Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

hettinka
3. jan 2017

@alicaeli nemáme predlženú záruku, moji rodičia maju pračku AEG už niekoľko rokov a je bez poruchy, tak hádam aj naša sušička vydrží. Pračku mam LG, ale ak budem meniť, vezmem asi tiež AEG

liana_k
7. jan 2017

Mate prosim vas niekto susicku AEG Lavatherm 97689 IH3? Nezraza vam pradlo?

alicaeli
7. jan 2017

@hettinka ďakujem za odpoveď

lubik9
8. jan 2017

@kaja73 dá sa ten model sušičky pripojiť na odpad, či nie a ako to máš ty? Máš aj spojovací diel medzi prackou a sušičku? Aký program najviac pouzivas?

lubik9
8. jan 2017

@kaja73 a ešte som zabudla...Dajú sa dvierka na otváranie dať aj na druhú stranu?
Ďakujem 😉

kaja73
8. jan 2017

@lubik9 odpad myslis odtok vody?tak je tam hadicka a ta sa da dat do umyvadala,ale neda sa nikam pripojit len volne vlozit do vane ci umyvadla..ale ja to nepozivam....susicka ma nadobku vo vnutri a tu proste vylejem po suseni,plus sa po kazdom suseni cisti filter co je v bubne. Dvierka sa myslim daju otacat ako chces,ja som to neskusala,lebo mi to vyhovuje ako to je,ale mala by tam byt ta moznost co so pozerala v navode. Ja mam pracku a susicku vedla sebe nespojene su. A najviac pouziam program bavlna, stupen- do skrine plus- to je 2h program,ale zvacsa skonci po hodine,hodine a pol..ono si to reguluje same. Na bavlne susim aj mix syntetika a bavlna ..nedelim to..a je to OK. Ale to si treba sama otestovat. ja som na bavlnu supla aj plavky maleho-cista syntetika a bolo to OK. Zvlast jedine vlnu-ale tu takme nemam,ci vetrovky,alebo paplony-aj tie som uz susila, ale tie najblizsie asi skusim na bavlne-mame ich aj navyse tak to risknem-lebo neboli dost ususene na programe na to urcenom.

lubik9
8. jan 2017

@kaja73 a čo robíš s pradlom, keď nie je celkom ususene? Dáš ho na sušiak, či zapnes ešte nejaký program a aký?

kaja73
8. jan 2017

@lubik9 vacsinou je vsetko suche..paplony som dala este raz na ten isty program..susicka si uz potom program skratila na cca 15 minut a bolo to suche...a ak sa nahodou zatula ponozka do ineho kusu pradla a nevysusi sa uplne tak ju len dam este na radiator..treba vzdy zatvarat vrecka,zipsy..aby sa tam nedostalo ine mensie pradlo. teda aj navleky na paplony,vankuse... treba zatvorit....

lubik9
8. jan 2017

@kaja73 ďakujem ti krásne 😍

shakira86
10. jan 2017

Ahojte. Prosim ma tu niekto susicku na balkone? Moze tam byt?

alzbetka71
10. jan 2017

@shakira86 ja nemám, teoreticky áno, máš balkon krytý asi, zasklený. Len zas neviem, či by sušičke dobre robila tá zima, vlhko, či by to nehrdzavelo.

kaja73
10. jan 2017

@alzbetka71 podla mna ironia😉...mame susit na balkone..

oktavia
10. jan 2017

Baby, prosím Vás potrebujem poradiť, Včera sme kúpili sušičky a zajtra chcem otestovať. Je to bosch WTH83000BY , nemáte náhodou niekto alebo podobnú? Je tam tlačídko nastavenia stupňa sušenia , prednastavené 0 , dá sa nastaviť až do 3 , treba to nejak meniť?

alzbetka71
10. jan 2017

@oktavia mam ked nadstavis vsetky 3 slniecka tak to ususi najrychlejsie ked dve tak pomalsie ake su to iba minutky. Ale ci pouzije aj vyssiu teplotu neviwm ja davam vacsinou 2

oktavia
10. jan 2017

@alzbetka71 ďakujem, ešte som to neskúšala, len prezerám návod tak sa radšej radím 🙂

kaja73
11. jan 2017

@alzbetka71 u mna to je naopak..cim vyssi stupen tym dlhsia doba,lebo to viac presusuje..podla mna je to stale ta ista teplota len dlzka susenie je ina,podla toho ako velmi to chces vysusit-cca 1,30h prvy stupen-na zehlenie ,cca 1,50 h druhy stupen-do skrine, 2,05h treti stupen do skrine plus, a 4 stupen 2,45h to je znak slniecko..osobne pouzivam do skrine plus..teda 2h program-do skrine plus-..ale ono si to aj vacsinou skracuje a reguleje same.

