Svokra chce byť s vnúčaťom len sama. Čo si myslíte?

kamka1
1. aug 2007

Bola by som rada, ak by ste mi povedali svoj nazor na mna, na moj nazor, konanie v tomto pripade:
Mam 13 mesacne dieta. Po svadbe som sa pristahovala do ineho mesta za manzelom, doteraz to poznam malo ludi, kamosky nemam v podstate stale ziadne. Svokra byva velmi blizko nas, ani nie 5 minut peso.
Problem: svokra chce byt s malym len bezo mna. Vraj ju prilis sledujem, co s nim robi.
Dnes ho chcela ist kocikovat, sama sa ponukla, no mala som v plane ist do lekarne kupit malej kase. Tak som ju volala s nami. Odmietla. PO rozhovore manzela s nou vysvetlila nechut k spolocnemu kocikovanu tym, ze naco pojdeme dve /odpoved manzela, vraj aby nam bolo veselsie, ved ona sama vravi ake je kocikovanie nudne a ze ju to nebavi/ Takto sa to uz taha par mesiacov, ona opakuje, ze chce byt s malou sama, mne sa tato poziadavka nepaci. A odmietam jej ju dat samu k nej domov, ak to naozaj nepotrebujem.
Som normalna matka, alebo som nevesta, ktora vyraba zbytocne problemy so svokrou? 😒

maryam
2. sep 2007

mimakro, ako vidim, jednu "stafetu" v behu na dlhu trat si si vybojovala 😀
dufam, ze to bola ta najtazsia a teraz budu uz len banality 😀

mimakro
3. sep 2007

Baby, ďakujem. Momentálne už všetko riešim spôsobom jedným uchom dnu a druhým von. Vypočujem si, poviem, že dobre, ale aj tak si spravím po svojom. A zatiaľ to funguje. Mám šťastie(aj on 😀 ), že manžel je na mojej strane.

zuzpidka
4. sep 2007

Mimakro: To je obrovské šťastie, ak je manžel na tvojej strane.U nás je to tiež tak. Tiež to riešim, jedným uchom dnu a druhým von. 🙂

perla200
21. sep 2007

ahojte baby, konečne dobrá téma....ja som taká rada, že toto forum existuje. moja svokra? no...každý sme nejaký. ale toto? ked sme spolu chodili tak to bolo v poriadku. Po svadbe to začalo...našťastie nebývame spolu, ale môj manžels a musel na druhý den po svadbe odstahovať, teda ona mu nabalila všetky veci, lebo že ona si chce upratať izbu, čo po nom ostala tak u nás doma bordel po svadbe a v nedeľu po svadbe mal muž všetky veci u nás. ked zaspal tak som bola taká vytočená, že som na balkone vyfajčila pol balíka cigariet aj si poplakala, že ako môže byť taká. lenže to ešte nič nebolo...potom sme tam raz za čas zašli a to boli návštevy: prišli sme, ona sedela odutá v obývačke pozerala televízor, ignorovala nás, tak sme si v tichosti posedeli 45 min, potom nás to omrzeloa išli sme domov, ked sme odchádzala začala plakať, že ju zase opúšťame a nechávame samu...toto trvalo 3 mesiace, ja som mala nervy v kýbli. tak sme chodili menej a menej, ved na čo tam mám chodiť? a cez vianoce sa to trošku upokojilo, ale našťastie som dosť rozumná a na túto tému sme sa s mužom nerozprávali často, a aj to som bola vždy ticho, jednoducho nestálo mi to za to, aby som sa rozčulovala a nedajbože s ním hadala za nu. no určite, ved to chcela a ja jej urobím po vôli? nikdy!!! a jednoducho chodíme čím dalej tým menej, vôbec sa nezaujíma aj ked prídeme, čo nové, či máme problémy? alebo za čo sme si kúpili pozemok na stavbu domu? nie...ona sa vôbec nepýta, iba stále hovorí o svojich problémoch, akoby sme my nijaké nemali.Nijaká robota sa jej nepáči, v každej nájde nejakú chybu, a niečo sa jej nepáči, tak je nezamestnaná. ANI mne sa nepáči, že musím byť denne 14 hodín v práci, ale kedže ideme stavať dom, tak musím zarábať. a vstávat o pol piatej každé ráno. jednoducho nemám slov, ale toto forum mi pomohlo aspon viem, že nie som sama...držte sa baby...čo najdalej od svojich svokier 😉

