Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

gallina
7. aug 2017

Baby, čo máte sušičku, poradíte akú značku a typ máte, s ktorou ste spokojné? Uvažujeme o kúpe domáceho pomocníka. Práčku mám zn. Bosch a som s ňou max. spokojná....Ďakujem. 😉

yennn
7. aug 2017

@gallina ja mam aeg lavatherm 8000 series, zatial maximalna spokojnost. Pomocnik ozaj vyborny, neolutovala som. Okrem toho, ze som sa zbavila susiakov, ktore zavadzali v obyvacke 6/7 dni , priniesla este jeden obrovsky bonus, ktory som si pri kupe ani neuvedomovala . Doteraz vzdy ked sme sa chystali na dovolenku, uz dva tyzdne vopred som premyslala co kedy prat, aby to bolo suche. A co tyzden dopredu nosit, aby to nebolo to, co som planovala do kufra. Teraz som za frajerku - staci rano v den pred dovolenkou vsetko poprat a posusit, a vecer mozme balit 😉

evittam
7. aug 2017

@gallina Tak si kup aj sušičku BOSCH. Ja mam oboje a max.spokojnost.😉

gallina
7. aug 2017

@evittam a aký máš presne typ?

evittam
7. aug 2017

@gallina WTW83460BY

stanka_s
8. aug 2017

Ahojte, ma niekto susicku vo vstavanej skrini? Je to vobec vhodne? Rozmyslam kam ju umiestnime ...

marikaj
11. sep 2017

Ahojte, prosím Vás, poradíte mi niekto? Práve nám doviezli práčku a sušičku (LG), postavili sme ich na seba do komory, ale manžel sa v návode dočítal, že za sučkouu musí ostať 30-50 cm voľný priestor. Museli sme ich kvôli tomu otočiť inak než sme plánovali, vyzerá to otrasne... Ako máte sušičku vy, máte dodržaný 30 cm odstup od steny?

yennn
12. sep 2017

@marikaj ja mam AEG a nemam za nou taky priestor, par cm na kable.

alzbetka71
12. sep 2017

@stanka_s ide z toho dost teplo asi nie ale mozno je nejaky sposob

summerlili
12. sep 2017

@marikaj Tiež máme obe veci nad sebou a obe značka LG a nie, nemáme za tým priestor, max 5 cm. Obe fungujú skvele bez problémov.
Len tak mimochodom, ak ich už raz postavíš na seba a necháš vzadu takú veľkú medzeru, bude ti za to stále niečo padať a už to neodsunieš, aby si tie veci vybrala (vlastná skúsenosť).

stanka_s
12. sep 2017

@alzbetka71 dakujem za info, riesime druhy dom, tak tam by uz nemal byt problem.

exjanka
13. sep 2017

baby poslednu dobu mi susicka nejako divne susi,po skonceni susenia je veela chlpov okolo dvierok a veci nedosusene,musim chlpy vyhodit a dat este rychle susenie alebo zvova susenie,co to je cistim ju po kazdom suseni🙄

mija_ja
13. sep 2017

@exjanka Ahoj, čiistiš pravidelne po každom sušeni filtre?

natalka13
13. sep 2017

@stanka_s kludne ju tam mozes dat, ziadne extra teplo ani vlhko z dnesnych susiciek nieje. Stare vykurovali poriadne aj o 6-7stupnov kupelnu.

alzbetka71
13. sep 2017

@natalka13 ja mám novú sušičku bosch a teda nevravím, že máte 30 stupnov, ale ide z nej dosť teplo. Mám ju v kúpelni menšej a cítime, že tá sušička dáva teplo. a keby to bolo v uzavretej skrinke je to zas iné. Vlhko nie mám kondenzačnú s tepelným čerpadlom tuším takže vlhko nemáme.

natalka13
13. sep 2017

@alzbetka71 ja mam siemens to je to iste ako bosh robila som test teplota ani o cely 1stupen sla hore a vlhkost o 2% tusim. Kupelna nema okno.

stanka_s
13. sep 2017

@natalka13 dakujem za info, ale uz riesime druhy dom a tam by bola v technickej.

