Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

sirinka
9. sep 2012

@petkula lavatherm 59850

petkula
10. sep 2012

@sirinka a jaké programy nejvíc využíváte? Uvažuji o AEG T 75470 AH ale nevím, jestli má panel v češtině a vývod kondenzátu do odpadu. Nemáte ji někdo?

sirinka
10. sep 2012

@petkula uplne najviac pouzivam programy na bavlnu, potom program jeans, je vyborny na hrubsie oblecenie a este vlnu.

sirinka
10. sep 2012

@petkula inak ani moja nema panel v cestine ale v anglictine a vyvod priamo do odpadu nema, ja ju mam hned vedla vane, takze nechavam tiect vodu tam.

petkula
10. sep 2012

@sirinka aha, takže vývod tam je ale vy ho nemáte zavedený do odpadní trubky, že?

sirinka
10. sep 2012

@petkula no ten vyvod to je len taka tensia priesvitna hadicka, nie taka klasicka odvodova, ako je na pracke, to sa ani neda nadpojit. takze bud to nechas volne vytekat niekam, do vane, umyvadla, ci vedra, alebo pouzijes tu zbernu nadobu a tu len po kazdom suseni vylejes...udajne je ta voda dobra napriklad do naparovacich zehliciek.

majuska85
4. nov 2012

Potrebujem pomôcť 😒 😒 😒 bývame v byte a v zime sa nevieme zbaviť plesní, lebo prať a sušiť musím, takže som sa rozhodla pre sušičku, len neviem aké programy sú potrebné?? A dá sa nastaviť aj teplota ??? Čo mám sledovať a na čo sa mám pýtať pri hľadaní??? Dakujem

lia67
5. nov 2012

@majuska85 mala som ten istý problém, plesen, susiak som ani neskladala, lebo jedno som zberala a hned som aj vesala ☹ ale susicka to vyriesila, mam ju skoro 1 rok a je to parada 😵 😵 😵 ziadne prádlo v byte neviediet 😵 ja som chcela susicku s tepelným cerpadlom, tak určiete jedine na to dávat pozor 🙂

crysmile
5. nov 2012

@majuska85 zazila som to a susicka to vyriesila a setri aj tvoju energiu, lebo nemusis zehlit, vesat, iba poskladas..

bublinkajasminka
5. nov 2012

ja susicku pouzivam necele tri roky, mam BOSCH-ku a neviem si to vynachvalit.. su tricka ktore nesusim, lebo sa mi zbehli ale gro veci susim tam a nemam kopu susiakov doma....len taky malinky mam v kupelke na radiatore to je vsetko 🙂
ja odporucam kazdemu susicku

majuska85
5. nov 2012

@lia67 a na čo je to tepelne čerpadlo??? akú máš sušičku?? Aké programy najčastejšie využívaš??
@bublinkajasminka a ake tričká nesušíš?? akú máš sušičku??
Ďakujeeeem

lia67
5. nov 2012

tepelne čerpadlo šetrí el.energiu, program využívam "do skrine"sušenie trvá cca 1 hodinu, je lepšie vybrat aj skor, potom to nie je take presusene, a rovno pradlo si skladajte do komínka a potom si na to sadnite 😀 mate to skoro ako vyžehlene, takto som to vyčítala nikedy z netu a verte funguje to. Nesuším trička, ktore sú kupovane v kik, lebo tam sú tie veci trosku menej kvalitne, ale inak suším všetko, minule som sušila vankúš a vytiahla som ho zo sušičky ako nový 🙂 🙂 🙂 🙂

lia67
5. nov 2012

@majuska85 tepelne čerpadlo šetrí el.energiu, program využívam "do skrine"sušenie trvá cca 1 hodinu, je lepšie vybrat aj skor, potom to nie je take presusene, a rovno pradlo si skladajte do komínka a potom si na to sadnite mate to skoro ako vyžehlene, takto som to vyčítala nikedy z netu a verte funguje to. Nesuším trička, ktore sú kupovane v kik, lebo tam sú tie veci trosku menej kvalitne, ale inak suším všetko, minule som sušila vankúš a vytiahla som ho zo sušičky ako nový , este som zabudla napísat, že mam sušičku BOSH

bublinkajasminka
5. nov 2012

@majuska85 ja som pisala vyssie ze BODCH-ku..predtym som susila uplne vsetko aj tricka, teraz tricka nesusim, ja mam dost tych benetton a nechcem aby to znicilo pismenka tak tricka nesusim ale ostatne vsetko

kupi
6. nov 2012

Prosím, prosím můžete mi někdo poradit značku sušičky se kterou jste fakt spokojené, a doopravdy se prádlo ze sušičky už nemusí žehlit? Děkuji

memma
14. nov 2012

ahojte, tiez by ma zaujimalo ci pradlo po vybrati zo susicky nemusim zehlit, pretoze ja byvam v dome takze priestor na susenie mam, ale neznasam zehlenie

