Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

ajusssa
23. feb 2017

@srsnovana ja pouzívam utierky z DMka

srsnovana
23. feb 2017

@ajusssa a su dobree pojdem kupit

alzbetka71
23. feb 2017

@kaja73 mne to aj na mix dobre vysuší, lebo bavlna je strašne dlhý program, ale asi od sušičky záleží. A mne sa dá mix nastaviť na 1,2,3 slniečka podľa toho ako veľmi sa to má vysušiť

alzbetka71
23. feb 2017

@srsnovana
@ajusssa a tie obrúsky aj ja používam sú dobré, len škoda, že len jedna vôna, Na nete som našla aj iné, skúsim ich tiež. A tie obrúsky sú aj antistatické.

srsnovana
23. feb 2017

@alzbetka71 vidis to som neskusala ci tam mam sake slniecka musim popozerat ja mam aeg

kaja73
23. feb 2017

@alzbetka71 ja mam bavlnu od 1,50h do cca 2,30 h podla stupna susenia..davam na 2,05h a..to je druhy stupen ..no vzdy si to skrati na cca 1,30h a je to uplne suche..takze ziaden dlhy program aeg na bavlne nema. Mix ani neviem ci sa da aeg nastavovat podla stupna susenia.

alzbetka71
23. feb 2017

@kaja73 každá sušička je iná a áno aj moja bud skráti, alebo predlži

oktavia
25. feb 2017

Baby, začalo mi svietiť na sušičke čistenie filtra , tak som to povysávala, ale svietilo ďalej, teraz som ho vysprchovala, teda ten molitan, či čo to je, ak by to svietilo aj potom, čo s tým, stretli ste sa s tým?

yennn
25. feb 2017

@oktavia asi zalezi aku mas susicku. Moja (AEG) ma jeden dvojity filter pri bubne (ine niektore susicky tam maju dva samostatne) - ten vyberiem po kazdom suseni, hrubu spinu odoberiem rukou, zvysok jemne oplachnem vodou (niektora kocka predtym pisala, ze sa jej potrhal, tak pre istotu nevysavam). A potom este dolu naspodu susicky je taky iny filter, plechovy, to pri beznom vysavani otvorim a ak vidim ze tam cosi je, povysavala by som to, zatial vsak nebolo treba.
Ak mas inu susicku, neviem. Ale ak si uz filter vycistila a svieti nadalej, mozno to chce servisaka ☹

oktavia
25. feb 2017

@yennn ten filter čo zberá tú špinu čistím pravidelne po každom sušení. Svieti mi práve ten spodný filter, povysávala som ho,ale svietil nanovo, teraz som ten molitan vystriekala sprchou. Tak zajtra uvidím čo bude, či to bude svietiť, Mám Bosh. Sušička má len mesiac .

alzbetka71
25. feb 2017

@oktavia a akú presne máš bosch nemáš náhodou tú samočistiacu?

oktavia
25. feb 2017

@alzbetka71 dočítala som sa, že sušička musí byť zapnutá, keď sa otvorí ten filter, a ja som to robila pri vypnutej .mám Bosch WTH83000BY a tá sa čistí . uvidím zajtra keď ho založím , čo to bude robiť.

yennn
26. feb 2017

@oktavia drzim palce, je to neprijemne, clovek da za to tolko penazi...
Ja som zase zistila ze moja AEG ma vraj typicku vyrobnu vadu svojej rady - netesniace dvierka sposobujuce piskanie 😕

ajusssa
26. feb 2017

@alzbetka71 aaké vone si našla... Ja mam tiež od Lenoru žlté ale sú slabé oproti DM

stejja9
28. feb 2017

@yennn akurat toto iste riesim aj ja. tiez mam aeg, (okrem toho prethol sa aj filter, foto vyssie v diskusii....) Netesnost - piskanie poriesili novym o nieco hrubsim tesnenim. Vsetko bolo ok, pokial som nedala program bavlna, a piskanie zase. Predavkovana nebola, bezna pracka prania. Vyzera to tak, ze po vymene tesnenia to robi "uz len" pri bavlne. Kontaktovala som opät servis, maju prist v piatok a vraj daju este nejaku podlozku pod dvere.. som zvedava ci to pomoze. Moje prve nadsenie zo susicky vymenili starosti so servisom. susicku mame 2 mesiace. u vas podobny problem, uz to mate poriesene?

