Svokra chce byť s vnúčaťom len sama. Čo si myslíte?

kamka1
1. aug 2007

Bola by som rada, ak by ste mi povedali svoj nazor na mna, na moj nazor, konanie v tomto pripade:
Mam 13 mesacne dieta. Po svadbe som sa pristahovala do ineho mesta za manzelom, doteraz to poznam malo ludi, kamosky nemam v podstate stale ziadne. Svokra byva velmi blizko nas, ani nie 5 minut peso.
Problem: svokra chce byt s malym len bezo mna. Vraj ju prilis sledujem, co s nim robi.
Dnes ho chcela ist kocikovat, sama sa ponukla, no mala som v plane ist do lekarne kupit malej kase. Tak som ju volala s nami. Odmietla. PO rozhovore manzela s nou vysvetlila nechut k spolocnemu kocikovanu tym, ze naco pojdeme dve /odpoved manzela, vraj aby nam bolo veselsie, ved ona sama vravi ake je kocikovanie nudne a ze ju to nebavi/ Takto sa to uz taha par mesiacov, ona opakuje, ze chce byt s malou sama, mne sa tato poziadavka nepaci. A odmietam jej ju dat samu k nej domov, ak to naozaj nepotrebujem.
Som normalna matka, alebo som nevesta, ktora vyraba zbytocne problemy so svokrou? 😒

maca793
3. aug 2007

kamka
ja som žila so svokrou skoro 8 mesiacov a stačilo mi. citovo ma vydierala už keď som bola tehotná. zhoršilo sa to narodením dvojičiek. prehlásila, že si deti vychová a že sú jej, veď ona si vychovala už jednu vnučku...
ja som to nevydržala a zbalila som sa a nevidela som ju 6 viac ako 6 rokov aj napriek tomu, že bývame od seba 1,5km.
s jej synom som sa rozviedla,lebo viac sa prikláňal na mamičkinu stranu a ja sombola pre neho vzduch. aj peniaze dával jej napriek tomu, že sme bývali sami v mojom byte.
raz keď jej drblo v hlave sa zahnala aj na ňma udrieť ma. ale v inštikte som udrela ja ju. pre mňa to bola úľava. do toho času som v sebe len všetko dusila, čo povedala to muselo byť...
ale ja som sa zoprela a povedala som STOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§
ukončila som všetky kontakty ako s ňou tak aj s jej synom

dadulka19
4. aug 2007

maruschka,čudujem sa ti,že rázne nezakročíš...ved ide o tvoju dcérku...a ak niečo neurobíš,svokra sa nezmení a môže to byť len horšie a ty sa budeš zožierať... 😖
maca793,urobila si to najlepšie... 🙂

tara2
4. aug 2007

Caute babenky, dobra tema. Zavidim babam, ktore mozu povedat, ze maju dobru svokru. Ja to bohuzial povedat nemozem (aj ked sa za posledne 3 roky zlepsila asi o 10%). Takze babky zavidim (ale v dobrom)

jejke
4. aug 2007

Aj ja, 😉 to sa podrzte ta moja mi nasilu berie deti von a krmi ich sladkostami hoci aj pred obedom a ked ju poprosi svagrinka ze ju potrebuje k jej detom, vyhovori sa ze nemoze lebo slubila mne...ja som ju nikdy o pomoc neprosila...
v rodine je z toho napatie a ja som si slubila ze nedovolim aby moje deti pouzivala na ucel ostatnym vnucatam ublizovat...
Chce sa mi z nej vracat 😝

medvedik21
4. aug 2007

ahoje
chvalabohu ze niesom jedina..mna tento problem trapi posledne tyzdne..vlastne od porodu
moja svokra suka a kadeco ine!!!..nechcem aby mi maleho bravala..vobec sa mi nepaci co s nim robi..ked place /od bolesti..kolika/natrasa ho,huci na neho,strka mu dudel do krku spinavymi paprcami..sladi mu caj napriek mojmu zakazu,a radi mi aby som nekojila a davala mu flasku..tusim ze je to prave koli tomu ze ked kojim brani jej to v celkovom odluceni maleho odomna
minile prisla ako taka furia vecer k nam/byvame v spolocnom dome ale mame svoj vchod/maly mal bolesti bruska..chudatko mava take strasne bolesti ze skrieka ako vrana..tak mi ho chcela vziat z ruk..co som si samozrejme nedala..tak mi povedala ze som lahostajna matka,ze si myslim ze je to babika,ze s nim neviem narabat,ze pri kojeni neexistuje aby ho zacalo tak velmi boliet brusko
lezie mi tak velmi na nervy ze rozmyslam ze odidem od manzela

