Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

zubrienka1
12. nov 2016

@lukika ja mam AEG, s tepelnym cerpadlom

mija_ja
14. nov 2016

Ahojte, počula som že na to aby sušička dobre vysušila je potrebne, aby pračka mala otáčky aspon na 1000, je to pravda? Moja pračka štandartne žmýka na 700 , na 1000 ma pusti len pri niektorych programoch.

lauraa
14. nov 2016

@mija_ja susicka ususi vsetko len to dlhšie trva ked zmyka len na 700...

alzbetka71
14. nov 2016

@evittam ahoj dnes som tiež pozerala bosch Bosch WTW85530BY a je tam v nejakej recenzii, že nie je možnosťa 😉 pripojenie na odpad? ako je to? máš ty pripojenú na odpad? dakujem

evittam
14. nov 2016

@alzbetka71 Nie nemám pripojenú na odpad - nedá sa to. A vôbec ma to nejak netrápi a ani neobťažuje - periem a suším max. 1-2x do týždňa 2 práčky a následne 2 sušičky - vyliať ten zásobník s vodou je to najmenej.....My sme sa dívali hlavne na kvalitu a výkon a spotrebu.....Proste za nás - maximálne odporúčam - je perfektná. 😉
My máme túto:
http://www.bosch-home.com/sk/produkty/pranie-a-...

alzbetka71
14. nov 2016

@evittam dakujem to som potrebovala počuť

evittam
14. nov 2016

@alzbetka71 Rado sa stalo. 😉

mija_ja
14. nov 2016

naviac čo som čitala tak ta voda čo zostane je vlastne ako destilovana a da sa použit do parnych čističov, žehličiek atd.. 🙂

alzbetka71
14. nov 2016

@mija_ja dakujem

mija_ja
14. nov 2016

@alzbetka71 rado sa stalo 🙂

mija_ja
14. nov 2016

@lauraa dakujem 🙂

monika233
18. nov 2016

Ahojte moja otázka trochu mimo ale chcela som sa spýtať počula som že do sušičky sa nemôže dávať prádlo s avivážov čo je na tom pravda.

alusiatko
19. nov 2016

Ahojte chcems sa spytat ak mam pracku na 6kg bude mi postacovat susicka na 7kg alebo treba kupit s vacsim bubnom?

hettinka
19. nov 2016

@alusiatko ak maš práčku na 6kg, tak sušičku by som kupila na 8kg ... inak, ja aj tak robím, že operiem 2 dávky prádla a suším to naraz, ked dam rýchly program. Ja mám práčku len na 5kg, ale sušičku na 8kg.

slimstar
19. nov 2016

@monika233 ja nedávam do prania aviváž, používam do prania Persil.
no a keď dávam do sušičky, občas používam také obrúsky do sušičky z dm. Prádlo voní a je mäkučké aj bez aviváže a obrúskov.

kuspitka
19. nov 2016

@slimstar
@hettinka
@alusiatko
@monika233 dievčatá ja uvažujem si kúpiť sušičku na prádlo,ale neviem aku .Uvažovala som nad AEG

slimstar
19. nov 2016

@kuspitka Aeg je výborná značka, aj ja mám takúto https://www.datart.sk/Susicka-bielizne-AEG-T8DB...
Pre mna je to najlepší spotrebič v domácnosti. Dokonca to aj odprašní prádlo a vylievam vodu z toho a prádlo je suché a mäkké.

kuspitka
22. nov 2016

@slimstar chcem sa opýtať máš tam aj program na zmiesane pradlo,že ho nemusis deli na vlnu a tak ,ale vsetko naraz tam das.ak ano ako sa vola ten program

evittam
22. nov 2016

@slimstar Presne aj BOSCHka - je proste božská. 😀 😉 Moja super pomocníčka - tiež všetko odžmolkuje, žiadne vlasy, nič......a mäkučké, voňavé prádlo.

kuspitka
22. nov 2016

@evittam ja potrebujem to ,aby som mohla miesat pradlo nie delit na vlnu ,bavlnu preto hladam taku aby som to nemusela robit.vies mi poslat link aku mas ty.už ani sama neviem aku chcem ,lebo len hladam a neviem ktora je dobra

evittam
22. nov 2016

@kuspitka Jasné, tu je:
http://www.bosch-home.com/sk/produkty/pranie-a-...
Môžem len odporučiť. Ja nič nedelím - periem väčšinou "mix" a "tmavé" a suším to spolu - teda jasné, že kým mi vyperie tmavé tak suším mix alebo opačne. 😉

kuspitka
22. nov 2016

@evittam tak pradlo moežes miesat nemusis ho rozdelovat.nie ze manzelovi tam dam bavlnu a vyberiem detskú veľkosť.

evittam
22. nov 2016

@kuspitka Nie, periem suším normálne bavlnu.... 😉

kuspitka
22. nov 2016

@evittam este som uvazovala na AEG.este sa chcem opytat vies mi napisat presne program ako sa vola to zmiesane susenie pradla

evittam
22. nov 2016

@kuspitka Ja to suším na Cupboard Dry - Easy Care na 3 hviezdičky. Máš to po ľavej strane na tom ovládacom panely. 😉

kuspitka
22. nov 2016

@evittam aha.dobre budem este pozerat

hettinka
22. nov 2016

@kuspitka ja mam AEG a program MIX, ale určite nie je možné sušiť spolu vlnu a bavlnu ... na vlnu je extra program, šetrný
ten MIX je na bavlnu + syntetiku,a le ja všetko suším na bavlne a ešte sa mi nič ta tie necelé 2 mesiace nezničilo, nezrazilo, ani extra nepokrčilo.
My máme najnovší model AEG na 8kg prádla a energ. trieda A+++

slimstar
23. nov 2016

@kuspitka volá sa to mix, vlna má zvlášť program.

alzbetka71
23. nov 2016

Baby mne dnes prisla susicka prve susenie zahajene

gabi58
24. nov 2016

@alzbetka71 No ako vyšlo prvé sušenie? 🙂