Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

gabi58
25. okt 2016

@lilu74
Za 50 minút prádlo neuschne, ja dávam na zmiešané a to je na mojej sušičke 1,45 hod
a to niekedy musím ešte dosúšať aj 30 minút. Keď dám na syntetiku, tak ju musím
spustiť na 2x a potom este dosušiť 20 až 30 minút.

indiankaindi
25. okt 2016

@lilu74 ja suším výhradne na bavlnu, program suché do skrine ma normálne 2:18 ale ešte nikdy tak dlho nesušila. Väčšinou cca hodinu, max hodinu aj štvrť. Pračka má program v trvaní 1:12 a sušička končí vždy skôr ako pračka a púšťam ich naraz. A pradlo mám vždy úplne suché. Aj pletene svetre, bundy a pod. Ale pletene dávam na bavlnu a ta trvá 1:15.

lilu74
25. okt 2016

Ja som sa bala programu bavlna nakolko baby pisali ze sa im na tomto programe "zmensuju" saty😮

indiankaindi
26. okt 2016

@lilu74 ja som na tom susila všetky naše vlnené svetre a dokonca aj mamine som prala vsetko takéto a susila aby to mala hebke a jemne 🙂 ja mam nejaký certifikovaný program na vlnu takze úplne super 🙂

exjanka
2. nov 2016

baby ,skladate veci hned ako dosusi teple alebo pockate kym vychladnu,hladam finty ako zehlit cim menej veci 😝 😀

gabi58
2. nov 2016

@exjanka
hneď ako ich vyberiem, dlaňou povyrovnávam a skladám

kp7333
2. nov 2016

@gabi58 tiez tak. A kosele hned po vybrani zo susicky poriadne vytrasiem a prevesim na ramienko, aby sa nepokrcili.

11lili11
2. nov 2016

Ahojte, mam strašne pokrcene veci zo susicky, jedie co nezehlim sú uteraku, neviete poradiť nejaké finty ako na to alebo aký program použiť? Ja pouzivam program suchá, do skrine.

zubrienka1
2. nov 2016

@11lili11 a vyberas to este teple?

11lili11
2. nov 2016
mija_ja
3. nov 2016

Ahojte, idem na Vas s takou prosbou🙂 Tiež by som potrebovala sušičku a podla toho čo som tu čitala a aj na nete by som rada WHIRLPOOL AWZ 8676. Len budem kupovať z druhej ruky. Ma podla Vás zmysel kupovať cca 5ročnu sušičku? Vydrži mi to ešte niečo? Uplne idelane ak mate tuto sušičku dlhšie, ako sa chova po rokoch . Dakujeeem 🙂

mija_ja
3. nov 2016

A ešte prosim Va aka funkcia je potrebna aby nebolo potrebne veci žehliť? 6zmysel maju teraz tušim všetky čo som pozerala, ale niekde pri lacnejšich je len funkcia protikrčiva uprava, nebude potrebne skor ta funkcia odloženia do skrine? alebo ina? Dakujem 🙂
POzeral asom teraz tuto WHIRLPOOL DDLX 70110

indiankaindi
3. nov 2016

@11lili11 mame skoro rovnakú susicku a ja nezehlim nic. Možno davaa priveľa pradla na susenie. Je síce do 8kg ale cim mene pradla das tým vyrovnanejsie bude. Ja napríklad na jednu varku susim troje dospelacke a dvoje detské rifle a v pohode. Alebo stvore dospelacke tricka, troje detské a spodne pradlo a nie je pokrcene.

11lili11
3. nov 2016

@indiankaindi ďakujem a ako dlho ti suši? Ktorý program používaš?. Máš pravdu, ja zaplnujem celu susicku a dávam aj ten program suchá do 8kg a trvá to cca 2 hodiny. Mam potom program suchá do 3,5kg ten trvá ne nej. Používať tento?na menej prádla?

zubrienka1
3. nov 2016

@11lili11 aj ja mam tuto susicku, uplne plnu ju nedavam. Skoro vsetko susim na bavlne sucha. Program ma trvat 1:57, ale vzdy to susi kratsie a je to ok.

