Svokra chce byť s vnúčaťom len sama. Čo si myslíte?

kamka1
1. aug 2007

Bola by som rada, ak by ste mi povedali svoj nazor na mna, na moj nazor, konanie v tomto pripade:
Mam 13 mesacne dieta. Po svadbe som sa pristahovala do ineho mesta za manzelom, doteraz to poznam malo ludi, kamosky nemam v podstate stale ziadne. Svokra byva velmi blizko nas, ani nie 5 minut peso.
Problem: svokra chce byt s malym len bezo mna. Vraj ju prilis sledujem, co s nim robi.
Dnes ho chcela ist kocikovat, sama sa ponukla, no mala som v plane ist do lekarne kupit malej kase. Tak som ju volala s nami. Odmietla. PO rozhovore manzela s nou vysvetlila nechut k spolocnemu kocikovanu tym, ze naco pojdeme dve /odpoved manzela, vraj aby nam bolo veselsie, ved ona sama vravi ake je kocikovanie nudne a ze ju to nebavi/ Takto sa to uz taha par mesiacov, ona opakuje, ze chce byt s malou sama, mne sa tato poziadavka nepaci. A odmietam jej ju dat samu k nej domov, ak to naozaj nepotrebujem.
Som normalna matka, alebo som nevesta, ktora vyraba zbytocne problemy so svokrou? 😒

majcik
28. feb 2009

Mikike - tak urcite, je to aj zalezitost inteligencie, empatie, tolerancie ...

yvetta
28. feb 2009

tak mikike ja napr. mam super vztah so svokrou okrem toho cary mary a to aj preto,ze sme dost podobne povahy a mame radi pokoj a klud v rodine 😀

leninka75
2. mar 2009

baby, čo už nemáte problémy so svokrami, keď som vás našla až na tretej strane!!!!.........kde ste duše spriaznené??? 😉

elize
2. mar 2009

tak ja som o mojej svokre popisala uz vela 😀
Ona je rozvedena bez priatela, pracuje na zmeny, takze niekedy ma volno aj 5 dni po sebe a stale nema cas. Nema cas prist pozriet svojho vnuka. Manzel jej to zacal nenapadne vycitat, tak sa snazi aspon raz do tyzdna na par hodin prist. Inak si mame co povedat, nikdy som s nou nemala ziadny konflikt tak nerozumiem preco je taka 😠

leninka75
3. mar 2009

elize aj moja svokra je taká a to bývame v jednom dome a svokra je dôchodkyňa 63 r.....a niekedy našu malú nevidí aj celý týždeň!!!!.......... a vezme si ju len keď sa jej malá nanúti, prípadne keď fakt niekde potrebujeme ísť sami..... to sú asi také typy, že chcú mať kľud, neviem si to inak vysvetliť..... malé deti ich asi otravujú alebo čo!!!

miranda04
19. mar 2009

povedz svojej ,,starostlivej,, svokre,že dieťa si vychováš sama podľa seba.nech sa nehrá na starostlivú babku-ved je to tvoje dieťa.ked je s ňou ozaj ani nevieš čo sa s tvojim diaťaťom deje.povedz jej,že si neželáš jej návštevy a kočíkovania-držím palce

johanka0805
19. mar 2009

ahojte no ja mam viac problemov a jeden je aj svokra mi budeme stavat ale zatial byvame u svokry a ja pojdem coskoro do bycice lebo jej rady a to stale poucovanie a vobec staranie sa do vsetkeho ma zabija

zuzpolka
19. mar 2009

johanka,, aspon vieš že budete skor či neskor byvať sami vo svojom ked idete stavať 😉
my byvame tiež u svokry,,,no teda v jednom dome.. oni su dole a my hore 😒 aj ked nemame spoločnu domacnosť ťiež by som bola radšej keby sme byvali inde sami ☹
aj ked mam dobru svokru, nie je to takto moc dobre byvať,,, hlavne tera ked mame malu mi to ide na nervy! 😠 😒 ☹

mikike
19. mar 2009

ahojte, moje deti, vlastne syn a nevesta si teraz kupili byt na hypoteku, neviete si predstavit ako sa tesia, ze budu vo svojom, a pritom sme dobre vychadzali, ale je to ina generacia. a kazdy potrebuje svoje sukromie. Ja som byvala pol roka s mojou svokrou, bolo to hrozne... Do vsetkeho rozpravala, ale to skoro kazda... No niekedy sa priznam aj ja... 😉

zuzpolka
19. mar 2009

ja si viem predstaviť ako sa tešia 😀 😉
tak nech sa im dobre byva v novom bytiku 😅

lulu30507
20. mar 2009

ahojky moja jasne ze nenahavaj svokre malu ja byvam u svokry avobec ma nerespektuje ked davam malinkej papat tak mi okolo toho vrfle mylsi si ze je uz 2-3 rocna.napr.minule sa ma pytala ze co idem dat malej na ranajky a ja ze prazenicu na masielku tak on automaticky zacala ju robit za mna malinka ma 10mesiacou a vobec jej nic nesolim,takze ona dala do prazenici sol a este aj taku dlhu chrumku aj chlebik a ona aby jej pretrovilo to akoze ta chrumka aked som sa jej opytala ze ci dala sol tak povedala ze nie a na vlastne oci som sa presvedcila ze ma klame malu bolievalo casto brusko plakala ale nevedela som scoho sama doktorka mi povedla ze ,mam davat pozor co malinka spapa lebo ma citlive brusko od vtej chvili ako som zistila ze klame tak som jej malu nedala ani ku sestre lebo som si istra ze by ju tam niecim nachovala robim podla vas spravne ze jej ju nechcem dat?

