Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

xenia2
22. dec 2015
Používateľ xenia2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od xenia2.

ja tiez stale pouzivam len tie papieriky

natalka13
22. dec 2015

@zubrienka1 kupujem v AT a teraz som si doniesla z USA.

zubrienka1
22. dec 2015

@natalka13 A kde v AT, v Bipe?

natalka13
22. dec 2015

@zubrienka1 hej tam

zubrienka1
22. dec 2015

@natalka13 dik, ked pojdem najlblizsie, tak sa tam lepsie popozeram 😉 lebo uz som tam hladala a nevidela som 😅

exjanka
22. dec 2015

ja som tie obrusky mala z DMka ale to nie je ono,nedalo mi to dnes som pisala do samsungu-mam samsung susicku a technik mi odpisal ze je to hlupost ze terajsim susickam avivaz vobec nevadi,ved aj pracie prostriedky a gely by to potom zanasali nie?

natalka13
22. dec 2015

@exjanka vidis a iny technik-servisak Samsung ti povie ze je zanesena od avivaze.
Inak avivaz je uplna zbytocnost,chemia,ktora sa doatava na pokozku,lebo sa jasne nevyplaka uplne,inak naco by sa pridavala.
A do susicky je uplne zbytocna,ved pradlo je krasne nadychane.
V MHDcke rano tie avivazove svetre a tricka-och chemicka fabrika. Vobec to nevonia.

dijefcatko
4. jan 2016

Ahojte. Mám vo výhľade sušičku Beko DPY 8506 GXB1. Nemáte ju niektorá? Myslím, že za +++ má super cenu a celkom fajn recenzie. Už sa bojím iba toho, či sa prádlo nebude zrážať.

gabi58
5. jan 2016

@dijefcatko

Je jedno akú máš sušičku, podľa mňa všetky sušia rovnako. Či sa ti prádlo zrazí alebo nie záleži
od kvality oblečenia ktoré dáš do sušičky. Ja mám sušičku Siemens, bola drahá a aj tak sa mi pozrážali tričká aj rifle. Mne to nejak nevadí, len pri rifliach . Synom mám zakázané sušiť tričká v sušičke, lebo sa im pozrážali. Snažím sa kupovať oblečenie o číslo väčšie /pre istotu/.
Pri ponožkách,slipoch tielkách nič neriešim, všetko ide do sušičky.
Nech ti sušička dobre slúži, je to super pomocník.

martina27777
5. jan 2016
Používateľ martina27777 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina27777.

bez susicky by som si to uz nevedela predstavit🙂

aluska01
5. jan 2016

Je normalne že pradlo vyberam zo sušičky horuce?

zjenisova
5. jan 2016

dievčata ako je to zo zrazením vecí?

zjenisova
5. jan 2016

@gabi58 mne sa zrážajú hlavne bavlnené veci pyžamá, tičká flanelové košele a podobne

dijefcatko
6. jan 2016

Ja sa bojím, že sa mi veci pozrážajú, fakt. Lebo čo potom kupovať všetko nové? Čo také posteľné prádlo? To sa nezráža?

zuzkagu
6. jan 2016

Mne sa pozrazali vsetky veci z c&a a lindexu a to hodne. Ostatne veci sa pozrazali menej a to susim naa nqstaveny cas cca 1 h 10 min

natalka13
6. jan 2016

Ja som tolkokrat otrebovala by sa nico zrazilo a jikdy nic, rifle vobec,postelne pradlo nic, ani kosele.

gabi58
7. jan 2016

@zjenisova
Mne sa zrazili tiež pyžamá z Lidla /a to na nich bol symbol že sa môžu sušiť v sušičke/ a aj tepláky tak o 10 cm.

hobpilinka
7. jan 2016

@gabi58 presne aj mne sa zrazili teplaky a tricka z lidla, manzel mi uz zakazal jeho veci davat do susicky, synovi veci kupujem vacsie ale manzelovi ked kupim vacsie je siroke a nie dlhe, no so susickou som spokojna osusky, postelne pradlo a ine drbnosti je parada, nemame balkon a susit vonku sa teraz moc neda konecne nemame susaky v byte, len som zvedava co to urobi na jar s vyuctovanim elektriny, ale na pripadny nedoplatok uz teraz pre istotu odkladam.

