Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

juliagregor
4. sep 2010

ale ešte jednu vec treba spomenúť a to je hlučnosť...
mne zo začiatko ozaj vadilo, ked sušila, hlava ma z nej bolela, tak ked sa dá púšťala som ju, ked ideme von ...
najprv sme ju mali položenú na dlažbe a veľmi rezonovala, teraz ju máme v detskej na parketách a tak sme si zyvkli, že normálne pri nej fungujeme, deti sa hrajú, pozeráme TV...pojde do kupelne, položíme ju na pračku, len musíme zmeniť odtokovú hadicu...

sirinka
4. sep 2010

@juliagregor no budem testovat...co vydrzi a co nie 😝

juliagregor
5. sep 2010

@sirinka určite zvládneš 😉 , mne to tiež trvalo, kým som prišla na to ako mám s ňou robiť 😉 , predsa v mojom okolí ju nemal nikto a nemal kto poradiť...u nás slúžila aj ako TV 😀

a včera som to zariekla, v noci sa mi jeden pocikal a druhý povracal 😎

lauraa
5. sep 2010

ja mam susicku skoro 3 roky, Bosch na 6kg a stala 299 eur v Media markt.... spotreba energie sa nam nejako nezvysila alebo aspon na rocnom ucete to nebolo vidiet a bez susicky si uz neviem ani zimu predstavit.... v lete ok , ked mam cas zavesim, ale inak vsetko sup do susicky....jedine co som zatial pokazila bel vlneny sveter, susila som pri vysokej teplote, na vlnu je tam specialny program....takze susicku jednoznacne ano a asi by som volila aj B ako dat 1000 za A......

pusinqa
5. sep 2010

my máme electroluxku a je super, suším v nej skoro všetko a stalo sa možno 1 sveter a 1 košela že sa zbehli trošku viac, inak sa dá ale veci radšej kupujem trolinku väčšie lebo sa mi zdá že zas tak o trošku sa v nej zbehnú ale nič dramatické, snažím sa skladať hneď ako dosuší a potom ozaj žehlím len nevyhnutné, pri deckách ozaj výhoda nič nevešiam, nenaháňam padnuté zo šnúry po sídlisku, pre malú mi stačí menej vecí, operiem, osuším a hneď je zas v obehu, jediná nevýhoda je hlučnosť aj to by mi nevadilo keby sa dali zavrieť dvere ale keďže nemáme vyriešené odvetrávanie kúpelne musím mať dvere otvorené aby mi to nerobilo hic v kúpelni a teplo čo vytvára ak treba vetrám cez okno v kuchyni ale to je všetko vec zvyku, len keď sú ozaj horúčavy vadí mi to prehrievanie, inak sa dá. ja si bez nej neviem už život ani predstaviť 😀

crysmile
6. sep 2010

tak ja som sa rozhodla ze kupim lacnejsiu.. potom podam referencie 🙂

sirinka
6. sep 2010

baby...daju sa susit plysove hracky???

lauraa
6. sep 2010

@sirinka samozrejme, ja ich periem pravidelne a susim v susicke......

sirinka
6. sep 2010

@lauraa a na aky program?

asimon
9. sep 2010

Ja na sušičku nedám dopustiť...suším asi všetko...a prádlo je nádherne mäkké... 😵
Minule som manželovi dala uterák vysušený vonku /mala som málo prádla, tak som to dala von sušiť/
a on, že kartáčom sa utierať nebude 😀 tá mäkkosť stojí za to...a za hodinu suché prádlo...a žehlím 1/3 z toho čo kedysi...a možno aj menej 😝

pusinqa
9. sep 2010

@asimon s tou mäkkosťou prádla súhlasím, je to dobrý rozdiel hlavne na tých uterákoch cítiť 😎

asimon
9. sep 2010

🙂 aj spodné prádlo je mäkkulinké...teda nie moje, to suším skôr zvlášť ale mužove a malej tielka...
pravda je, že keď sme kupovali sušičku, tak sme po týždni museli kúpiť aj novú práčku, lebo mala len 500 otáčok tá stará a sušička sušila a sušila, hádam aj 5 hodín a prádlo stále vlhké...
Teraz máme 1500 otáčkovú ale dávam tak na 1200 a ako som písala taká hodinka a vysušené...
...len keby sa mi to prádlo aj poskladať do skríň chcelo 😀

juliagregor
11. sep 2010

@sirinka včera som nedopatrením vysušila aj tričko s potlačou, a vydržalo 😀
sušila som na syntetike ešte s nastavením nižšej teploty

zuzana76
11. sep 2010

ahojte

chcela by som sa spytat, ci susite v susicke aj paplony a vankuse, kedze na navode k nasej susicke je napisane, ze sa susit nesmu, lebo by sa prehriali a vznikol by poziar. Mame Electrolux EDI97170W.