zuzpolka
20. mar 2009

lulu,,, podla mna na tom nič nie je ked jej nechceš malu dať, uplne ťa chapem 🙂 😉
ja tiež neznašam to napchavanie od druhych 😠 ked jej dam ja , to mi nevadi 🤐 ja najlepšie viem čo už jedla a čo može papať...to iste aj ty 😵
ja som ešte malu tiež nedala nikomu varovať,,,ani sa nechystam, nepotrebujem zatial 😀

3558
20. mar 2009

mozem sa aj ja vyrozpravat?

zuzpolka
20. mar 2009

zuzana, kludne 😀 😉

3558
20. mar 2009

tak my byvame v zahranici a ked ideme na slovensko /3krat za rok/ tak byvame u svokry,lebo nas byt sa prerabal. uz chyba iba linka a mozeme sa nastahovat. tak sme sa predvcerom vratili z dovolenky na slovensku a pohadala som sa so svokrou. inak ona je uplne super, nic proti nej nemam, ale ma tak nasrala ze som plakala dva dni.

zuzpolka
20. mar 2009

zuzana ☹ no to by aj mna naštvalo 😠 a čo na to tvoj muž?
ja malu tiež chcem učiť nech sa troška sama zahra, je to dobre... 😉

3558
20. mar 2009

ja mam takeho dobraka ze on sa nechce do toho pliest. a este mi den pred odletom povedal ze by sme sa mali udobrit. tak som povedala ze nie. lebo my zase prideme domov az v septembri. skor nie.

vilki
20. mar 2009

zuzi urcite nejedia vsetky rocne deti rezne, moj jedol rezen prvy krat asi dva a pol rocny a to len kusok....lebo on mi maso nelubi, stale vypluva... 😅 a slane tycinky v jednom roku? tiez blbost, ked tak tie dlhe kukuricne chrumky, tie niesu slane.... 😉 nedaj sa....

johanka0805
21. mar 2009

ahoj zuzpolka no ja by som nechcela nastalo byvat u svokry ja ta chapem lebo mne ked je najhorsie a ked mi uz vsetci lezu na nervy tak si sama pre seba poviem ved ja tu aj tak uz dlho nebudem mi mame spolocnu kuchynu ale ja si pre maleho varim sama ato ties pocujem moje deti jedli vsetko a nic im nieje no tak vtedy ma ide urvat alebo najnovsie mi povedala ze preco mu davam taku dietu lebo som mu nechcela dat vyprazany rezen no pohroma a ze mu necukrim nesolim ze ona by to take hnusne nejedla ale ved by som je ani nedala ked mal janko 3 mesiace tak mi stale zvracal a ona mi stale hovorila ze to nic nie je ze co ma to mi da ze sa schuti napapal a ked som bola u lekara tak nas poslal do nemocnice a lezali sme tam tyzden ja ju pocuvam jednim uchom tam a druhim von lebo to by som sa asi zblaznela

zuzpolka
22. mar 2009

johanka, no ved ja stale mužovi pilim uši, že chcem aby sme byvali sami ☹ a dosť za za to hadame,,, ja dufam, že sa raz niečo podari a odideme a budeme sa len navštevovať, to by som brala 😅
ja som spravila chybu že som od začiatku suhlasila že tam pojdeme byvať, to bolo ešte pred našou svadbou, ale vtedy tam nebyvali dole svokrovci ale mužov dedko 😖 no len ten ked onedlho zomrel tak sa nasťahovali oni 😒
ked sme ešte nemali dieťa sa to ako tak dalo, len po porode som uplne hotova, začalo mi všetko vadiť a neviem sa z toho vymotať ☹
najlepšie byvať sami!!! ani s jednymi ani s druhymi rodičmi to nie je dobre 😖 no uvidime ako to cele dopadne,, nerada by som sa rozvadzala kvoli takymto hadkam s mužom atd. 😢 ja ma svokrovcov naozaj rada ale skratka chcem mať klud a sukromie 🙂
a ty sa nedaj 😉 vieš najlepšie čo je pre maleho dobre, si jeho mama 😉 🙂 a tie rady o krmeni ani ja nemusim! 😠

3558
22. mar 2009

mna by slak trafil keby som byvala so svokrovcami. 😝 😝 😝 😝 😝 (

zuzkafuny
22. mar 2009

Ja teda nebývam pri svokrovcoch... a tiež by som asi eee 🙂
Ale zas tá moja sa nestará... keď jej poviem sladkého už mal dosť, tak okej, stále je tak, ako poviem ja... a moja mama tá sa vôbec nemontuje... len je v poslednej dobe nejaká ujačaná... jáj malý ma studené ruky...!!! Jáj daj muponožky, zamrzne...!!! Jáj ruky má od čokolády...!!! Jáj slintá!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