Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

dadula_15
23. aug 2016

Baby my sme kúpili práčku spolu aj so sušičkou ale nejako ju ani nevyužívam. Bojím sa že veci sa mi scvrknú, ako to niektorí aj hovoria. Vy máte s tým aké skúsenosti?

gabi58
24. aug 2016

@dadula_15

Uteráky a posteľnú bielizeň môžeš sušiť bez strachu.
Tričká čisto bavlnené nesuším v sušičke, tie ostatné kde je aj syntetika ano.
Daj si ne šetrné sušenie /na jemné prádlo/ ak má sušička takú funkciu.
Spodné prádlo a ponožky suším v sušičke, ked ich vytiahnem tak ponožky riadne ponaťahujem a všetko je ok.
Musíš len vyskúšať a časom už budeš vedieť čo dať a čo nedať do sušičky. Samozrejme nezaobíde sa to bez nejakých zrazených veci ale to nie je až taká tragédia.

lubik9
15. sep 2016

Skúsenejšie žienky prosím vás o radu....ktorú značku sušičky by ste mi poradili...Bosch, Siemens, Electrolux, LG? A preco? Môžte napísať aj konkrétny typ...dakujem

mariab25
28. sep 2016

Včera sme kúpili sušičku Samsung DV80F5E5HGW, máte niekto s touto skúsenosť. Dnes chcem otestovať, ale ako to tu čítam tak sa aj bojím.

zuzkagu
28. sep 2016

@mariab25 nemam ju mam AEG ale v podstate je to asi aj jedno, postupom času zistič čo sa ti zbehne a čo nie, a čo tam davat a čo nie, mam švagrinu a ona vraví že sa jej nič nezbehlo ( mame rovnaku susičku) mne sa zbehli všetky trička zo 100% bavlny ktorých máme doma hodne, aj muž mi vraví že nech mu to tam už nedavam sušiť 😠
ja som sa naučila kupovať o číslo väčšie trička pre deti a davam to tam pretože nemam čas to vyvesovať a zvesovať

mariab25
28. sep 2016

@zuzkagu veď uvidím, začnem testovať, snáď tomu prídem na chuť, tiež ma to už nebaví s tými sušiakmi, prenášam ich hore dole po chalupe. Hlavne v zime.

danielko1
28. sep 2016

Ahojte potrebovala by som poradit idem kupovat pracka a aj susicku a rozhodujem sa medzi lg a bosch . V podstate mi to je jedno aka znacka bude len aby to malo funkcie co by som chcela. Pri susicke funkciu zehlenie aby som nemusela vobec zehlit a aby malo funkciu perie na bundy. Uz som zufala je toho strasne vela. Zatial vedie bosh typ wtw 85460by .Diky za rady

maria123
3. okt 2016

ja sa pridam so skusenostou...zial...mam pracku so susickou candy,perie ok,ale pri suseni uterakov-biele a svetle-mam na nich rozne velke svetlohnede az dozlta flaky,slak ma ide trafit..druhykrat to vidim,spotrebic mame cca mesiac,na tmavom pradle a pri prani svetlych veci nie, zrejme len pri suseni-chcela som uteraky,lebo su makke,ale takto,...vysusia sa ok,a dnes som uz músela dat znova oprat,lebo tie flaky su po celej varke,z coho to moze byt,nemate niekto skusenost?pouzivam bezne pracie prasky,bez avivaze

lilu74
6. okt 2016

Ja davam susit pradlo prevazne na bavlnu-2,5hod a stane sa mi ze je vlhke...skusala som program skrina aj extra a ajtak...nechcem to uz dosusat ked sa to susi tak dlho....kde robim chybu?😐

evittam
6. okt 2016

@danielko1 Ahoj, my máme Bosch WTW83460BY - perfektná. 😉
@lilu74 No kde robíš chybu to netuším ale mne toto teda sušička nerobí - vždy mám prádlo krásne mäkučké, vyžehlené a suché....Nebude problém v spotrebiči? A to mi vysuší prádlo za 1 hod. 10-20min, uteráky 1,5 hodiny....

kp7333
6. okt 2016

@maria123 tie flaky budu asi z prania, na akej teplote peries uteraky?

kp7333
6. okt 2016

@lilu74 mozno je problem v odstredovani pri prani - pri akych otackach zmyka tvoja pracka? Alebo davas prilis vela pradla. Inak, ak sa ti zda, ze je pradlo vlhke po skonceni programu, skus este raz pustit ten program, on uz nebude bezat cele 2 hodiny, ale len na cas nevyhnutny na dosusenie.

