Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

lumpikl
13. jan 2016

Mame LG na 8 kil pradla. Mozem potvrdit, ze to je dobra vec. Pradlo je makke, vonave. Netreba zehlit. Ale ak kupis lacny model, tak ocakavaj aj negativa. To je rovnake pri kazdej elektronike. Kup neskor, ked nasetris na poriadny výrobok.

aluska01
13. jan 2016

@zubrienka1
@gabi58 ahoj, ja mám kombináciu práčka sušička v jednom keď suším prádlo program suché do skrine, tak ho vyberám úplne horúce. začala som teda sušiť na ...chladným vzduchom...a prádlo vyberám teplé a suché....tak teraz neviem či je to OK aby prádlo bolo po sušení také horúce? Nemá to ku koncu chladiť? a myslela som, že chladným vzduchom je fakt chladným, pritom mi to usuší aj bavlnu a tepláky....dúfam že nemám pokazený nejaký termostat

gabi58
14. jan 2016

@aluska01
Ak suším na programe "bavlna suché do skrine" tak aj ja mám prádlo horúce lebo sa suší horúcim vzduchom. Ku koncu to nechladí. Ten horúci vzduch nevadí ak sušíš uteráky alebo posteľné prádlo,
Vadí to pri sušení oblečenia, lebo sa tým horúcim vzduchom zrazí.
Keď dáš sušiť chladným zduchom tak ti sušička nasáva vzduch z miestnosti /neohrieva ho/ a ak
máš v miestnosti napríklad 24 stupňov tak suší prádlo touto teplotou. Aspoň sa ti nič nezrazí. 😀

aluska01
14. jan 2016

Dakujem 🙂konecne vidim do tho

dijefcatko
15. jan 2016

Dievčence, vysvetlite mi jednu vec. Prispôsobili ste sušeniu aj spôsob prania? Lebo ja napr. periem klasicky, biele, farebné, tmavé osobitne. Lenže pri tých farbách sú látky rôznej hrúbky. Napr. mužove rifle operiem s jeho tmavým tričkom. Tieto dve veci by mali ísť do sušičky asi osobitne, nie? Lebo každá schne rôzne dlho. Z toho mi vyplýva, že keď vytiahnem veci z práčky, musím ich roztriediť podľa hrúbky. Či sa mýlim? Alebo to teda robíte už pred praním?
@aluska01
@gabi58

zubrienka1
15. jan 2016

@dijefcatko ja susim rifle spolu s trickami a ked ich vyberiem su suche 🙂

dijefcatko
15. jan 2016

@zubrienka1 ale to je super! 🙂 a dá sa povedať, že ak sa dodržiavajú tie programy, tak sa veci neničia a nezrážajú?

aluska01
15. jan 2016

@dijefcatko tak ja som ešte rifle nesušila (sa trošku bojím, ešte sa ju len učím používať 🙂 ) ale inak periem spolu a aj suším a zatiaľ som mala suché....raz sa mi stalo, že hrubý pás na teplákoch bol trochu vlhký ale inak je suché 🙂

zubrienka1
15. jan 2016

@dijefcatko nie nezrazaju, vzdy sa riadim stitkom na veciach.

zuzkagu
17. jan 2016

Tak môj prieskum zrazania veci. Všetky tri body su H&M v. 68. Spodné je nové stredne raz vyprate a vysušené a vrchné 2 x oprane a vysušené

natalka13
17. jan 2016

@dijefcatko susim aj spolu,podla toho kolko cohoprave mam,lebo podla mna rifle tie tricka viac pokrcia. ale ak mam jedny rifle a par triciek davam spolu.
ak je uplne plna pracka mma na 8kg a vsetko ide do susicky tak to delim na dve varky, susicka je na 7kg, ked to rozdelim je to pekne rovne. ked je toho vela je to viac pokrcene.

dijefcatko
17. jan 2016

@zuzkagu a čo majú tie veci na štítkoch? Lebo moje detí majú mnoho vecí z HM, väčšinou tie 100% biobavlna alebo oraganiccotton a tie majú označenie, že sa nesmú sušiť.

dijefcatko
17. jan 2016

@zuzkagu ale je to pravda, teraz keď nad tým rozmýšľam, tiež som sa čudovala, že sa mi tie veci pozrážali, ale bez sušičky, ja ju zatiaľ nemám. tričká veľkosti 110/116 už nosí 2-ročná dcéra, čo inak má 86/92 veľkosť, takže myslím, že toto nie je sušičkou.

