Svokra chce byť s vnúčaťom len sama. Čo si myslíte?

Bola by som rada, ak by ste mi povedali svoj nazor na mna, na moj nazor, konanie v tomto pripade:
Mam 13 mesacne dieta. Po svadbe som sa pristahovala do ineho mesta za manzelom, doteraz to poznam malo ludi, kamosky nemam v podstate stale ziadne. Svokra byva velmi blizko nas, ani nie 5 minut peso.
Problem: svokra chce byt s malym len bezo mna. Vraj ju prilis sledujem, co s nim robi.
Dnes ho chcela ist kocikovat, sama sa ponukla, no mala som v plane ist do lekarne kupit malej kase. Tak som ju volala s nami. Odmietla. PO rozhovore manzela s nou vysvetlila nechut k spolocnemu kocikovanu tym, ze naco pojdeme dve /odpoved manzela, vraj aby nam bolo veselsie, ved ona sama vravi ake je kocikovanie nudne a ze ju to nebavi/ Takto sa to uz taha par mesiacov, ona opakuje, ze chce byt s malou sama, mne sa tato poziadavka nepaci. A odmietam jej ju dat samu k nej domov, ak to naozaj nepotrebujem.
Som normalna matka, alebo som nevesta, ktora vyraba zbytocne problemy so svokrou? :-|
Strana
z6
Dole
PredošláStrana
z6
janulka7
26. feb 2009
matulienka aj toto poznam. na cokolvek co poviem ze to nejem, lebo mi to nechuti tak mi povie ze nech nevymyslam, a jem lebo neviem co je dobre. tak som mu povedala ze on nepije mlieko a tiez nevie co je zdrave, ale namiesto toho sa napchava mastnym a slanym a potom ze ma problem s cholesterolom a vysokm tlakom. ja sa uz neserem s tnim. uz praktizujem co na srdci to na jazyku a mam uplne u riti ci sa urazi alebo nie. ale problem je v tom ze vie mna vytocit ovela viac krat a neskutocne rychlo. to hadam nikto ma nenasere takou rychlostou ako on.
nnikka
26. feb 2009
ja nastastie problem so svokrou zatial nemam, snazila som sa od zaciatku povedat co si myslim a dohodnut si pravidla...a tusim ze to bolo to najlepsie co som mohla spravit... mrzi ma len ze uprednostnuje jedno vnuca a druhe nema ani v pate :-| ale inak je starosliva (nikedy az prehnane)... uvidim ako to bude ked budeme my mat deti

este ma jednu chybu, a to mne dost vadi... prosto veri roznym caram, u nas doma to nebolo, tak napriklad ked sme tam boli a svagrina jej nechala malinku tak ona zobrala svatenu vodu zapalial zapalku a hodila ju tam a potom to dala malemu babatku po lizickach pit... ja vystrasena na to ze co robi ??? lebo sa to snazila tak robit aby svagrina nevidela... a ona na to, ze: "metam jej uhliky"... a ja na to, ze preco??? ona odvetila ze aby malinku nebolela hlava... kukla som na spokojne babatko ktoremu nic nikdy nebolo...
odisla som prec... akoze neverim tomu a nikdy som tomu neverila ani verit nebudem...

na dalsej navsteve mala malinka zaviazany akýsi spagat ne rucke... kedze sa jej uz pomaly zadieral tak som vzala noznice a odstrihla som ho... to bol krik ze som to nemala robit... uz si ani nepamatam ze koli comu to zasa bolo ale zasa akesi cary... no fuj 😃

