Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

zuzkagu
30. jan 2016

@bubelko ja mam aeg a suším max 1 h.
@mcdog to neni len H&M co sa. Mi behlo tak akože co potom kupovať co je kvalitne. Synove trička lindex sa zbehli o 2 čísla. A neboli lacné. Všetko ma na štítku sušička 2 bodky.

mcdog
30. jan 2016

@zuzkagu no reklamuj.Co ti na to napisem?Alebo este lepsie:prestan susit v susicke a per na max 30 stupnov....a sus na susiaku v dome/byte pri max 30 stupnoch

zuzkagu
30. jan 2016

@mcdog no diky za radu

bubelko
30. jan 2016

@zuzkagu naozaj neviem, v com moze byt problem. ale naozaj susim pradlo - aj svoje, aj muzove, aj detske. a takto sa mi nezbehlo nikdy... teda hej zbehlo - ponozky, o cislo. ale to bola moja vina, tie tam nemali ist vobec 😀

zuzkagu
30. jan 2016

@bubelko no ja so spodným prádlom a ni ponožkami nemám problém, to sa mi nezbehlo

duratlicka
1. feb 2016

Takze susicka trieda A+ nas stoji cca 2€ za elektrinu mesacne - intenzivne pouzivanie v zime a latkovky celorocne.

duratlicka
1. feb 2016

Ja susim v susicke Beko uplne vsetko okrem vlny a fleecu a zbehli sa mi len teplaky z lidla,lebo boli len 60% bavlna,aj to len o kusok.

duratlicka
1. feb 2016

@zuzkagu H&M body bezne susim v susicke a nikdy sa nezbehli,stale su o cislo vacsie ako je napisana velkost.Asi chyba susicky☹

duratlicka
1. feb 2016

@dijefcatko Nie,operies normalne a tensie veci len vytiahnes skor zo susicky.Ja to nerobim.Susim vsetko na bavlna extra sucha 2,5 hod 8kg a vsetko je akurat.

duratlicka
1. feb 2016

@lumpikl Nasa Beko stoji 399€ a susi rovnako dobre ako 900€ miele,kup si d-test.

duratlicka
1. feb 2016

Susicka najlepsie susi,ked je plna,pri polovicnej naplni minie skoro tolko elektriny ako plna,rovnako pracka.

dijefcatko
1. feb 2016

@duratlicka teší ma, že máš s Bekom dobrú skúsenosť. My máme objednanú tiež Beko, čakám stále na dodanie a fakt som zvedavá, či neoľutujem. Používaš programy tak ako sa odporúča? Či aj syntetiku sušíš na bavlne?

duratlicka
2. feb 2016

@dijefcatko Pouzivam len bavlnu extra suchu a plienky 12 vrstiev bavlny su niekedy este vlhke,tak dam este na 30 min dosusit casovacom.My nosime takmer vsetko bavlnene.

duratlicka
2. feb 2016

@dijefcatko Ktoru si kupila?Na 8kg alebo na 7kg?Ja mam dpu 8360 s 5 rocnou zarukou a vzdy si operiem 2 pracky 5kg,par veci dam susit na balkon a zvysok naraz do susicky.

dijefcatko
2. feb 2016

@duratlicka na 8 kg, tú A+++

dijefcatko
8. feb 2016

@duratlicka ahoj, tak už aj ja skúšam. Zatiaľ dávam všetko podľa visačky na oblečení. Ale mám otázku. Na manželových rifliach je označenie, že nesmú do sušičky. Sušička však má priamo program "rifle". Dať? Nedať? Ďalej ma prekvapila jedna vec. Na jednom tričku máme 100 % bavlna, pritom nevhodné do sušičky. Nie je tam žiadna nažehľovačka, vyšívanie, zdobenie. Tak nerozumiem. Dávaš všetko podľa visačky, či sem-tam aj "riskneš"?

zjenisova
8. feb 2016

@dijefcatko ja davam všetko, bez kontroly , či je či nie je vhodné do sušičky a ešte som neskončila s vecami o dve čísla menšími?!?!?, nuž my mame z 90% bavlnku, ale aj tak neriešim 😉

zjenisova
8. feb 2016

a mam Beko aj LG

dijefcatko
8. feb 2016

@zjenisova a zrážajú sa teda bavlnené veci, či zmesové syntetické? a dávaš vždy bavlna extra suché?

exjanka
8. feb 2016

mne sa zrazili biele bavlnene nohavice z roboty

zjenisova
10. feb 2016

@dijefcatko ano, 2,5 hodinový program, prádlo netriedim, je možné, že sa občas nejaká vec zrazí, ale často sú to hlavne tričká ( kde sa píše 100% bavlna????, či tam je?).
Ja mám sušičku, lebo potrebujem šetriť čas trávený domácimi prácami 😀

duratlicka
10. feb 2016

@dijefcatko Nepozeram na stitky,co je bavlnene,ide do susicky.Vsetko okrem fleecu a vlny.

dijefcatko
11. feb 2016

@duratlicka
@zjenisova
sorry za asi hlúpu otázku, ale učím sa. Môže sa do sušičky pomiešať farebné so svetlým?

gabi58
12. feb 2016

@dijefcatko
Môže, na farbe nezáleží.

gabi58
12. feb 2016

@duratlicka
Ja suším aj fleesové mikyny a tie sa mi napodiv nezrazili.

exjanka
12. feb 2016

flis sa nezrazi ale elektrizuje,nato su dobre tie papieriky do susicky

zuzkagu
12. feb 2016

@dijefcatko ja periem zvlášť tmave a blede takže aj tak suším, ale krpcove veci su aj tmave aj svetle a susším spolu niš sa nestalo

dijefcatko
13. feb 2016

@zuzkagu samozrejme aj ja periem zvlášť tmavé a zvlášť svetlé, len keď potom vyložím veci, ktoré sa ešte neodvážim dať do sušičky, tak mi z jedného aj druhého ostane málo na sušenie, ale dokopy to je tak akurát. včera som vyskúšala a nič sa nestalo

dana_l
13. feb 2016

@zuzkagu zalezi od materialu. niekedy mozes prat biele aj tmave spolu a biele ti ostane biele. vtedy je jasne ze v susicke ti to uz nezafarbi.

duratlicka
15. feb 2016

Do susicky mozes dat akekolvek farby spolu,ked ju hned zapnes.Ja to robim tak,ze operiem biele,supnem do susicky,operiem tmave,dam do susicky a pustim.