Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

ajka1966
11. apr 2013

ahojte vie mi niekto poradit kolko mam susit pradla v susicke mam elektrolux EDH3386GDW este som v nej nesusila dakujem.

ajka1966
11. apr 2013

ahojte vie mi niekto poradit kolko mam susit pradla mam novu susicku a este som v nej nesusila je to elektroluxGDH3386GDW

zibi
29. apr 2013

@silviami mozem sa ta opytat ktoru AEG susicku mas? a ci si este stale spokojna? ja zvazujem...AEG ma teraz celkom dobre susicky aj nejake novinky..tak rozmyslam ze by som sla do AEG som s nimi celkom spokojna.. mam od nich aj ruru aj pracku aj moji znamy na okolo 🙂

tessie
6. máj 2013

ahojte, môžem sa spýtať, či nemáte niekto sušičku položenú vedľa práčky? koľko musí byť medzi spotrebičmi medzera? Nám sa to nezmestí na seba, lebo je tam skosený strop, takže musia byť vedľa seba, len neviem, koľko treba nechať rezervu, aby sa o seba nebúchali... Ďakujem za info 🙂

dana_l
7. máj 2013

@tessie podla mna ti staci max. 2-3 cm priestor. ak ich mas dobre vyvazene tak ti nebudu velmi "behat" a ani sa buchat.

dana_l
7. máj 2013

@ajka1966 ja zvycajne hodim vsetko pradlo z pracky do susicky. takze to co je oprate to sa I susi

dana_l
7. máj 2013

@luckaprima tepelne čerpadlo šetrí el.energiu,

@vindiska nikdy neodkladaj do skrine vlhke pradlo, nechaj ho najskor vysusit a potom odloz. pri hrubych veciach ako napr. nohavice alebo dvojite zahyby, ci velke veci ako duchny, sa moze stat ze ti nevysusi uplne. ale to je normalne. ak to nechces susit vonku tak len tie veci co su este vlhke hod spat do susicky na par minut a potom ked su suche odloz.

ajka1966
7. máj 2013

dakujem za radu a ste fajn ze poradite ak viete este raz dakujem

tessie
7. máj 2013

@dana_l ahoj, dakujem za info... tak dnes som to bola premerať a zostáva nám 2,5cm navyče medzi skrinkou a stenou... tak už len musím veriť, že spotrebiče budú o nejaký 0,5cm menšie, nie presne 60cm 🙂🙂🙂

dana_l
7. máj 2013

@tessie drzim palce lebo je predsa len lepsie mat troche "priestoru" a nebyt natesno.

tessie
9. máj 2013

nuž.... už to nedokážem zmeniť :(:(:(

bacovaa
12. máj 2013

@bubca sušičku můžu určitě doporučit, ušetří to opravdu spoustu času 🙂 A na spoustě oblečení je sice napsáno, že se to sušit nemá, ale když to tam hodíš na menší výkon, tak se tomu taky nic nestane 🙂 my máme sušičku doma, kupovali jsme ji v e-shopu (exasoft), takže nám to ještě ušetřilo práci, čas a nervy, protože běhat s dětma po obchodech je o nervy, a jsme spokojeni 🙂

opica
12. máj 2013

@tessie ja mam vedla pracky a nie je vobec ziaden problem. medzera je minimalna

tessie
13. máj 2013

@opica dakujem pekne, potešila si ma 🙂🙂🙂

lubicav2
10. aug 2013

Ahojte, chcela by om poprosim o radu... Pred siedmimi rokmi som si kúpila set whirlpool a od zaciatku používam na susicke len program "syntetika -suché do skrine".aj preto,.lebo sa mi pozdával ten čas 0:45 h. Uteraky davam iedine na bavlnu, no ostatne sa bojím.. nezrazilo sa vam niekdy pradlo na bavlne ? obličky zásadne nesusim, ale pekne poskladane ich dam na rebrikovy radiator... ďakujem za vsetky odpovede..

