Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

alzbetka71
24. nov 2016

@gabi58 super uteráky mäkkučké, posteľné prádlo super, bála som sa, že to bude veľmi pokrčené ale paráda. Inak sa chcem spýtať, normálne môžem prať veci s avivážou? prípadne kde zoženiem tie obrúsky?

mija_ja
24. nov 2016

@alzbetka71 A ktora sušička nakoniec vyhrala? 🙂

mija_ja
24. nov 2016

@alzbetka71 Ja som ich prave nahodou videla tuna: https://www.datart.sk/Susicka-bielizne-AEG-T8DB..., ale niekde som čitala že ich kupuju aj v DM

alzbetka71
24. nov 2016

@mija_jabosch WTW85530BY

matko_kominak
7. dec 2016

Mate prosim niekto skusenost s rozdielnou hlbkou spotrebicov? Hlbka pracky whirlpool je 50 cm a hlbka susicky Aeg je 60 cm. Potrebujem ich dat na seba. Dakujem 🙂

kaja73
10. dec 2016

@hettinka vcera sme kupili presne tuto susicku..chcem sa opytat,ak nechcem zehlit a dam program bavlna,ktoru intenzitu susenia mam davat..je tam moznost: zehlicka, skrina, skrina plus a slniecko...zatial som sla na skrina plus,ale podla mna to zehlit treba. A ked dam program lahke zehlenie,tak je uz jedno aky je to matrial ? Vtedy tam uz nie je moznost vybart druh materialu. Diky. a ked mas daku skusenost uz vychytanu napis mi ju prosim ta. Tiez ma zaujima ta posledna faza susenia..proti krceniu..automaticky je tam 30 minut pri bavlne a ked chcem mozem pridat 60m,alebo 90m..aky to ma vyznam realne v praxi? Je to menje pokrcene ako ked to vyberiem bez tejto fazy,ci je to len prevencia prosti vacsiemu pokrceniu ak pradlo zabudnem nacas vybrat ,ci nie som doma?

alzbetka71
10. dec 2016

@kaja73 ja mám sušičku 2 týždne, ono záleží ako máš rada svoje veci, ja pravdu povediac som ani predtým nejak nežehlila, jasné košele atď áno, ale tričká nie, teraz ked to hned vyberiem ešte teplé a hned poskladám je to pre mna dobré, možno niekto by to nezniesol. Asi nikdy odtiaľ nebudeš mať veci ako naozaj žehličkou vyžehlené. A čím menej vecí sa suší tak je to menej pokrčené, moja skúsenosť.

hettinka
10. dec 2016

@kaja73 ja suším na skriňa, alebo skrina+, niečo na syntetike, postelné prádlo na postelnom, paplony som prala a sušila na PRIKRÝVKA

čo sa týka žehlenia, priblične tretinu prádla žehlím, práve tie veci zo 100% bavlny. Ked tam je nejaká prímes, je to rovné, ale tričká zo 100% bavlne trochu pokrčené sú
ono aj záleží, kedy to vyberiem ... ak to stihnem hned po dosušení, a okamžite teplé poskladám, je to rovné. Ak ten signál nepočujem (pípa naozaj ticho), tak už niečo žehlím ... ale asi je to aj od osobného nastavenia, ja som naučená žehliť (aj ked to neznáášááám), tak žehlím. No všimla som si, že sa žehlí ovela lahšie. A velmi sa nám znížila prašnosť v byte, hlavný benefit podla mna.
Asi ako robotický vysávač, kamoška to vychválila, že už nevysáva a mne to nepríde po robotovi teda super povysávané ... takže ho používam na priebežné upratovanie cez týžden, ale v sobotu vysávame poriadne klasickým.

nataliuss
10. dec 2016

Ahojte,baby prosím vás chcem sa spýtať nemáte náhodou sušičku Candy GCS 9101A2T ?? Kupili sme No chcela by som sa spýtať na pár vecí,moc by mi to pomohlo ak ju niekto má a poradí mi , ďakujem.