yennn
28. feb 2017

@stejja9 ja som zatial nevolala. Mne to tiez piska pri programe bavlna, smiesne nie? Ale iba chvilku, potom to prestava.

srsnovana
28. feb 2017

Tak babule mne to tiez piska tiez pri bavlne ja nechcem aby to piskalo ha tolko penazi susicku mam 2 tyzdne..inak som snou spokojna al eto piskanie my lezie na nervy

stejja9
28. feb 2017

@yennn
@srsnovana
no mne to robilo tiez na zaciatku, aj ked neviem ako dlho, nestala som pri nej, 😉 len som posielala deti pozriet sa, ci este stale piska, co take nervy som na susicku mala, ani vidiet som ju nehcela, ze vyhodene peniaze. pred vymenou tesnenia, moja aj na inych programoch piskala, aj ked bavlna bola top. a ktomu sa mi potrhal vnutorny filter, neviem ci tou netesnostou, a nejakym podtlakom ci mojim castym cistenim. aj ked servisak povedal, ze to piskanie nema vplyv na spotrebu energie (?) - neviem, ale ak dobre netesni, aj teplo unika, podla mna, a ze nema vplyv na jej funkcnost. ale je v zaruke, tak nech to riesia, aj ked tie opletacky so servisom, ach ... 😒

ajusssa
2. mar 2017

Ahojte, pozeram ze riesite piskanie susicky. Neviem ci je to podobne ale mam takisto aeg a volala som servis kvoli tomu ze spociatku vydava sysicka ked zapnem taky vysoky ton a potom ked sa zapne kompresor tak to vrci ale tiez prestane casom. Servisak na mna pozeral ze co chcem ze to mam velmintichu susicku oproti niektorym modelom. Ze to ide krasne ticho podla neho. Takze reklamacia neopodstatnena. Konpresor kym sa zahreje vydava zvuky. Takze tak asi...

stejja9
2. mar 2017

@ajusssa Konpresor ci ako sa to vola, huci aj mne, aj v navode sa o tom pise, ze je to bezny zvuk. ale to piskanie ide z okolia dvierok, a ak ich pocas piskania trochu pritlacim, to piskanie je trochu tichsie, cize to je netesnost dvierok, vzduch unika a piska..

yennn
2. mar 2017

@ajusssa presne tak - vyskusaj tie dvierka bud trosku pritlacit alebo aj malicko jemne nadvihnut - ak piskanie prestane, sup pan technik pekne sa vratte laskavo!

ejbyk
14. mar 2017

Baby mám susicku aeg a mám pocit že mi scvrkava oblečenie. Používala som program bavlna pár x aj mix no najlepšie mi presusi program syntetika so slniečkom. Ale tričká detské a tielka mám menšie...

lilu74
14. mar 2017

Tiez by som sa potesila nejakej rade ako susit aby si saty zanechali povodnu velkost😏a najhorsie je ze nieco sa scvrkne a nieco nie🤔

matko_kominak
14. mar 2017

@stejja9 presne toto mi robila aj moja aeg hned od novosti. Ako keby dvierka prefukovali. V ramci zaruky som volala servis. Technik tesnenie trochu niecim namazal, aby nechodil asi zbytocne, ale vravel, ze je to ok. Tesnenie je este nove, tvrde a uplne nedolieha. Na namastene sa lepi spina, nemal to radsej robit. A naozaj, cca po 2 tyzdnoch intenzivneho pouzivania "hvizdanie" prestalo.

lilu74
15. mar 2017

@ejbyk ja mam lg eco dry a najlepsie mi vysusi pradlo na "objemne pradlo" na bavlne a ostatnych programoch su saty stale vlhke nechapem preco a scvrkavaju sa saty aj mne😣

srsnovana
15. mar 2017

Ja susim len na bavne a zatial vsetko ok mame ju cca mesiac...

lilu74
18. mar 2017

Tiez som skusala na bavlne bavlnene veci ale boli vlhke😣

alzbetka71
18. mar 2017

@lilu74 ja teda aj na mix mám suché, iba ked napr. tepláky tak v tej gume je to vlhké. A nedá sa ti nadstaviť silnejšie bavlna, ja mám možnosť 1,2,3 slniečka

srsnovana
18. mar 2017

@lilu74 bavlna a dam do skrine +

lilu74
19. mar 2017

No asi si preluskam este raz navod lebo asi robim nieco zle🤔