Svadobná fotka ako obraz. Kde sa dá urobiť?

jurig
7. okt 2008

Ahojte baby, nevedeli by ste mi prosím poradiť, že či sa dá urobiť moja svadobná fotka ako obraz? Ak áno, vedeli by ste mi poradiť, kde by sa to dalo zrealizovali. Chcela by som väčší formát, ale nechcem to ako fotku, ale ako obraz, aby to vyzeralo ako originál, a nie ako fotka z albumu vyvesená na stenie. Skrátka chcela by som niečo originálne. Myslítem, že by sa našiel nejaký človek, čo by to vedel urobiť?
ďakujeeee za každú informáciu...

veronika13
7. okt 2008

už len zohnať nejakého šikovného maliara/ku a neni problém 🙂

monkula
7. okt 2008

a máš fotky na CD-ku?
Ak áno ,ta ksi myslím ,ž eby nemal byť problém ,zájsť s tým do fotoslužby, a oni Ti to vytlačia na veľký formát, poto msi skočíš do rámovacej služby, vyberieš rám a zavesíš..
😉

sue
7. okt 2008

Ako obraz to znamena co?
Chces, aby ti niekto fotku premaloval? Alebo staci aby si si fotku prerobila v nejakom grafickom programe tak, aby vyzerala namalovana, nakreslena a podobne?

monkula
7. okt 2008

ahaa, tak...
No tak to potom stačí, a ksi fotku otvorí vo Photoshope, dáš filter a nejaké to umelecké kreslenie, ak ofresku ,alebo špachtľu, hocičo a zopakovať postup písaný vyššie... 😀

jurig
autor
7. okt 2008

nie, ja nechcem fotku v rámiku, to je hrozneeeeeee, ja chcem niečo originálnejšie, totiž videla som to raz niekde, no neviem si spomenúť, kde to bolo, ale tá fotka bola ako ozajsný obraz, vyzerala akoby bola na nakreslená na plátne.

liliandax
7. okt 2008

tusim teraz sa da vytlacit foto aj na platno, len neviem ako to v skutocnosti vyzera 😅

monkula
7. okt 2008

tak potom upraviť vo Photoshope, ak to máš na CD, zaberie to páír minút... 😉
Alebo t odať prekresliť, odkiaľľ si?

sassi
7. okt 2008

fotolab tlačí aj na plátno, je to sice dosť drahe ale teraz pred vianocami maju aj vela akcii, tak možno vystihnúť 😉 a tiež by som to zpravila v nejakom programe, aby to trebars vyzeralo ako kreslené 😉

jurig
autor
7. okt 2008

no jasne ze mam fotky aj na CD. A neviete mi poradiť, kde by mi tú fotku vytlačili na plátno? Som z BA.

sassi
7. okt 2008

fotolab
objednávka ide cez net, takže hocikde sa da objednať len si stiahni software, alebo im napíš, cez kontakt ako sa to da

adamusko
7. okt 2008

ja som si minule objednávala fotku malého na www.mojobraz.sk a urobili ju perfektne a do 7 dní som mala doma nádherný obrazok malého vytlačený priamo na plátno a dokonca je natiahnutý na rám, že to vyzerá ako obraz. Má perfektný povrch, ktorý sa dá aj v prípade "nehody" (upackanie od mimča...) utrieť vlhkou handričkou.

sassi
7. okt 2008

adamusko to vyzerá dobre, kolko ťa to cele vyšlo? v akom rozmere?

monkula
7. okt 2008

sassi ,máš tam kalkulačku... 😉

adamusko
7. okt 2008

no to záleží od rozmeru, je tam aj CENNIK (hore), , ale mňa vyšla tá fotka cca 1500 aj s povrchovou úpravou aj s poštovným a vážne to stojí za to.

jurig
autor
7. okt 2008

adamusko, to vyzerá supeeeeer to je presne to čo som hľadala, no myslela som, že to bude o čosi menej, ale čo by človek neurobil pre seba a svojho milého🙂. No tak to vyskúšam, keď hovoríš, že to stojí za to!

lucaska
7. okt 2008

ahojte , aj ja som to kuk, to staci dat fotku a rozmery?????

adamusko
7. okt 2008

Presne tak - kvalitnú fotku (ak sa dá - aby to bolo kvalitnejšie) a samozrejme rozmer. Ešte sa treba rozhodnúť akú hrúbku rámu, 2 cm vyzerá super a ešte štýl napnutia na rám - galéria, no a ešte prípadná povrchová úprava.

suziad
7. okt 2008

jurig - zalezi na tom aku velku alebo ake rozlisenie ma tvoja fotka. Vsetko sa da upravit v pc aj aby to vyzeralo ako obraz. Potom si to das vytlacit vo faxCopi, tlacia aj na platno. V obicajnom fotolabe tlacia iba max A3.