exjanka
14. sep 2017

@mija_ja ano po kazdom suseni☹

evittam
15. sep 2017

@mija_ja Veď na tom nie je nič zlozite. Za 2minuty hotovo.😉

mija_ja
18. sep 2017

@evittam Ved ja s tym nemam problem😉, To bola len otazka k tomu že má po sušení v poslednej dobe vela chlpov v sušičke. Tak ma napadla ako varianta 1, či je pravidelne čisteny filer 🙂

mija_ja
18. sep 2017

@exjanka Ešte ma napadlo, ja mam len 1 filter, ale sestra ma na sušičke 2 a ona tiež spokojna že ho meni a až neskor si všimla že ma aj druhy a ten bol totaaalne, vieš aky 😉 . Filter čirou nahodou nie je poškodeny žeby prepuštal? Potom by som už asi volala servis.

mija_ja
18. sep 2017

@exjanka A ešte ma napadlo, neviem ako dlho už ju máš. Ale niekde som čitala, neviem či nie aj tuna. Že sa zanaša ešte tuším kondenzator časom, či aka to časť, to už si nepamätám. Ale že tam sa dostane ozaj len chlapik zo servisu, že je to nejako zabezpečne aby sa to len tak nečistilo laicky.

stejja9
20. sep 2017

Ahojte. Prispievam tu opät. Vo februari som tu pisala o probleme s pretrhnutym filtrom. Ten mi nakoniec vymenili za novy. Cez leto som susicku vyuzivala minimalne. Teraz so shorsenim pocasim ju zapinam castejsie a dnes som si opät vsimla, ze ten vnutorny material filtra sa opät trhá. A to cistim ozaj iba rucne, opatrne, ziadne vysavanie, umyvanie prudom vody, uplne setrne cistenie. Ma niekto z Vas podobnu skusenost s roztrhnutym filtrom? Ci to len ja mam taku smolu... ☹ Myslite ze to môzem opat reklamovat? (Aj ked servisak mi vtedy povedal, ze ak sa to znova potrha, ze mi to neuznaju..☹ Je to cca 9 mesiacov od kupy).

exjanka
25. sep 2017

tak dnes bol servisny technik,este ze som pozrela riadne blocek zaruka konci 27,9,zistil ze cely susiaci system musi vymenit lebo slabo zohrieva tym padom sa ta para nezrazi a nejde do nadobky ale sa zraza na dvierkach a ostava dole vo filtri,no porazi ma,pytala som sa ze ako dlho to potom pojde,povedal ze to vidi prvy krat ze nebyvaju reklamacie na tieto susicky,tak ja zas na kram som trafila,aaa povedal ze avivaz vadi susicke rovnako ako tekuty praci prostriedok,ze terajsie susicky s tym rataju a ze vysavat by sa mal ten filter len velmi opatrne lebo tie lamelky sa velmi rychlo poskodia a nema taky dobry tah potom,no som zvedava ako dlho vydrzi

zubrienka1
28. sep 2017

@exjanka ahoj, prosim ta, aku mas susicku?
Mne sa totiz dnes stalo... dala som susit pradlo a voda sa nevykondenzovala do horneho zasobniku (bolo jej tam hrozne malo-to sa mi zdalo cudne, lebo pradla bolo dost) ale ten spodny filter bol plny vody...
Baby nestretli ste sa s tym? Mam AEG susicku, doteraz fungovala perfektne...

exjanka
28. sep 2017

@zubrienka1 samsung

reno111126
6. okt 2017

@stejja9 aku susicku mas?

stejja9
8. okt 2017

@reno111126 aeg 8000 lavatherm. Preco?

reno111126
10. okt 2017

len aby sme vedeli, akú nemáme kupovať.dik

nanulik
13. okt 2017

Ahojte dievcata, rada by som sa nieco dozvedela o fungovani susiciek. Mam v plane si ju zadovazit. Pretoze v byte 2+1 mi ide dobre na nervy ze stale beham so susiakom hore dole aby nezavadzal. A na balkone to aj tak neuschne. Takze priestorovo by problem nebol. Chcela som to dat na pracku. ALE!!! Zistila som ze ja mam slim pracku. Nasla som zopar susiciek slim. Vybrala som si tuto. Len este musim nejako vyriesit ten spojovaci medzikus. A vsade maju iba sirku 60cm. http://www.dvorsky.cz/eshop/velke-elektrospotre...