Svokra chce byť s vnúčaťom len sama. Čo si myslíte?

kamka1
1. aug 2007

Bola by som rada, ak by ste mi povedali svoj nazor na mna, na moj nazor, konanie v tomto pripade:
Mam 13 mesacne dieta. Po svadbe som sa pristahovala do ineho mesta za manzelom, doteraz to poznam malo ludi, kamosky nemam v podstate stale ziadne. Svokra byva velmi blizko nas, ani nie 5 minut peso.
Problem: svokra chce byt s malym len bezo mna. Vraj ju prilis sledujem, co s nim robi.
Dnes ho chcela ist kocikovat, sama sa ponukla, no mala som v plane ist do lekarne kupit malej kase. Tak som ju volala s nami. Odmietla. PO rozhovore manzela s nou vysvetlila nechut k spolocnemu kocikovanu tym, ze naco pojdeme dve /odpoved manzela, vraj aby nam bolo veselsie, ved ona sama vravi ake je kocikovanie nudne a ze ju to nebavi/ Takto sa to uz taha par mesiacov, ona opakuje, ze chce byt s malou sama, mne sa tato poziadavka nepaci. A odmietam jej ju dat samu k nej domov, ak to naozaj nepotrebujem.
Som normalna matka, alebo som nevesta, ktora vyraba zbytocne problemy so svokrou? 😒

matullienka
27. feb 2009

bianca: tak to si potom stastna zena 😀

yvetta
27. feb 2009

ja mam inak okrem toho cary mary dobru svokru, ale mi dakedy aj chyba, lebo je od nas daleko my v Prahe a ona v KE ☹

matullienka
27. feb 2009

yvetta: aj ona veri na povery?

leninka75
27. feb 2009

ahojte čítam tu o poverách a "čarovaní".... to moja babka je expert... mala tendencie mi malú pretierať pocikanou plienkou a popľúvať ju, že proti urieknutiu 😖 😖 😖 .... to som hneď zatrhla... ale to je babka... mňa vytáča svokra tým ako si neprizná, tak napr. s mojou malou sa rozpráva štýlom: "aha, havko a nebojíš sa ho???!!"....a toto "nebojíš sa", pridáva za všetko a moja malá je teraz taká, že sa bojí aj nášho kocúra, ktorého pozná od mačiatka...keď svokra začala lamentovať ako sa malá začala všetkého báť, tak som jej povedala, že to spôsobila ona, lebo mi sme jej nikdy nič také nehovorili, ani ju ničím nestrašíme.... odpoveďou mi bolo, že táram a že to ona za to určite nemôže...

yvetta
27. feb 2009

matullienka hej veri, ale ja to neberiem nejak tragicky su aj horsie veci 😀
inak ona zasa nerobi az take extremne veci, ze s pocikanim to by som jej zakazala 😀

nnikka
27. feb 2009

no u nas vacsinou ked sme tam vsetci aja niekedy poviem ze sa mi nieco nepaci tak zoberie malu neterku na ruky a hovori jej: "vidis aka je teta Nika zlá vobec neche pocuvat" a zobere tomu nemluvnatku rucku a zacne ma nou udierat slabo po hlave a hovori: " zbij tetu, lebo je zla"...... no chapete to???

oni sa takto bezne rozpravaju cez deti v zmysle ze neterke povie:"vidis aka je ta tvoja mama furt len peniazky chce" - a my zo svagrinou na seba pozerame jaj dva puky.... 😠

nnikka
27. feb 2009

lutujem tie deti lebo oni nas maju radi a vzdy sa na nas tesia len sa volajako nemozu branit chudatka - ale ked to nabuduce spravi tak jej malu asi vytrhnem z ruk...