pacna
21. sep 2007

baby kuknite aj do fora.mama,oco rodina a tam su tiež svokričky. 😉

ksimonecka
24. sep 2007

Kamka, nie si sama, kto má problémy so svokrou. Tá moja bola pred svadbou ako med. Mala som ju radšej ako moju maminu, lebo naši nechceli ani počuť, že sa idem vydávať. Teraz je všetko naopak. Naši nám pomáhajú ako sa len dá. Keď som bola tehotná, tak som sa dozvedela od svokrinej sestry (super ženuľa, ktorú si veľmi vážim), že nás ohovára, čo sa vlastne stalo. Hodila som to za hlavu. Mali sme bývať s ňou v jednom dome. My sme mali mať prízemie a oni prvé poschodie. Ale nakoniec sa to všetko otočilo a zostali sme bývať v byte, ktorý patrí mojim rodičom. Keď sa mi narodila malá, tak sme boli u svokry. Malú som nechala ležať na posteli, a keď som prišla, tak svokra nad ňou stála a hovorila jej:Čo sa na mňa vyškieraš, aj tak príde druhé bábo, o ktoré sa budem starať. Vtedy som zostala ako obarená. Nakoniec sa to tak zomlelo, že po pol roku som sa s ňou pohádala a odvtedy sa s ňou nerozprávam. Už je to rok a pol. Ja k nej nechodím, a keď k nej ide manžel, tak ja čakám v aute. Najskôr som jej malú nechcela ani ukázať, ale jej sestra mi povedala, že to nikam nevedie.Vždy sme sa kvôli nej len hádali, tak teraz ju manželovi dám, ale malá u nej dlho nevydrží. Asi cíti, že je z nej striga.
Kamka, to je normálne. Ani ja som nikdy nevedela pochopiť, keď nadávali na svokry, lebo ja som tú moju ,,zbožňovala,,.
Stoj si za svojim názorom. Máš šťastie, keď manžel stojí na Tvojej strane. Môj sa už zmenil. Ten bol najskôr mama mama, ale už asi pochopil, že jej ide o to, aby sme sa hádali.
Držkaj sa a nedaj sa. Je to Tvoje mimi.

adal
26. sep 2007

Milé prispievateľky, so záujmom som si prečítala Vaše príspevky a asi som jedna z výnimiek ktorá si na svokru nesťažuje. Ale položím Vám aj otázku, ako by ste sa cítili keby takéto riadky písal Váš manžel o Vašich rodičoch ?

dadulka19
26. sep 2007

adal,tak to Ti gratulujem 🙂 ..myslíš si,že nás to baví,bojovať so svokrou???
a ak by manžel písal pravdu,tak to je o.k.

matullienka
17. okt 2008

ahojte baby tak mozeme pokracovat 😉

asitka
18. okt 2008

no...ja písať o svokrovcoch...tak tu máte román 😀 a môj muž vie...o čom to celé u nás je.. 😀

adal...a ty bud rada, že je to u vás tak....viaceré by potešilo...keby to aj u nich fungovalo, aj mňa...mňa tiež nebaví...sa rozčulovať....a čo narobím....nič....no proste sme si nesadli....a to je tak všetko... 😕

matullienka
23. feb 2009

baby co tak obnovit tuto temu?

petra2505
23. feb 2009

no ja by som sem mohla pisat hotove romany 😀

matullienka
23. feb 2009

Petra: tak spusti ja sice este nemam svokru ale s priatelovou mamou to rozhodne lahke nemam 😖

janulka7
23. feb 2009

no ja sice nemam problem so svokrou ale za to svokor , to je ina kava.jednoducho je to to typ cloveka ktoremu musis dat vzdy za praudu a ja som taka ze jednoducho ked niekto tu praudu nema tak mu nebudem pritakavat hlavou ako somar. co by on bol velmi rad, lebo naokolo to vsetci tak robia len necha maju pokoj. jednoducho ma vie nasrat za dve sekundy, a tak v poslednom case radsej ani nepreberam telefonaty, lebo poto zbytocne zurim. MM hovori ze ho mam pocuvat len na pol ucha a kaslat na to ale ked niekedy sa to fakt neda.
vezmite si ze ked boli u nas na dovolenke tak prisli na 3 tyzdne, a to hned na zaciatku bolo vsetko osomrane, ako mozem byt unavena taka mlada, a nik sa nenarobil tolko co on, a nakoniec aby toho nebolo malo tak mi zacal vykladat o byvalej priatelke MM s ktorou zil. a este aj drzo mi doniesol do mojho domu fotky. no povedzte je to normalne chovanie? 😠 😠 😠 😠

matullienka
23. feb 2009

janulka: tak to teda nie je by som ho asi poslala kratkou cestou niekam aj s tymi fotkami a co na to tvoj manzel?