lilu74
12. dec 2016

Kamosky vraveli ze sa pradlo niektore zbehne uz som to zbadala na teplakoch..a maleho bodyckach..da sa tomu nejako predist?🤔

alzbetka71
12. dec 2016

@lilu74 ja som zatiaľ nezistila, že by sa zbehlo niečo asi znížiť teplotu treba. A neboli to nové veci, lebo aj prvým praním sa zvykne bavlna zraziť.

lilu74
13. dec 2016

@alzbetka71 citala som, ze ked sa perie na bavlne tak sa zvykne zbehnut, tak to skusam na inych programoch ale vacsinou su kratke 50minut a to sa mi nevysusi do sucha vsetko:( a znizovat teplotu neviem len si nastavit rychle susenie a to sa mi este aj cas skrati z povodneho programu:/

alzbetka71
13. dec 2016

@lilu74 ako som písala mám sušičku 2-3 týždne, a je nás doma 6 takže periem veľa aj suším, ale nám sa ešte nič nezbehlo, dokonca minule tam dala dcéra aj svetre, myslela som, že ma porazí a v pohode. Ja suším na mix 2 slniečka

kaja73
13. dec 2016

@lilu74 zalezi aj od susicky..nasa ma program bavlna a garanciu nezrazenia sa ..a fakt sa nic nezrazi ani pri 2h silnom suseni ,ani pri veciach co maju na stitku ze nevhodne do susicky....ale je to cca 800 eurova susicka a ako pisem s garanciou nezrazenia sa..preto sme vybrali taku- vacsina nasich veci je z bavlny,tak to bolo smerodatne pre nas.

alzbetka71
13. dec 2016

@kaja73 ja mám tiež drahšiu, bosch 800,- euro

kaja73
13. dec 2016

@alzbetka71 aj tu sme zvazovali,ale nemala tuto garanciu..tak vyhrala ina..
ale ani vasa nezraza ,ze?

alzbetka71
13. dec 2016

@kaja73 a ty máš akú lavamat?

kaja73
13. dec 2016

@alzbetka71 AEG najnovsiu 8kg A+++

lilu74
14. dec 2016

@kaja73 a aku mas znacku?dakujem😉

lubik9
14. dec 2016

@kaja73 aký presne typ AEG máš? Ďakujem

alzbetka71
15. dec 2016

@kaja73 nie nezráža je super

lubik9
15. dec 2016

@kaja73 Ďakujem, presne túto nám vyhliadnutú 😉 ....zatiaľ sa nič nezrazilo a susis úplne všetko (aj zimné bundy, softshelku, vlnu a iné)?

kaja73
15. dec 2016

@lubik9 mame ju kratko..zatial ma odskusanu jednu vetrovku,syntetiku a 100% bavlnu..-nic sa nezrazilo a to som tam dala aj veci co mali pisane ze nevhodne do susicky..aj plavky-uplnu syntetiku na programe bavlna som vysusila..maly je plavec..riskla som to a vsetko OK.

lubik9
15. dec 2016

@kaja73 ďakujem, potešila si ma 🙂

mija_ja
29. dec 2016

Ahojte, nemate nahodou niekto sušičku AEG Lavatherm T75781IHCS ?

lilu74
30. dec 2016

Mne vysusi vsetko pekne na programe"objemne pradlo" 2hodiny

evittam
30. dec 2016

No mne vysuší sušička normálne prádlo -oblečenie - max. do 1 hod 10min, uteráky 1,5 hodiny - oboje ako vyžehlené do skrine.

alicaeli
3. jan 2017

Neviem, či ste tu už riešili predĺženú záruku na 5 rokov, myslite, že to treba pri sušičke Aeg? Dnes som kúpila a ponúkli mi predĺženú záruku. Diky za názory.

lubik9
3. jan 2017

@alicaeli tiež som zvedavá, mám vyhliadnutú aeg 😉