Ak chces vediet viac kontaktuj ma.

http://www.suziafoto.estranky.sk/

lyongirl
8. okt 2008

jurig - ja mám z fotky doma obraz, nevyzerá to ako na plátne, ale je to obraz, visí mi na stene a je krásny, bol to dar pre manžela k 1. výročiu svadby. Robili mi ho v reklamnej agentúre z fotky na CD a vyšiel ma 2300 Sk. Poprípade kontaktuj suziad, ona sa v tomto vyzná lepšie, má s tým trošku skúsenosti 😉

jurig
autor
9. okt 2008

Takze som sa konecne rozhodla, poprezerala som si tu stranku mojobraz, dost sa mi to pozdavalo a tak som si tam objednala tu fotku, vraj by to malo byt hotove do 7 dni, tak potom dam vediet. Maju tam aj celkom dobry vyber obrazov do interieru - myslim, ze budem o nejakom premyslat a vsimli ste si tie nalepky na stenu? nevyzera to zle! Co si o tom myslite?

stankapp81
20. júl 2009

ahojte, mne dal manzel k 1. vyrociu svadby tiez nas obraz a je velmi pekny, odporucam. neskor som dala robit aj nieco pre rodicov, vsetko to bolo cez mojobraz.sk , sme velmi spokojni, kupili sme si cez nich neskor aj nalepky na stenu

yvone
20. júl 2009

...hoci je uz problem pomaly vyrieseny, este pridam jednu moju skusenost...moj ocino je absolutny milovnik umenia a sam si robil "originaly" obrazov z velkych plagatov...
POSTUP:
- potrebujes solovit /lisovanu dosku/ rovnakeho formatu ako je obraz, obraz moze byt aj fotografia ale na makksom papieri
- obuvnicke lepidlo priesvitne na topanky...mozes pouzit i cosi z obchodu
- na drznu stranu solovitu natries lepidlo na ktore nalepis obraz...
- schne to aj 10 hodin
- potom tym istym lepidlom pretries obraz, dobre citas, a opakuje sa to 3krat, musi to mat svoju dobu schnutia
- nakoniec zoberies valcek na cesto a niekolkokrat prejdes obraz v protismere, ako si lep nanasala...tak sa vrchna vrstva lepu popuka...ak sa nepopuka, tak lep este neuschol
- no a obraz je hotovy, staci si vybrat pekny ram... 🙂
OSVEDCENA TECHNOLOGIA.....obraz potom vyzera ako skutocny, akoby bol malovany olejkami a niekolko rokov stary 😉

tinka5
21. nov 2010

Vie niekto nakreslit ceruzkou podľa fotky.........? 😎 😉

dejvidsv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajna1989
16. feb 2015

Ahojte máte odkazy na stránky kde urobia obraz s fotografie?
Alebo nejaké nápady chcela by som obraz našich deti na platne alebo neviem poraďte niečo originálne 🙂

kachna2
18. máj 2017

Čaute, nemáte prosím niekto skúsenosti s kvalitou fotiek na plátno zo stránky www.onlineposter.sk ? Referencie síce vyzerajú dobre, ale predsa len by som bola radšej keby sa tu náhodou niekto nájde, čo tam objednával, lebo je to dosť vysoká suma. Chceme si totiž objednať panoramaticky obraz 210x70 zo svadobnej fotky a nikde inde som také veľké obrazy nenasla. Dakujeem za každú info 🙂

moncazet
12. sep 2017

@kachna2 ahoj 🙂 musíš mať asi veľmi kvalitnú fotku na také veľké plátno ... 🙂
inak odporúčam https://www.facebook.com/fotografianaplatno/ s ním som bola maximalne spokojná priateľský prístup, všetko bolo ako sme chceli a hlavne načas, keďže to bol dar na poslednú chvíľu