dannynka
4. aug 2007

medvedik skus si pohovorit s manzelom nech jej dohovori a zastane si ta...
len dufam ze nemas takeho chlapa ako ja tzv.:mamin cicik....... ☹ ☹ ☹

vroni
4. aug 2007

No, v takom pripade ako je tu popisany by som veru svokre (a ani mame) dieta nedala. Preco by s nim mala byt sama? To je fakt divne. Inak ja som jedna z tych stastnych, ktora ma super svokru, co pomoze, ked treba, neotravuje, ked netreba a hocikedy ma pochvali, ked si mysli, ze nieco robim dobre (napriklad ked sfuknem jej jedineho 😲 syna 😀 )

dannynka
4. aug 2007

vroni tak to ti teda zavidím....... 😒 😒 😒

dadulka19
4. aug 2007

vroni,nevymeníš..???? 😉

tara2
5. aug 2007

Vroni, ja by som tiez menila 🙂

jenis
5. aug 2007

vroni aj ja by som menila a hned.
Moja "svokra" nie je zla, len mi niekedy lezie na nervy. Trocha sa to zlepsilo ked sme sa od nich odstahovali a ja som jej povedala co vsetko mi na nej vadi.
Odvtedy je klud. Dokonca sa niekedy postavi aj na moju stranu co sa tyka jedla a vychovy comu sa cudujem. Ale keby som mala s nou byvat tak by som sa asi zblaznila. Stacilo pocas celeho tehotenstva a tri roky predtym. Este, ze aj priatel je na mojej strane.

Medvedik porozpravaj sa s manzelom co si o tom vsetkom mysli on. Az potom rozmyslaj o odchode. Ale ak ta lubi pride za tebou a mamicku necha tak.

Inak ani ja by som malu nenechala so svokrou samu keby mi to takto vyslovene povedala. Zda sa mi to cudne.

zuzpidka
5. aug 2007

Je to až príliš čudné a trošíčku choré. 😒 Prečo by vlastná matka nemohla byť pri tom? 😒

bibinka
5. aug 2007

je hrozné čo tu čítam, až sa desím toho, že by moja svokra mohla byť takáto. asi mám to šťastie, že je celkom fajn. baby, fakt vám nezávidím, treba mať pevné nervy a trvať si na svojom. samozrejme aj moja svokra má svoje muchy- ako napr.obliekať malému flaušové veci teraz v lete, na nohy mu v byte dávať hrubé ponožky a ešte aj papuče-u nich v dome je chladnejšie, lenže náš malý je "zimný"typ a neznesie teplotu nad 25st. no čo by ste jej povedali, ona trpí reumou a stále jej je zima. no ale keď sa aj s manželom ohradíme, tak si dá povedať. nestará sa nám do výchovy, povie, že nech si robíme po svojom a aj keď ju skritizujeme, tak sa neurazí 😅 .v tomto je zlatá.
keď bol ešte mimino, tak mi pri každej návšteve ukladala na srdce, len aby som si plienku na prsia dávala.už mi s tým liezla na nervy, ale prekusla som to a len prikyvovala. ona mi stále radí, ale takou primeranou formou. ja si z toho vyberám to čo sa mi hodí. veď ja si poznám svoje dieťa najlepšie a ona to tak našťastie berie. mimochodom ,má 68rokov, a pomerne moderné názory. nuž, vcelku som rada, že ju mám.
baby, ak máte pocit, že svokry vám z detí urobia svoje kópie, tak im ich nedávajte ani na chvíľu!! vy ste matky a viete čo nechcete a čo chcete pre svoje dietky. a svokry,ktoré to nepochopia, sa môžu ísť vypchať!!!!! 😠

kloky
6. aug 2007

wroni super že si "vyženila" takú dobrú svokru ... ja by som tú moju tiež vymenila (aj celú manželovu rodinu)a hned ... najšťastie ju často nevidím, ale ked hej tak to stojí za to ... inak mám ale šťastie, že muž nie je mamičkin cicík a žije naším životom

maca793
7. aug 2007

a nezdá sa vám baby, že väčšina manželstiev končí rozvodom skrz svokru? u mňa to tak bolo. keby sa mamičky nedržal a nedávala mu sprosté rady, tak by sme boli spolu doteraz. ale nebanujem, že som sa rozviedla. aspoň som sa zbavila 2 veľkých balvanov 😀 😀
závidím ženám, ktoré vychádzajú so svokrov v mieri a v pokoji 😉

