Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

bredmax
29. sep 2010

@juliagregor díky za tip juknu tam,já si nemyslím,že pračka bude špatná,teda doufám,jen vím,že susička nebude tak vynikající jako když je samostatně,místo fakt nenajdu,do pokojů to dát nechci a já to potřebuju jen přes zimu,jinak suším venku na dvorečku 😅 no ještě číhnu na nějaký recenze a uvidíme 🙂

juliagregor
29. sep 2010

@bredmax skús www.pracky.cz je tam dobrá diskusia a ked dáš otázku, ten pán je celkom rýchlo odpovedá...

bredmax
29. sep 2010

@juliagregor moc díky,vše prozkoumám 😉

dasa24
29. sep 2010

Oli moc dekuju 😀 takže to taky vyzkouším, máme doma 2 psi tak se to bude taky hodit 😀 😀
a jaky mate pradlo? vypadà to jako vyžehleny? nevím jestli mám neco nastaveny jinak ale neco musím stejne rychle prežehlit 😕 na spotrebu jsem taky zvedava, koupili jsme trídu A, tak uvidìme 😀
omlouvám se vypadàto jako že neumìm psát,ale nemám na ipad cz klávesnici 😅

dasa24
29. sep 2010

bredmax jà ti bohužel nepomužu, jsem novàček co se tyče sušičky 😀

sirinka
29. sep 2010

@dasa24 ja tiez susim aj biele s farebnym a v pohode...a pradlo mam rovnako pokrcene-rovne ako ked susim na susiaku...

@bredmax ja mam susicku na pracke...neda sa ti to nejako vtesnat? ja by som tiez nekupovala takuto vsetko v jednom...

juliagregor
29. sep 2010

@sirinka nesušíš moc do sucha, v prádle má ostať mierna vlhkosť, aby sa po pri skladaní vlastne rukou vyžehlilo, ja mávam preschnuté, ked zmiešam rôzne hrubky a potom to tenšie je pokrčené...

juliagregor
29. sep 2010

to je veta, ale snád ma rozumieš... 😀

sirinka
30. sep 2010

@juliagregor rozumiem...ked tato susicka si to reguluje sama....ked dam rozne hrubky, tak hrubsie pradlo musim este dosusit, tak triedim...

bredmax
30. sep 2010

@sirinka bohužel nedalo,mám vedle pračky topení "žebřík" takže dát na pračku ještě sušičku totál bych ho zadělala 😝

teď mi poradili na stránkách pracky.cz nějakou značku Brandt,ale já o ní slyším teda prvně 😕

juliagregor
30. sep 2010

@sirinka mne je lepšie, ked dám usušiť každé zvlášť, ked dám sušiť detské bodyná a overalky na spanie s uterákmi, tak ich mám aj ja pokčené..lepšie je deliť prádlo podľa hrubky...

juliagregor
30. sep 2010

@bredmax podobne 😕

sirinka
30. sep 2010

@juliagregor no ved aj ja triedim podla hrubky, tym padom miesam zase farebne a biele pradlo, ale to je ok...napriek tomu, co som zehlila doteraz, musim aj odteraz...muzove kosele to je samozrejme, jeho tricka a aj niektore detske veci...ja mam takmer vsetko z nekrciveho materialu 🙂

dasa24
1. okt 2010

ahoj holky,

moc děkuju tak to vyzkouším taky takhle třídit 🙂

bejby29
2. okt 2010

Kocky, poradte mi prosim vas nejaku malu susicku, tak do tych 5 kg, ale dobru.. 😉

juliagregor
4. okt 2010

@bejby29 a prečo chceš do 5 kg? v sušičke môžeš sušiť aj jednu košeľu...tam je dôležitá, len maximálna náplň, minimálna nie je dôležitá...
vyššie som dávala link na černé ovce, tam bol test na sušičky: 1.miesto Miele, 2. miesto AEG (str.7)

bejby29
4. okt 2010

@juliagregor - potrebujem malu, aby som ju mohla postavit na pracku. Staviame dom a tam chceme od zakladu vsetko nove, tak tuto by sme potom nechali mojej mamine a ta ma mensi byt..

