Syndróm náhleho úmrtia. Poznáte dáky prípad?

petruska78
27. júl 2007

Ahojte. sorry za tuto strasnu temu ale musim si o tom s niekym pokecat. mam male babatko a samozrejme strach on. manzel vravi, ze sa dostanem na psychiatriu, pretoze to sa rovnako mozem bat stale vsetkeho. v podstate viem, ze ma pravdu. niekde som citala ze zomiera na syndrom nahleho umrtia asi 0,04% deti. poznate nejaky pripad? ja poznam jeden spred asi 20 rokov. aj to neviem presne ci to je ono. ☹

petronelie
29. máj 2009

petot: děkuji a mohl byste mi značku poradit? Budu ráda za info do IP.

vanish1
30. máj 2009

ahojte, tak ja súhlasím s petotom čo sa sids aj céčka týka, s céškom máme osobné skúsenosti ja aj moja dcéra a som spokojná.

mukky
30. máj 2009

Ahojte,aj ja sa pripajam k teme.Monitor dychu bolo to prve co som pre drobceka v tehotenstve kupila.Ani na sekundu som nezavahala a vedela ze to musim mat ak tento pristroj vie zachranit zivot.
Minule mi moja mama povedala ze sa rozpravala so zakaznikom....pochoval manzelku a onedlho na to mu zomrela aj 10 mesacna vnucka, ☹ ☹ mamka ju uz nasla modru bez znamok zivota ☹ ☹ ,dievcatko zomrelo v spanku prave na tento syndrom...ani si to neviem predstavit lebo je mi z toho smutno l...
vela mamiciek si kupi drahe kociare a na monitor je im peniaze dat luto...nam zacal pipat hnev v prvu noc po prichode z porodnice,neskutocne sa mi triasli nohy od strachu...ale vsetko bolo v poriadku,mali sme to len zle nastavene a vybijala sa baterka,preklad bol totiz madarsky,tak sme nevedeli co a ako....
ja planujem babo o rok ,ale uz asi mesiac opat uzivam kyselinu listovu,je to zazrak ,ktory velmi napomaha predchadzat vyvojovym vadam,a mal by sa uzivat minimalne 3 mesiace pred planovanim otehotnenim

petot nic v zlom ale myslim ze diler si 😀 😎

pistok
31. máj 2009

ono to nesúvisí so SIDS, ale poznam pripad, ked zomrelo dievčatko, čo sa v spaní udusilo zvratkami a monitor by tomu určite mohol zabranit

denisocka
31. máj 2009

petot a díler 😀 asi na Céčko 😀 😀 😀 xiiiixixiiiii

ja davam synovi 17mes. vdaka dobrym radam tuna nášho "dilera" (petot sorry,znie mi to smiešne
😝 ale ty vieš,že si ťa važim ) denne min. 500mg cečka,mám kupeny Jameson 120tabl 1000mg , takže my to vyjde na 240 dní . Ak sa da,davam mu aj jednu celu, - teda 1g cečka denne .

Doteraz ,kým som nemala poznatky od dilera ,som urputne kvapkala 10kv. Cebionu denne,jedno balenie 30 ml mi vyšlo skoro na polrokakedže som občas aj zabudla 😝 - ale potom som si to prečítala a zistila som,že v jednej flaške Cebionu je 3g Céčka - teda ako v 3 tabletkách čo mam doma z akcie 199sk/120tabliet . takže teraz papame Jamieson .

no a ešte ohladne Cebionu ( petot,toto mi napisal damian : Som zhrozeny z toho Cebionu)

1. V 30 ml baleni je len ubohych 3 gramy vitaminu C (to je akoby ste kupila 3 tablety z 1000 mg v 1 tablete vit C)
2. Na 3 gramy je cena viac ako 4 Eura absolutne neumerna
3. Gycerol sam o sebe je nepripustna latka (Merck pouziva synteticky glycerin, nie prirodny), nie to este 85% v tych kvapkach. Neodporucam Vam v ziadnom pripade to dietatu podavat.

pistok
31. máj 2009

ked rozoberate to céčko v tabletkách a kvapkách
ja syntetické nedávam, len ked má nejakú virozu
podla mna stačí 1 jablčko a 1 banán denne -čerstvé , samozrejme niekedy je to iné ovocie, striedam
zeleninu zatial varím, takže to cečko sa uvarí, ale už mu skúsim postrúhat mrkvičku
myslím, že má céčka dost
ale niektoré deti ovocie a zeleninu odmietajú, tak asi treba im to do jedálnička pridávat umelo