janulka7
23. feb 2009

akurat nebol doma a ani verit sa mu nechcelo ked som mu povedala. hned fotky pretriedil a tie kde bola ona vyhadzal do kosa.
a co sa tyka mojho svokra, som sa tak nasrala ze som zacala hulakat na neho v kuchyni ze co si to vlastne predstavuje, ved to je ako keby doslova prisiel rypat, a ze on nie, nemam byt taka zlostna, to nie je dobre, no som myslela ze ho do riti s prepacenim poslem. som mu povedala ze je v mojom dome a ked prisiel na dovolenku tak nech sa riadi mojimi pravidlami pod mojou strechou lebo ja ked som u nich tak sa snazim riadit podla toho ako sa oni riadia. sa mi smial do oci ze som myslela ze ho prerazim.
manzel povedal ze skoda ze to neurobil pred nim ze by mu to bol vytmavil. ale pre mna to bol sok, ako keby ma vobec nerespektovala ako manzelku jeho syna.

matullienka
23. feb 2009

janulka: tak to nie je bohvieco ale ja som prudka povaha a keby toto spravil mne tak mu asi rychlo ukazem kde su dvere a ze ak mieni chodit takto tak nie je u nas vitany 😠

kisska
23. feb 2009

Janulka no sila, ale ved ked nechce k vam chodit na dovolenku, tak mal povedat hned. Kokso sa mi zdvihol adrenalin aj za teba...

ankam
23. feb 2009

janulka najlepsie sa vyhybat
ja mam svokrovcov ok-ale aj tak sa radsej vyhybam (prevencia) 😀
navsteva raz za cas staci a vtedy je kazdy najlepsi 😀

matullienka
23. feb 2009

ako ja poviem kazdy host hodinu dost 😀

nikanko
24. feb 2009

ahojte, ja sa tiez pridam, mam svokrovcov nastastie dost daleko - 250 km, takze ma vo dverach neprekvapia 😀 😀 - tomu sa hovori ideal, ale to ked tam musim ist tak tam nie som spokojna...
svokor je fajn ked nie je pri nom svokra. ona je taka stuka. stale pozera co spravim, co poviem. mna sa dokopy nic nespyta, vsetko riesia iba s manzelom - ako ich synom co je pochopitelne, ale chyba je v tom ze on im prikyvne nech ma pokoj, vsak aj tak si spravi podla seba a ked to tak nedopadne, tak som z toho vinna ja. ja som prudsia povaha, takze ked nato pride, poviem si svoj nazor... 🙄 takze u nich v rodine som sekera a svokra sa tak na mna aj tak pozera. ked mal mm spinave tricko co si v rychlosti zobral, ukazovala to komplet celej rodine a mne to strcila pod nos nech vidim s komentarom ze za vyzor muza moze jeho zena... povedala som jej na to velmi jemne ze dospely clovek je za svoj vyzor zodpovedny sam a ja nie som jeho mama ale partnerka... 😢 😢 taketo rypkave dotazy ma pravidelne ale kedze som tam prestala chodit - raz za 3-4 mesiace tak vzdy povie ako med ze by bola rada aby som sa tam dobre citila... ale ja sa tam citim velmi zle, lebo sa citim ako pod mikroskopom... asi to obmedzim na 2x do roka. vianoce (dva dni po) a niekedy leto na vikend
😀

matullienka
25. feb 2009

nikato: nieco mi to velmi pripomina a to este ani svokra nie je 🙄

michalina
25. feb 2009

Neviete náhodou, či niekto nenapísal nejakú knižku pre svokry, o tom ako by sa mali správať a hlavne čo by nemali robiť?? Bolo by to síce drzé, ale som na nervy, možno keby si ju prečítala, tak by pochopila, prečo ju nemusím. To sa ešte vyjadrujem veľmi pekne oproti tomu čo voči nej cítim.

ma_se
25. feb 2009

NIKANKO,s tym oblecenim si mi pripomenula moju ex/uz teraz svokru/
...tebe vycitaju,ze za vyzor manzela mozes ty,a moja ex svokra,zasa nezniesla ked som nieco manzelovi uplietla,on ani nechcel nosit ked isiel k nej domov ziadne pletene veci,len take nejake mikyny...
a ked som sa ho spytala,ze preco nechce,tak mi povedal,ze koli mamke,lebo ho dobre neprepychne ocami,ako na neho pozera...a urcite,len zo zavisti.../ja som mu aj plietla aj sila veci,strihala som ho.....lebo ma to dost bavilo,a ona nemohla preniest cez srdce,ze mu nieco take robim 😝
...ale zasa si myslim,ze mozno keby som mu nic nerobila a tiez by nasla na nom nejaky flak,tiez by to mozno tak skoncilo, /ako u teba/ze by povedala,ze sa o neho nestaram...ale nemala sancu,tak zasa zavidela,ze jej syna obliekam ako modela.
NIEKEDY SOM SA SMIALA S KAMOSKOU,KED UZ BOLO PO NASOM MANZELSTVE,ZE SOM HO STROJILA PRE INU. 😝

matullienka
25. feb 2009

ja si myslim ze ked niekto chce tak si zamienku vzdy najde mne minule buduca svokra vycitala ze preco priatel u nas umyva riad ze doma to robi len ona ani dcere to neda spravit no a mozem ja za to ze si ona tak svoje deti hicka? a pri tom priatelova sestra bude mat tento rok 28 rokov a stale s nimi byva no pochopite to niekto? sak ked chce jest nech si po sebe aj uprace no nie?