juliagregor
7. jan 2016

susicku pouzivam 7 rokov a zatial som pokazila asi 2 ponozky, pouzivam len 2 programy - bavlnu tam uteraky ostatne vsetko na syntetiku, pomocnymi tlacidlami stiahnem teplotu na minimum, netriedim pradlo, ako to z pracky vytiahnem, tak do dam do susicky, nedavam len moje spodne pradlo..

detske tricka s gumovymi potlacami davam na ruby, ale tie sa aj pranim nicia... susicka ich trosku viac ponici, preto ich aj nerada kupujem

hobpilinka
7. jan 2016

@juliagregor ja nemam moznost na susicke znizit teplotu a program syntetika mam max na 4kg a pracku mam na 6kg tak ten malokedy vyuzivam pogumovane tricka ma len syn na doma a to mi je jedno ako vyzeraju ale zvycajne preziju a znesu vela tiez ich minimalne kupujem susicku mam od juna a to cez leto som ju takmer nevyuzivala a susila pradlo vonku az asi v oktobri novembri som ju zacala viac vyuzivat tak v podstate sa stale ucim a skusam ale je to super pomocnik v domacnosti nieco ako umyvacka.

juliagregor
7. jan 2016

@hobpilinka aj ja mam tu syntetiku na menej pradla, ale aj to takto používam, ona ma 6, zmysel a točí sa kým to nie je suché, ked sa mi zdá vlhkejšie tak ju pustím znova...
mam whirpoolku

juliagregor
7. jan 2016

vodu si odlievam do žehličky, alebo teraz mam novu hračku parný čistič, tak do neho 😎

hobpilinka
7. jan 2016

@juliagregor aj ja mam susicku whirpool tiez som rozmyslala na co by sa dala vyuzit voda zatial ju neodkladam so zehlickou som kamaratka neni parny cistic mam taky do ruky a pouzivam ho len raz za cas tak tam tiez nie napadla ma na polievanie kvetin ale asi ziviny ta voda uz nema ziadne tak konci v umyvadle

hobpilinka
7. jan 2016

@juliagregor skusala si v nej susit zimnu bundu a teplovacky ? a na akom programe samozrejme ze len synatorove teraz ich perem takmer kazdy den.

juliagregor
7. jan 2016

@hobpilinka ta voda je ako destilovana, to vyliat a bundy som nesusila, ja ich zavesim na vesiak a ja mam sušičku na chodbe a ked susi, tak ju otočím tak, aby ten vzduch fukal na tie veci...
ja mam 3 chalanov, tak pokial je možne bundy len vykefujem, už som si odvykla všetko hned prať 😅

zuzkagu
7. jan 2016

@hobpilinka ja som včera sušila oteplovačky z lidlu a prežili, dala som sušenie na syntetiku len sa dlhšie sušili treba aby boli dobre vyžmýkane z práčky

hobpilinka
7. jan 2016

@zuzkagu tak hadam na konci zimy vyskusam aj ja keby nahodou neprezili poputuju do kontajnera😊

gabi58
8. jan 2016

@juliagregor
Moja sušička je nejaká čudná, lebo keď dám prádlo sušiť na syntetiku, tak ukončí program, ako že je
už suché a pritom je prádlo mokré. Musím tento program spustiť niekedy aj 3x.
Na bavlne mi to nerobí, len na syntetike.

zubrienka1
8. jan 2016

@gabi58 mne to robi tiez, ked dam syntetiku, pradlo je este mokre...

hobpilinka
8. jan 2016

No mne to nastastie na syntetike nerobi ale mam program na 2kg mix a aj ked je naozaj malo pradla a tenke tak je este mokre, zrovna dnes som tak mala ze bolo vlhke tak som pustila este syntetiku vypocitalo 12min aj ukoncilo a uz bolo suche zvycajne pustam bavlna do skrine+ a vtedy je vsetko suche aj rifle mikiny a teplaky, v podastate mam hlavne programy bavlna a syntetika a kazdy ma este 3 moznosti a to skrina, skrina + a skrina ++, susim na tom skrina + a len podla mnozstva sa rozhodnem ci bavlna alebo syntetika a vsetko je suche. Program zvycajne trva cca 2hod. Na programe skrina som mal este vlhke veci a na skrina ++ su zas dost presusene a hlavne sa susia prilis horucim vzduchom a nicia sa veci tak preto vyhral program skrina + zlata stredna cesta ☺