shaula
31. máj 2009

Nejsem sice odborník, ale 500 mg mi pro kojence připadá strašně moc, to překračuje i doporučenou dávku pro dospělého (mám na mysli při pravidelném užívání, ne "akutní" stavy při nemocech apod.). Kojenci a děti do 3 let by měli dostávat 50 mg denně. Viz např. http://www.vasedeti.cz/vitamin-c-kyselina-askor... (i když je mi jasné, že Petot předloží zase jiné studie - nic ve zlém🙂

pistok
31. máj 2009

céčko je rozpustné vo vode, teda tam asi nehrozí predávkovanie, lebo prebytok sa vylúči močom - myslím
ale načo mu to fakt zbytočne dávat

shaula
31. máj 2009

pistok, souhlasím, k předávkování by nemělo dojít, ale podle mě je takovéto vysoké množství zbytečné

pistok
31. máj 2009

ja ešte pred otehotnením som užívala multivitamíny a minerály určené k tomu obdobiu a aj počas tehotenstva a kojenia, ale len asi každý druhý den. to si myslím je vhodné, lebo je to pre organizmus "vínimočný stav" a aj drobec vela berie. ale hlavne tu ide o pestrí vhodný jedálniček. v 1. a 2. trimestri mi bývalo velmi špatne a nechutilo mi jest, tak som užívala tabletky každý den. ja som nefajčiar a ani s alkohom sa nekamarátim. syn myslím má v strave dost potrebných vitamínov a minerálov, preto mu nič umelo nepridávam. céčko je pridané aj v čajoch. ale ked mal 2x virozu, tak som mu podala céčko v tabletkách, ale neviem značku
máme monitor dychu a myslím, že som spravila dost pre svojho syna - čo sa týka prevencie SIDS
spáva vo svojej postielke od narodenia s monitorom

pistok
31. máj 2009

ale samozrejme, že strach o neho mám, to je prirodzené
ked sa v noci zobudím, alebo aj pri dennom spaní sa pozriem, či na monitore bliká zelené svetielko, či som ho nezabudla zapnút a upokojím sa

denisocka
31. máj 2009

shaula,samozrejme su rozne študie,su take,ktore vyhovuju farmaceutom aj take,čo ukazuju,čo je telu naozaj prospešne a ake davky su naozaj zbytočne (myslím nejake nízke,ktore aj tak z tej tabletky nijak nezužitkuje telo,alebo su take markantne,že stači zahryznuť do jablka)

petot
31. máj 2009

denisocka: Vidíš, aký som ja díler. Nakúpila si 20-násobne lacnejšie, asi som veľkú radosť farmakobiznisu neurobil, však? 😉 Mňa tie 3 gramy na balenie tiež dostali. Za tú cenu je to smiešne málo.

pistok: Jablko, banán a mrkva sú mizerné zdroje vitamínu C. Obsahujú iné dôležité vitamíny, ale akurát céčko nie.

shaula: Žiadny iný cicavec sa netvári, že mu stačí 1mg/kg/deň. Bežné sú približne 100- až 400-násobné množstvá. Len človek, keď sa konečne naučil, ako neumierať na skorbut, sa uspokojil s týmito mikrodávkami, ktoré na nič iné nie sú dobré, než na prevenciu terminálneho štádia klinického skorbutu.

Ak Ťa zaujíma viac, pozri si v tejto knižke kapitolu II "Genetický koncept" (strana 43 a ďalej). Prípadne ešte kapitolu Dlhé hľadanie (str.19): http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

petot
31. máj 2009

denisocka: Ten glycerol ma dostal. To dávajú do vitamínov pre deti??? Tak v tom prípade Cebion neodporúčam, a už vôbec nie vo vyšších dávkach. Veď sa mi to aj zdalo nejaké husté, ale myslel som, že to zahustili nejakým škrobom. Glycerol by ma vôbec nenapadol! To už naozaj radšej ten obyčajný dospelácky Jamieson 1000mg (bez predĺženého uvoľňovania), tam aspoň nie sú žiadne príchute, farbivá, konzervanty, iba trocha celulózy.

petot
31. máj 2009

Presnejšie, 100-400-násobné v porovnaní s odporúčaním WHO. V porovnaní so slovenskou ODD sú v prírode bežné dávky cca do 250-násobku ODD.

zitaje
31. máj 2009

Denisocka, a ako mu davas to cecko? Rozdrvis, zamiesas, alebo ako?

petot
31. máj 2009

Jamieson však obsahuje prírodný výťažok zo šípok a malpígie, takže alergici aj tak opatrne.

