Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

bambusko
5. dec 2008

nanyka, ja susim aj flisky, ale nie vsetky, len tie, co to maju na stitku a su ok. na programe syntetika a nizka teplota

nanyka
5. dec 2008

bambusko, tak táto mala zrovna preškrtnutú sušičku .. len ja som bola lenivá a nepozrela som štítok 😀 .. našťastie to bola taká fasovaná od firmy 😅

bambusko
5. dec 2008

esteze ja som fasovala taku lepsiu 😀

dididi30
5. dec 2008

nanyka, suhalsim, ja tiez susim v susicke vsetko aj rifle a vsetko krasne suche, treba dobre nastavit teplotu a neusit to co sa name, tak ako ja nietore podbradniky s gumou, a z gumy bola gumicka 😀

nanyka
5. dec 2008

bambusko na vianoce dali ďalšiu 😀 😀 😀

nanyka
5. dec 2008

dididi, ja som dávala do sušičky aj spodnú bielizeň ..a nič sa jej nestalo, samozrejme na soft program 😉

píšem v minulom čase, lebo teraz sušičku nemám, ale keď dokončíme domček tak dokúpime..pracovala som so značkou miele - a takú by som aj chcela, patrí medzi špičku, alebo aeg - tie sú tiež super...uvidíme 😉

livi
5. dec 2008

takže neodporúčate 2v1 - práčku so sušičkou? my totiž budeme potrebovať novú práčku a rozmýšľala som, že kúpim tú kombinovanú, pretože samotnú sušičku nemám kde dať ☹

audreyd
5. dec 2008

livi a čo tak postaviť sušičku na práčku? 🙂

čo hovoríte na bosch? máte niekto? nejaké referencie?

nanyka
5. dec 2008

livi, ja by som 2 v 1 nekupovala..napr. na sušičke máš filter, ktorý Ti krásne zachytí rôzne nečistoty, ako napr. chlpy od psa, vlasy.. a v kombinovanej to nie je..a mnoho iných nevýhod..

a presne tak ako píše audreyd - dá sa kúpiť práčka (spredu plnená samozrejme)..nad to sušička, predávajú aj montovacie sady - napr. značka AEG to má..pričom AEG je ozaj spomedzi tých lepších 😉

ja by som Bosch nechcela, priznám..sestra ju mala 😝

zuz11
5. dec 2008

tiez neodporucam 2v 1 vyperie celu davku ale ususis iba pol ted davky a ako pise nanyka o tych filtorch dalsia vec, radcej by som to riesila systemom nad sebou 😉

petka_s
5. dec 2008

nanyka-v nay v ba robili take baby promo na susicku miele,ale dost draha zalezitost..
hadam aj okolo 36 stala ☹
no aler prezentovali ju dobre 😉

m311293
5. dec 2008

peti, mám sušičku postavenou na pračce a vešla si mi do kuchyně. Jsem z ní strašně spokojená, nevisí mi celou zimu prádlo po bytě. Dávám do ní i silonky, jen ponožky ne, protože se mi jednou rozpadli gumičky. Rifle nejsou pomačkané, ještě teplé je narovnám na postel a nechám vychladit a jsou krásně měkké. ručníky jsou měkkoučké, až je jednou vysušíš v szšce už nebudeě chtít jiný.

Já to někdy dělám taky, že vyperu dvě menší pračky, vyberu z toho to co budu sušit a naplním jednou sušičku. Tá moje má mnohem větší buben než pračka.

m311293
5. dec 2008

postupne čtu tak dopisuji,
audreyd mám bosch a jsem spokojená, jo aještě jsem chtěla doplnit, že mám kondenzační, ale dá se dokoupit hadička která tu vodu odvede přímo do odpadu, mám to nějak připojené k odpadu z pračky.
taky se dívám zda to můžu sušit, občas to poruším, ale zatíj jsem se trefila. MM má dvě košile od stejného výrobce se stejným složením, ale jedna do sušky může a druhá ne. Tak jsem to riskla a dopadlo to dobře.

nanyka
5. dec 2008

áno, miele je jedna z najdrahších značiek..ale uspokojím sa aj s AEG, tie sú tiež špičkové a o niečo lacnejšie 😉

lili91
5. dec 2008

pridavam sa k spokojnym uzivatelom susicky 🙂 uzasna vec... mam ju asi mesiac a tiez by som nemenila. my mame gorenje, lebo bola taka akcia, ze pracka a k tomu susicka za 1 sk 😉 vyslo to na 26.000. tiez je kondenzacna a spominany filter na chlpy a ine je super. susim vsetko rifle, ponozky, spod. pradlo, vetrovky...samozrejme okrem veci, co maju na stitku, ze sa nemozu. no niekedy risknem aj take a este sa mi nic nezbehlo 😎

