Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

juliagregor
8. nov 2010

@robino2010 ja by som riešila servis ...

sirinka
8. nov 2010

@robino2010 tak to by som sa asi aj ja obratila na servis...

robino2010
8. nov 2010

@sirinka Dajte pokoj so servisom 🙂 Vyskúšali sme medzitým ďalšie 2 programy - 4 rifle + 2 froté osušky, deklarovaný čas 1:41, v skutočnosti 1:20. Potom nejaké spodné prádlo - Storage dry na 41 min, v skutočnosti 30min.
Je tam senzor vlhkosti a ten zrejme riadi čas do konca programu, na začiatku je len odhadovaný čas.
Skúste si to stopnúť...kamarátka mi tvrdila, že jej to ukazuje presne (whirlpool), nakoniec z nej vyliezlo, že má sušičku v suteréne a ani nevie, kedy to skončí... 😉 Takže podľa mňa je to OK.

sirinka
8. nov 2010

@robino2010 tak zrejme bol skutocne zle vybraty program, mne tiez vacsinou vysusi rychlejsie...iba raz som tam uz ani neviem co natrepala a susila skoro 3 hodiny 😅 lebo som zle nastavila program...

juliagregor
8. nov 2010

@robino2010 riadi to senzor, ja mám whirpool ukáže najskor čas cez 2 hodky a nakoniec je to za hodinku suché...ale vzduch by fúkať mal...na druhej strane, je v záruke a servisák Vám príde somov a skontroluje ju...AEG mám pračku, len si zavolať na centrálu a zistiť meno a zavolať si ho...

robino2010
9. nov 2010

@juliagregor Trochu som mailoval so servisákom z Blavy, uistil ma, že sušička je OK a vzduch nefúka, tento model má tepelné čerpadlo, ktoré funguje nejak autonómne, teplo je využívané vo vnútri, všetko sa potom kondenzuje.
Ďakujem Vám za Vaše reakcie. Prajem veľa zdravia, maminy...🙂

juliagregor
10. nov 2010

@robino2010 to som nevedela, ja nemám s čerpadlom, zase som múdrejšia 😉 , nech Vám dobre slúži a ste aspon tak spokojní ako ja 😀

spetra
16. nov 2010

ahojky, jakou sušičku energetické třídy A byste mi doporučili (jakou máte)? jste spokojeni?

spetra
17. nov 2010

díky, už jsem na ni koukala a myslím že to vyhraje 😉

misi78
17. nov 2010

Tak jsem si precetla diskusi a uz vim co si chci co nejdriv koupit 😀

kolca
19. nov 2010

ahojky,
holky kdo máte aeg, na kterou stranu se otvírají dvířka? Nevidím tam žádný úchyt, tak jsem z toho jelen. 😕

sirinka
19. nov 2010

@kolca na tej mojej si mozes dat na ktoru stranu chces....daju sa prelozit z jednej strany na druhu...

kolca
19. nov 2010

@sirinka a jak se to otvírá? nevidím tam žádný úchyt?

sirinka
19. nov 2010

@kolca iba zatlacis na tej strane, kde sa otvara...

kolca
19. nov 2010

aha, díky 🙂

spetra
17. dec 2010

tak po novém roce, sušičku koupíme jupííí 😉 stačí mi na ni pouze zásuvka že jo? (AEG laventtherm)

langkofel
18. dec 2010

Ahojte holky, chcem sa spytat predtym ako zacnem panikarit a volat servis....
Mam novu susicku Miele, doviezli mi ju minuly tyzden a doteraz som na nej 4x susila. Uz hned 1x po asi pol hodine sa mi zdalo akoby bubon, ked sa otaca tak divne piskal, alebo vrzgal (neviem to opisat) nie vzdy ale robi to castejsie...Proste vydava take zvuky, ktore sa mi nezdaju byt ok. Nestretli ste sa s tym niektora?

sirinka
18. dec 2010

@spetra staci...

sirinka
18. dec 2010

@langkofel radsej nech ti to pozru so servisu... 😉

mariro
20. dec 2010

@juliagregor dnes nam doviezol kurier susicku ,taku situ ako mas ty 😉 a teda susiiiiim o sto sest,resp. sa ucim a citam co tu pisete,lebo myslim, ze sa len treba fakt s nou naucit robit.Ale je to parada.Susi mi trocha dlhsie ako som ocakavala,lebo som zistila ze pracka nema take vysoke otacky ako som cakal.Len 800,sakra,v knizke o pracke bolo pisane 1000 az 1200.Neskumala som to na pracke,az teraz ked to susilo kusok dlhsie.

juliagregor
20. dec 2010

@mariro gratulka k darčeku 🙂 , no tie otáčky je isto cítiť...skús prádlo nechať chvíľku voľne pohodené na sušiaku a až potom do sušičky a odporúčam čistiť za každým ten veľký filter (výmenník) dole, skráti sa čas sušenia 😉
a už zostáva len poslúchať a napísať Ježiškovi o novšiu pračku 😎
a tie referenčné hodnoty dlžky sušenia sa robili pro 800 ot. pračky

mariro
20. dec 2010

@juliagregor cistila som aj ten filter vo vnutri pracky, tam teda bolo nachytaneho bordelu 😉 , to dole som este neskusala, pozerala som po prani,ale nic som tam nevidelamakurat to bolo zafrkane od vody, to neviem ci ma byt.
A pracku mam praveze novu, vyhrala som ju v marci....tak budem asi dlhsie susievat,ale ved pridem na to ako kombinovat pradlo a spravny program.Sedim tu a periem a susim a skusam 😀 😀 😀 , uz tretiu susicku.Parada.