evittam
7. okt 2016

@kp7333
@lilu74 Presne aj mňa napadli tie otáčky ...

natalka13
7. okt 2016

@maria123 nieco ti v bubne musi pustat,ked su flaky iba po suseni.

maria123
7. okt 2016

@natalka13 flaky mam iba ked susim na Bavlna,cize najaviac horuco,flaky mam iba na svetlych uterakoch a postelnom pradle,susila som uz biele bezne pradlo na Acrylics cize na menej horucom a ususilo a flaky nie su,to je pre mna zahada,lebo ked tie flaky zo susicky nasledne operem na 40tke,zmiznu

kp7333
7. okt 2016

@maria123 a nemoze to byt zle oprane resp. slabo vyplachane pradlo a tym teplom len vyjdu napovrch skvrny (napr. Od zle vyplachaneho prasku alebo avivaze)? Skus oprat uteraky a biele na 60 stupnov a po skonceni programu pustit este jedno plachanie a az potom dat susit.

maria123
7. okt 2016

@kp7333 vyskusam,lebo mi to do hlavy nejde...alebo skusim este susit uteraky nie na bavlna ale na nizsej teplote,len ma stve,ze uz nie su take biele ako boli a tmave uteraky nechcem,lezie z nich farba

lilu74
8. okt 2016

Diky zienky vyskusam vyssie otacky-mam ju kratko tak sa s nou zatial len oboznamujem😉

evittam
8. okt 2016

@kp7333 Ak používaš sušičku tak sa aviváž nesmie používať. Možno to bude aj tým.
@maria123

evittam
8. okt 2016

@lilu74 No, veď pri sušičke by si mala prádlo vyprať pri otáčkach minimálne 1000-1200. 😉 Ak dávaš 600-800 tak sa potom nedivím, že ti to nevysuší ako treba. 😉

slimstar
8. okt 2016

Ja sa chcem spýtať, na jednu vec.

Teraz mám novú sušičku Aeg A++ som spokojná so sušením, ale čítala som, že sa nemôže používať aviváž. No a keď tam nedám aviváž, ale len prášok, tak mi to tak dobre nevoní. Aký prášok používate ? Alebo je nejaký prostriedok, aby to bolo sviežejšie to prádlo. 😝

evittam
8. okt 2016

@slimstar Používam Persil - ale z DE. A kúp si také vlhčené obrúsky do sušičky - vždy hodím jednu-dve - podľa množstva prádla. Kupujem v DM. 😉

natalka13
8. okt 2016

Reklama na Avivaz je jedna z najklamlivejsich reklam. Avivaz v uterakoch nici vlakna, preto potom zle saju a rychlo su znicene.
Je to absolutna zbytocnost a chemia pre nase telo.
Ja nerozumiem co natom ludom vonia, nieje nic horsie ako preavivazovane pradlo a k tomu parfem rano do prace. 😝

milacik16
9. okt 2016

Ahojte prosim vas osusky susite normalne v susicke alebo po pripade na aom programe ide o to ye na na stitkoch na uteraku mam susicku preskrtnutu tak v tom mam zmatok c o tam teda moze ist a co nie este len zaciname pouzivat. dakujem za kazdu radu

maria123
9. okt 2016

@evittam nepouzivam avivaz

evittam
9. okt 2016

@milacik16 Ja mám program na uteráky.

marcelmi
9. okt 2016

Ma niekto BOSCH WTW 83460 BY_?

evittam
11. okt 2016

@marcelmi Áno, my. Prečo?

maria123
12. okt 2016

@kp7333 problem s flakmi je out,dnes som ich dala normalne na 60tke prat a susila na programe acrylics-cize na zmesove a synteticke nie na bavlna,ktory je s vysokou teplotou,vysusilo ok bez flakov cca1h45min cela varka,cize sa tym spotrebicom a programami treba len pohra a skusat

slimstar
12. okt 2016

Napr. ja som dala prať a sušiť, takú pokrývku ovečku. Asi som dala nejaký slabý program, myslela som že je najsilnejší a sušička si sama ešte nahodila navyše 1 hod 35 min. Takže som ju vytiahla krásne suchú a jemnú . Sušička je pre mna, najlepšia vec v domácnosti. 😉