alzbetka71
11. jan 2017

@oktavia naopak som ti to napísala
@kaja73 áno máš pravdu napísala som to naopak čím viac slniečok tým dlhšie to suší. A ty máš akú sušičku? A ešte ked si dáš také pierko tak to suší ešte dlhšie. Inak ono ak dáš napr. program bavlna ti tam naskočí, že 4 hodiny, ale neľakni sa, ono si to pri sušení kontroluje a uberá podľa vlhkosti, takže nakoniec je to nejaké 2,5 hodiny

gabi58
11. jan 2017

@shakira86
Ja mám sušičku na zasklenom balkone. Suším aj teraz, ale sledujem teplotu na balkone.
Keď je tak do 3 stupňov tak suším, ale teraz v týchto zimách tam mám okolo nuly a aj menej tak bohužiaľ funguje sušiak.

kaja73
11. jan 2017

@alzbetka71 moja na programe bavlna susi najviac 2,45h..aj to si skracue..to je ten 4 stupen.
keby som susila v rezime EKO-ci ako sa to vola--..aj taku funkciu tam mam...to je uplne ticha verzia..tak sa vsetko predlzuje dva krat..ale to nepouzivam vobec. V beznom rezime pokial viem, ja nemam nic na 4h- aspon na bavlne na 100% nemam.

shakira86
11. jan 2017

@gabi58 to ti niekde poradili alebo preco do troch stupnov? Aku mas susicku? Na odpad napojenu alebo suflik?

gabi58
12. jan 2017

shakira86
Sušičku mám Siemens ale neviem aký typ. V papieroch bolo napísané: minimálna teplota na
normálny chod sušičky je 5 stupňov. Suší však aj pri nižšej teplote, dôležité je aby nemrzlo lebo
voda ktorá zostane v sušičke môže zamrznúť a keď sa pustí tak sa tam môže niečo poškodiť.
Nemám ju napojenú na odpad, mám len šuflík.

lilu74
13. jan 2017

Ja som prave vybrala o par centi zmensene maleho bodycka🙈🙈🙈

natalka13
13. jan 2017

@shakira86 v susicke je voda ja na spodku, a ta ked zamrzne je problem.

alexandra2222
14. jan 2017

Mam novu susicku bosh. Keď prádlo vytiahnem nie je úplne suché. Co môže byť problém?

alzbetka71
14. jan 2017

@alexandra2222 a program si dala aky

alexandra2222
14. jan 2017

@alzbetka71 rôzne košele, suché do skrine, suché na žehlenie

kaja73
14. jan 2017

ja mam inu znacku,ale ked dam stupen susenia-suche do skrine-,alebo stupen -suche na zehlenie-, tak to tiez nie je uplne suche..az stupen -suche do skrine plus- mam uplne suche. Potom mam este jeden stupen -slniecko-..ten som este nepouzila..to je najsilnesie susenie.

slimstar
14. jan 2017

Mne sa stalo, že som mala vlhké hrubšie uteráky, alebo také hrubé textílie, napr nohavice okolo pásu. Ale napr. keď som sušila hrubú veľkú ovečkovú prikrývku, tak to bolo suché. Mne veľké veci ako deky, krásne vysuší, ale napr. ponožka je vlhká. 🙂 Tak to dávam ešte raz, na polhodinový program. Ale vyslovene, že by to bolo mokré nemôžem povedať. Je to jemne vlhké, niektoré veci stačí na chvílu položiť na radiátor. Mám aeg.

alzbetka71
14. jan 2017

@ alexandra2222 si použila ten program easy mix? lebo tam som aj ja mala vlhké. Daj si mix a nadstav si 2 slniečka a budeš mať OK alebo program bavlna len ten dlho trvá

oktavia
14. jan 2017

Baby, prosím ešte jednu radu. Niekde som čítala, že keď sa suší v sušiečke, nesmie sa dávať aviváž . Vraj sú nejaké obrúsky vonne so sušičky,vy používate čo?