slaviks
7. aug 2007

Ja tiež bývam so svokrou "už tri roky" a nemôžeme sa odsťahovať, lebo ju musíme doopatrovať.Pred svadbou tvrdila, že sa nám do ničoho nebude starať a po svadbe to bol pravý opak. Keď sa narodila malá, teraz má 15 mesiacov, tak sa všetko zhoršilo. Furt mi ju brala z rúk, naučila ju na lízanky, a teraz vkuse do nej hučí, že musí cikať a kakať do nočníčka, lebo jej deti to už dávno robili. Zaujímavé je že svokrine deti boli asi geniálne: spali celú noc, od pol roka sedeli na nočníčku, od roka vraj samé rozprávali, nikdy sa nepotrebovali nosiť na rukách.... Ja popri materskej už pracujem na 1/2 úväzku, a tak dávam maličkú radšej k mojej mame. Svokra si myslela že by ju zvládla ale už má 64 rokov a je ťažko chorá, tak sama uznala že za ňou neustále behať nevládze. Len v otázkach stravovania mi lezie na nervy. Manželovi tiež niekedy lezie na nervy, až na ňu kričí, lenže ja jej nesmiem povedať ani jedno krivé slovo.Mysleli by ste v takej situácii na rozvod?

bobko
7. aug 2007

Slaviks, opisala moju svokru a jej genialne dieta, teda nasho ocinka, ktoremu genialita zostala do dospelosti. Tiez chodil, cikal, kakal, rozpraval ovela-ovela skor ako NASE priemerne dieta, o ktorom si myslim, ze je "najsikovnejsie". A to je len jedna veci preco mi lezie na nervy. Kym som bola na materskej mala som ju na krku od skoreho rana, ani by sa nepomylila, ze pomoze, len kazila vzduch a stonala, ze ona ide maleho kocarovat, ak pocujuem slovo kocarovat este raz vypadaju mi vsetky vlasy. Obrovsky problem nastal ked som sa musela vratit do prace a o maleho sa stara moja mamina, ziadne vysvetlenie nebolo pochopene, asi je aj hlupa. Tak teraz ju mam na krku ked pridem domov z prace. Ozaj velke zlepsenie. A to nebyvame spolu. Nepochybujte pride aj dnes, uz sa nahlasila. Ma vsak jedno plus, je cistotna. Muz ma chape, ze mam nervy, lebo sa nemozem doma sama ani ... vypit si kavu 😝 ale predsa viem ze ho to trapi. Niekedy sa uz neviem ani pretvarovat, ked odide tak si vycitam, ze som mohla byt ku nej milsia, ale niekedy ozaj nevladzem, ked ma vytaca, az si myslim, ze to robi naschval, ale tak rozumna nie je alebo hej? Neviem, aspon som sa vyrozpravala. Ono boli vztahy celkom ok kym sa nenarodil bobko. Nieco s tym budem musiet urobit, alebo zo sebou? zatvorit oci, vypnut zvuk, aj prijem. Och svokra, svokra. A ja budem raz taka? brrr

geegee
7. aug 2007

slaviks, podla mna je dovod na rozvod ked to neklape medzi manzelmi. Ak to neklape medzi svokrou a nevestou pocas spolocneho byvania, treba sa odstahovat a svokrine opatrovanie riesit inak. Predpokladam, ze aj manzelovi by za to rodina stala. Ja by som na rozvod nemyslela, snazila by som sa ujst od svokry - aj s mojou rodinou.

hasleerka
7. aug 2007

ja mám zase opačný problém, moja svokra k nám nechodí vôbec na návštevu, ani ju nezaujíma ako žijú jej vnúčatká ... ani mi to rozum nechce prijať, ako môže byť niekto taký chladný

vroni
7. aug 2007

Slaviks, ja by som na rozvod asi nemyslela. Len na vrazdu! 😀 😀 😀 Preco by si svokre nemohla povedat kriveho slova? Ja by som jej veru povedala aj viac (ja som taka mierna natura, ze by som sa vyrutila aj na Eifelovku, ak by sa mi zdalo, ze na mna zle pozera) Mozno sa svokra nezmeni, ale tebe sa ulavi...
Bobko, slovo kocarovat som nepocula uz roky. Normalne vo mne vzbudilo nostalgiu 😀 A nemozes povedat svokre, aby prisla neskor (alebo vobec?) Alebo aspon tvrd, ze musis zostat dlhsie v robote.
A este k tej mojej svokre: tu by som sice nemenila, ale keby mal niekto (aspon obcas) na vymenu mamu - ta je aj za dve svokry (jej zat si z toho houby robi. Nastavi usi na prievan a maximalne povie, ze nerozumel 😖 )

bobko
8. aug 2007

vroni, dik za radu, ale tento pokus mam za sebou, neuspesne, proste to nepochopila, neprisla o piatej ale o siestej 🙂 z blata do kaluze. A to sme mali s ocinkom snahu jej vysvetlit, ze ja s bobkom tiez nie som cely den ak neratam obednajsiu prestavku, a chcem s nim teda travit aspon ten cas co sa mi da. jasne ze to nepochopila a zacala chodit este castejsie, pre istotu, asi ma raz od jedu roztrhne ako zabu.