zitaje: dáš to do vody, pomiešaš, počkáš hodinu-dve, domiešaš 🙂

martina46
1. jún 2009

niekedy sa rozpusti aj za hodinu, ak sa zvysku pomoze rozpucenim lyzickou 😉

zitaje
1. jún 2009

Aha. No, ja zatial davkujem cecko v mlieku, ale sa chystam na ceckove orgie pred ockovanim... 😒

denisocka
1. jún 2009

zitaje,ja to už robim ako si pisla,rozdrvim,vsipem do flaše s čajom 250ml a kus pocukrim,niekedy som tak davala rozpustiť ako petot,ale to som na to potom zabudl,alebo čaj sa vypil bez toho 😅

kiva23
1. jún 2009

PORADTE PROSIM

Ahojte.
Mame malu Viktorku, ktora ma dnes 8 dni. Co sa tyka nahleho umrtia dojciat - mozem povedat, ze nas baby sense dostal predvcerom do nemocnice. zacalo mi to vrestat a ja nepoucena som malou okamzite zacala triast a kricat na nu, aby sa zobudila. neotvorila ocka a tak som si ju oprela o seba a pocula som jej dych. mam brata lekara a ten mi povedal, aby som radsej isla k doktorke. Ta nas poslala na interne a odtial nas hned hospitalizovali. Pozorovali ju 25 hodin. Urobili vsetky potrebne testy a vysterenia (neurologia, sono, kardiologia odbery krvy..). vsetko je vdaka Bohu v poriadku. Viktora je zdrava! A mna aspon poucili, co v takychto pripadoch robit. nepodlahnut hlavne panike a rozbalit dietatko a pozriet sa na brusko ci dycha. casto totiz, detektory dychu urobia poplach, lebo nezachytia plytke dychanie miminiek. Bolo to na nieco dobre, ta nemocnca, lebo aspon vieme, ze je vsetko ok. Napokon sme tam riesili nie malej dychanie, ale moju laktaciu, pretoze sommv priebehu dvoch dni skoro prisla o mlieko. a to som ho v porodnici mala na rozdavanie! Ale zacala som pravidelne jest (aj ked mi vobec nechuti, ale pre Viktorku vsetko), pit a odpocivat. zda sa, ze sme na dobrej ceste. Dostala som z nemocnice aj lieky na podporu tvorby mlieka.
Len ma trapi ina vec. Este pred porodom som robla cajiky mojmu otcovi., ktory riadne prechladol. Pri kontrakciach som tu nadchu dychmi prerazila a potlacila. Al epotom sa to zacalo. Nadcha - tieklo mi z nosa, a ten je este stale upchaty, teplota, a teraz uz aj kasel. nemozem sa z toho dostat. Potrebujem posilnit imunitu. Neviete mi poradit ako a cim ju mozem posilnit, ked kojim? Dali mi lekari Biopharox - antibiotika do nosa a do hrdla, ale akosi to nezabera. Chcela by som malinkej dat konecne pusinku a chcem aby videla mamin usmev. zatial vsak na nu hovorim len s ruskom na tvari!!! Uz ma to hneva. A ten kasel teda neznie dobre. NO a najhorsie je. ze aj malicka uz kycha a kasle - odo mna. Poradte prosim...

PORADTE PROSIM

denisocka
1. jún 2009

Cečko papaj

denisocka
1. jún 2009
fifinna
1. jún 2009

kiva, skus homeopaticke lieky, v lekarni ti poradia, mne zaberu vzdy. A s malou chot k Dr, je este moc malicka, tak by bolo dobre aby ju prehliadol lekar. Majej na nadchu ti poradim kvapky do nosa Libenar, su vhodne pre deti od narodenia. A mozno bude treba aj sirup od kaslu, ale to doporuci lekar.

kiva23
1. jún 2009

dakujem vyskusam. len neviem ci nie je lepsie ostat doma a netrepat sa snou k Dr., kde su chore deti. aby nieco nedostala.

fifinna
1. jún 2009

kiva, neviem ako u vasej dr, ale nasa ked zbada, ze ide male babo, hned nas bere dnu, alebo si zavolam a ona ma objedna na neskorsu hod. ked uz tam nie su chorí pacienti. Radsej si zavolaj a uvidis, co ti povie.

petot
1. jún 2009
denisocka
1. jún 2009

to je to iste čo tu píšeme 😝 😝 😝 už si asi "prepracovany" z toho dilerstva 😀

vanish1
1. jún 2009

petot 😎

fiallinka
2. jún 2009

KIVA: jj, při našem poplachu malý taky ani neotevřel oči, prostě spal...neboj, určitě to byl planý poplach, ale tím, že jste jeli do nemocnice, jste rozhodně nic nepokazili...jinak při kojení se toho už může o dost víc než v těhotenství, takže se spíš poraď s doktorem... ale můžeš určitě aspoň nějaké čajíky, třeba šípkový se může i v těhu...asi to bude ještě chvíli trvat, než se zbrcháš, pro tělo je to všechno dost záhul...