felixko
25. feb 2009

presne tak matullienka, moja svokra to syna, teda môjho manžela vždy učila a som jej za to vďačná, prečo by nemohli chlapi umyť po sebe riad? sú niečo iné než my ženy? ruky majú, tak nech ich využívajú!!!

janulka7
25. feb 2009

matulienka aj ja mam pvoahu taku ze si poviem svoje a nebudem prikyvovat hlavou ako somarik, ale on je typ cloveka ze aj ked mu vynadas tak ho to voebec netrapi. ako vravi moja mama vyhodis ho dverami a vrati sa oknom. co sa tyka tej dovolenky, vies prisiel k moru a mal trojtyzdnovy pobyt zadarmo, akurat si zaplatil cestu takze toho sa on nevzda. mne ked oznamil jednoducho datum a ze tri tyzdne, skoror som zinfarktovala. a to som mala naplanovane ja ine navstevy a vsetkosom musela prekladat lebo on sa tak rozhodol, a uz sa s tym nic nedalo robit, lebo si kupili letenky. svokra je fajn ale tiez ked svokor tam nie, inak mu na vsetko pitakava a mna ide porazit. tento rok som povedala MM ze tam pojdem len zo slusnosti ale ziadne take ze tam mame byt tyzden ako si oni vyzaduju. moja mala je alergicka na perie a on ma doma cez 30 vtakov, tak podla mna uz aj to nieco o nom hovori, lebo od zaciatku vedia ze mala neznesie perie a natrebe si domov vtakov, a kedze ja budem v aprili rodit a budemem mat dalsie miminko co nedovolim aby ma niekto nervovval s malym deckom a okrem toho sa tam dobre necitim. pojdem tak kde sa citim dobre a hotovo. nech si myslia co chcu.
lebo ked tu bol tak mi v obchodaku, vytkol ako som oblecena. teda aby ste boli v obraze, mala som cierne elegantne nohavice bedrove a kratke tricko bez rukavov s vystrihom. co sa tyka poprsia panbozko mi nadelil 😅 ale zas som nesla hola. proste sme sa s MM dohodli ze ho nebudem provbokovat a tak namiesto mini skukne co chcel MM aby som si obleikla som si dala nohavice , a bolo mi povedane ci viem co by to znamenalo keby som tak isla oblecena pred neviem kolkymi storociami. tak ma nasral ze som mu povedala, ze ja to viem , ale ci on vie, ze co by urobili jemu za to zemi v kuse cumi do vystrihu v tom storoci. a bolo. viac sa k tomu nevyjadroval. proste on nema rad moderne oblecenie, a ja som nazoru ze kym sme mlady tak si to mozme dovolit, a ked budem mat prisia pri kolenach tak siurcite nadam ani take nohavice ani tricko.

matullienka
25. feb 2009

dobre si mu povedala. to moja buduca svokra mi vzdy povie ze zas mas hole krize kde mas dlhy sveter a ani krk nemas zakrity. ja jej vravim sak mam kabat pod kolena tak nemam hole krize a na krku nosim sal ak ste si nevsimli a v tom sa dohrnie ta jej 28 rocna dcera s bundickou do pasa a v tricku po pupok a na nu sa milo usmeje a mna ide rozhodit od jedu tak jej vravim a vasa monika to co ma oblecene ze ma krize a pupok holy? a ona sak ona isla autobusom a ja som isla len autom tak asi tak 😠

janulka7
25. feb 2009

matulienka nepredstavim tvojej svokre mojho svokra???????pani tak oni by si sadli. mna zjazdil ked mi videl pirsing v pupku, neviem ako sa to pise, tak som mu povedala ze je to moje telo a mojmu manzelovi sa to paci a mne tiez, a chcem si dat aj tetovanie, tak len oci prevratil. vraj ako to vsetko skodi, tak som mu sucho povedala ze v dnesnej dobe aj dychat skodi a musime to robit. jaj ako vidim sme na to m rovnako.

matullienka
25. feb 2009

no tak to teda sme ja by som ju niekedy zabila alebo vie ze nejem cucuriedky a vzdy ked tam pridem mi ponukne puding s cucuriedkami alebo cucoriedkovy jogurt a jej slusne poviem ze nie dakujem ale ja nemam rada cucoriedky tak sa na mna pozrie ze neviem co by som od radosti zrala tak jej poviem ze to co si pripravim a to co chuti mne a to sa opakuje tak 2x do tyzdna a este ked tam nechodim tak sa spyta priatela ze co mi spravila no nezabili by ste ju?