zuzana76
11. sep 2010

este podotykam,ze na tych paplonoch je zase uvedene,ze sa susit v susicke smu

juliagregor
11. sep 2010

@zuzana76 podušku som ešte nesušila ale paplony suším bežne

zuzana76
11. sep 2010

@juliagregor a teda asi v pohode, vsak? kolko dlho trva vysusenie jedneho paplona? davas na jedno susenie asi len jeden paplon, nie?

juliagregor
11. sep 2010

@zuzana76 ano iba jeden, mám také stredne hrubé, trvalo to zhruba do hodiny ale dala som nízku teplotu...ja tie časy už tak nesledujem..

bublinkajasminka
11. sep 2010

ja si susicku neviem vynachvalit, odkedy ju mame zehlim absolutne minimalne, uteraky su makucke, vsetko pradlo je take ine...poskladam ho priamo po vysuseni za tepla a je krasne rovne 😉

zuzana76
11. sep 2010

@juliagregor dakujem, ja som uz susila vselico, aj veci, ktore maju tu susicku preciarknutu na listku a nic sa im nestalo, tak vyskusam aj paplony

corasone
11. sep 2010

dievcence, prosim Vas ako sa Vam podarilo zmensit velkost svetra? mne sa podaril presny opak draheho svetra pri prani no susickou sa mi zatial nikdy nezbehol tak poradte ako to mam spravit aby sa trosku zmensil, tie rukavy ma uz take hrozne ze ten sveter zacina byt nenositelny. dakujem za kazdu radu. inac bez susicky si neviem ani svoju domacnost predstavit. susim skoro vsetko a po cely rok a vobec mi to nejako nepride ze mam velky odber elektriny, kazdym rokom nam skor znizuju.

dasa24
29. sep 2010

ahoj holky,

koupili jsme si sušičku siemens.

Chtěla jsem se vás zeptat, jak sušíte prádlo- jestli můžu sušit dohromady třeba bílé s barevným prádlem.....?
Sice peru více praček ale né pokaždý nemusím mít všechno hned suchý, tak že bych vybrala jen prádlo které potřebuju mít hned suché 🙂

moc děkuju 😀

erikasadek
29. sep 2010

@dasa24 v zasade moes miesat tieto pradla, ale moze sa stat ze budes mat na farebnom biele zmolky takze radsej nie;. 😉

paplony ja uz susim 10 rokov v sucicke ale poziar este nebol.. 😀 😉

juliagregor
29. sep 2010

@dasa24 nemiešam prádlo....

dasa24
29. sep 2010

HOLKY,

moc děkuju, takže radši ne 😉 🙂 ,

nikdy jsem nechtěla sušičku, manžel jo a ted si to bez ní neumím představit 😀

bredmax
29. sep 2010

ahoj,nemáte někdo zkušenost sesušičkou od fagoru s vrchním plněním? myslím teda pračku se sušičkou 😕 sice vím,že to není tak výhodný to mít vcelku,ale nemám to zatím kam dát zvlášť pračku a sušičku a potřebuju novou pračku a tak chci rovnou se sušičkou 🙂

oli26
29. sep 2010

ahoj sice pozde, ale prece, 😀 mame susicku LG takovou cernou nazev nevim, maj jen 2 a jsem s ni nad miru spokojena. U nas vyvstalo tema susicka kvuli kockam- na vsem byly chlupy, no a susicka vyfouka vsechny chloupky z cehokoliv. Druha super vec je, ze nemusis zehlit. Doufam, ze tu ted nebudu za megaprase, ale ja k smrti nenavidim zehleni. Susicku miluju. Clovek si udela pradlo najednou, nemusi porad veset, sundavat, prenaset, zehlit... je to mooooc pohoda. A vydaje za elektrinu nam za pul roku stouply asi o 600 a to susim porad. Hlavne kdyz neco potrebujes honem nonem je to k nezaplaceni. Muzu jen doporucit!! 😀 😀

oli26
29. sep 2010

@dasa24: susim uplne vse najednou a nikdy nebyl zadny problem, cerne bile barevne, spodni pradlo, ponozky, trika...proste cokoliv dam na smiseny program s volbou jemne a super, nikdy se nic nesrazilo ani zadne zmolky

juliagregor
29. sep 2010

@bredmax nemám takú, ale hlavná nevýhoda je v tom, že neni dobrá ani pračka a ani sušička, a naviac musíš vybrať polovicu prádlo z pračky , lebo sušička ti usuší len maximálne polovicu náplne v rovnakých nákladoch...ozaj nikde neni miesto, položiť navrch, chodba, špajzka..alebo u susedov 😀 ja ju mám v detskej 😝 😎 aj vykúri...

juliagregor
29. sep 2010

kým niečo kupujeme vždy si pohľadáme najprv recenzie a ´testy http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-c...
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-c...