Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

matko_kominak
13. okt 2017

Odporucam poradit sa v predajni. Mne podobne problem pomohli vyriesit v Nay avion. Mam medzikus lebo mam rozne hlboku susicku a pracku. Siroke su vsak rovnako. Porad sa s nimi. Ide o stabilitu. Nemyslim, ze to uzsie moze byt dolu.

nanulik
13. okt 2017

@matko_kominak ja som nasla uzku susicku. Len ten medzikus nemozem nikde zohnat taky uzky. A uz som sa na viac miestach pytala. Uz som aj do Candy pisala. Zatial cakam na odpoved.

lilu74
14. okt 2017

Mme na inom programe ako"objemne 2hodiny" do sucha nevysusi😕

kamilecka
15. nov 2017

Ahojte, kúpili sme si sušičku prádla a poviem Vám, nič lepšie sme kúpiť nemohli. Raz som dala sušiak do kuchyne a manžel sa naštval, že to zavadzia a kúpil teda sušičku 😀
Sušiť v zime prádlo kade tade po byte, sušiak len zavadzal a nedalo sa tu pohnúť.
Ja sa zasa s tým nebabrem ( možno robím chybu, možno nie ), ako z pračky tak rovno do sušičky to všetko dám. Nastavím nízku teplotu a za necelé dve hodinky vyberám.
Len by ma zaujímali, ak máte nejaké vychytávky, bola by som rada, ak by ste sa podelili. Napr. či sa oplatí ešte kúpiť tie špeciálne loptičky, alebo či ešte treba niečo dokúpiť....ďakujem 😇

korunka1
15. nov 2017

@matko_kominak
@stejja9
@ajusssa
Dievčatá, mám tiež AEG a mala som ten istý problém. Pískalo to ako papiňák a pri tom prúdení vzduchu som si mohla sušiť vlasy. Potom mi už normálne otváralo samo dvierka, servisák na to pozeral jak puk, že to ešte nevidel..tak som ich lepila. Servisák ku nám chodil ako na klavír, muž už odo mňa pýtal jeho fotku na kontrolu 😀. Vymenil tesnenie, dvierka, pánty..kombinácie a permutácie starého s novým...no proste des. Písala som do elektroluxu, že čo to predávajú, nech s tým dačo robia lebo budú mať o reklamu postarané...brala som set práčky so sušičkou, že to všetko vrátim späť. No a potom jedného pekného dňa prišiel, pridal do pántov podložku a už to bolo. Z firmy mi poslali ospravedlňujúci list a bla,bla a nejaké veci nech sa nehnevám. Odvtedy funguje všetko ako má. Len dúfam, že tie podložky do tých dvierok vkladajú už vo výrobe.👍

kamilecka
15. nov 2017

@evittam my podobne 😊

stejja9
15. nov 2017

@korunka1 Super, ze problem sa odstranil. 😉 Samozrejme, servisak sa tvari, ze ten problem nikdy nevidel, a ze my sme ti jediní, co im piska susicka, alebo sa otvaraju dvierka a nam sa navyse pri tom vsetkom este aj filter uz po druhykrat trha a navyse este aj spodny filter bol mokry. vraj preto, ze cez potrhany filter preslo vela necistot, nieco sa upchalo a voda sla tam, kde nemala = vyjadrenie technika. Skoncilo to tym, ze ju vzal k nim do servisu, na precistenie, ktore mam narok len raz za zivot 😝 Pritom susicka bola minimalne vyuzivana a v lete som ju ani nezapinala. Som zvedava na zaver, mom. je este v servise.. Som s nou max. nespokojna, stale riesim nejaky problem. Ako postupovat, ak by som ju chcela vratit, alebo prip. vymenit za iny kus? Ma niekto skusenost?

stanka_s
15. nov 2017

@stejja9 ahoj, mozem vediet aku mas znacku susicky?

stejja9
15. nov 2017

@stanka_s AEG. Preco?

stanka_s
15. nov 2017

@stejja9 aby som vedela, na aku znacku si dat pozor, lebo zvazujem kupu.

korunka1
15. nov 2017

@stejja9
A je ešte v záruke? Koľko krát bola reklamovaná? Ináč si myslím, že ak zavoláš na SOIku a povieš im č o je vo veci, tak ti poradia.

stejja9
15. nov 2017

@korunka1 este v zaruke. teraz v dec.bude rok. Reklamovana 1x na netesnost, a potrhany filter. Servisak vymenil tesnenie, dal novy filter. Netesnost sa neodstranilana 100%. Volala som ich 2x, kedy dali aj nejaku podlozku navyse. (Podla nich, to bola len jedna reklamacia, lebo vraj do mesiaca mozu este doopravit" vadu...!! ) dokonca aj v papieroch chyba datum druhej reklamacie, je to len dopisane do tej prvej, ze dolozili aj podlozku. V lete som ju skoro vobec nepouzivala. Teraz podla mna tretia reklamacia, podla nich druha, otvaranie dvierok, opat trhajuci sa filter, a mokry spodny filter. Ale to uz ju vzali rovno k nim do servisu.. uvidim, cim ma prekvapia tentoraz.

korunka1
15. nov 2017

No ja by som trvala na tretej reklamacii. Neviem prečo by sa mal servis braniť veď tovar sa vráti do obchodu.Ja by som zavolala na tu Soiku. Môj filter je našťastie ok. Tiež som bola sklamaná z výrobku ako takého, kým ju neopravil. Nevraviac o tom, že nestála 200 ani 300 €

stanka_s
16. nov 2017

Naco si dat pozor pri vybere susicky? Ja mam zatial len jednu podmienku a to je en. trieda min. A++. Co este by ste mi odporucili z vlastnej skusenosti?

