Synov kamarát sa stravuje u nás. Čo vy na to?

maminuska
15. sep 2009

Môj syn prechádza ťažkým obdobím vo vzťahu k jeho biologickému otcovi.
Má kamaráta s ktorým trávi hodne času, spolu behajú , spolu hrajú na počítači. Všetko by bolo v poriadku, chlapec je to milý a slušný.
V poslednej dobe asi tak dva týždne pravidelne u nás večeria - varím takmer každý deň a v nedeľu aj dnes u nás obeduje. Nie som lakomá, som rada že syn má dobrého kamaráta ale čudujem sa že to nevadí jeho mame. Keď som sa pýtala syna, tak mi povedal že jeho mama nevarí, ani v nedeľu a začínam mať dojem že jej to aj takto vyhovuje.
Mňa to však začína hnevať, neviem si predstavit že by sa moje decko chodilo pravidelne najesť k susedom . Čo vy na to ?

blandik
29. sep 2009

Maminuska - vůbec ti tu situaci nezávidím a toho kluka je mi líto. Nevím, jestli bych měla žaludek na to si s tou maminkou promluvit a na druhou stranu by se mi nelíbilo, že kluk nespěchá domů, nemusí být nejspíš v určitou hodinu doma a nedostane správnou stravu. Navíc by se mi určitě nelíbilo, že by u nás jedl každý den a byl u nás pečený vařený. Nedá se to náhoudou nějak obejít - jako nechat kluky si hrát venku a tvůj kluk by pak domů už přišel sám? Nic jiného mě nenapadá. Držím pěsti.

milly2
4. okt 2009

Zrovna jsem si přečetla celou diskusi o tomto problému.A napadla mě ještě,že je třeba možné,že maminka toho chlapce je třeba většinu dne v práci a proto ho doma ani nikdo nečeká.Já znám v dnešní době spoustu matek,které pracují třeba dlouho do večera ,nebo na střídavé směny a děti jsou přes ten čas prostě samy doma.Jinak ,já za sebe můžu říct,že se opravdu vůberc nerozpakuju,po čas oběda poslat děti,které jsou na návštěvě domů.Prostě oznámím,třeba o víkendu oběd bude ve 12,tak si do půl hrejte.Tady nejde ani tak o domluvu s tím cizím chlapcem ,jako o domluvu s tím vlastním.Postavit si jasná pravidla,jak často a do kolika hodin večer může mít doma návštěvu,je naprosto normální.byla tady i zmínka o tom,že mamince kamaráda návštěvy vadí,proto by tomuto chlapci určitě nepřipadalo divné,kdyby mu kamarád řekl,že může mít návštěvu třeba do 5 hodin.Já to tipuju,že jsi maminusko příliš přistoupila na pravidla hry dětí a nestanovila svoje vlastní.Ty děti vůbec třeba v 9 letech nenapadne,že něco není v pořádku,ale je naprosto normální o tom svému synovi říct.Podle všech ukazatelů.které tady čtu ,nejde o chlapce týraného,hladového a podobně.Je jen na tobě si promluvit,né s matkou kamaráda,ale se svým vlastním synem a stanovit si vaše domácí pravidla.

bodka13
4. okt 2009

milly...asi si si ju neprečítala dobre 😉 lebo by si sa dozvedela že mama toho chlapca=stravníka je vážne chorá

milly2
5. okt 2009

Né.to jsem se opravdu nedočetla,četla jsem to napřeskáčku.V tom případě ovšem nerozumím jiné věci,je matka onoho chlapce tak nemocná,že není schopna vařít a strat se o něj?Proč se tady vážně nemocná žena odsuzuje za to,že podává chlapci k obědu salát a rohlík?Jdu to přečíst podrobněji,jelikož tato velmi podstatná skutečnost mi unikla a v toto případě je problém naprosto někde jinde.

milly2
5. okt 2009

Jasně,už jsem celý příběh pochopila,vyšlo to všechno najevo až později....Ale nebyla jsem jediná,která neodhadla dobře situaci a psala jakési nesmyslné rady.......Bylo tady opravdu 3 stránky odsuzování "špatné ženské".