Syndróm náhleho úmrtia. Poznáte dáky prípad?

petruska78
27. júl 2007

Ahojte. sorry za tuto strasnu temu ale musim si o tom s niekym pokecat. mam male babatko a samozrejme strach on. manzel vravi, ze sa dostanem na psychiatriu, pretoze to sa rovnako mozem bat stale vsetkeho. v podstate viem, ze ma pravdu. niekde som citala ze zomiera na syndrom nahleho umrtia asi 0,04% deti. poznate nejaky pripad? ja poznam jeden spred asi 20 rokov. aj to neviem presne ci to je ono. ☹

mmisak
6. okt 2010

tak mi jsme meli SIDS u prvního syna v 5 týdnech ,,monitor dechu začal signalizovat problém,syna jsem doma s manželem rozdýchávala naštěstí vše úspěšně ,RZS ho pak odvezla na pozorování do nemocnice,nervy to byly šílené ,ale zvládly jsme to , ted máme druhého syna a monitor mám znovu a nedám na něj dopustit.Pracuji v nemocnici a díky zato ,že mám hodně zkušeností z poskytováním první pomoci,vím že to mému synovi zachránilo život.
Syn se narodil zdravý ,a donošený.
Bohužél zatím není žádná ověřená studiie která toto vysvětluje na 100% jsou jen věci ,které mohou částečně pomoct zabránit tomuto syndromu,jak jsme byly poučeni je to antirefluxní poloha v postýlce i kočárku a požívání dudlíků.

Pokud vám mohu poradit každá pobočka ČČK poskytuje kurzy první pomoci včetně nácviku umělého dýchání i u kojenců,určitě vřele doporučuju nikdy nevíte kdy se to může hodit vám nebo vyšim blýzkým.

Ze srdce vám přeju aby jste to nikdy použít nemusely a do takové situace se nedostaly. 😉

dadi21
23. feb 2013

Tych prispevkov je tu hroozne vela,viete mi prosim povedat ako je to s fajciarmi? Priatel je fajciar no samozrejme ze fajci na balkone alebo na dvore. Ked som sa dozvedela o tomto syndrome stal sa pre mna strasiakom. Bojim sa aby ten smrad ktory donesie dnu alebo jeho "vypary" neohrozili nasu malicku. Dakujem za odpoved

jajinka17
22. mar 2013

my mame tiez monitor dychu..uz nam bohuzial pipal tri krat...zvladli sme to vsak...mozno by sa aj sam nadychol ale urcite by som neriskovala a cakala kedy tak spravi...neviem si predstavit bez monitoru ake noci by sme mali..teda ja s manzelom...urcite by bolo minimum spanku...

monikakatanikova
26. júl 2013

Rodicia pri dychani vylucuju oxid dusicny a ten vraj dieta vdychuje a preto by nemalo spat v posleti pri rodicoch

salomee
27. júl 2013

@monikakatanikova Tak nevím, to bych mu musela dýchat přímo pod nos , ne-li do něj... jo počkat, to se bavíte o kouření...no tak to je možný.

ruzovyponik7
5. okt 2017

@ada78 ty si dobry potapac

frantiseklotrinsky
1. nov 2020

@bihan rátať treba s hocičím. J a som mala zdrave tehotenstvo, aj tak mi umrela dcera