maruschka
8. aug 2007

bože bobko, to poznám,ale k nám pre zmenu chodí každý deň svokor.A najväčšia radosť je keď príde v sobotu a v nedeľu ráno o 8,00 a sedí do 11,30.Takže denný plán na nejaký výlet je v...Manžel chodí z práce každý deň o 21,00 a tak nejakáke súkromnie máme jedine v cez víkend.Takže je veľmi nepríjemné stráviť každý deň a aj v dňoch voľna so svokrom alebo svokrou.A to sa ešte aj akože náhodou u nás stretnú"Ahoj, aj ty si tu dedko?Idem len rýchlo urobiť nákupy a hneď prídem",u nás je taký druhý privát.A to že im to môj chlap aspoň sto krát povedal na rovinu neplatí a nepomôžeme si.To je už ich taký rituál na každý deň..

bobko
8. aug 2007

maruschka, to nemyslis vazne 😒 dakujem pekne za taky ritual, tak to je o zivot. Neciti sa svokor tak trochu trapne? Ved je uznam, ze si chce/chcu vidiet vnucata, ale za par hodin sa tak strasne nezmenili aby museli lozit kazdy den. Alebo lozi za tebou 🙂 Prepac! Skuste navrhnut usne, mozno horsie pocuju ked ste sa im snazili to uz niekolkokrat vysvetlit a nepoculi. To co zazivame je dobra vystraha aby sme neboli v starobe rovnaki hluchi, slepi, netolerantni 😎 Co prosim ta u vas svokor, cely ten cas robi? sedi, hladi, popija kavicku? Alebo aspon svokra nieco pomoze? Mam jednu kamaratku a ona mi tak pekne radila ze uzavriet nieco take ako primerie, prijat, ze akoze mama, a skusit sa spravat priblizne rovnako. Tak pekne mi to vyrozpravala, ze som mala pocit, ze sa to da, kym zasa neprisla 😠 . Ale napriek tomu je to pekna teoria, ona to tak spravila, /tiez to "nakupila" od sestry/, a tak sa im zlepsili vztahy so svokrou aj s muzom, teraz uz pohoda.

slaviks
8. aug 2007

Bobko ani moja svokra nepochopila keď som malú začala voziť na opatrovanie k mojej mame. Dokedy moja mama chodila k nám domov bolo všetko O.K., ale len z jej strany, pretože mama nemohla počúvať od svokry aká som neschopná nevesta, čo nič mužíčkovi neuvarí, neuprace,neumyje, šak všetky vieme, že pri malom drobcovi sa nedá stihnúť všetko na 100%.Tak som to vyriešila tak, že malú vozím k mojej mame domov a svokra sa skoro každý deň vypytuje či jej tam je lepšie.Taktne som jej vysvetlila, že to je aj pre jej dobro, aby si oddýchla, porobila v záhradke a také hovadiny, a my s mamou si myslíme svoje.Odvtedy k nám mama nechodí keď nemusí veď sa toho už napočúvala dosť! Dúfam že nebudem raz taká ako svokra. Určite nechcem aby so mnou bývali moje dospelé deti a liezli sme si na nervy.Staroba sa má predsa dožiť v pokoji a nie večnými hádkami kto z koho.

dionyza
8. aug 2007

Kocky, spominane problemy poznam na vlastnej kozi a nielen so svokrou ale i s vlastnou mamou. Moja mama ma pocit, ze som si zobrala nespravneho chlapa, dieta cakam v nespravnu dobu, vsetko robim zle /lebo to nie je podla jej vzoru/ jednym slovom mam spackany zivot. No ako sa z toho nezblaznit? Po dvoch rokoch bojovania /doslova s veternymi mlynmi/ som z poslednych sil pred zblaznenim zacala riesit problemy priamou cestou: milym slovom ale priamo /i ked su dotknute a urazene na smrt/ napr. mamicka, vazim si, ze mi chcete s malou pomoct, ale ja som radsej ked je so mnou. Samozrejme, ze bude urazena na smrt, ale to ignorujte. Situaciu ako ma maruschka riesim tak, ze poviem priamo, ze chceme sukromie - nepomoze, nastojim na tom, aby opustili nas byt, pripadne ich otocim ihned pri dverach. Som hnusna? Mozno, ale po dlhej dobe mam pocit, ze si takto zijem zivot podla svojich pravidiel. Preco by som sa mala prisposobovat iba ja. Bud kompromis z obidvoch stran alebo nic. A verte, ze casom sa to ustali, len treba vydrzat /co je asi najtazsie/