vanish1
27. feb 2009

určite by som na svojom dieťati také čary nepraktizovala, ani by som nikomu nedovolila, aby to robil, raz sme o tom mali prednášku, ktorú nám robil veľmi skúsený misionár, ktorý sa zaoberá týmito vecami - povedal, že tým, že to na deťoch praktizujeme, tak to sami privolávame, uhlíky, červené šnúrky, spľúvanie a pod - nikdy!!! dieťaťu tým viac ublížime a nie je to v súlade ani s Bibliou....... veriaci človek verí, že jemu sa takéto niečo ako urieknutie a pod nestane, pretože verí! a určite by som sa radšej pomodlila

yvetta
27. feb 2009

vanish lenze ako by si to riesila so svokrou, ked ona tomu veri ??? podla mna tomu nezabranis iba ak by si malu nikdy nepustila ku svokre, alebo ju vkuse strazila....ja sa bojim hlavne toho, ze aj tak to dieta neustrazim 😔 🙄 pred takymi to vecami 😲

majcik
27. feb 2009

Vanish - presne to si myslim ... Bud verim v Boha alebo v taketo kadejake somariny a povery. Verit v jedno aj v druhe - to nejde dokopy ... ja tiez strasne neznasam kadejaky povery, horoskopy a podobne a tiez aj to, co sa "zvykne" a vyraz "patrilo by sa ti" - pri tom sa mi jezia chlpy hadam uplne vsade 😠 😀 Ked sa spytam, ze preco sa to zvykne alebo patri, tak vacsinou sa k vysvetleniu nedopatram ... proste sa to tak zvykne a hotovo ... och

yvetta
27. feb 2009

majcik ja ta chapem, ale ako to vysvetlit svokre 😀 ja som tiez skoro odpadla, ked som videla ako ide hadzat uhliky 2 rocnemu synovcovi... 😲

nnikka
27. feb 2009

yvet - neterka mala 2 mesiace ked jej to robila svokra 😖

majcik
27. feb 2009

yvetta - je Tvoja svokra veriaca? Alebo dalo by sa aspon apelovat na zdravy rozum? Na nazor lekara a podobne?

yvetta
27. feb 2009

majcik je veriaca...., ale veri aj tomu cary mary 😀 lenze ja si myslim, ze ked tomu veri tak mi to moze robit za chrbtom, ked jej to zakazem, ale verim, ze sa take nestane - to su len moje obavy 🙂

majcik
27. feb 2009

Yvetta - to je mozne, ze to moze robit aj poza chrbat a dokonca s dobrym umyslom ... nedalo by sa jej to vysvelit, ze tie cary-mary nejdu dokopy s vierou? Keby si to nechcela dat vysvetlit, tak nech sa ide spytat nejakeho knaza ... ten jej to rychlo vysvetli.

yvetta
27. feb 2009

majcik ona tomu tak veri,ze skoro uz aj mna minule presvedcila a to som bola zasadne vzdy proti ....proste citim, ze tomu silne veri 😒 takze mi zostava verit, ze to nebude robit za mojim chrbtom 😀

majcik
27. feb 2009

Hm... niektore taketo somariny su hrozneee zakorenene v ludoch ... no hroza ... tak zelam vsetko dobre. Idem spat

vanish1
27. feb 2009

yvetta, moja svokra tomu tiež verí a je veriaca, ale ona to robí, len keď má na to dôvod, napr. keď sa jej zdá, že je jej zle a tak a to, či by to robila aj mojej dcérke neviem, nerozmýšľala som o tom až dnes, keď som si prečítala túto tému, ale verím, že nie, ak by som jej povedala, že si to neželám, no neviem...
snažila som sa jej vysvetliť, že ak je veriaca, tak by tomu nemala veriť a praktizovať to, ale zbytočne...

majcik, ako čo by sa ti patrilo?