inak je svokra velmi fajn 🙂
bodka13
26. feb 2009
nnikka...nebola to červená šnúrka?...to je proti urieknutiu 🙂
...my sme mali takú starú susedu,čo mi stále kontrolovala kočík či tam mám červenú stužku a radila ako deťom "robiť z očí" keď budú urieknuté 😃
nnikka
26. feb 2009
hej bola...
nnikka
26. feb 2009
ale to je blbost, lebo neviem ale ked niekto veri v Boha tak predsa by nemal robit taketo bludy... a kto by mohol urieknut take male babatko... prosto tomu neverimmm
nnikka
26. feb 2009
nam nikto zaidnu snurku nikam nedaval a ani nikto koho poznam a deticky boli spokojne 😃
nnikka
26. feb 2009
aj muzovi som hovorila ze je to blud... on sa mi k tomu nejako nevyjadril ]-(
ale on ma jedno zapestie mensie (to asi od tej snurky) 😃 😃 😃
matullienka
26. feb 2009
tak tu cervenu snurku poznam ale tu svatenu vodu uz neviem s cim tak za to by som jej asi vynadala to akoze co ma byt? a kvoli comu?
mercy
26. feb 2009
Z toho sa mohla malá akurát pokakať a až to by bol problém....
nnikka
26. feb 2009
no ved ta voda mohla mat v sebe aj bakterie...
nnikka
26. feb 2009
rada s vami podiskutujem v teme svokry... (mama, oco rodina) lebo tu uz asi idem od temy 😉
matullienka
26. feb 2009
nnika: myslim ze ani nejdes tak vklude zostan
nnikka
26. feb 2009
problem je ten ze nejde o moje deti ale o svaginine, a mam pocit ze uz aj ona tomu zacina verit... ja sa nemozem ozvat ale svoje dieta tam asi z oci nespustim :-|
bodka13
26. feb 2009
no dúfam že toto nevymažú...mám kamošku,ktorá má 3ročnú dcérku a keď je malá zla,tak miesto prevýchovy vypustí hlášku že nevie či nie je náhodou urieknutá,lebo boli napr. v meste a tam na ňu uprene pozerala nejaká pani =-) ...možno na kamošku tiež vplývajú reči svokry a babky
nnikka
26. feb 2009
a ako sa da dieta urieknut??? by ma to strasne zaujimalo... lebo ked je dieta zle tak je prosto zle a je jedno kto na neho pozrie...

ked som to rozpravala kamoske tak mi hned vyjasnila ze to je u nich doma bezna prax a aj ona si sem tam metne... :-S
matullienka
26. feb 2009
no alebo moc prichadzala do kontaktu zo starymi povercivymi babami
yvetta
26. feb 2009
nnikka tak sa smejem, lebo to iste mam ja so svokrou tiez to robi synovcovi a som z toho dost mimo :-N
raz to robila aj mne, lebo ma strasne bolela hlava a bolo mi na zvracanie a ona, ze vidi, ze ma niekto uriekol a ja tomu moc neverim, ale co som mala robit, ked mi chcela pomoct 😃
nnikka
26. feb 2009
ked som to nasim hovorila, kedze u nas prevlada viac rozum ako povery a oni sa z toho smiali ze mam to nechat tak a ze svatena voda je vraj slana a ked nepomoze tak sa z toho malicka aspon lepsie vyk.ka 😃
matullienka
26. feb 2009
nnika: ale aj tak neviem ci by som to dovolila na svojom dietati praktizovat
nnikka
26. feb 2009
yvetta - hej svokru tiez ked pobolieva hlava tak si spravi a nieked nou zapije ak par kvapiek algifenu 😃 vtedy je ucinok 100%centny 😃 😃 😃
matullienka
26. feb 2009
no tak tomu verim
nnikka
26. feb 2009
matullienka - jj suhlasim dufam ze ak niekedy bude male tak ho ochramim 🙂))
bodka13
26. feb 2009
nnikka... 😉 ja si tiež myslím to nie je urieknutie,ale už len tým že to hovoria nahlas pred dieťaťom je potom ako 1000 čertov a jednoducho je zlé,trucovité
yvetta
26. feb 2009
ja som zasa zasadne proti rozbrojom v rodine a keby svokra velmi trvala natom, lebo si myslim, ze ona tomu veri vyrastala v tom......tak by som to tak nechala nech to robi, ale musim byt pri nej, aby som to videla co to vlastne robi inak jej to nedovolim 😃
milhaus
26. feb 2009
ja na to urieknutie moc neverim a svokre stačilo ked mala oblečené niečo červené
nnikka
26. feb 2009
ja viem ale sa mi to nepacilo, ale co sa tyka netere zakazat jej to nemozem :-|
nnikka
26. feb 2009
prosto je to take divne, ze ona si zoberie malu na bok a to robi jak nejaky ritual, a vsetci sa tvaria ze je to ok....
matullienka
26. feb 2009
nnikka: nic si z toho nerob aj mne by to bolo podozrive
matullienka
27. feb 2009
tak co kocky svokry posluchaju?
bianca
27. feb 2009
ahojte

matullienka moja je odo mna 370 km takze poslucha 😃 😃 😃
Strana
z6