juliagregor
4. okt 2010

@bejby29 aký potrebuješ rozmer? alebo akú máš pračku?

juliagregor
4. okt 2010

nenašla som malú sušičku (teda s menšou hlbkou), asi najlepšie, ked dáš otázku nejakému internetovému obchodu, napr. mall odpovedá rýchlo a aj datart...

jankamajka
16. okt 2010

ahojte, my sme teraz kúpili jednu známu značku no a prádlo je hrozne pokrčené a ani nevonia, aj keď dám program Do skrine,ako je to možné
väčšinou píšete ,že nemusíte žehliť a prádlo krásne vonia ☹
ževraj treba prádlo do sušičky poskladať???
Jana

qetinka
16. okt 2010

jankamajka,aku jednu znamu znacku? mi mame Bosch a sme veeeelmi spokojny..maximalne.. 🙂
a neskladam pradlo predtým samozrejme.z pracky dam rovno du sušicky apotom hned skladam do skrine..nezehlim nič...

sirinka
16. okt 2010

@jankamajka inac mne sa tie prve susenia tiez zdalo, ze mi pradlo nevonia...ale teraz uz je to ok...ona mozno este od vyroby sa nejako musi vysmrdiet... 😅
no a s tym krcenim, mozno ho tam davas vela...tazko povedat...ja tiez este skusam a ucim sa 🙂

jankamajka
17. okt 2010

máme Whirlpool....

juliagregor
17. okt 2010

@jankamajka aj ja ju mám, dokonca teraz ukladám prádlo, lebo večer som zaspala pri uspávaní detí a nemal mi to kto poskladať...je to trochu skrčené, ale žehliť to veru nebudem 😎
mne to bolo moc skrčené, ked som dala moc prádla, alebo rozdielny materiál, tak sa to tenšie presušilo ...

jankamajka
17. okt 2010

máme tento typ aj vy máte takúto istú?Awz 7468
skúsila som teraz dať menej prádla, dokonca som ho aj poskladala ak by to pomohlo...tak som zvedavá ako to
bude vyzerať... 😒

juliagregor
17. okt 2010

@jankamajka 8676...aj ten senzor nemusí dobre fungovať, dajte tam program na žehlenie, normálne by to malo byť skoro mokré, také vlhké, ak to bude suché, tak reklamujte...je tam zlý programátor
vôbec nič neskladám priamo z pračky to dávam do sušičky

jankamajka
17. okt 2010

tak som to vybrala a bolo to celkom fajn,určite lepšie ako predtým,asi som tam dala naozaj veľa prádla...
uvidíme čo bude nabudúce a vyskúšam čo ste mi poradila, veľmi pekne vám ďakujem... 😉

robino2010
8. nov 2010

@sirinka Ahoj. Dnes sme prvý krát skúšali AEG 59850. Je normálne, že program, ktorý mal trvať 38 minút trval vyše hodiny a posledná minúta svietila na displeji 18 minút? Navyše z mriežky dole nefúka žiadny vzduch a sušička bola po skončení programu vo vnútri dosť teplá až horúca... Prosím skúsenosti... Ďakujem.

sirinka
8. nov 2010

@robino2010 je to normalne...ak zvolis nespravny program, alebo mas prilis mokre...slabo vyzmykane pradlo...
ten vzduch som nejako neregistrovala, len vzdy po suseni je strasne teplo v kupelni a aj susicka vnutri a pradlo je teple az horuce, podla toho, aky mam program alebo ako rychlo po skonceni pradlo vyberam...
dobre aj potriedit si pradlo podla hrubky, vtedy vacsinou program trva kratsie ako je predvolene, rychlejsie sa vysusi...

robino2010
8. nov 2010

@sirinka Ďakujem za rýchlu odpoveď 😉 Nemyslím, že sme zvolili nesprávny program, a boli tam zo štyri bolerká z nejakého polyesteru, po žmýkaní skoro suché... Posledná fáza programu, na displeji taká vrtuľka by mala tú sušičku ochladiť...ale asi nie až do studena... Inak ten hluk ma prekvapil, ale asi niesme zvyknutí, práčku máme s Inverter motorom - bezhlučnú...