matullienka
28. feb 2009

bre ranko kocky: a vy nemozete v noci spat? 🙂

yvetta
28. feb 2009

vanish ja som na to tiez nikdy nemyslela, ale na Vianoce som uvidela ako zobrala synovca do kuchyne a povedala vsetkym, ze tam nemozu ist a ja, ze nechapem co to je.......a aspon potom som si to vsimla a ostala som zaskocena - vobec ma nenapadlo, ze by take sa robilo aj malym detom 😖 a ona mi vravela, ze ten synovec to berie ako hru, ze sa utiera vodou atd..... 😒
ja tomu neverim, ale neviem aky vplyv to moze mat na dieta, lebo mne to ako malej nikto nerobil.... 😖
dokonca aj moj manzel to poklada za normalne, lebo asi preto, ze mu to mama robila, ked bol maly 🙄

vanish1
28. feb 2009

yvetta a jeho mame to nevadilo? mne keby niekto bral dieťa a povedal, že tam nesmiem ísť tak to teda nie!
určite to na dieťa nemá dobrý vplyv ako som už hore písala, ja som to tak vážne predtým nebrala, až po tej prednáške a aj sestra má dosť skúsenosti s takými vecami (myslím neg. účinkami - je silne veriaca a má kontakty na zahr. odborníkov na túto tému), ale to by si musela vidieť, aby si pochopila.....

nnikka
28. feb 2009

yvetta - a nemame my nahodou tu istu svokru? 😀 😀 😀

nnikka
28. feb 2009

vanish - taketo veci sa nedaju vysvetlit, to sme este aj boli raz spolu v nedelu v kostole a farar tam kazal, aby uz konecne prestali robit taketo veci a aj vtipkovale, ze: "skoda zapaliek" 😀 a potom ze: "ho strasne vytocilo ked doslo diteta takto s uviazanym spagatom na ruke na krst, ze isiel do zakrestie po noznicky a dal mu to dole" 😀 aj povedal ze je to v rozpore s vierou a Bibliou,....svokra to musela pocut lebo sedela v prvom rade!!!!!!

my so svagrinou sme pri nedelnom obede sme to len naznacili ze aj knaz kazal..... a ona na nas ani nekukla... prosto nic...

vanish1
28. feb 2009

mnikka, ak je o tom presvedčená, tak nevysvetlíš, ja to mám tak isto, lebo to vraj "pomáha", to možno nepopieram (ak si myslí, že len to pomôže), ale za akú cenu..... 😢

yvetta
28. feb 2009

no u mna je dolezite presvedcit manzela asi ho poslem za knazom 😀 dnes som sa o tom rozpravala s manzelom a aj tak sme sa nikde nedopracovali 🙂
vanish: tak synovcova mama je uplne mimo a nejako ju netrapi co sa deje s jej synom 😲
inak vanish napis mi nieco o tej prednaske aj do IP prosim.....a aj o negat. ucinkach .... 🙂

mikike
28. feb 2009

ahojte. ja teraz pisem ako svokra. verte mi problem moze byt aj opacny, ked je problem s nevestou. byvaju deti u nas pol roka, ale co ja musim hltat, to si ani predstavit neviete. Nemozem povedat svoju mienku, moja nevesta ma taku povahu, je povysenecka, drza, ked poviem nieco, mi odvrava, uz velakrat som aj plakala.. vedela by som o tom pisat romany... takze tak...

nnikka
28. feb 2009

skuste si ju nevsimat a nerozpravat s nou pokial sa ona nespyta na vas nazor.... to vam radi moja mama

mikalove
28. feb 2009

ked ona sa niekedy rozpravať nedá,vlast. skusenosť.....pomohlo odsťahovanie,teraz o.k

vanish1
28. feb 2009

mikike ja súhlasím s tým, čo píše nnikka, neradiť, kým sa nespýta a určite nie pomôcť za každú cenu nasilu, verím, že to máte ťažké, zaujímavý je pohľad z opačnej strany

mikike
28. feb 2009

ahojte, aj ony sa stahuju, cakaju na hypoteku, este im chyba nejaky papier, dufam ze sa tym moj problem vyriesi...viete co ma napadlo? nie je tu problem svokry a nevesty, ale skor zalezi na inteligencii oboch, nemyslite?