zuzkagu
17. jan 2016

@dijefcatko väčšina veci ma že sušenie v sušičke a bodynka majú susšenie na dve bodky a pranie na 60 ale ja periem na 40 a práčkou to neni určite, po prani ostali rovnake, to mi tak sušička zrazila, a nielen to, synove trička všetky do jedneho su mu o 2 čísla menšie, ☹

zuzkagu
18. jan 2016

No a ešte pridám tieto 3 body su jedna veľkosť kupované nové a naraz vyprané a vysušené 🙂 každé zostalo inak dlhé sušila som na syntetiku 52 m program

zuzkagu
18. jan 2016

Fotka

dijefcatko
18. jan 2016

@zuzkagu a zloženie tých bodyniek je rovnaké. je to fakt zaujímavé, že sa zrazia. my máme z HM tričká a tiež sa pozrážali, bez sušičky. a dokonca ani nie po prvom praní, ale cca tak po polroku.

zjenisova
23. jan 2016

@gabi58 o 10 cm? to si ma dostala, ja davam do susicky vsetko, aj to co je napisane, že sa do susicky nedava 😀 . Vyberám, ešte horúce, sú síce veci, ktoré sa zrazia, ale ešte sa mi zavrátne nič nezbehlo, čo by som musela potom za to vyhodiť! 😲 😲 😲
Tak ja neviem, možno to je aj v tej sušičke a v typoch programov, ja som nikde napr. nenašla, pri akej teplote to ktoré pradlo, či program je...Mám Beko a aj LG a lepšie sa mi zdá byť BEKO

zuzkagu
23. jan 2016

inak toto by aj mna zaujímalo že pri akej teplote sa suší to pradlo na hocjakom programe

zjenisova
23. jan 2016

@zuzkagu ja som studovala navody, aj na webe informácie, no, toto tam nie je 😨

zuzkagu
23. jan 2016

no ja som sa tiež na to pozerla kedže niektore veci sa mi zrazili aj ked su určene do sušičky

hobpilinka
23. jan 2016

Ked vytiahnem pradlo su susicky hlavne tricka teplaky pyzamo mikiny aj ponozky snazim sa ich natiahnut su veci ktore sa nezrazili a su ktore sa zrazili ale neriesim hlavne ze susim 😊 utierky osusky postelne pradlo a drobnosti su uplne v pohode a nezrazene ☺

katrin21
23. jan 2016

@zuzkagu fuha, tak to je riadny pakec, ked sa hentak bavlnene veci pozrazaju.. to je na nervy.... uz som rozmyslala nad susickou, ale zase asi nie..... toto ma odradza..

zuzkagu
24. jan 2016

@katrin21 no ja som kvôli tomuto aj dlho vahala či kupit slebo nie, ale uz mam 3 deti a byvame v byte kde ostava malo miesta na sušenie takže pre mna velka pomoc až teda na tie trička. tak tie nedavam rsp aj tak davam do susičky 🙂,

mcdog
30. jan 2016

@katrin21 no ono je otazne ci je vhodne do susicky a ak ano,tak pri akej teplote.

katrin21
30. jan 2016

@mcdog ked uz toto nie je vhodne, teda bavlnene body, tak co potom? iba obrusy a navlecky? 😝

mcdog
30. jan 2016

@katrin21 kazde pradlo ma na stitku upozrnenia-ci sa moze prat,susit a podobne.....bodinko ma v sebe bavlnu a elastan velakrat-a teraz som kukal stare bodinka po detoch a cuduj sa svete ikonka zakazu susenia v susicke🙂

katrin21
30. jan 2016

@mcdog lenze tieto z HM sa vraj praveze mozu susit.... to je to.. a aj tak sa scvrkavaju, tak neviem... no..

mcdog
30. jan 2016

@katrin21 z HM je vseko brutalne "kvalitne"....trenirky od nich sa za chvilu vyderu rovno medzi nohami,leginy vyzeraju po oprati akosi inak.....a este je otazne pri akej teplote sa mozu susit-nizka alebo vysoka.Ak nizka,tak jedine na programe sensitive a tam das malu davku pradla

bubelko
30. jan 2016

@zuzkagu tak ja susim pradlo v susicke uz roky a takto sa mi este nikdy nezbehlo 😕 susim rifle, tricka, spodne pradlo (okrem niektorych kuskov) a teda nic. ani detske veci. 😕
susicku mam electrolux...
a davam tam aj muzove tielka, na ktorych je napisane nesusit, a v pohode... 😕
susim na programe pre zmiesane tkaniny/syntetika ca. 1h10min. na "schongang"...a vsetko ok.