maruschka
9. aug 2007

Najťažšia je asi tá otvorenosť voči rodičom.Stále pre nich budeme iba ich malé decká, ktoré treba neustále poučovať.A s manželom sme sa dohodli,že na staré kolená sa radšej odsťahujeme niekde na druhý koniec zemegule, aby sme svoje decká neotravovali do nemoty,ako to robia moji svokrovci.. 😖 Inak dík všetkým za podporu,aspoň som sa mala komu vyrozprávať, okrem môjho manžela, ktorý to mimochodom prežíva rovnako zúfalo ako ja.

dionyza
9. aug 2007

Maruschka, Ty mas krasne motto - uz ho len zaviest do praxe 😀 Je to strasne tazke a niekedy priam na tablety, ale da sa to zvladnut. Predstav si, ze este manzel by nebol rovnakeho nazoru. Bolo by to este tazsie. Ja som presvedcena, ze Ty sa skor naucis tej otvorenosti akoby svokrovci zmenili svoje spravanie. Vsetko chce svoj cas, uvidis bude lepsie 😉

miriamka
2. sep 2007

Baby...mne svokra vycitala po svadbe,ze jej netelefonujem v tyzdni (a to tam cca 3x do tyzdna sme)...ale to uz preslo,lebo zistila,ze to nema vyznam mi za to nadavat.
Teraz prezmenu jej vadi,ze tam nebyvame a byvame sami - vraj by sme si viac ustrili.To je pravda,ale sukromie je sukromie.
A tiez mi vycita,ze tam nechceme spavat ked prideme na navstevu - vraj oni maju kopec miesta,ale ja nevidim dovod preco by som tam mala spat.Som z toho smutna,lebo neviem povedat NIE,tak si vyskakuje na mna.Ako sa to mam naucit?

mimakro
2. sep 2007

Musíš sa premôcť a povedať jej, čo si môže a čo nie dovoliť. My sme u svokrovcov bývali 20 mesiacov. Jasné, že svokra chcela mať o všetkom prehľad. Chodila mi do skrine a ochkala nad tým, aký tam mám bordel(nebolo to v pravouhlých komínkoch), že ona by mi to upratala. Keď som si skladala ožehleneé veci, len podotkla, že mi kúpi šablónu, aby som si to skladala presne. Dozvedela som sa, že neviem umývať riad. Ja ho vždy oplachujem vodou. u nich sa umýva vo vode so saponátom a len sa nechá odtiecť bez oplachovania. Neschopná matka som bola tiež. Syna som do pol roka výlučne dojčila. Asi od jeho 4 mesiacov za mnou furt chodila, prečo mu nedám mrkvu a jablko, ona vychovala 4 deti, tak to musí vedieť. Nedávala som mu piškóty a marina kekse a pribináčikov, aj zato som bola divná. Prerábali sme vtedy dom, preto sme u nich bývali a to bola kapitola sama o sebe. Nič nebolo dobré, ako sme si to navrhli, alebo spravili. Doslova: Ste sprostí, keď si dávate obecnú vodu. Všetci múdri ľudia majú vlastnú studňu a čerpadlo. A x ďlaších vecí. Našťastie manžel bol na mojej strane, veľakrát sa za tú dobu pohádali. Ako som to vyriešila ja? Spravila som si podľa svojho, resp. povedala som, že je to moje dieťa, môj dom a budem si robiť podľa seba. Teraz chodí k nám, aké to tu máme krásne, teplo od nôh(máme podlahovku a samozrejme ani to nebolo dobre) a všade hovorí, že ja synovi nedám hocčo a do pol roka bol len na mlieku a mal 9,5kila. A že ja som jej najlepšia nevesta (však inú ani nemá 😀 ), lebo vždy jej poviem, čo si myslím. Nedať sa, toť moja rada. Dionyza super! Správny prístup. A ešte niečo mi napadlo, to bol vrchol. Keď sme sa nasťahovali, pýtala si kľúče od nášho domu.

bibinka
2. sep 2007

mimakro- s tými kľúčmi si ma dorazila.... 😀 😀 😀 😀