brisilda
31. dec 2010

ahojte mam na vas len jednu otazocku ktora tu mozno aj bola spomenuta no kedze nemamcas vas ciatt tak sa rovno opytam ako ste so susickou spokojne? naozaj je pradlo dokonale presusene a vonave? netreba to zehlit? dik za odpovede

juliagregor
31. dec 2010

@brisilda ked máš vnutri rovnako hrubé prádlo tak je dokonale suché, ked dám pančušky a tepláčky, tak na tepláčkoch je pás ešte trošku vlhký, ale ja prádlo rozdelím a suším zvlášť....čo sa týka žehlenia, ked máš uplne plnú sušičku, tak prádlo je mierne pokrčené, detské tričká, bodynká vôbec nežehlím, len ich pekne poskladám a dám do skrine, keby chodím do práce, tak moje tričko ešte jemne prežehlím....alebo mm košelu tiež jemne prežehlím....
pre mna osobne je to obrovská pomoc, lebo len na jedno prádlo mám 20 tričiek a bodyniek a pyžaniek a pod.....
ak si zvyknutá na absolutne vyžehlené prádlo, tak asi s výsledkom sušenia spokojná nebudeš...

suezana
1. jan 2011

Ahojte, aj sem pravidelne chodím a asi 3 roky už snívam o sušičke. Máme malý byt bez balkóna a keď suším prádlo na sušiakoch, tak mám totálne zarosené a potečené okná, až tak, že voda steká na zem. Len mám aj hrozne malú kupeľňu, neviem si predstaviť dať tam sušičku, iba že kúpiť novú práčku z preduplnenú+sušičku na ňu, ale to sa tam asi nebude dať potom dýchať (klaustrofobia 😉 ) a nemám ani špajzu ☹ ... tak neviem. Ale za tie okná, by mi to bodlo...

sisa.b
3. jan 2011

ahojte dievcata,
susicka pradla je aj moj velky sen. byt sice nemame maly, ale ako 5clenna rodina v byte bez balkona - dva susiaky komplet plne + jeden a pol kosa spinaveho pradla permanentne 🙄 😖 ked kurime, este celkom ok, ale inak... no ani ta zima zas nie je bohvieco, lebo treba prat svetre, vetrovky,...
pozeram susicky a fakt sa neviem rozhodnut. nizsia cena by mi samozrejme viac vyhovovala, ale uz do mna chlap huci, ci som sa zblaznila, ze to neskutocne vela zerie ☹ a my uz mame teraz vysoku spotrebu elektriny... zas na druhej strane - raz taka investicia do polovicnej spotreby sa mi vrati tak mozno za 10-15 rokov, co asi tiez nie je velka vyhra 😒
moja predstava je taka, ze budem susit hlavne velke kusy - ako rifle, svetre, vetrovky - hlavne v zime by to bolo super, lebo by som nemusela cakat dva dni, kym preschnu detom vetrovky a oteplovacky.
tak ako ste na tom so spotrebou? pocitili ste to? pytam sa hlavne tych, co maju whirpoolky okolo 400 evry

juliagregor
3. jan 2011

@sisa.b ahoj, jasne, že pocítili, nám za rok stupla spotreba o 200 EUr, polovicu pripisujem sušičke, a dalšie umývačke, pračke a dalším dvom deťom, čo nám pribudli...ja nesuším veľké veci, len malé a veľké dám na sušiak pred sušičku a ten vetrák, čo zdola fučí, tak mi vysuší aj tieto veci...mám Whirpoolku

sisa.b
3. jan 2011

@juliagregor tak toto mi asi fakt neprejde 😢 druhy rok sa snazime znjizit spotrebu, lebo mame horsiu, nez svokrovci na dvojnasobne velkej chalupe. zistili sme, ze najviac zerie ta nasa velka plazma, tak pojde do haja... a ta ma spotrebu 400W/h, susicka 4kW/h ☹

juliagregor
3. jan 2011

@sisa.b vieš ono všetko niečo stojí, my sme za rok vymenili všetky spotrebiče, aj z tohto dôvodu a TV - LCD, u nás ide furt a PC, už len noťas, teraz už veľký PC nezapínam, lebo ten bol tiež permanentne zapnutý (školu som už skončila, tak mi neni treba), sušička ide asi hodinu, to zase nie je tak veľa a veľa žeria el. trúba, porátaj si...ja beriem sušičku ako môho nevyhnutného pomocníka, periem tak, že jedno operiem, na chvíľku povešiam, pustím sušičku s tým navešaným a dalšie navešané sa trochu prefukne a až potom do sušičky...
predtým sme nemali umývačku aj tá niečo spapá, som zvedavá, kolko budeme platiť tento rok, ked príde vyúčtovanie... 😕