indiankaindi
3. nov 2016

@11lili11 na bežné veci používam ten suchá s tou šípkou. To je ten, pri ktorom je najnižšia spotreba. Mne bohate stačí, vysuší vždy do sucha a netrvá dlho - vždy skončí skôr ako má určené, väčšinou suší hodinu, max. hodinu a štvrť. Neviem ale na koľko kg to je 🙂

11lili11
3. nov 2016

@indiankaindi
@zubrienka1 dievčatá dnes som susila, nedala som kopu prádla, len atak normálne, nakoniec mi to sú silo 1 hodinu a veci neboli pokrcene. Veľké ďakujem. Niekedy je menej viac 🙂

lilu74
3. nov 2016

Ako sa da naplnit do plna 8kg susicka?🤔ja mam 4kg pracku a 7kg susicku a niekedy nemam pradlo 100%suche😣

evittam
7. nov 2016

@mija_ja Ahoj, nekupovala by som niečo také "z druhej ruky", radšej by som počkala a našetrila na novú alebo na splátky-to už záleží od teba. My sme max.spokojní s BOSCH WTW85460BY. Suším na viacerých programoch - všetko dávam rovno do skrine. Nič nežehlím. 😉

mija_ja
7. nov 2016

@evittam Dakujem za reakciu 🙂 Ano už som si to tiež rozmyslela

dankazacharova
8. nov 2016

Sušičku jednoznačne odporúčam! Hlavne teraz cez zimu urobí veľkú službu. Suším v nej skoro všetko čo vyberiem z pračky. Prádlo je z nej super suché a jemnučké. Vôbec si nerobím hlavu s tým, že niečo do nej nesmie ísť. Proste to tam dám a zatiaľ mi neurobila žiadnu škodu. 😊 Jednoznačne sa oplatí kúpiť!😉

dankazacharova
8. nov 2016

@11lili11 skladáš nejako to prádlo pred tým ako ho tam dáš?

hettinka
8. nov 2016

@11lili11 veci z čistej 100% bavlny aj ja vyberám viac pokrčené, ako keď sú to zmesové tkaniny. Napr. stačí 5% prímesi nejakého elastanu a už je tričko rovné. Ak je iba bavlnené, tak ho musím prežehliť. Rovnako kuchynské bavlnené utierky a posteľné obliečky mi vyšli pokrčené. Ostatné veci len skladám, toto žehlím. Ja mam sušičku AEG.

11lili11
8. nov 2016

@dankazacharova vyberiem z pracky, poriadne strepem veci a hodím do susicky

dankazacharova
9. nov 2016

@11lili11 Ja ich vyberiem , vytrasiem a preložím na polovicu( alebo na dve ked mám väčšie veci)

stormie
9. nov 2016

Prosim vas ma niektora z vas susicku znacky Beko? Uz som som stravila dost casu citanim vsetkeho mozneho a funkciami sa vyrovnaju znackam ako je napr. Bosch akurat cena je nizsia. Jednou z mojich hlavnych podmienok je aby sa dala pripojit na odpad a to sa teda pri kazdej neda. Dakujem za rady

lotea
10. nov 2016

@stormie Ja mam Beko DPY 8506 GXB1, je to moja prva susicka a po vychytani pociatocnych much som spokojna. Tiez som chcela susicku s pripojenim na odpad, ale kedze sme ju nakoniec umiestnili inam, mnez som povodne planovala, nakoniec nemam vobec problem s vylievanim vody z nadrzky. Celkovo som spokojna.

hettinka
10. nov 2016

ja myslím, že každás a dá pripojiť na odpad, či nie?
Len niektoré su také, že treba dokúpiť tú sadu na pripojenie a naša ju už mala v balení.
My sme pozerali BEKo na nete, podla recenzií vyzerala fajn, ale v reále sa nam nepáčili plasty, take slabšie to bolo

stormie
10. nov 2016

@hettinka prave nie kazda to ma v popise a co som citala o susickach tak prave pre beko bolo pisane ze sice je nizssej cenovej kategorie ale pripojenie na odtok je standard pri vyssich cenach, tak teraz neviem

lukika
12. nov 2016

@indiankaindi
@zubrienka1
@11lili11 akú máte prosím sušičku?