• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Syndróm náhleho úmrtia. Poznáte dáky prípad?

27. júla 2013 
tak mi jsme meli SIDS u prvního syna v 5 týdnech ,,monitor dechu začal signalizovat problém,syna jsem doma s manželem rozdýchávala naštěstí vše úspěšně ,RZS ho pak odvezla na pozorování do nemocnice,nervy to byly šílené ,ale zvládly jsme to , ted máme druhého syna a monitor mám znovu a nedám na něj dopustit.Pracuji v nemocnici a díky zato ,že mám hodně zkušeností z poskytováním první pomoci,vím že to mému synovi zachránilo život.
Syn se narodil zdravý ,a donošený.
Bohužél zatím není žádná ověřená studiie která toto vysvětluje na 100% jsou jen věci ,které mohou částečně pomoct zabránit tomuto syndromu,jak jsme byly poučeni je to antirefluxní poloha v postýlce i kočárku a požívání dudlíků.

Pokud vám mohu poradit každá pobočka ČČK poskytuje kurzy první pomoci včetně nácviku umělého dýchání i u kojenců,určitě vřele doporučuju nikdy nevíte kdy se to může hodit vám nebo vyšim blýzkým.

Ze srdce vám přeju aby jste to nikdy použít nemusely a do takové situace se nedostaly. :wink:
6. okt 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tych prispevkov je tu hroozne vela,viete mi prosim povedat ako je to s fajciarmi? Priatel je fajciar no samozrejme ze fajci na balkone alebo na dvore. Ked som sa dozvedela o tomto syndrome stal sa pre mna strasiakom. Bojim sa aby ten smrad ktory donesie dnu alebo jeho "vypary" neohrozili nasu malicku. Dakujem za odpoved
23. feb 2013 o 03:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame tiez monitor dychu..uz nam bohuzial pipal tri krat...zvladli sme to vsak...mozno by sa aj sam nadychol ale urcite by som neriskovala a cakala kedy tak spravi...neviem si predstavit bez monitoru ake noci by sme mali..teda ja s manzelom...urcite by bolo minimum spanku...
22. mar 2013 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rodicia pri dychani vylucuju oxid dusicny a ten vraj dieta vdychuje a preto by nemalo spat v posleti pri rodicoch
27. júl 2013 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monikakatanikova Tak nevím, to bych mu musela dýchat přímo pod nos , ne-li do něj... jo počkat, to se bavíte o kouření...no tak to je možný.
27. júl 2013 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok