Svokra chce byť s vnúčaťom len sama. Čo si myslíte?

kamka1
1. aug 2007

Bola by som rada, ak by ste mi povedali svoj nazor na mna, na moj nazor, konanie v tomto pripade:
Mam 13 mesacne dieta. Po svadbe som sa pristahovala do ineho mesta za manzelom, doteraz to poznam malo ludi, kamosky nemam v podstate stale ziadne. Svokra byva velmi blizko nas, ani nie 5 minut peso.
Problem: svokra chce byt s malym len bezo mna. Vraj ju prilis sledujem, co s nim robi.
Dnes ho chcela ist kocikovat, sama sa ponukla, no mala som v plane ist do lekarne kupit malej kase. Tak som ju volala s nami. Odmietla. PO rozhovore manzela s nou vysvetlila nechut k spolocnemu kocikovanu tym, ze naco pojdeme dve /odpoved manzela, vraj aby nam bolo veselsie, ved ona sama vravi ake je kocikovanie nudne a ze ju to nebavi/ Takto sa to uz taha par mesiacov, ona opakuje, ze chce byt s malou sama, mne sa tato poziadavka nepaci. A odmietam jej ju dat samu k nej domov, ak to naozaj nepotrebujem.
Som normalna matka, alebo som nevesta, ktora vyraba zbytocne problemy so svokrou? 😒

miriamka
1. aug 2007

Ahoj Kamka,
a mas nejaky specialny dovod preco malu svokre nechces dat samu?Bojis sa ze by sa jej nieco stalo?

poleva
1. aug 2007

moja ja dieťa nemám,ale si myslím, že sem tam by som jej ho dala ale bábo je moje a ja budem prvá čo bude rozhodovať.

cat
1. aug 2007

kamka, ak by som ja mala zlý pocit zo svokry, napr. že by dávala malému jesť niečo s čím ja nesúhlasím a pod., nedala by som jej malého v žiadnom prípade. a to že chce byť s malým/malou sama a tak tvrdohlavo na tom trvá je prinajmenšom..divné.

butrus
1. aug 2007

kamka, uplne ta chapem, dieta je tvoje a mas obavu, aby tvoja svokra si ho neprivlastnovala.
Kamaratka ma tiez podobny problem - oni byvaju u jej svokrovcov a svokra sa s jej malym zatvara do izby sama. Kamosku to tiez nastvalo, lebo maly mal len jeden mesiac a nasla svokru v jej spalni s malym, on bol rozbaleny, nozicky fialove od zimy a plakal.
Podla mna je to trochu divne, preco sa netesit z dietata spolocne, preco si davat podmienky, ze chcem byt s nim sama? Ved nie je co skryvat alebo ano?

kamka1
autor
1. aug 2007

specialny dovod? Nie, specialny nemam. Len sa mi zda cudne, ze s nou chce byt len sama, bezo mna. To podla mna nie je v poriadku.
Svokra ma 60 rokov, takze nevladze za nou tak utekat, vadi mi ze sa s nou rozprava len maznavo, nevia ju nicim zaujat. Mala sa od nej odtahuje ked ju chce zobrat za ruku.
Nepomahaju ani nase upozornenia, dobre mienene rady, ona sa ohana tym, ze vychovala 2 deti.

miriamka
1. aug 2007

Kamka...veru,ja deti este nemam,ale keby moja svokra len na tom trvala,tiez mi to pride divne a automaticky sa zacnem branit a nebudem jej chcet dat mimi 😕
Vies,proste musis jej povedat svoje a trvat si na tom.Ty si mamicka a nebudes snad robit nieco co Ti je proti srsti.

cicca
1. aug 2007

Kamka,ja osobne si myslim že si normalna matka.Ved je to tvoje dieta a je pochopitelne že chceš byt pri nom.Ja ešte babo nemam ☹ ale určite by som reagovala tak isto,nakolko aj moja svokra ma už teraz taketo umysly.V kuse mi rozprava že ked pride babo,ja budem 3 mes.doma a potom možem chodit dalej do roboty a ona sa bude o neho starat... ☹ ☹

anjelik85
1. aug 2007

Kamka, viem ťa pochopiť. My bývame priamo u svokrovcov. Našťastie len dočasne. Moja svokra sa ale nechce len sama s malou zatvárať. V žiadnom prípade jej ju nedaj. Keď sa chce s malou zabaviť, potešiť, to môže aj v tvojej prítomnosti. Je to veľmi divné, že chce s ňou byť bez teba. Mne tiež vadí, keď svokra maznavo na malú (má 10 mes., svokra 57r.) rozpráva. Len ona ešte ju vkuse cmága a ja neviem, ako jej povedať, že mi vadí, že keď ju vezme na ruky /čo malá nechce, ona chce len bežkať/ tak ju zakaždým cmága. Je mi to protivné a neviem čo s tým, aby sa neurazila, lebo u nich budeme bývať ešte 6 rokov. A ona navyše ešte rozpráva dedinskými výrazmi. Vadí mi to, lebo ja som mestský človek a viem, že my sme sa ako deti takým detskám posmievali, čo majú lazošské výrazy.

leni3
1. aug 2007

Kamka,chapem ta aj mna to caka.Moja svokra(buduca-berieme sa o tyzden) nam povedala,ze nam neda ani pozehnanie a na svadbu nam tiez nepride.Ja sa ju prosit nebudem.Nedokaze sa zmierit,ze jej syncek si berie mna a nie nejaku inu ,ktora by jej vyhovovala,taktiez je to aj s jej dcerou,na jej muza tiez nema pekneho slova. Pomaly sa s tym zmierujem a viem,ze to nebudeme mat s nou v zivote lahke.Ale viem,ze ked pride male,ze to bude moja rodina a sama budem vediet co bude pre dietatko dobre.Vies nie nadarmo mame zensky(materinsky) instinkt,pocuvaj ho - vyplati sa.

milhaus
1. aug 2007

o tych svokrach sa toho už veľa popisali, moja nechce varovat, len ked som tam ju na pol hodinky alebo na menej nosi na rukach a čo to je ked ja by som chcela s manželom sama vypadnut a svokra nechce varovat, svagrina jej zasa dava jest čo by ešte nemala a inak svokra tiež a moja mama byva daleko a tu nemame tak po ruke ale ta vždy povaruje ked poprosim a da jej jest len to čo jej davam ja

jj2202
1. aug 2007

pekna tema...maloktora nevesta nema problem so svokrou 😀 😉

bubaczik
1. aug 2007

ja mam svokru dobru.len svokra by som vymenila aj za balik zuvaciek 😀 😀

zuz11
1. aug 2007

ja som si svokru prevychovala 😀

yonanevi
1. aug 2007

ja to mam super moji svokrovci su od nas 1000km 😀 mne staci ked ich vidim 2krat do roka 😀 😀 inac keby som mala babo asi svokrovcom by som ich nedala na prazdniny , neviem preco ale tak to citim mozu mi tvrdit, ze vychovali 2 deti, ale aj tak by som im nedala

katika1
1. aug 2007

Svokry sú vraj na to, aby nám liezli na nervy.. asi je to pravda 😀

zuzpidka
1. aug 2007

Katika: Úplne s tebou súhlasím. Ja so svojou bývam. ☹

zuzpidka
1. aug 2007

Inak, k nášmu malému maznavo rozpráva manželova teta, ktorá býva neďaleko nás a vidíme sa denne. ☹ Tiež sa nám to nepáči, aj keď som jej to povedala, tak v tom pokračuje ďalej. 😠 Moja svokra nerobí nejaké zvláštne veci a ostane s deťmi keď potrebujem. Ja tento problém nemám. 🙂

anjelik85
1. aug 2007

Viete aká svokra je najlepšia? To som len počula, nieže by som to chcela spraktizovať: Studená a 100km vzdialená. 😀 😝 😲
Nuž, dokiaľ so svokrou nebývate, nemáte to až také, ako keď s ňou žijete v jednej domácnosti. Aj mne sa zdala celkom v poho, kým sme k nim chodili 1 za týždeň. Aj to na 3 hodinky a bola som happy, že sme šli domov. 😀 😀 😀

zuzpidka
1. aug 2007

Anjelik: Tie pocity poznám. Mala som ich aj ja. 😒

hasleerka
1. aug 2007

najlepšia svokra je tá čo býva 1000km od vás a vidíte ju raz do roka 🙂 😀 😀 kamka aj podľa mňa si dobrá mamina, ani ja by som svokre malú nedala a to má iba 50r. ... ked dcérka mala polroka dala jej do ruky lízatko, ked som to nevidela, ešteže prišla staršia dcérka a povedala mi to, hned som ju sprdla

govinda
1. aug 2007

no aj my bývame u svokrovcov a síce deti ešte nemáme, tak už teraz sa v tomto názorov dosť rozchádzame. CHodieva k nám malá neterka, svokrovci ju stále nosia po rukách, tiež sa k nej maznavo prihovárajú a dávajú jej papať všetko, čo im príde pod ruku. Tak sa mi to nepáči, minule som to aj povedala, ale odpoveďou mi bolo to, že oni sú starí rodičia a oni budú svoje vnúčatá rozmaznávať, rodičia majú dieťa vychovať. Tak ma to normále naštvalo. Neviem si predstaviť, ako to raz bude, keď my budeme mať vlastné dieťatko a stále budeme bývať spolu.Teda dúfam, že čoskoro svoju bytovú otázku vyriešime.

janamacka
1. aug 2007

kamka, ja mam super svokrovcov, ale nemozem im doverovat co malej daju jest. byvame od seba styri domy, ja byt tebou ak mas pochybnosti, stala by som si za svojim

dadulka19
1. aug 2007

kamka,rob,ako cítiš.Prvý krát som malú nechala svokre ked mala 4roky a inak sa nedalo.Do vtedy veru nie a hrozne mi vadilo,ked sme napr.prišli k nim a ona malú hned brala do inej miestnosti... 😒 ..vstala som a išla za nimi...Teraz máme mimčo a stále rozpráva,že ju príde kočíkovať,no ja jej ju nedám.Povedala som jej,že ked pôjdeme,môže ísť s nami.
Kamka,nedaj sa!Je to tvoje dieťa,ak sa ti niečo nepáči,nerob to!Držím palčeky.... 🙂
...no a poznámku"ja som vychovala 2 deti"tiež počúvam....

penelope2066
1. aug 2007

kamka,ani ja este nemam miminko,a zatial ani pravoplatnu svokru a uz teraz robi problemy.s priatelom som 6 rokov a od zaciatku ma nema v laske.a co sa tyka tvojho dietatka.je tvoje a mne osobne pripada velmi cudne,ze s nim chce byt sama.ak nemas z toho dobry pocit nedaj jej ho bez tvojho dozoru.ved co take s nim chce robit ked ta nechce pri sebe?ked ho chce tak len pod tvojim dozorom.ty si mama a si za dietatko zodpovedna.

zuzpidka
2. aug 2007

Ja mám zasa so svokrou taký problém, že každý jej len ubližuje a ona je úboha chuderka. My na ňu len kričíme a ona chodí unavená a vyčerpaná z práce. Doteraz aspoň niečo spravila, pretože žijeme zatiaľ v spoločnej domácnosti, ale celý tento týždeň nehla ani prstom. Žehlenia je riadna kopa a ona nič. Ona si vyžehlí svoje veci do práce a tým to hasne. Tak som si povedala, že si to zariadim tak akoby sme žili sami. Čo navarím to buď bude jesť alebo nech si varí sama. 😉

lenadka
2. aug 2007

zuzpidka, ved jasne a zehli tiez len svoje, co sa mas potrhat? Ja chodim tiez do prace a pridem unavena a musim si upratat, pozehlit a mam male dieta...namiesto toho aby ti pomohla, este ta vyuziva 😠

kveta
2. aug 2007

Kamka1, si matka a preto máš právo rozhodovať, či môže ísť dieťa ´k niekomu bez Teba alebo nie. Podľa mňa si Ty normálna.

lenadka
3. aug 2007

mne je to tiez divne ze s nou chce byt sama, vsak jej povedz ze nams ziadnu chorobu preco by nemohla byt s tebou v kontakte... 😕

andosa
3. aug 2007

Kočky, všetkým vám veľmi dobre rozumiem. Veľmi by som chcela vychádzať so svokrou, ale bohužiaľ asi to nepôjde. Stále rozpráva, ako by si ešte trúfla starať sa o mimino, ale pritom vôbec sa na ňu nedá spoľahnúť. Minulý piatok mala malého na 2 hodiny u nás v byte, ja som bola doma a presne som jej povedala, čo má malému dať a čo nie. Maličký má silný reflux a síce rád pije čajík, ale treba mu ho dávať len po troškách. Samozrejme, že ona ho naliala čajom (veď mu tak chutil) a potom začal grckať a dusiť sa. Neviem ako by to dopadlo, keby s ním bola sama. Chudáčik, ovracal posteľ, utierala ho do môjho pyžama a grcku na posteli pozakrývala. To som objavila, až keď odišla. Potom chcela pomáhať pri kúpaní, tak som jej to dovolila (aby nebolo zle) a stiahla mu predkožku tak, že začal revať ako by ho z kože drali. Potom som už povedala dosť a povedala som jej, že malého jej viac nedám. Samozrejme, že sa urazila a volala manželovi a ten jej ešte dobre vynadal. Proste na ňu sa nedá spoľahnúť, stále by sa montovala do toho, čo treba s malým robiť, čím ho kŕmiť, ako ho obliekať... Mám už toho dosť. Mám 35 rokov a nie som sopľavé dieťa, aby sa do mňa a môjho dieťaťa starala.
Som sa ale rozpísala, ale musela som to zo seba dostať, lebo inak by ma šľak trafil.

maruschka
3. aug 2007

čaute baby.Parádna téma, teda prispejem aj ja.Viete čo ma vytáča na mojich svokrovcoch??Keď prídu k nám alebo my k nim, ja ako matka prestávam existovať.Mám dve dievčatká, našťastie, že jedno je ešte bábätko..ale ja keď niečo prikážem, oni to prekrútia a malej dovolia doslova a do písmena aj im skákať po hlavách.Mne je niekedy aj do plaču od zúfalstva,ale v tomto je medzi nami kamenný múr,už som im to sto krát vysvetľovala, ale nič.Ja po ich návšteve nemôžem dať malú dokopy.Neposlúcha,odvráva,je zlá.každý deň sú u nás a aj keď to nedovolím, malú mi jednoducho zoberú von.A svokrina preslávená čierna kronika.Keď je s malou sama,vždy jej do hlavičky tlačí, kto všetko umrel na nenormálne príhody s čerešňovou kôstkou,úraz na bicykli,korčuliach,vypadnutie z okna, lízanie zmrzliny,..malá sa potom panicky bojí robiť úplne obyčajné veci-ona malej úplne vymýva mozog.A nepomôžem si.Ani môj manžel.Svokra sa len zhovievavo nadomňou usmeje a ide sa ďalej,pokračuje v starých koľajách.a pritom učila v detských jasliach,ja to teda nechápem, prečo je taká..