katarinakmp
24. sep 2013

Ahojte, prosim vas o radu aku susicku kupit , aku mate a aka je spokojnost . Dakujem

jarkra
22. nov 2013

Ahojte, zvazujem vymenu susicky, lebo ta moja mi nedosusuje poriadne pradlo, ma sice 6.zmysel, no po vypnuti je pradlo vlhke. Chcem sa spytat, vysusi vam bosch susicka do sucha aj mensie mnozstvo pradla napr.len 2 kg? Niekedy totiz periem polovicne naplne, lebo si to triedim podla farieb a vecicky maju deti este malicke. A moja susicka mi vzdy odpipa koniec a pradlo je vlhke, tak ho musim este dosusit.
A este sa chcem spytat kde mate v panelakoch umiestnene tie susicky?

nekoska
13. dec 2013

Kúpili sme si sušičku Bosch WTW 86564BY trieda A,teraz prvýkrát suším,dala som do nej všetko okrem svetrov,tak som zvedavá... 🙂

nipeal
28. dec 2013

Holky, dala bych metál tomu, kdo sušičku vymyslel 😵 peru na miminko a dokonalé, za den stihnu vyprat, usušit, složit a HOTOVO 🙂 jedním slovem dokonalé

nipeal
28. dec 2013

@jarkra bydlim v paneláku a mám jí v kuchyni 😉

nekoska
3. jan 2014

Dávam program syntetika do skrine,bielizeň je suchá,nepokrčená,no na parádu.Len vyberiem zo sušičky,poskladám a šup do skrine 🙂

czechzuzanaba
3. jan 2014

@jarkra my mame Bosh, takovou uzsi, ma 60x40 cm a mame ju ve skrini. A nemuzu si ju vynachvalit 🙂

mysiatko
4. jan 2014

@czechzuzanaba ahoj nevies mi napisat typ? Hladam uzsiu a neviem sa dopatrat

czechzuzanaba
4. jan 2014

@mysiatko ahoj. Moja neni uzsi na sirku, ale na hloubku (ma 53 cm). Jmenuje se Beko DCU 7330. Nevim proc jsem myslela ze Bosh 🙂 Ale uz ju mame 2 roky minimalne, takze mozna uz maji aj nejake lepsi....

balint
14. jan 2014

@bubca
@bubca ahoj ja mam už 2-rok sušičku ale nelutujem suším len v nej uplne všetko nepozeram čo sušiť a čo nie a najlepšie je to že okrem košiel nežehlím nič
- ja som ju kupovala hlavne preto lebo som vždy po dome musela sušiť furt som mala prach a teraz nie, nelutujem mam
http://www.mall.sk/kondenzacne-susicky/whirlpoo... ale nedala by som ju za nič

andrea123321
18. jan 2014

Ahojte ja by som sa chcela opytat ci nemate skusenosti s teniskami alebo botami v susicke neskusali ste to niekto?????

prasiatko30
18. jan 2014

@andrea123321 urcite nie - mozno niekto ma ine skusenosti ale ja osobne by som to neskusala - kolko teploty moze vydrzat podrazka na teniske?

katulik7959
20. jan 2014

Ahojte, vidím, ze téma sušička je veeelmi žiadaná 🙂 tak ženičky, ktoré ste tie šťastné, že máte sušičku doma poraďte nám sušičku, ktorú by sme si mali kúpiť. Práve sa chystám kúpiť si sušičku lebo to počasie má ničí a veľkosť bytu, respektíve miesto v byte......to nekomentujeme. Vopred vam ďakujem za typy.

shellly
2. feb 2014

kocky, neviete, ci sa vyrabaju aj susicky vo verzii slim, z hlbkou 45cm? lebo ja ziadnu neviem najst 😒

c15211b8
10. feb 2014

@shellly pozri znacku fagor alebo brand, vyrabaju sirku 45...