep 2010

prádlo žmýkam na 1000 otáčiek a veľké na 1400 otáčiek...
suším približne asi tak hodinu...

sirinka
4. sep 2010

@juliagregor to je pravda, niektore spotrebice maju celkom zbytocne programy...to ani u mna nebola vec, podla ktorej by som sa rozhodovala...a hlavne, ked doteraz som susicku ani nemala a nepoznam tie programy...a na tie vrecka, nepomoze, ked ich vytiahnes pred tym von?
ja som bola dost znechutena, ked som si zacala citat etikety, ze dve tretiny oblecenia nie je vhodna do susicky... 😠 tak som tam supla vsetko, okrem triciek s potlacou a cuduj sa svete, nic sa tym veciam nestalo... takze asi treba aj experimentovat... 😝 a na tie potlacove veci...nie je nejaky bezpecny program, kde by mi to aspon predsusilo a nic by sa tym obrazkom nestalo?
pridavas si teplotu alebo cas susenia? lebo aj na tej mojej su niektore programy, kde si to mozem sama nastavit...len tak daleko som sa este nedostala hehe

crysmile
4. sep 2010

@sirinka presne, ja som to ratala len priblizne, aby som mala nejaku predstavu o tom kolko stoji jedno susenie a to som poriadne pridala, susenie 2hod a susicka so spotrebou 4 kwh pri type B a pri type A 2kwh..

juliagregor
4. sep 2010

@sirinka potlačové veci som odskúšala, pokazili sa 😀 😝 , zatiaľ som vyhodila mm ponožky, také obyčajné, gumička tam nevydržala ....
teplotu nepridávam, len uberám (na to slúži to prídavné tlačítko jemnejšie sušenie) a čas si pridám, len ked je prádlo vlhké...stáva sa, ked mám moc rozdielne materiály...
vpredu je vetrák, kadial fuka vzduch...na kôš na prádlo prevesím tie dve-tri veci, kt. nemôžem dať dovnútra, tak suším aj dnu aj vonku 😀
veľmi som sušičku ocenila pri chorobách detí, ked vracali, hnačkovali a pod...za 3 hodky boli periny opraté a suché...
odporúčam kupovať aj paplony aj podušky vhodné do sušičky