bezaz
13. dec 2008

ahojte, tak nam dnes konecne doviezli susicku, mame bosch 😀
nanyka preco segra nebola spokojna s boschkou?
baby a davate susit tricka s potlacou? lebo moj muz ich ma samozrejme neurekom a celkom by ma mrzelo, keby som mu ich znicila, zasa na druhu stranu je to dost velka cast prania 😅

lili91
13. dec 2008

bezaz, ja davam aj tricka s potlacou...niektore maju na stitku, ze sa mozu, niektore nie. stalo sa, ze som dala take, co sa "ofocialne" nemoze a trochu mi zisla farba ale inak bolo v pohode 😀

nanyka
13. dec 2008

bezaz, pokazila sa jej a celkovo,bosch nema prilis kvalitne prevedenia po technickej stranke..
ale to sa samozrejme neda generalizovat podla znacky, mozete natrafit na dobry kus 😉

bambusko
13. dec 2008

bezaz, nam niektore obrazky popukali ☹ dievcata boli smutne, preto davam len take, co maju uvedeny znak pre susicku

lilly
13. dec 2008

my mame tiez susicku Bosch uz asi aj rok a pol a som s nou velmi spokojna, uzasna vec, popri pracke, umyvacke riadu a pekarnicke, najoblubenejsi spotrebic 🙂
Ja susim v susicke vsetko, aj to co ma na visacke, ze sa tam nesmie susit, to by som tam nesusila potom asi nic, lebo skoro vsade je znak, ze sa to nesmie susit v susicke. Akurat take nazehlene obrazky tam nedavam, lebo tie fakt pukaju. No a pri suseni latkovych plienok teraz je to neocenitelny pomocnik 😵

bezaz
13. dec 2008

moc dik za odpovede
este ma napadlo, susite v susicke aj paplony a vankuse? myslim nie klasicke perove, ale antialergicke 😉

dididi30
13. dec 2008

bezaz ja som susila a dopadlo to dobre 😉

lili91
26. dec 2008

ahojte dievcata, neviete kde sa na sk daju kupit tie vonave papieriky do susicky?

jankando
27. dec 2008

pridavam sa k pozitivnym uzivatelkam susiciek 😉
my mame znacku Indesit a som s nou spokojna.. 🙂 fakt dobra vecicka, zvlast ak su male riadiatory..
paplony som v tom este nesusila, i sa dost bojim ako by to dopadlo..no ale zase vobec nekontrolujem vysacky na veciach a susim vsetko....dodrbala som zatial len jednu vec, priatelovo tricko, ktore malo nejaku potlac a nevydrzalo to...rozcernilo sa cele po bielom tricku.. 😉 ale nevadi..i tak je to dobra vecicka..usetri kopec hodin susiena na radiatoroch.. 😎

digysa
27. dec 2008

Ja keby som nemala doma susicku a umyvacku riadu, tak si to mozem rovno hodit z mosta! 😵 Este ako slobodna dievka by som sa bez toho zaobisla...ale s dvomi detmi sa bez toho nezaobidem.

U nas nemame problem so zimou, my mame take vlhke prostredie, ze raz som dala vysusit trosku vlhke uteraky, ktore sme mali na plazi a po 2-och dnoch sa nevysusili...Ja by som musela mat nejaku susiacu izbu, ak by som chcela vesat vsetko to pradlo po detoch, manzelovi a sebe....no neviem si to ani realne predstavit 😀

nika251
27. dec 2008

Ahojte. Tiez sa pridavam k hrdym majitelkam susiciek. Dostali sme pod stromcek whirpoolku. Je to skvela vecicka, pradlo je nadherne makke a dokonca aj bavlnene plienky ktore pred tym skrabali su makucke. Ale vadi mi jedno- je tam program do ,,skrine,, ci ako sa to vola a ja na tom susim. Trva to skoro 3 hodiny. Neexistuje dajaky kratsi? Viem ze su tam aj nastavenia na 60 minut a menej len neviem ci mi to posusi bezne veci ako detske oblecko, tricka, plienky aj tak.

nanyka
27. dec 2008

3 hodiny? 😅
to určite nie je nutné tak dlho sušiť..klasický program na sušičke je niečo vyše hodiny,samozrejme záleží od typu..no skús dať kratší program a keď vecičky nebudú usušené, tak to dosušíš ešte raz..

nika251
27. dec 2008

😀 Ved som pisala ze mam susicku len dva dni a pravdu povediac, nemam moznost moc odmerat jednotlvie programy kedze moj synator mi to furt prestavuje a vypina a potom to tak aj vyzera 😝 Ale je aspon 100% vysusene 😀

nanyka
27. dec 2008

😀 tvoj synator asi bude technicky typ 😉 😀

lili91
27. dec 2008

no, dlzka susenia zavisi aj od toho na kolko je pradlo "suche" z pracky...inak povedane, na kolko otacok davas zmykanie. cim viac, tym je suchsie a kratsie potom trva susenie 😉