lia67
15. nov 2012

@memma ak to vyberiete zo susicky hned, tak zehlit nemusíte, treba to hned poskladat a uhladit rukami, ale samozrejme, ze niečo zehlit treba, susička nie je zehlicka 🙂 ale take, ako detske trička do skolky uz nezehlím, iba poskladam 😵

janinah
16. dec 2012

mám sušičku týždeň a som max. spokojná,žehlím len niečo,asi tretinu y toho,čo doteraz,ale hlavne nemám prádlo dva dni po celom byte,ráno dám prať postelné prádlo a o 4 hod. to isté môžem obliekať na periny znova 😉 už dávno som ju mala mať 😀

rafka
17. dec 2012

@janinah Chcem sa spýtať, akú sušičku si si kúpila a kde? Tiež to zvažujem a rozmýšľam akú si kúpiť.

janinah
17. dec 2012

@rafka http://www.mall.sk/kondenzacne-susicky/bosch-wt...
doprava zdarma,prečítaj si recenzie

opica
28. dec 2012

@janinah pozeram susicku, co si dala linku a velmi s ami pozdava. pouzila si uz niekedy tie speci programy na vlnu, ci sportove? ja chodim skoro kazdy den behat, cize to susenie sportovych veci by s ami celkom siklo 😎

silviami
28. dec 2012

@memma ja mám dobrú sušičku, ale odkedy ju mám, tak som žehlila len raz košeľu mm na svadbu a dcére šaty do divadla, ale tie som sa bála dať do sušičky. Ide o to aj aká si povaha, ja som ani predtým nežehlila všetko, len to najnutnejšie a manžel nenosí do práce košele, ak si ten typ, čo si potrpí na pekne vyžehlené prádlo, tak niektoré veci budeš musieť vyžehliť. Ako už niekto písal vyššie, sušička nie je žehlička. Inak ja suším všetko, obrázkové veci, rifle, termoprádlo, všetko. Už si život bez sušičky neviem predstaviť. Ja mám AEG a som maximálne spokojná. Objednávali sme ju z datartu, priviezli domov, vybalili, postavili na miesto a ak by sme mali starú, tak aj tú by odviezli. Max. spokojnosť. Už ju mám druhý rok a jediné čo ľutujem, že som si ju nekúpila skôr.

janinah
28. dec 2012

@opica práve tie dva programy som ešte nepoužila,neviem presne,čo by som dala do šport programu,myslela som,či aj botasky by nevyschli,ale zatial som to neriskla....u nás športuje len syn,ale je po operácii,tak má prestávku,takže ani dresy teraz neperiem...neviem,v čom beháš,ale asi by stačil ten program na syntetické...

@silviami termoprádlo susíš a prežilo? lebo toto sa vraj nemá a tiež nesuším veci s potlačou takou akoby gumenou,s tým nemáš skúsenosť?

erikasadek
28. dec 2012

@opica vlnene davam uz roky do susicky pokial je znacka vlna a je to certifikovane woolmarkom tak sa neboj, u mna uz roky bez problemov

co s atyka termo sportovych tiez davam, bez problemov na sysnteticke.... 😉
nie je nieco co by som nedala do susicky.... 😀

kaktusik007
28. dec 2012

@erikasadek davas termopradlo do susicky??? no teda... to som este nemala odvahu tam dat, iba termo ponozky 🙂))
ale sak toto pradlo je aj tak hned suche....
@opica susicka je vec, pri ktorej ked si ju kupis isto povies vetu -- preco som si ju nekupila skor???

erikasadek
28. dec 2012

@kaktusik007 uz roky hlavne muzove sportove drahe, ktore je zakazane davam na syntetiku, a v pohode kvalitna susicka tomu nic nespravy prinajhorsiom davam na delikatne.. susenie.. 😉

kaktusik007
28. dec 2012

@erikasadek to je super... ja davam vsetko susit na delikatne susenie, pretoze bavlny sa bojim - zo zaciatku mi to tam zrazilo asi 3 veci a tak susim takto setrno radsej 🙂

opica
10. jan 2013

tak uz ju mam doma, uz som aj susila a zatial spokojnost. nakoniec to vyhrala BOSCH, uvidime, ekd vyskusam vsteky funkcie 😎

vindiska
16. feb 2013

Ahojte. Mam susicku zn. Miele. Davam susit program "suche do skrine" a napriek tomu, ze tam nieje plny bubon, nevysusi mi to niektore veci uplne do sucha. Je to stale trosicku vlhke. Mozem to rovno poskladat alebo to treba nechat presusit? Pripadne robim niekde chybu? Dakujem

luckaprima
2. apr 2013

baby čo máte sušičky, aký je rozdiel, keď sušička má a nemá tepelné čerpadlo, lebo u niektorých modelov píšu že nemá, ale sušenie je rovnako vychválené ako kvalitné. Ďakujem, prípadne dajte aj nejaké typy na dobré sušičky, pri ktorých načisto neskrachujem s mojou materskou, dá sa aj okolo 500€ kúpiť kvalitná myslíte? 🙂