yennn
16. nov 2017

@stanka_s okrem tych beznych funkcii, u mna sa osvedcila moznost nastavit si vlastnu (pevne danu) dlzku susenia. Vyuzila som tam, kde som este potrebovala dosusit - napr. ked periem periny, susicka uz hlasi, ze je sucha (jasne, uz nevie vyzmychat z toho nic), ale v skutocnosti je perina este vlhka, nemozem ju takto navliect a pouzit, tak jej pevne stanovim, ze budes este susit 30 minut a hotovo, a je mi jedno co si o tom myslis 😉

stanka_s
16. nov 2017

@yennn ale pri vybere z netu asi tazko zistim, ci ma dany typ aj tuto funkciu.

yennn
16. nov 2017

@stanka_s hej to mas asi pravdu, nenapadlo mi to, ja som si to obehala 🙂

kamilecka
16. nov 2017

@stanka_s my túto funkciu máme na sušičke a ešte aj autodry, čiže by to malo predchádzať aby sa prádlo presušilo-prehrialo veľmi a tým zrazilo.
Kupovali sme ju nedávno a dostali sme k nej ponorný mixér.

kalli
20. nov 2017

Ahojte mate niektorá sušičku beko? aké máte skúsenosti s touto značkou? Ďakujem

sona110
5. dec 2017

Baby a nemáte velmi pokrčené pradlo po sušeni?Ja ho mám hrozne pokrčené a to dávam do sušičky dobre že nie po jednom krásne poskladané.Ked to vyberám a vidím,ide ma šlak trafiť-žehlenie.

lilu74
8. dec 2017

@sona110 mam ho pokrcene ale nie velmi ale ked je teple pradlo a hned ho poskladas sa to vyrovna. Ked nie a uschne to tak tak to je pokrcene dost.

sona110
9. dec 2017

@lilu74 no dnes som zasa musela tričká žehlit také boli pokrčené.Sušila som 1.40 mozno to bolo dlho.Ale ak dam kratší čas susit tak mam mokré pradlo.

stanka_s
9. dec 2017

@sona110 ahoj, mozem vediet aku mas susicku?

alzbetka71
9. dec 2017

@sona110 ja mám prádlo v pohode nič nezehlim okrem košele. Ale ja som ani predtým nejako nezehlim. Jediné čo mám vždy pokrčené je posteľné prádlo

kamilecka
10. dec 2017

@sona110 Ja dávam ten program less ironing a prádlo ako vyberiem zo sušičky hneď aj skladám.

sona110
11. dec 2017
gabi58
26. dec 2017

@sona110
Takže ak som dobre pochopila ty máš pračku a sušičku v jednom?
Ak je to tak, tak sa chcem opýtať či dávaš program pranie a sušenie spolu, alebo najprv operieš a potom zapneš samostatné sušenie.
Lebo prádlo po opraní a vyžmýkaní musíš vybrať a riadne ho povytriasať a až potom vložiť naspať a dať sušiť. Nežmýkaj na vysokých otáčkach, trička max. na 800-900 otáčok a napr.postelné prádlo a uteráky na 1000. Kamarátka dala vyžmýkať uteráky na 1400 a dopadlo to hrozne. Boli ako keby ich krava prežúvala 2 dni a ani v sušičke sa nevyrovnali. Ešte jedna vec proti pokrčeniu, nesmieš dávať veľa prádla naraz sušiť, hlavne tričká a posteľné obliečky. Ja dávam len z 2 postelí a plachty suším samostatne. Takže v sušičke mám naraz 2 vankuše, 2 paplony a 2 male vankúšiky /samozrejme myslím obliečky/. Ked dosuší hneď ich vyberiem a poskladám. Uteráky, ponožky ,tepláky a podobne môžeš dať aj viac.

lulu369
28. dec 2017

@sona110 ahoj, môžem sa spýtať či si spokojná? My sme teraz kupovali tiež 2v1 AEG. Len chcem vedieť či sme kúpili dobre😉 Viem, že niekomu vyhovuje to, niekomu nieco iné...

gabi58
28. dec 2017

Ja mám osobitne pračku a osobitne sušičku /mám Siemes/. Kupila som ju keď boli doma ešte deti, ale minulý rok sa odsťahovali do podnájmu. Keď boli synovia doma tak som prala každý deň, takže osobitná sušička bola výhodou lebo usuší vačšie množstvo prádla. Teraz som sama s mužom a periem raz do týždňa. Takže som sa rozhodla že keď mi sušička odíde tak si už kúpim 2 v 1 a ušetrím miesto, lebo pre nás dvoch to bude stačiť. Moja kamarátka má 2v1 a je spokojná. Operie samostatne a po opraní prádlo vyberie, roztriedi a dá sušiť. AEG je veľmi dobrá značka, aj Bosch a Siemens /to je to iste len Siemens robia v licencii Bosch./ A ešte Samsung. Takže si kúpila podľa mňa dobre. Samozrejme vždy sa može nájsť chybný kus aj v tých najlepších značkách čo bude po čase štrajkovať, ale dúfaj že taký nemáš.

sona110
28. dec 2017

@gabi58 ĎAkujem veľmi pekne za radu.Tričká aj bavlnené veci dávam žmykať na 1200-1400 a fakt vyzeraju ako krave z pysku.Mužove trička som aj prežehlila a aj tak tak vyzerali,takže som ich musela ešte raz preprať.Neperiem na tom programe aj pranie so sušením.Najprv vyperie ,vyberiem,poskladám a suším.Ale tym pádom ak nedám na tie vyššie otáčky,budem musieť dlhšie sušiť.Ďakujem za info,Pekny medzi sviatočny deň.